Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mary939
3. apr 2012

@vojann nevies mi prosim poradit, ci tie plienky pop in new gen nepremokaju? chcem kupit bambusove a niekde som citala, ze tie dve vrstvy vo vnutri nestacia a ked sa tam da nocna vkladacka, plienka je velmi objemna....

susul
3. apr 2012

@mary939 ja periem bavlnene plienky a tiez z bambusu a frote v mydlovych vlockach, mikrovlakno a kapsovky periem vo froshi (dostat v DM a aj v Carefure som ho uz videla je to eko praci prostriedok), dezinfikujem miofreshom.

susul
3. apr 2012

@mary939 ja mam Pop in bambusove a niekedy v pohode udrzia vela a niekedy mi prevlhnu, ale to sa mi stava aj pri inych plienockach, nas mladsi cika hlavne na jednu stranu, takze ta zataz je nerovnomerna. A vsimla som si, ze ked su zmensene treba poriadne pozriet aby ta vkladacka niekde nepretrcala. Ale podla mojho nazoru je to fajn plienka, vrchne gatuchy maju kridelka, nestalo sa mi zeby sa maly v nich prekakal na oblecenie.

monuska342
3. apr 2012

@ramzesa dakujem za radu som rada lebo aj ja som si kupila flipky a bala som sa ze do toho novosklad nenapcham takze na noc davas iba stvorec?

monuska342
3. apr 2012

@zojec aha tak teda potom sa zariadim podla toho kolko bude piskat a kakat 🙂 ale tie flisaciky si objednam aby som mal co davat na noc 😉

tunylyk
3. apr 2012

@monuska342 my momentalne ak nikam mimo domu nejdeme,pouzivame novosklad a flipky na to,drzi tak ako ma a nic nevytecie 😉

babyyy freetimka je suprovaaaa,testom presla,maly hned aj pokrstil 😀 vcera dr.na kontrole klbikov poobzeral a pacila sa mu 🙂 a klbiky mame uz na 1s*

katka888
3. apr 2012

@tunylyk
aj ja lubim freetimku , davam ju castejsie ako kapsovku BG prave rpeto, ze tie prisite kridelka poskladam na viac vrstiev dorpedu kde ondrik piska 🙂

tunylyk
3. apr 2012

@katka888 vytesujem sa z nej lebo je fakt dobra,nielen pekna 😀

ktosi tu spominal take chlpacinkove separacky,nam vyhovuju,dostala som ich od jednej maminky ako darcek k plienkam a su super,dokonca fajne prazenicu zachyti,potom len riadne vysprchujem a po oprati ani flacik neostal,skor sa mi stalo,ze flak na vkladacke mi ostal ked som mala jednorazove separacky,dufam,ze uz sa nam kakanie ustali,v noci kakat prestal,no teraz kazdy druhy den,ale aj 3x a riadne nalozi.

estterka
3. apr 2012

@katka888 aha. no stay dry uz davnejsie je vylucena,lebo to uz nestacilo a organic pouzivame,ale nestaci tiez..neviem,ako toto poriesit,lebo velakrat spolu s plienkou aj nohavice menim-predpokladam,ze cika vacsie davky.. 😒

slibby
3. apr 2012

@estterka ak ti mozem poradit nam na taketo pomohla ako najspodnejsie vrstva v plienke konopna vkladacka, kedze udrzi vela tekutiny ale treba aby nad nou bolo nieco r, co rychlo nasaje (mikrovlakno, bavlna alebo bambus) 😉

ramzesa
3. apr 2012

@monuska342 na noc som doteraz nedavala, ale cez den ano. A moja vela spinka aj cez den, cize to je za jedno. Ale tuto noc som jej dala aj stvorec na novosklad a medzito myslim ze aj BL organic (na striedacku)? Ja si velmi tie nazvy nepamatam 😅 , taka ako zamatova. Som skusala, ale som rada, ze sme latkovali uz aj v noci 🙂 . Mojej zatial novosklad ani raz nepretiekol. Aj teraz spinka v novosklade a Flipkach 😉 .
Inak aka je dobra plienocka na prechadzky? Aby mala nemala pocit mokra, kym ju prebalim? Kapsovka moze byt? Doma ju viem prebalit hocikedy, ale vonku je este na to chladno 😒 .

sladkasue
3. apr 2012

@katka888 ani lebo, ja ma plienociek tak akurat... nieco pouzivam, nieco ide do prania - a to sa mi az na druhy den uschne... takze ich mam vlastne na 3 dni malo :(

seeghi
3. apr 2012

@zelka zaujimalo by ma, ci si skutocne tie stromy vysadila

ramzesa
3. apr 2012

Inak ten tyzden latkovych plienok, to maju byt nejake zlavy? Aj v internet. obchodoch alebo ako?

vojann
3. apr 2012

@katka888 môže byť, minky vyzerá objemne, ja mám odskúšanú len s obyčajným PUL, velmi na minky nie som . Aj tá kamoška má len s PUL.

vojann
3. apr 2012

@mary939 ja ju osobne nemám odskúšanú, ale vyzerá, že bude dobrá.

vojann
3. apr 2012

@lyongirl tie Real easy majú jednu vkladačku všitú z biobavlny, ktorá sa dá vytiahnuť a ak potrebuješ savejšiu plienku, môžeš do kapsy vložiť čokoľvek.

mary939
3. apr 2012

@susul Aky je rozdiel medzi kapsovymi a napriklad tymi pop in?

zuzanamolnarova
3. apr 2012

@ramzesa áno, mali by byť zľavy takže keď chceš niečo nakúpiť nové, počkaj možno bude aj to v ponuke a za omnoho lepšiu cenu 🙂
ja si brúsim zuby už len na bambusové vkladačky - najmä na Babyidea prefold - dúfam že bude zlacnená na ten týždeň 🙂

zuzanamolnarova
3. apr 2012

@ramzesa možno by som vyskúšala ešte blueberry kapsovku s pulkami od nich som nesmierne spokojná aaa ešte asi pulky Thirsties Duo wrap obrázkové 🙂 uvidíme 🙂

peluskovo
3. apr 2012

ahojte mamicky, kto by hladal katka888 tak som sa premenovala 😀 😀 😀 a neviem najst povodnu fotku, ktora tu bola 🙂

peluskovo
3. apr 2012

@sladkasue
o dovod viac, vyskusat nieco nove, tak sup sup 🙂

timkoemkamatko
3. apr 2012

@peluskovo jeeej, tak z peluskova som si objednavala a netusila som, ze to ste Vy 🙂 🙂 🙂

euffra
3. apr 2012

@katka888 chcem vrchne gatky na nocnu plienku, pouzivam totbots bambusku doplnenu s doma usitou vkladackou z bambusu. vlniaky nemozem, lebo maly ma exem.

euffra
3. apr 2012

@iron tuto plienku nepoznam smrtifit , mozem mi poslat k tomu nejaky link, co to je? ja nemam dobru skusenost s little lamb, tu sice dobre velke, ale gumicky mi odisli. na den mame BG flip

nenocka
3. apr 2012

@peluskovo a ja, že kde si zmizla 😀 akurát som ti správu poslala 😉

euffra
3. apr 2012

@juliam flipky pouzivam aj ja, su super, potrebujem ale na nocnu plienku gatusky, vlniaky nemozme, maly ma exem ☹

nenocka
3. apr 2012

@euffra nám všetko krásne prekryjú jednoveľkostné blueberry coveralls 😉

peluskovo
3. apr 2012

@euffra
na nohavickove plienky urcite vrchne gatuse, ktore maju popri stehienkac take kridelka, / taky prisity pas latky / a krasne ti obopnu plienku, aby nikde nevytrcala. napriklad flipky to nemaju. ja mam dobre skusenosti s little lamb, thirsties a blueberry, / ja davam vlniaciky, tieto spominane som davala vikuske alebo davam, ked lniaciky nie su suche alebo vyprane /

zfidorka
3. apr 2012

@lyongirl pozrela som tie plienky Lou Bambou a TE2 maju odporucane pranie na 30 stupnov, to sa mi zda strasne malo, plienky sa peru na 60 stupnov, kvoli zniceniu bakterii...