Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lume
30. mar 2012

@wewe22
@zojec Dakujem za odpovede. To som potrebovala. Tak kupim este nejake vedierko s vekom a skladovat budem na balkone, kym sa nazbiera 😀 .

mirinka114
30. mar 2012

ahojte, rada by som sa poradila, čo s tvrdou vodou a praníím látkoviek? všetky sú celkom OK, len BI prefold sú tvrdé ako doska. aj niektoré bambusové plienky. ja ich po presušení prešúcham, trochu zmäknú, ale dnes som videla prefold len usušený a bol mäkkulinký ako nový. holka lae peráva v slize. takže - otázka - je to len slizom, alebo treba pridať ocot k prášku? ja používam persil. Ďakujem.

monhla
30. mar 2012

@zojec Prosím o radu - to je aké skladovanie na suchu. Ja chcem pri druhom látkovať a teraz troška trénujem na malej /aj keď už pomaly začneme odplienkovávať 🙂 / ale aspoň sa snažím nacvičiť si manipuláciu a "zaučiť" manžela 😀

timkoemkamatko
30. mar 2012

ahojte, máte niekto kapsovky s dotykovou vrstvou bambus? Chcem kupiť Sweet monkey a bojim sa, či sa nebude bambus pri nožičkách pretáčať a nanavlhne od neho oblečko. Alebo máte niekto skúsenosti s nejakými inými kapsovkami s bambusovou dotykovou vrstvou? Aké značky máte odskúšané? Ďakujem

zojec
30. mar 2012

@mirinka114 slizom to uricte nebude.. skor si myslim, ze baba susi v susicke 😉 velmi pomaha aj susit vonku na vzduchu, vetriku a slniecku 😉 ani ocot velmi nepomoze a ked uz, tak sa pridava miesto avivaze, nie k prasku. skus a uvidis 🙂 ja tiez len sucham po oprati, ale u nas zas nie je tak tvrda voda..

@monhla na suchu znamena, ze plienky nie su ponorene vo vode.. po okakani ich preperies a hodis vyzmykane do vedra s vekom, alebo vreca usiteho s pul. niekto prepiera aj ocikane plienky, ja som to ale nerobila.. 🙂 lenivost a aj zbytocne plytvanie vody :D pred pranim ich hodim do pracky a zapnem program plakanie - zmykanie. az potom prihodim prasok a dam prat 😉

lowike
30. mar 2012

@mirinka114 ja právam v slize a nedávam ocot no a BI prefoldy aj iné bambusky (anavy a TB stretch) sú mäkké - síce látkujem len od konca decembra a tieto bambusové veci používam tak 1,5 mesiaca, ale ešte sa mi nestalo, že by boli po opratí tvrdé a to máme dosť tvrdú vodu doma

ewkaewka
30. mar 2012

objednávali ste niekto cez sweetmonkey.sk???

monhla
30. mar 2012

@zojec Vďaka za info. Vyskúšam

mirinka114
30. mar 2012

@zojec nemá sušičku, ale to bude len vodou. teraz vešiam vonku, skúsim ten sliz a budem vedieť odpovedať, čo bolo za tými mojimi otrasne tvrdými prefoldami 🙂)

mirinka114
30. mar 2012

@lowike anavy aj tb sú celkom mäkkučké, len prefold tvrdý. ešte opáčim ten sliz, či je to tým, inak mi neostáva nič iné, len šúchať

sliver
30. mar 2012

@mirinka114 - no my máme veľmi tvrdu vodu, sme sa presťahovali pred polrokom no taku tvrdu vodu som ešte nevidela... no a k veci 😀
ked operiem plienky v slize tak su mäkšie ako ked v prášku....

zfidorka
30. mar 2012

@ramzesa LL kapsovky som nemala, su to viacvelkostne plieky, ja uprednostnujem jednovelkostne, takze ja by som dokupila tie co som ti pisala vyssie 🙂

zfidorka
30. mar 2012

@timkoemkamatko ja mam blueberry bamboo, nepretacaju sa, su to dobre plienky (ale drahe)...

katka888
30. mar 2012

@timkoemkamatko
mne sa najvviac pozdavaju aio easyfit od tots bots co sa tyka plienky s bambusom pri pokozke

ramzesa
30. mar 2012

@zfidorka a tie kapsovky je potrebne zakazdym cele prat, alebo len preplachnut vo vode a nechat presusit? Neznicia sa castym pranim? Vydrzia mi cele plienkove obdobie (snad max. do 2 r.) ?
Inak ja zatial nemam vedierko, nejak som nanho zabudla 😅, tak plienky preplachnem v studenej vode a hodim do takeho lavorika. Nemam pocit zeby sa to za tie 2 dni nejak velmi zosmradilo 😅. Ale urcite si nejake vedierko s vekom zadovazim 😝.

katka888
30. mar 2012

@ramzesa
ja mam LL velkost 2, povazujem ich za najlepsie plienky pre vacsie deticky co sa tyka strihu, davala som do kapsovky LL vkladacku z kapsovky wonderoo, ale mozes pouzivat povodnu a podla potrieb dovypchat.

katka888
30. mar 2012

@ramzesa
ja som si kupila na zaciatku kos s vekom na plienky, niektore baby pouzivaju vedro s vekom napriklad z farby na stenu.. take tie vacsie balenia co sa predavaju,
kapsovku musis prat po vymeneni, lebo dieta do nej napiska a aj ked vyberies vnutro kapsy, tak ta cast, co je pri styku s pokozkou tiez je nasiaknuta mocom.

katka888
30. mar 2012

@mirinka114
my mame tvrdu vodu, plienky su strasne tvrde, stvorce zehlim , bambusove pred poskladanim triem v rukach, aby zmakli, anavy bambusky po takom treni zmaknu nadherne, baby beehinds su makke aj po vyprani , a ostatne ani nepamatam... 🙂 take tvrdsie mi ostavaju bamboole tots bots a little lamb bambusove ale tie sa mi aj zdaju hrubsie

zfidorka
30. mar 2012

@ramzesa kapsovky sa peru cele, ja som tie nase pouzivala rok a pol a su funkcne ako nove...

ramzesa
30. mar 2012

@katka888 a staci obcas rucne preprat alebo to nebude dobre? Musim v pracke? Inak na tej LL velkost 1 mam na jednom stitku, ze prat na 60 a na druhom zvonku, pod logom ze na 40 😕 .
A s jednotkami nemas skusenost? Lebo kedze mam babu, tak mozno by nam jednotky vydrzali dost dlho, lebo vahovo asi velmi tazka nebude. Prva dcerka mala 8,5 kg ked mala rok.

kkl82
30. mar 2012

@lume ja pri mojom malom nezmyvam z plienky vobec, len stiahnem tu prazenicku "za cerstva" pri prebalovani tak ledabolo toaletakom a hodim do kosa. kedze periem kazdy den resp. aj obden, tak sa to krasne vyperie. pouzivam program s predpierkou a persil sensitive (tak tretinove mnozstvo) nikdy sa este nestalo, ze by to nevypralo do cista a bez flakov. niekto zas pouziva separacky, ale nam ich pouzivanie nejak nesadlo. mozno, ked uz nebudeme kakat len prazenicku 😝

vavrenka
30. mar 2012

@katka888 LL je little lamb kapsovka?

kkl82
30. mar 2012

@timkoemkamatko ja sa pripajam ku @katka888, tiez odporucam easyfit, momentalne nepouzivame doma nic ine (iba ked sa nahodou minu 😀). aj ked je to aio, ale funguje aj ako kapsovka na dovypchanie. u nas su sice dost drahe, ale ked pokukas na nete, najdes dobre ceny z anglicka. ak chces konkretny tip, daj vediet, poslem ti do ip link na super obchodik 😀

katka888
30. mar 2012

@ramzesa
tak ako ked dieta piska do plienky, tak moc prechadza a nasiakne do jadra aj cez tu vrstvu, co je pri pokozke... cize je to tiez znecistene mocom, ja to periem v pracke.
jednotky som nemala, pri dcerke sme zacali latkovat od 6 mes
pod logom mas 40 st kvoli PUL vrstve, ja ju periem uz rok aj pol na 60, zatial jej nic nie je.

@vavrenka LL - little lamb, maju kapsove plienky aj bambusove, aj bavlnene aj z mikrovlakna.

ramzesa
30. mar 2012

@katka888 ja sa kvoli tomu pytam, lebo keby tu kapsovku len preperiem v rukach, tak dost rychlo vyschne a mozem ju uz na druhy den pouzit. Vkladaciek mam dost, cize ta ked schne dlho, tak nevadi. Ale keby tu kapsovku hodim k ostatnym plienkam a cakam kym to cele dam naraz do pracky 😝 .

timkoemkamatko
30. mar 2012

@zfidorka
@katka888
@kkl82 ...ďakujem za info, popozerám teda odskúšané značky...
@kkl82 napíšem IP

ramzesa
30. mar 2012

Objednavali ste niektora plienky aj zo zahranicia? Napr. z UK? Ake je potom postovne?

kkl82
30. mar 2012

@ramzesa zalezi od obchodu, vacsinou vychadza od 1.00 libry za jednu plienocku, na cely balik od 1.50 do cca 20 libier, zalezi aj od hmotnosti. kazdy obchod prepocitava inak a niekto posiela normalne ako list a iny len vystopovatelnou zasielkou (nieco ako nase doporucene).... najlepsie nahadzat do nakupneho kosa a skusit spravit checkout bez potvrdenia, tak ti to vykalkuluje presnu cenu aj s postovnym.

kkl82
30. mar 2012

@ramzesa pri kapsovke sa ti babatka dotyka presne ta vrstva, ktoru by si chcela prat rucne... to sa neodporuca, lebo na nu sa nachyta vsetko a asi by si rucne nevyprala tak dokonale ako pracka. ak chces prat len vkladacky, tak si kup len vrchne gatuse, napr. uz spominane flipky (alebo ine), tie mozes pouzivat furt az kym sa ti na ne nieco nedostane. potom ich operies aj rucne a uschnu super rychlo.

kkl82
30. mar 2012

@ramzesa ja mam dve LL kapsovky velkost 1 a pri mojom malom chlapisku, ktore ma mesiac a 4,5 kg su stale este velke okolo stehienok, takze ich zatial nepouzivame. su pisane od 4 do 9 kg, ale asi bude dost zalezat od proporcii...