Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
4. mar 2012

@tinika Bambino mio su viacvrstvove bavlnene 🙂 Aj ja ich tu mam par (plus jedny pulky). Takze najlepsie asi nohavickovy sklad alebo ako vkladacka narovno potom neskor (ale to uz zrejme s dovypchatim).

@akira13 Urcite si tu nechaj poradit od odbornicok na latkovky, ale zakladom je asi mat z roznych znaciek po jednom-dvoch kusoch, aby si si vedela viac veci vyskusat (mozes popozerat aj tu na bazariku - casto su tu nepouzivane alebo malo pouzivane plienky) a zistit, co ti najviac vyhovuje.

akira13
4. mar 2012

@tinika gaťky sú obyčajné tenké, myslím, že sa to nazýva PULky a tie vložky sú také menšie štvorce z troch obdĺžnikov- tie krajné sú na dotyk tenšie a ten stredný obdĺžnik hrubší 🙂 Nemám problém odfotiť, ale asi až zajtra, dnes sa to už suší na sušiaku 😀

tinika
4. mar 2012

@akira13 budem rada, lebo ma zaujimalo ako vyzeraju .D vdaka

katka888
4. mar 2012

@tinika
ja davam dve polievkove.... a naposledy ked si skusala, sa ti pekne rozpustil? lebo raz si pisala, ze ti ostali biele bodky. lanolinujes len ejdny ci viac? ja ked som do 3 litrov davala 3 vlniaciky tak sa nenalanolinovali dost dobre, takze davam stale len jedny na liter... / ze nie viac na sebe v lavore/

katka888
4. mar 2012

@tinika
bambinomio predavaju v kosiciach v malom tescu, takze tam to vies kuknut na zivo.... mna vkladacky nazivo neoslovili, ale zvazujem pokukat tie treningove nohavicky od nich a gatuse mi pridu ako bambi roxy...

tinika
4. mar 2012

@katka888 ano rozpustil a davala som si na to bacha a lanolinujem obe naraz a vody som dala tolko aby boli ponorene no skusim lanolinovat po jednom a uvidime a ano aj u nas v tesku maju ale je to zabalene v takej tastičke tak nevidno vkladačky, len tie nohavičky vrchne a maju aj treningove? nevies kolko stoja?

tinika
4. mar 2012

@katka888 si mozem tak ze v litri vody rozpustim lanolin a potom rozdelim na 2 a dolejem studensej vody aby noebolo horuce a tak nalanolinujem zvlast dvoje?

nadezda4
4. mar 2012

@akira13
mne sa tie bambino mio prilis nezdali, take obycajne mi pridu, ja mam http://www.zdraveplienky.sk/product/bumkins-cov... a som s nimi spokojna, krasne farebne, hlavne sa mi pozdava, ze maju po krajoch zaklopky a plienka alebo vkladacky dobre drzia

tinika
4. mar 2012

@nadezda4 pknee take som este nevidela cudo ze som sa v googli k tomu nedostala ked som sa zoznamovala s latkovkami
aj bg flipky take zaklapky maju

nadezda4
4. mar 2012

@tinika
mala by to byt novinka na Slovensku, takze asi preto, hej viem, ze flipky tiez maju tie zaklapky, lebo aj tie mam, ale zase tie Bumkins rada pouzivam, lebo su farebnejsie a viac sa mi pacia 😝

blovitc120
4. mar 2012

mne na flipkách strašne vadí ten suchý zips na záklapke na chrbátiku ☹

tinika
4. mar 2012

@nadezda4 pekne su sa mi pači ten obchod hehe milion kusov z jednej farby :D

tinika
4. mar 2012

@blovitc120 na ktorych flipkach? so suchačmi? ale to je take čo neodiera chrbatik či vam ano? tak si kup patentkove a mas vybavene :D

blovitc120
4. mar 2012

@tinika áno, so sucháčmi, len mm nechce zapínať patentky, on má veľké laby a ja som význam toho suchého zipsu na chrbátiku absolútne nepochopila. Neviem, či odiera, ale príjemný nie je

nadezda4
4. mar 2012

@tinika
hej aj mne sa paci, vela som tam nakupila 😉

tinika
4. mar 2012

@blovitc120 tak to mas pouzit ked ides prat, tak tam tie suchače zapnes, aby sa nepoškodili plienky :D a moj bol proti suchačom prave kvoli tomu, ze prestanu lepit, ale mame aj suchače nakoniec :D

blovitc120
4. mar 2012

@tinika ja som si schválne teraz priložila ten sucháč na krk na pokožku (ktorá mi príde najporovnateľnejšia s bábätkovskou) a teda príjemné mi to nebolo. Podľa mňa je to absolútna hlúposť, tie sucháče, ja si to radšej zapnem vpredu klasicky na brušku ako dávať tam dva také kusiská. Aj ostatné nohavičkové plienky to tak majú, ale úplne bližšie ku krajom, ale na tých flipkách mi príde priam otrasný ten sucháč.

tinika
4. mar 2012

@blovitc120 ale na chrbatiku je ta čast č onie je drsna neviem mojmu to nevadilo ani jednemu, niektore deti mozu byt na to nachylne a mne zase vyhovuje ze je to dalje, mam aj take čo to maju hned na kraji a dost blbo sa to odlepuje po prani aj tazsie zahyna :D kazdy ma iny vkus :D

blovitc120
4. mar 2012

@tinika mňa to driape, ale som asi príliš citlivá, no nepáči sa mi to aj vzhľadovo, na tých nohavičkových je to aj krajšie našité aj menšie aj jemnejšie mi to príde, toto je ako "nahrubo" alebo tak nejako. Mne osobne sa inak asi flipky páčia najmenej zo všetkých PUL, neviem, nejako som im neprišla na chuť, hoci BG kapsy v pohode mám rada.

tinika
4. mar 2012

@blovitc120 no ja uz tiez flipky nemusim hehe bo mi v noci preteču :D ale kapsy a aio milujem :D

blovitc120
4. mar 2012

@tinika asi tak 🙂. Mne sa páčia blueberry coveralls, veľmi, dúfam, že ani teraz nesklamú, pri dcére mi vyhovovali asi najlepšie

tinika
4. mar 2012

@nadezda4 a to si pri prvom babatku kupovlaa uz na slovensku?

vavrenka
4. mar 2012

@nadezda4 ja som si tie bumkins objednala tiez, tak som velmi zvedava, niekedy koncom bud.tyzdna by mi mali prist, takze su fajn? aky maju povrch? joj, vlemi sa tesim

vavrenka
4. mar 2012

kocky a dosiel na psa mraz. jak som vyhlasovala, ze AIO urcite nie, tak idem kupit, mm je zmateny aj z kapsoviek, ked bude s malou sam, nech jednoducho prebali a nemusi premyslat 😀 😀 - ktore su najlepsei? poradte. vdaka

wewe22
4. mar 2012

ahojte tak som konecne prinutila mojho MM davat latkovky ked niesom doma teda ho to donutila mala, vcera som bola v skole tak daval tatik jednorazovky a dnes nasa laska celu ritulku vyhodenu a cervenu ☹ tak mu to ukazujem a on: no to maju tie baby po tebe taku citlivu pokozku a hned mi podaval kapsovku nech ju zabalim do latky 😀

nadezda4
4. mar 2012

@tinika
tie bumkins nemam este dlho, cca nejaky mesiac, ale som s nimi spokojna a z tej stranky som teraz pokupila uz pre malu v predstihu, lebo som nemohla odolat tym roznym vzorom krasnym, co maju, hlavne ze su to trosku ine plienky, ja mam rada vselijake vzory, nebavia ma velmi tie jednofarebne 🙂

tinika
4. mar 2012

@nadezda4 jaaaj hehe tak to ja zase radsej jednofarebne bo mam chalanov, mam len dvoje farebne bg aio stary typ a novy typ

vavrenka
4. mar 2012

@nadezda4 hej, aj preto ma zaujali, na obrazku vyzeraju tak inak, ako som zvyknuta. som zvedava na strih a material, obejdnala som si od nich aj kapsovky aj z rumparooz, tak uvidim

vavrenka
4. mar 2012

@tinika a ake su bg aio?

tinika
4. mar 2012

@vavrenka myslis ako som spokojna?