Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dudri
12. mar 2009

mile baby-mamicky, este raz dakujeme za poradu... 🙂 🙂 😉 😉
este raz vam posielame pusinku...

jorga
12. mar 2009

weronique pouzivam obidvoje, ale tie lux mame hned precikane. Obcas ich pouzivam ako vkladacku do IB, ale vtedy ma maly aj teplaky mokre. S farebnymi kikko sa mi to nestalo, ale zase sa mi zda ze viac smrdia cpavkom, ale to asi preto ze je to bambus.
chcela som sa vas opytat ci aj vy mate tuto skusenost...

emmka3
13. mar 2009

kocky, este mam na vas zopar otazok 😉:

1. Niekde som zahliadla, ze maju zlcove mydlo aj v DM? Ak ano, tak ake velke a za kolko? (my tu totiz DM nemame, ale na taky vacsi nakup do RK by som mozno muza prehovorila 😉 )

2. Rovnako v DM maju aj ekojednorazovky ALANA, potrebovala by som vediet cenu MIDI a kolko je ich v baleni?

3. Do vybavy by som mozno kupila aj viacvrstvove plienky ale na nete som nasla len POpoliny, a aj tie su na velkosti ... mate niektora s nimi skusenost, ake su? Myslite, ze velkost M by bola pre mojho cca 5,5kg chlapceka OK?

Dakujeeeeem za rady 😉

btw. Kiko klasicke ... never!!! Mam ich doma 40!!!! ale su dobre tak na grcku, aj tu prepustia, ked jej je troska viacej 😅

olinka6226
13. mar 2009

inak opat budu v ponuke Imse vimse stvorce 100g, ale bohuzial s uplne inou cenou 😖 teraz vyjdu 4ks nieco okolo 10 eur. cize to uz fakt stoji za zvazenie ze ci sa oplatia. mam happy sqares su zatial v nedohladne.

emmka: zlcove mydlo maju v tej klasickej velkosti tusim 125g stoji nieco okolo 1 eura - stavalo 29,9sk po novom roku som ho este nekupovala.

s alanami ti neporadim nemam oskusane a ani cenu neviem

popolini: samkovi stacila cca do roka velkost S, teraz ma velkost M a tiez v pohode.

emmka3
13. mar 2009

dakujem oli, takze kludne mozem ist s takym mrnusom do S, vydrzia na dlhsie ... lebo som nevedela ci uz zobrat vacsie alebo tie mensie, lebo skoro vsetko co nebude uni velkost beriem Sko, tak hadam sadne ...

bambusko
13. mar 2009

emmka, aj my mame tie najmensie viacvrstvove, na vkladanie stacia. plienky alana su balene po 44 alebo 48ks a cena bola predpolrokom asi 269 (?) nic si nepametam, ale takto dajako.

marcelka11
13. mar 2009

emmka, to mas kikko tie obycajne stvorce alebo lux? dik

marcelka11
13. mar 2009

inak viacvrstvove su dobre aj Kikko a bambusove kikko velmi milo prekvapili

emmka3
13. mar 2009

bambusko, dakujem ...

marcelka, mam uplne obycajne stvorce 80x80 ... ale viacvrstvove kiko sa na sk nedaju kupit, ci?

bambusko
13. mar 2009

emmka, ja by som kupila nebielene, vsetko sa na nich strati 🙂

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4410743

olinka6226
13. mar 2009

baby ale oproti popolini vv vychadzaju draho, nie?

sjuzocka
13. mar 2009

Chcem sa s vami poradit... Maly je stale zapareny... Tak sa snazim najst pricinu. Umyvame len vodou, takze vlhcenymi to nie je. Je mozne, ze by mu zrazu zacal vadit fleece? myslim akoze po niekolkych mesiacoch odrazu... alebo zeby mal kako nejake agresivnejsie? este stale berie antibiotika...

quika
13. mar 2009

my mame tiez najmensie viacvrstvove a stale ich pouzivame. niekedy samotne alebo iba s vlozkou, niekedy ako vlozku. vacsie nasaju viac, ale ako vlozka sa uz nedaju pouzit, a na mensom babatku vyzeraju dost neforemne.
olinka mas pravdu, swd su riadne drahe, zda sa mi ze tie kikko vychadzaju asi rovnako ako popo, ale tiez neviem ci sa na sk predavaju. to si radsej zafarbim bielene v caji a mam nebielene 😀

quika
13. mar 2009

sjuzi, z tych atb je to dost mozne, to robi riadne agresivne kako. aku masticku na to pouzivas? ked ma zaparenina uz viac dni a nezlepsuje sa tak vacsinou treba pridat aj nieco na mykozu, lebo v tej rane sa za cca 3dni takmer vzdy spravi uz aj mykoza. takze nieco ako imazol krempasta a pod. by sa hodilo.

labutka
13. mar 2009

ja som dnes oprala colorfoldy, nepustili. a su kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne.
inak som zistila, ze krpatemu zatial najlepsie sedia BL, hocktore okrem bambusiek. teda, preto ze ho balim nasiroko. IB su dost uzke, ked pojdem za 2 tyzne na sono klbov, dufam ze povedia ze uz netreba balit na siroko, a rozbehneme to vo velkom. 🙂 uz sa pomaly zacinam ucit, ako ich mam zapinat, aby nic nepretieklo. 🙂

olinka6226
13. mar 2009

sjuzi urcite to je atb. tie kikko tu bol link na skk stranku a vychadzaju na kus o nejakych tusim 30 centov viac na tu sadu to bolo nieco vyse 3,5 eura

labutka neboj po chvilke cviku to bude ok, este zopar krat pretecie a budes nadavat ale si vzdy si povedz ze aspon ze nie je posraty az za krkom 😀

luciabah
13. mar 2009

sjuzocka... takze asi z ATB, my sme mali tiez bronchopneumoniu... 3 tyzdne a hnacka k tomu a potom ekzem a zaparanie na zadocku, natierala som sudokremom a asi tyzden po skonceni hnacky nam sa upravil aj ekzemik, ale este niekedy sa nam objavi

miracle
13. mar 2009

Ad emmka,

alany midi stoja nieco okolo 8 eur, v starych asi 249. Je tam 48 kusov.

bambusko
13. mar 2009

sju, davas malemu probiotika k atb? mohlo by to pomoct

luciabah
13. mar 2009

bambusko... mas pravdu ze su potrebne aj probiotika, my sme davali a aj davame bio gaia a nezaberalo a hnacka bola taka toxicka z tych ATB ze nam sa nedalo vyprat ani hovienko z plienok... takze mame na chorobu spomienku ako flaky na plienkach... inak sa nam daju krasne vyprat

verulka
13. mar 2009

sjuzi, no konecne..pekne ste s apotrapili...s tymi zapareninami- po tolkom zle, co sa mu dialo, to este chvilku potrva, kym sa telicko spamata...hlavne nech ste uz len alen zdravi...atb robia presne to, ze ritka vyzera desne...ak mozete( vhladom na choroby) nechaj matiaska co najviac navolno...neboj prejde..

dorotka
13. mar 2009

kocky ako dlho schnu konopne plienky
muslim tieto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4730387
a ake je konope na dotyk

olinka6226
14. mar 2009

dorot, konope schne o nieco malinko rychlejsie ako bambus. inak na dotyk i pohlad vyzera ako ta handra na podlahu. ale saje super 😉

sjuzocka
14. mar 2009

No veru take chore babätko, to je estelen skuska materska... uz ani neviem kolko krat som si poplakala ked som musela pozerat na to ako maly trpi, najprv to dusenie (hrozny pocit strachu ze co ak sa zrazu nebude vediet nadychnut, ako mu pomozem? co ak...?), potom ako mi povedali ze je prilis dobre ziveny (oni na to maju vyraz pastozny) takze mu netrafia ihlou zilu na rucicke - predsa to skusili - zbytocne pichnutie - maly skoncil s kanylou v hlave - potom odsavanie tymi ich odsavackami, ze hadicku cez nos az do krku, to bol rev a musela som ho pritom drzat... liekov tolko ze v prepustacej sprave je to na dva riadky drobnym pismom, tusim som ich naratala 13!!! - ked konecne zaspal teplotovy, za chvilu dosli ze musim mu dat lieky, zase ho zobudit, musia ho pichnut do prsta, urobit vyter, furt daco, a spraval sa chudacik uuuplne inak ako bezne. Zrazu ziaden usmev ani ked som robila najväcsie opicky na neho. malatne telo, nevladal drzat hlavicku a to sme uz skoro sedeli sami... taka som bola vyflusnuta v tej nemocke :( a ked nas mali konecne pustit, tak dostane zapal uska a obliciek :( no co bolo bolo, uz sa to lepsi, az na tu prdelu zapalenu. natieram to jekorisovou smradlavinou tou modro cervenou a zatial je to "len" zacervenanie rozsiahlejsie. IB teraz skusam davat navrch tou vv bambusovou a tu umelinku skryvam naspodok. testujem tym zaroven ci skutocne to tecie po tej umelinke ze kvoli tomu mi to prevlha. je dost mozne ze maly cika tak narazovo, obcas ked sa postasti fontana pre zuzanu pri rozbalovani, tak mam co robit :D Tu bioagaiu mu davam ale nejake rozdiely veru nevidim asi to chce vsetko len cas. Btw, toto je sice tema o plienkach, ale viete mi poradit ako zacat s prikrmami? Zajtra ma maly pol roka 🙂 co ste dali ako prve papanicko?
mne konope schlo o dost rychlejsie ako bambus, porovnatelne so stvorcami 🙂

bezaz
14. mar 2009

zuzi tak to ste si pekne odtrpeli, vobec nezavidim 😝 to ste co tak "naraz" vsetko dostali? joj chudatko aj ty aj maly
no ja sice s prikrmami nemam skusenosti, ale ked raz zacneme, tak mrkvou 😉

bihan
14. mar 2009

Aby som bola úprimná, ja už konope nechcem.. hamburger a jednoveľkostné SWB sú síce úžasné, skvele sajú atď atď. ale mám naozaj pocit, že počúrané konope smrdí oveľa viac než bavlna alebo bambus.. minule som mladej dávala na noc organic balvnu a kiko bambus a nebolo cítiť nič, ale konope na noc ráno celkom cítiť čpavkom.

Sjuzi, to si ani neviem predstaviť, ale verím, že vám už bude dobre.. tvrdá skúška ☹

Ja som mrkvou nezačala, lebo malá mi mkrvu začala jesť až po roku.. a dovtedy nesmela byť mrkva ani primiešaná, lebo mi to vypľúvala, tak pokojne skús niečo iné.. oranžovú tekvicu, zemiak, cuketu.. ja som s tým veľmi nerobila caviky.

sisa.b
14. mar 2009

sju ☹ nezavidim. pekne ste si vytrpeli. ja mam dost uz len pri tych soploch, co mame teraz, ked ju vidim, ako sa s nimi drhne a nemoze sa nadychnut ☹ strasne narieka a ja s nou 😔 neviem si predstavit, ze by sme skoncili so zapalom pluc v nemocnici

hankahj
14. mar 2009

ahojte dievcata, chcem sa spytat, takze vy svojim deturencom davate klasicke plienocky? manzel bol vcera v polsku a kupil mi asi 40 ks bavlnenych plienociek pretoze tiez nechceme pouzivat pampersky teda jedine asi ked sa pojde do mesta alebo na dlhsiu cestu... som rada, ze je nas viac... :-ň

olinka6226
14. mar 2009

hankaj aby neviem ako kvalitne su tie stvorce, ale bohvieco necakaj. ja som dost dlho fungovala na stvorcoch s vrchnymi nohavickami, ale ja som mala take tie celkom dobre save a zopar tych o nicom.