Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emmka3
10. mar 2009

Ahojte kocky, tak ja som vas zacala citat odzaciatku ale to bude asi na dlhsie, tak idem hned zhurta s mojou prosbou na vas, kedze som v latkovkach nova 🙂

Trosku som posurfovala na nete a myslim, pomer kvalita=cena by mohli splnat plienocky Baby Lucy, tak by som rada pocula nazor mamiciek, co tieto plienocky uz pouzivaju. Ja som si zatial namixovala takuto zakladnu zostavu (este som nekupila): 10ks 3v1 Organic, 5ks 3v1 Classic a 5ks Bamboo XS-S ... no a na ie maminy co maju skusenosti, mam zopar otazk 😉:
1. Ake mate skusenosti s BL?
2. Kolko plienociek mate v zakladnej vybave a aky druh?
3. Ktore vrchne nohavicky su lepsie FIX alebo UNI?
4. Ktory druh schne najrychlejsie resp. najpomasie?
5. Periete ich v "slize"?
6. Pouzivate separacne vlozky?

Vopred vam dakujem za odpovede, ktore mi pomozu sa zorientovat a dobre vybrat 😵.
Idem ja teraz pomalicky docitavat, som len na str.3 takze mam co robit pokym maly spinka.

marcelka11
10. mar 2009

emmka, BL su fajn, ale uz sme tu viackrat spominali, ze nie je najlepsie vsetky plienky jednej znacky a jedneho druhu , aby si sa vyhla pripadnemu sklamaniu.
Najviac saju organic a bambusove, na den su dobre flanelky. Nohavicky su lepsie Fix, tym, ze maju suchy zips ich viac prisposobis. Ja periem v slize aj v prasku, pouzivala som separacky, teraz je dcera uz vacsia, tak uz nie. Najrychlejsie schnu flanelky, potom bambus a nakoniec organic. 😉

bambusko
10. mar 2009

emmka, uplne staci ak zacne s citat od strany 82, odtial je vsetko pre zacinajuce latkarky 😉 aj o babylucy

emmka3
10. mar 2009

dakujem baby za rady, tak ja idem na tu 82ku ...

a inac co hovorite na Itti Bitti All in One a na tie Bum Genius Organic One size, mne sa aj tieto celkom lubia, vidia sa mi prakticke ale su aj trosku drahsie 😅

zitaje
10. mar 2009

Mne osobne viac vyhovuju UNI gate, ale ja mam uz vacsie dietko. Tie suche zipsy mi pridu take nepohodlne pre pohyblivejsie deco, mala mala obcas zacervenane brusko, ked sa jej ten pasik zipsu dotykal koze - ale ona ma riadne brusisko. 😉
Separacky my uz pouzivame iba flisove.
Tiez som za roznorodu vybavu, najlepsie postupne dokupovat.

bambusko
10. mar 2009

my uz pouzivame len vlnene vrchne gate a kapsove plienky na patentky, presne kvoli tomu, ze pri pohybe ten suchy zips na pulkach na brusku obmedzuje

labutka
10. mar 2009

nam zase lepsie vyhovuje suchy zips, ale myslim ze je to preto, ze krpec je este dost malicky...
a IB baby skor odporucili tie SIO, to su all in one, ale daju sa rozobrat, a ja som ich mala suche tusim behom dvoch-troch hodin. 🙂

bezaz
10. mar 2009

emmka my mame oblubene BL bambusky, kapsovky a IB SIO.. ostatne pouzivame uz len sporadicky 😀
a separacky na nase babatka su dobre aj Disany na zachytenie kakacky, mne sa osvedcili, flisove nemam tak neviem porovnat 😉
periem v prasku Ariel tekuty sensitive

emmka3
10. mar 2009

inac este som tu niekde citala ze pod tieto latkovky nemusim natierat ritku a nezapari sa, je to pravda? ... totiz ja mam z tych zinkovych kremov alergiu, popaskanu kozu na bruskach prstov 😔

emmka3
10. mar 2009

diky bez, aj ty si tu? 😉

labutka
10. mar 2009

emka, to by aj mna zaujimalo - latkarky treba natierat ci nie? ja natieram Sudocremom, on tak kraaasne voni. 🙂

emmka3
10. mar 2009

takze ked to spravne chapem, tak aj obre save plienocky, ked su v kapsovom prevedeni alebo SOI, rychlo vyschn lebo sa daju rozobrat, ze? no ja sa tu aj nieco priucim 😉

emmka3
10. mar 2009

labutka aj mne sa sudo paci, lebo sa dobre roztiera, ale akurat som citala, ze pri kremikovani je dobre davat separ vlozku aby sa neposkodil casom povrch plienocky, co by mohlo viest az k pretekaniu ... ale tusim Bihan ma v albume, ze ona nenatiera a maly ma ritku v super stave 🙂 no tak neviem, nech sa vyjadria odbornicky 😉

olinka6226
10. mar 2009

labutka ja nenatieram nicim ak sa mi nahodou zda ze ma trolinku ritku do ruzova tak nastriekam aloe vera ale inak som este hrdym vlastnikom sudocremu z porodnice 😀 (take to minibalenie)

emmka dobre chapes

emmka3
10. mar 2009

mala od bihan, som hodila preklep 😅

labutka
10. mar 2009

ja separacky stale pouzivam, sak to je toxicke co ten moj maly vykaka. 😀 musela som vrecko s plienkami vysupnut von na okno (nemame balkon), ved to su normalne biologicke zbrane. 😀 neviem ci je to normalne, alebo je to tou zltackou...
oli, manzel da obcas aj pampersku, tak myslis ze staci ked budeme natierat len do pampersky? na ritke som chvalabohu zatial ziadnu zapareninu nenasla...

olinka6226
10. mar 2009

labutka podla mna uplne staci natierat do hnusiek

bambusko
10. mar 2009

tiez vobec nenatieram, nie je potrebne 🙂 kazdy vyrobca odporuca pri natierani davat separacku. pozor, aby ste si neponicili tie krasne drahe plienky

labutka
10. mar 2009

baby, a plavky sa robia aj na suchy zips, ci len na patentky?

bambusko
10. mar 2009

my mame na suchy zips a snurky 🙂

bezaz
10. mar 2009

jej majka, sak ma zmiatol ten nick a az ked som kukla fotku ze sak to si ty 😀
my tiez nenatierame, len do hnusiek 😉 a zapareninu sme mali z vlhcenych obruskov, potom uz len cistou vodickou umyvame ritku a je to ok
labutka plavky som zatial videla len na patentky

olinka6226
10. mar 2009

bambu a odkial mas take suchacove??? si si usila? ja som tiez videla len na patentky

telinka
10. mar 2009

ja som fakticky presla na latkovky pretoze peta mala stale zapraneu prdelku a to som minula kremov na kila 😖 ale odkedy je v latkovych problem zmizol a natierat nemusim 😵 😵 😵

bambusko
10. mar 2009

oli, kamosk mi kupila, je to zn. floaties aquanappies

bambusko
10. mar 2009

presne tieto su to
http://www.usednappies.co.uk/auction_details.ph...
ion_id=36076&option=basic_search&src_auction_id=&keywords_sear
ch=&buyout_price=&reserve_price=&quantity=&enable_swap=&am
p;list_in=&results_view=&country=&zip_code=&username=&b
asic_search=floaties&PHPSESSID=bcae48528a677488acec1c7b009f386c

weronique1
10. mar 2009

ahojte, mam este raz dotaz na uskladnenie plienok medzi jednotlivym pranim (viem ze sme to tu uz rozoberali, ale neviem to v tejto sirokej diskusii dohladat 🙂...)
budu mi na to stacit dve vrecka od BL, alebo si mam zadovazit este nejake vedro s vrchnakom?
d.

standu
10. mar 2009

labutka, dik, o econappi viem, len to tam maju ze doba dodania dohodou a chcem tak 1-2, tak som hladala stranku, kde by som to mohla kupit spolu s blueberry...platila si prevodom ci to posielaju na dobierku?
Baby inak ake mate s nimi skusenosti?
(SWB a Blueberry)

standu
10. mar 2009

emmka, IB sio vrele odporucam, ked nie su mokre gatuse zvnutra, len jej dam inu vkladacku...BL mame organic-neznasam ich, bambusky super, inak mne sa velmi osvedcili BL bamboo stvorce, su super makkucke...

Weronique, ja skladujem namokro v 1
vedre s vrchnakom....nasucho mi to pride divne, vzdy pouzitu plienocku preplachnem

labutka
10. mar 2009

standu, da sa zaplatit kartou.
weronicka, ja mam tiez dve vrecka tie najmensie od BL a zatial stacia.

weronique1
10. mar 2009

ja sa praveze neviem rozhodnut ci na sucho, alebo na mokro. aj ked na sucho sa mi to zda jednoduchsie (jasne ze tam nesupnem prekadenu plienku 😉 )

standu: napustis do neho cistu vodu, alebo do nej nieco pridavas?
labutka: a ako dlho ich tam skladujes bez toho, aby to bolo citit? vydrzia tam v pohode 2 dni?