Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
21. mar 2012

@katka888 myslim ze na tie bodky , zabral prekarbonat sodny 🙂

katka888
21. mar 2012

@zojec
dakujem, a neskodi to pul vrstve?

zojec
21. mar 2012

@katka888 myslim, ze nie 😉 ale ucinkuje az od 60stupnpv

kkl82
21. mar 2012

@katka888 @zojec tiez by som sa bala pouzit sodu bikarbonu na ten pul. mnohi vyrobcovia pred tym varuju, ze napriek odporucaniam niektorych stranok, by sa nemal pouzivat ani na bambus ani na bavlnu.

kkl82
21. mar 2012

baby, prosim vas, potrebujem poradit 😉 zatial maleho davam do tych tots bots teenyfit, ale ked to pojde takto dalej, tak budeme musiet upgradovat na vacsiu velkost. zatial nam AIO vyhovuju a asi sa touto cestou uberieme aj neskor. co myslite, kolko plienociek AIO resp. SIO budem potrebovat, ak budem prat kazdy druhy den? Momentalne pouzivame 19 AIO plienociek a periem akonahle pocet cistych klesne pod 5 ks. kedze maly dost curka aj kaka, tak periem kazdy den (s pomocou susicky, takze to rychlo uschne). samozrejme, mam zalohu v stvorcoch a viacvrstvovych, ak by sa nestihlo oprat/vysusit. plus mam v sufliku zopar gro via, jedny flipky s organic vkladackami a dve kapsovky fuzzy bunz (vacsina nam vsak este uplne nesedi...)

zfidorka
21. mar 2012

@kkl82 ved si si odpovedala sama 🙂 pocet plienok/vkladaciek na 2 dni zavisi od toho, aku mate spotrebu na den krat 2, kedze mas susicku... podla toho co pises je to cca 14 denne, takze 28+zopar nahradnych, kym ti tie vyprane uschnu v susicke... a tiez to zavisi od toho kolko sa ti zmesti do pracky 🙂

vavrenka
21. mar 2012

@zfidorka a tie na suchac - boal som na ne mrknut, su uzasne, jemnucke, ale aku velkost potrebujem? mala ma slabych 8kg, a eLko bolo od 8 do 13kg, sa mi zdali velke..

vavrenka
21. mar 2012

@katka888 hej, chcem plienku na rovno/vkladacky. takze aj anavy? a nepichaju? tie loveybumms okrem tych najjemnejsich pichajuuuuu, uuuff

tunylyk
21. mar 2012

@katka888 aj ja som si ju objednala,tento tyzden mi ju posielali,tak dufam,ze budem spokojna 😉 a hlavne tato snad naberie odvahu a prebali,bo este tak starsiemu pampersku sem tam vymenil 😀 teraz najviac tocime novosklad a na noc TBstretch.Inak vcera som mala srandu z mojho mm,kuka na flipky kuka a naco ti take boli,ved tie druhe su take iste,drzal v ruke econobum vrchne gatuse a dumal aky je v nich rozdiel 😀 az potom ahaaa a tu je navyse kusok latky 😀 no vsetky moje pokusy nech prebali maleho,ze ee ja take neviem

zojec
21. mar 2012

@vavrenka podla mojich skusenosti s viacvelkostnymi plienkami, by som kupila Mko.. mojej vydrzali vsetky Mka, prakticky do odplienkovania.. ma aj Lka.. ale v pohode vojde do M... aj ked je pravda, ze je utlejsia, ma 10kg a 21 mesiacov..

zojec
21. mar 2012

@vavrenka jaj a este k tomu pichaniu.. ziadne nepichaju 🙂 merino nezvykne pichat 😉 to je mozno len pocit.. osobne som s anavami nebola spokojna, su obrovske.. a riadne.. najmensia velkost je podla mna L... B. do nich nesla dorast.. 😒

vavrenka
21. mar 2012

@zojec a myslis, ze eLko je bude velke? maju totiz iba to ☹

tinika
21. mar 2012

@katka888 vdaka za radu ja som mala na balkone včera to u nas slnko nesvietilo velmi a nevyseli na snure ale na susiaku takze v pohode, ale tak potom len v tieni ich mozem? poobede uz musim schovat dnu bo poobede uz tam svieti teda hlavne v lete bude silne

wewulka
21. mar 2012

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Chcela by som zacat s latk.pl. hned od narodenia. Moju vybavu tvoria zatial klasicke stvorcove plienky a postolky. Chcela by som vediet
-ci hned po narodeni mozem na stvor.. pl. pouzivat vrchne nohavicky
-ci do kapsovych plienok sa mozu vkladat aj stvor. pl. a mozu sa tiez pouzivat hned po narodeni
Dakujem 🙂

zojec
21. mar 2012

@vavrenka neviem to odhadnut, nevidela som tvoju malu.. 🙂 skus si zobrat do obchodu pulky co jej najlepsie sedia a porovnat 🙂
@wewulka postolky neodporucam, je na nich igelit, zaparuje sa v nich ritka.. radsej by som zvolila ine vrchne nohavicky, najlepsie PULky ( to su s polyuretanovym zaterom, kt. je priedysny ale nepriepustny) , do kapsoviek mozes vlozit vselico.. na zaciatku bude stacit aj stvorec, ale po case nebude kapacitne stacit. stvorce sa lepsie oplati davat do puliek na doma, a prebalit po kazdom ciknuti. kapsovka je vhodna na cesty, alebo vonku, ked vies, ze nebudes moct hned prebalit, cize vypchat ju treba adekvatne tomu ( male dietatko moze ciknut 2-3x) kapsovka sa perie vzdy cela.
@tinika susim v lete (aj v zime ked svieti slnko) vzdy plienky vonku, dopredu na susiak povesiam stvorce, alebo vkaldacky a pulove plienky davam dozadu, kde na ne neprazi 🙂 latkujem skoro 2 roky a nic im nie je 😉 ale s priamym slnkom radsej opatrne

wewulka
21. mar 2012

@zojec takze na zaciatok by mi mohlo stacit 4x vrchne nohavicky a 5x kapsovych plienok ?
a mozu sa aj do vrchnych nohaviciek davat iba vkladacky ? ci tato moznost nie je ?

zojec
21. mar 2012

@wewulka myslim ze na zaciatok by ti to mohlo stacit.. plus aspon 30-40 stvorcov 😉 do vrchnych gatusi mozes davat cokolvek 😉 stvorce, viacvrstvove plienky, stvorec plus mala vkladacka, vacsie vkladacky, trebars aj maly uterak 😉 vrchne gatuse sa davaju aj na nohavickove plienky, netreba ich prat zakazdym, iba ked su mokre, alebo okadene.. uvidis co ti bude najviac vyhovovat.. nie je uni rada.. kazdej mamine ako aj dietatku vyhovuje nieco ine.. a poziadavky sa menia aj s vekom dietatka.. kym male babatko cika a kaka 20x za den, vacsie uz len 5-7x... 😉 neboj, vsetko sa najlepsie naucis za behu 😉

wewulka
21. mar 2012

@zojec velmi pekne dakujem 🙂 uz som mala v tom mala chaos 😀 stale pozeram na nete vsetky druhy a znacky. Je mi jasne, ze casom zistim co bude vyhovovat mne ako aj malemu. Stvorcov mame kopu 😀 nejake som kupila a dost sme ich aj dostali, no urcite sa nestratia 😀 takze uz len dokupit vrchne nohavicky a asi par vladaciek. To by mohlo pre zaciatok stacit a potom uz budeme dokupovat 🙂

zojec
21. mar 2012

@wewulka tak tak.. to je spravny pristup 😉

wewulka
21. mar 2012

@zojec a mozes mi poradit, ktore z vkladaciek su take naj ?

shira_
21. mar 2012

@wewe22 píšeš že Ti teda ten lanolín nesmrdí.. tak ja idem skúsiť nie tú disana kúru, ale klasický lanolín plus detský šampón. ako mám tú kúru namiešať na celkom nové vlniaky? treba viac krát zopakovať? ktosi tu písal, že vlniačiky stále pretekajú 😲 ja som doteraz nepoužívala vlniačiky, iba merino oblečenie, takže s týmto nemám skúsenosť (ako to urobiť nepremokavé). a ak mám pravdu povedať, tiež sa mi nechce veriť, že to nepretečie..

vavrenka
21. mar 2012

@zojec no primeriavala som a L je asi velkeeee.. a funguju tie vlniaciky aj na vkladacky/plienky na rovno?

katka888
21. mar 2012

@tinika ja som sa v lete pozabudla od radosti ze mam balkon, som vyvesala vsetky PULky pre istotu v prvom rade, aby cele sidlisko videlo, ze latkujeme a na flipkach mi odisla PUl vrstva pri stehienkach... tie boli v predu najcastejsie

mirinka114
21. mar 2012

@labutka dakujem za odpovede, ja práčku tiež čistím kys. citrónovou. mna len zarazilo, že po praní normálneho prádla , to tak nepuchlo. ale po usušení je to ok takže to nechám tak 🙂)

katka888
21. mar 2012

@tinika
p.s. ako pise @zojec / som az teraz dociatala /, tak pulky susit teda vzadu, v "tieni", cize ak ich mas na susiaku, tak na ne asi ide priame slnko, tak by som uz bola opatrna

tinika
21. mar 2012

@katka888 ked ich dam do zadu tak by nemlao abo zavesim na snuru dozadu :D

wewe22
21. mar 2012

@shira_ ja som na nove davala dva krat kuru,
kuru som robila 1/2 čl lanolin, 1čl sampon, 3dl vody
nechat na noc postat preplakat a nemusis davat susit hned dat dalsu nechaj cely den vyplacat a dat susit
ak mi mala moc cura rano je na dotyk trocha vlhka ale premocene este neboli a to moja je velky curdo

shira_
21. mar 2012

@wewe22 super, dakujem. ešte len pre info aké máš vlniačiky? ja mám jedny disana a tenké loveybums na suchý zips. tie ma dosť očarili, kebyže fungujú, flipky predám...

wewe22
21. mar 2012

@shira_ ja mam domace strikovane a site zo 100% merino uplet nad predajom flipiek som aj ja uz rozmyslala ale barca je potvorka a vzdy sa mi zo vsetkeho prekaka tak to by chcelo vela vlniakov 😀 ale ked jej dam na nov pulky ma prdelku troska cervenu ale ked ma vlniaciky je krasnucka ruzovkava az by som ju zjedla 😀

zfidorka
21. mar 2012

@vavrenka urcite Mko, ten merino uplet je pruzny, a rastu s dietatkom... moja ma 10 kg a este ma stale rezervu 🙂
anavy zapinacie vlniaky nepichaju, su asi 2x take hrube ako tie najtensie loveybums (ale aj tak su podla mna tenke)... len maju nevyhodu, ze sa dost natahuju a su volnejsie okolo noziek... ale ked ma mala 8kg, to by jej mohli byt ok...
oboje funguju na plienku narovno/vkladacku...