Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

chomik
4. mar 2012

@komisakpd Plienky mi svojpomocne ušila moja zlatá mamina 🙂 ale nie sú to kapsovky, ale plienkové nohavičky...najskôr sme do toho zašili hrubšiu savú vrstvu, ale potom sme začali šiť vkladačky osobitne, aby sa to lepšie sušilo...hlavne teraz v zime...pridávam aj fotku, konkrétne táto je zo starej mikiny - páčil sa mi ten usmievavý vzor 🙂 ale sestra si teraz kúpila nejaké aio a tak sa aj mne zachcelo 😉 ale nie za takú cenu, lebo mi celkom stači to, čo mám doma..na von a noc používam jednorázovky, bojím sa, aby malému nebola zima, aby necítil mokro...

komisakpd
4. mar 2012

ci je to prefold a twofold? myslite vkladacky?

komisakpd
4. mar 2012

@chomik ked mas dobru plienku nemusis sa bat ani na vonku..ved das flees vrstvu a tak citi stale sucho..🙂)

zfidorka
4. mar 2012

@akira13 bambino mio maju vnutorne plienky tzv. viacvrstvove, su zosite z viacerych vrstiev, pricom v prostriedku maju 2x viac vrstiev ako po stranach... skladaju sa bud na nohavickovy sklad http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
alebo len na 1/3, pre novorodenca urcite nohavickovy sklad, aby to zachytilo kaku, aj ked podla mna su lepsie klasicke stvorcove plienky, tie tesnia lepsie okolo noziciek...
ja by som ich doplnila bambusovymi vkladackami na zvysenie savosti, nejaky stay dry vkladackami pre pocit sucha a separacnymi plienkami pre lepsie cistenie stolice...

zfidorka
4. mar 2012

@euka210 bg econobum je taka lacna verzia flipiek, cize ma aj jednoduchsie vyhotovenie...
BL bambusova je z bambusove frote, ktore casom dost tvrdne, gumicky ma tiez dost tuhe a robi velku ritku... kedze je z bambusu, tak savost ma dobru...

zfidorka
4. mar 2012

@komisakpd prefold a twofold su vkladacky, konkretne znacka baby idea...
prefold je vacsia a twofold je mensia...

mata128
5. mar 2012

Baby,ja viem ze moja otazka sem tak celkom nepatri,ale snad mi poradite.ked si chcem kupit plienky do postoliek,je lepsie kupit rozmer 70*70alebo 80*80?dakujem pekne

sima.p
5. mar 2012

@euka210 ale BL sú hlavne vyrobené na Slovensku, takže ak prižmúriš oči nad malikými "nedostatkami" tejto plienky, tak podporíš slovenského výrobcu a nie sú príliš drahé...

janulkan
5. mar 2012

@mata128 podla mna ti stacia klasicke 70x70, kedze to budes pouzivat mozno mesiac 🙂 80x80 by boli zbytocne velke na novorodencovi 😉

mata128
5. mar 2012

@janulkan dakujem

argyro
5. mar 2012

Kočky, ja som sa prišla spýtať, či tu niektorá používate tréningové nohavičky? Ak áno, ktoré sa vám osvedčili? Chcela by som sa po oteplení začať venovať BKM trošku dôslednejšie a také naťahovacie plienočky by boli pre nás asi praktickejšie..

tunylyk
5. mar 2012

ahojte,tak dnes sme boli s klbikmi 😉 ortoped ako som rozbalila maleho zahlasil jeeej bambusova 😀 ujo sa vyznaaa 😀 no teraz idem k veci,rozmyslam,co s tymto,jeden klbik mame ok,ten druhy este nie uplne,dr.odporucil pouzivat postolky,ze plienocka nie je az tak siroka,mne vsak postolky nevonaju,co vy na to ako by som to najlepsie urobila,aby aj koza bola cela aj vlk syty?

monuska342
5. mar 2012

ahojte baby chcem sa spytat chystam vybavu pre novorodenca a neviem ake by boli lepsie vrchne nohavicky flisove alebo pul?vlniaciky mam pouzivam pri starsom ale pre maleho chcem jedny s tychto pacia sa mi celkom anavy flisove ale ked budem skladat na novosklad pokriju celu plienku?

susul
5. mar 2012

@tunylyk u nas to bolo to iste ako pri starsom tak i pri mladsom synovi. Jeden klb ok a druhy nebol este tam, kde mal byt pri prvej kontrole. Ja som balila do latkoviek, neriesila som. Dva tyzdne dozadu sme boli na kontrole a klby su ok. Ja osobne si myslim, ze ono kym tam nie je nejaky vazny problem tak sa to da do normalu, ked je problem tak uz to riesia inymi pomockami ako su postolky...

sima.p
5. mar 2012

@tunylyk súhlasím s @susul, ked by bol fakt problém, tak široké balenie nepostačuje. A nechápem, v čom sú poštolky také dobré, že udržia plienku široko...

susul
5. mar 2012

@sima.p ved to, lebo ked sa da nohavickova, ktora je robustnejsia, tak je nasiroko, ze klasika odporucana ortopedmi pampers+plienka+ postolky sa moze schovat....nehovoriac o komforte pre babo i pre teba, kym ho takto pobalis

chomik
5. mar 2012

Možno to je hlúpa otázka, ale môžem sa spýtať, ako často periete kapsové plienky? Lebo ak by som ich mala prať po každom použití, tak sa od tých all-in-one odlišujú len tým, že sa rýchlejšie usušia...alebo? Vďaka 🙂

tunylyk
5. mar 2012

@susul
@sima.p nechcem velmi davat tie ortopedicke,starsi syncekovia boli dost nervny,ked sa nemohli riadne hybat,som rada,ze mam spokojne babo,chyba nam tam malinko tomu klbiku,takze asi to necham tak,ako doteraz 😉 inak u nas ordinuje ortoped dospelacky,sestra bola s detmi u ortopeda detskeho a ten uz dokonca ani dalsiu kontrolu nechcel,hned na prvy sup ak bolo vsetko ok urobil sono,vytlacil snimky a hotovo,ten nas robi kontrolu o 6t kazdemu babu.

susul
5. mar 2012

@chomik mas pravdu lisia sa len v tom, ze su rychlejsie suche. Prat treba vzdy po kadzom pocikani. Ak sa ti tento system nepozdava tak skus Snap in one - tam sa vzdy do vrchnych nohaviciek nacvakaju sve jadra a peru sa len tie (grov via, pop in),

chomik
5. mar 2012

@susul Tak som zas o niečo múdrejšia 😀 som si myslela, že sa vymieňa len tá vrstva, ale keď som to videla naživo, tak mi to nejako nešlo do hlavy 🙂 vďaka 😉

kryska5
5. mar 2012

Ahojte, chcem sa spýtať či vrchné PUL Tots Bots Flexi-wrap sedia aj na štvorce, či je lepšia nohavičková plienka do nich? PULky mám iba LL a tie sú mi nesympatické sú také veľké, tak by som chcela niečo šikovnejšie, díky
Ozaj výpredaje som už prešvihla, či ešte budú?

juliam
5. mar 2012

@monuska342 ahoj. ja flísové anavy používam len na noc na nohavičkové plienky a som spokojná. na deň na novosklad ale odporúčam PUL-ky Thirsties, určite lepšie zachytia prípadnú nehodu. a tie flísové sa odporúčajú len dovtedy, kým bábo nehapá, lebo potom tlakom prevlhnú 😉

juliam
5. mar 2012

@kryska5 baby spomínali, že ten týždeň látkových plienok - či ako sa to správne volá, býva niekedy koncom apríla tuším.

zfidorka
5. mar 2012

@tunylyk ked chces sirsie balenie, tak mozes navrch, kludne aj na oblecenie zafixovat stvorec poskladany tak, aby mal tie nozicky na sirsie... mozes fixovat 2 snappi sponkami (kazda na jednom boku), alebo zavazovacou plienkou...

euka210
5. mar 2012

@monuska342 ja som flysovu velmi nepouzila...moj drobec bol slaby spac, viac na rukach a v nosici a tam by to pretekalo. S PUL-kami som spokojna. Na novosklad mam Haipu Daipu Bummish.

euka210
5. mar 2012

@juliam Tebe thiersties vyhovuju? Ja nie som spokojna, lebo maju slabe suchace a sa odlepovali ked sa brobec viac hybal. Mas duo, ci klasicke?

juliam
5. mar 2012

@euka210 mám thirsties duowrap a so sucháčmi nie je žiadny problém, mám ich rada 🙂

nenocka
5. mar 2012

Dievčetá, ktoré máte gro baby wonder wrap...eliminujú aj pachy viac než klasické pulky? lebo Luky má od moču každé ráno napáchnuté aj pyžamko 😖 oplatí sa ich zháňať?

mimikas
5. mar 2012

Ahojte, chcela by som aj ja zacat pouzivat latkove plienky len nemam predstavu ake a kolko ich potrebujem, neviete mi poradit nejake kvalitne s ktorymi mate skusenosti? Ja som si dnes na skusku kupila nohavicky Flip a par vkladaciek do nich na skusku. Budem rada ak mi date nejake info a vase skusenosti. Moj maly ma 8 tyzdnov. Dakujem

gabika84
5. mar 2012

co sa tyka vrchnych PULiek, ja by som urcite hlasovala za BG Flip a Thirsties 🙂 mam dvoje flipky a jedny thirsties a vacsinou to staci. Ked su nahodou vsetky spinave, mam v zalohe tots bots, tie su nic moc, ale na doma na stvorce pre polrocne babo stacia.