Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
3. apr 2012

@nenocka
neviem dat "like" tak musim napisat takto 🙂

euffra
3. apr 2012

@zuzanamolnarova kedy ma byt prosim ta ten tyzden?

zfidorka
3. apr 2012

@estterka skus organic doplnit nejakou malou bambusovou vkladackou - napr. little lamb... ono, organic vkladacka je stale len bavlna, takze pre vacsie deti uz nezachyti tolko, ako by zachytila cisto bambusova vkladacka...

zfidorka
3. apr 2012

@euffra tyzden latkovych plienok bude 16.-22.4.2012 🙂

euffra
3. apr 2012

@peluskovo dakujem, nad tymi blueberry rozmyslam, podla obrazku som si nebola ista, ci mi to schova tu mega nocnu plienku 🙂

iron
3. apr 2012

@euffra pozri si moj obchod, su to vrchne nohavicky 🙂

euffra
3. apr 2012

@iron dakujem 🙂

susul
3. apr 2012

@mary939 kapsova plienka je usita z pulu a vnutornej vrstvy, ktora je otocena k pokozke dietatka, najcastesie z fleesu (wonderoo) pripapdne sudecloth (bum genius, baba+boo), vzatdu maju otvor na vkladanie plienok/vkladaciek, po pocikani sa peru cele. Najcastejsie su z mikrovlakna (bum genius, baba+boo), ale su aj s bambusovymi vkladackami (sweet monkey, wonderoo, bluberry....).
Pop In maju vpredu a vzadu pod zalozkami patentky, kde pripnes savu cast plienky k nohavickam, ked su pocikane, tak len vymenis, ked su pokakane operies cele. Takze vyhodou je, ze je to lacnejsi system (jedny nohavicky + viacero vkladacich/pripinacich plienok) ako kapsovky a vrchne pulky sa neopotrebuju takym castym pranim ako kapsovky. Ich nevyhodou je, ze do kapsovky si mozes dat cokolvek podla toho ako babo cika si ju prisposobit podla akutalneho stavu.

peluskovo
3. apr 2012

@vavrenka
ty si spominala tusim, ze budes objednavat loveybums, ze? ale asi tie natahovacie, ja by som chcela skusit ondrikovi nejake vlniaky na leto na plienku na rovno, nevies, ktore z loveybums by boli idealne? kukam na diskusiu spat a neviem to "nalistovat " / a uz nemam pristup k starej poste /

zfidorka
3. apr 2012

@peluskovo na plienku narovno su dobre zapinacie vlniaky, tieto su najtentsie
http://www.loveybums.com/index.php?l=product_li...

liviapeto
3. apr 2012

ahojte, potrebovala by som poradit. ake najlepsie plienocky by boli pre veela cikajuceho chlapceka? uz vopred dakujem.

lyongirl
3. apr 2012

trošku mám dilemu, neviem na 100%, či do látkoviek ísť...mohli by ste mi pridať vaše názory?
Ak si odmyslím tie tony odpadu, čo mi je jasné...ak by som bola taká zásadová v tomto, tak látkujem už dávno, čiže chcem len povedať, že ak sa mi to nebude páčiť, tak nemám problém sa vrátiť k papierovým plienkam, dúfam, že ma tu za to nik neodsúdi, som si tohto vedomá, o čom to je...
Mám 3 dieťa, doteraz boli na papierových všetky, stredný syn ešte v plienke spáva, takže rozmýšľam dať látkovú aj jemu, nech sa už čo najskôr odučí, lebo chodí do škôlky a tie prachy za plienky mi lezú na nervy. Plienky na noc mi nosí ešte aj najstarší/všetci dr. hovoria, že to je normálne a nechcú mi ho vyšetriť/, ale jeho moč smrdí až tak, že jemu látkovú nedám, lebo asi aj všetky slipy smradlavé postupne povyhadzujem, on ucvrkáva aj počas dňa...a jeho plienka po noci smrdí, jak keby ju mal bezdomovec, neviem si to predstaviť prať...
No a najmenší má pol roka a ja teda neviem, či látkovať, alebo nie. Čo sa týka peňazí, viem, že sa mi to časom vráti a pravdepodobne ich potom aj rozpredám, len také nejaké váhanie mám, či to už nedotiahnuť v papierových, či už teraz pri 3 dieťati vymýšľať...neviem, či ma tu niekto bude chápať, ale tak skúšam, možno ma niektoré názory zaujmú 🙂

lubik9
3. apr 2012

ahojte..neviete mi povedat,ci pustaju BL bambusove stvorce (tyrkysovy a oranzovy)? teda ci ich mozem prat na 60 st. s ostatnymi plienkami- klasicke stvorce,kapsovky,bambusove plienky a flipky..dakujem 🙂

zfidorka
3. apr 2012

@lubik9 nemali by pustat...

liviapeto
3. apr 2012

a este jedna otazka - mam veela podedenych este socikovskych stvorcov len k nim zatial neviem najst vhodne pulky . skusala som napr Baby roxy a tie vzdy prevlhli. a poporavde nemam peniazky na to, aby som vyskusala vsetky znacky. zase dopredu dakujem 🙂

peluskovo
3. apr 2012

@zfidorka
dakujem, dosli mi aj disany vlniaciky na suchy zips, tak vyskusam, ma teraz napadlo 🙂

@lyongirl
skus si precitat : https://www.modrykonik-pro.sk/katalog/firma/pel... tam je o jednorazovkach a zlozeni

zfidorka
3. apr 2012

@lyongirl u mna bol hlavny dovod preco davat latkove plienky zdravotny (viac o tom pisem v blogu), latkove plienky pre mna osobne ponukaju viac moznosti ako unifikovana jednorazovka - viem si zostavit plienku na noc, na vonku, na den, davat prirodne materialy alebo materialy ktore robia pocit sucha...
kym latkovky nevyskusas, dilemu nevyriesis... 😉

zfidorka
3. apr 2012

@liviapeto davala si 1 stvorec a vrchne? lebo prevlhnut ti mohli vrchne aj preto, lebo nemal moc kde dalej vsiaknut...

lyongirl
3. apr 2012

@peluskovo ten link čo si mi dala chce, aby som sa prihlásila ako PRO, ale ja sa tak nechcem registrovať, ináč ma to asi nepustí ďalej...

liviapeto
3. apr 2012

@zfidorka davala som 1 stvorec,teraz idem vyskusat davat dva, len neviem ci ju potom zapnem 🙂. on naozaj dost vela cika, takze aj ked chcem latkovat som trosku bezradna pri vybere.

zfidorka
3. apr 2012

@liviapeto chcelo by to pridat nejaku bambusovu vkladacku, nebude to balenie take objemne... napr. little lamb mala bambusova vkladacka... alebo baby lucy stvorec 30x30 cm...

indys
3. apr 2012

@nenocka @sladkasue @ramzesa @katka888 @zfidorka @juliam @etuska @vojann @vavrenka @iron @etuska
dievcata dakujem vam krasne za uzitocne rady a pripomienky k mojmu plienkovemu zoznamu. Je sice pravda, ze po precitani vsekeho mam v zozname cervene more a mam pocit, ze zacinam odznova ale ked uz budem kupovat nechcem pokupit bludy, ktore mi budu lezak v policke. Takze hura pokracujem v uprave a dufam, ze sa mi podari zostavit nieco rozmne 🙂

juliam
3. apr 2012

@indys rady sme poradili a poradíme aj nabudúce 🙂

liviapeto
3. apr 2012

@zfidorka a Pulky by si mi ake odporucila?

zfidorka
3. apr 2012

@liviapeto bum genius flip, blueberry alebo thirsties... prve 2 su jednovelkostne, posledne 2 maju na krajoch kridelka, cize lepsie prekryvaju plienku... flipky su z nich najtensie, ked chces "drziaky", tak dobre su blueberry...

ramzesa
3. apr 2012

@euffra Little Lamb vrchne gatky myslis s tymi gumickami? A ostatne plienky od nich?

@zfidorka ja zvyknem prat na 40 st., lebo tam supnem aj bodiky a tak. Som myslela, ze prasok je dooost agresivny 😝 .

zuzanamolnarova
3. apr 2012

@peluskovo supeeeeer 🙂 🙂 🙂 vitaj peluskovo 🙂

zfidorka
3. apr 2012

@ramzesa radsej menej prasku a vyssiu teplotu 😝

peluskovo
3. apr 2012

@liviapeto
ak ti vela cika, treba v prvom rade vymenit stvorce za savejsie vkaldacky, lebo ak budes mat stvorec durch mokry, prevlhnu ti aj ine vrchne , narpiklad aj flipky

mary939
3. apr 2012

@susul ahaaaaa a kolko budem cca potrebovat plienok, keby som kupovala len tie pop in. Kolko kupit celych plienok aj s vkladackami a kolko k tomu prikupit dennych a nocnych vkladaciek. Ci je blbost kupovat len jeden druh plienok?