Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
3. apr 2012

@mary939
odporucam z typov, ktore sa ti pacia kupit tak po kuse, uvidis, ako budes spokojna a dokupis

nenocka
3. apr 2012

@peluskovo katulik, prišla ti tá moja IP, či to skopčiť sem? 😵

peluskovo
3. apr 2012

@nenocka
nedosla, skus mi poslat este raz IP uz pod peluskovo

vavrenka
3. apr 2012

@peluskovo to si ty katka? 😉 , myslim si, ze zapinacie, natahovacie su na nohavickovu plienku a kocky jupouzivaju na noc. iank ja som si kupila tie najtensie, potom jersey aj crepe-tie su kraaasne, objednala osm si dovjfarebne - vnutri zelene a zvonku fialove a na ritek vysity motylik 😵

monuska342
3. apr 2012

@ramzesa aha ja tiez planujem davat na noc novosklad s bambusovou vkladackou...ano inac aj ja cakam na tyzden latkovych plienok a potom urobim uz poslednu objednavku 😉 na von a k doktorovi su kapsovky super a myslim ze maju povrch ktory zanechava suchu ritku 🙂

monuska342
3. apr 2012

baby lanolinovali ste uz mastou z DM?tou na bradavky...

peluskovo
3. apr 2012

@vavrenka
dakujem, uz mi aj @zfidorka pisala, len som si nevedala najst v diskusii, s ktorymi mju dievcata lepsie skusenosti c tie lightweight alebo jersey alebo crepe 🙂

vavrenka
3. apr 2012

@peluskovo jaj, tak to neprezradim, lebo neviem 😀 , prave vstupujem do testovacej fazy

ramzesa
3. apr 2012

@zfidorka pouzivam Lovelu a nedavam nejak vela 😝 . Som skusala aj sliz, z neho pekne pradlo vonia, ak je vyprate na 60, ale pri struhani je to des. Asi mam na tu vonu alergiu 😖 .

vavrenka
3. apr 2012

@peluskovo ale predsa len jeden postreh - crepe M je vacsie ako lightw. wool M, do crepe by som vopchala aj nohavickovu plienku.

susul
3. apr 2012

@mary939 urcite si nekupuje len pop in, to by bola skoda, je tolko typov a materialov, ze by bolo blaznovstvo spravit si zostavu len z jedneho typu, ja mam 3 ks nohaviciek a 6 ks plienok + 3 nocne, k tomu mam kapsovky, flipky, klasicke stvorce+ nejake bambuosve vkladacky. Su tu dievcata, co maju eshopy tie ti poradia aj pokial ide o pocet plienok, ale v podstate si myslim, ze by ti malo stacit mozno 5 ks nohaviciek a 20 vkladacich plienok, keby si sa rozhodla len pre tento system. Ja by som si mozno kupila tu na bazariku jednu vyskusala a potom dokupila podla toho, ako by sa ti pozdavala. Ono je to totiz velmi individualne, niekomu jedna plienka vyhovuje iny by ju nechcel ani zadarmo. Napr. ja to mam s kapsovkou tots bots easy fit, pri tej sa mi nestalo, zeby nepretiekla... a ine maminy si ju pochvaluju. Takze teraz babo rad 🙂

peluskovo
3. apr 2012

@vavrenka
mas crepe aj lightweight aj jersey? nasla som ich jednom slovenskom eshope skladom, tak asi od nich vezmem ... ked ma to dost laka na leto ondrikovi s vkladackou narovno.. ak dovtedy nebudem mat tolko kapsoviek, ze sa mi z nich bude hlava krutit 😀 uz teraz ich mame 14 plus 2 ruzove po vike 😀

peluskovo
3. apr 2012

@mary939
ak chces kapsovky len na vonku , na noc nohavickove a na den nejake vkladacky s vrchnymi tak rataj na den cca 10 plienok plus jeden den susenie, cize ked peries kazdy treti den, tak zasobu na 4 dni, tj cca 40 plienok.
kapsove ak na von a ides von 2x denne, to je cca 8 ks, nohavickove na noc podla toho ako casto bdes prebaaloat a ci vobec, tak cca 6-8 ks, a zvysok cca 20-24 ks vkladaciek, tj stvorce alebo nejake savejsie vkladacky.

na zaciatok by som brala cca 4 kapsove / AIO, 4 nohavickove, cca 2-3 vrchne do ktorych budes davat vkladacky a cca 1 flisaciky, alebo vlniaciky na nohavickove plienky . uvidis, aky typ plienok ta bude bavit, a potom doplnis vybavicku.

euffra
3. apr 2012

@ramzesa ja periem na 60°C, davam aj bodiky a podbradniky k tomu, je to cista bavlna, takze do tu 60tku zvladaju v pohode, na rozdiel od LL plienok, aj na vrchnych gatkach mi odisli gumicky aj na bambusovej plienke, ta aj dost stvrdla, vobec ju nepouzivam, sklamala ma, pouzivam uz len totsbots bambusky, tie si stale drzia tvar aj kvalitu.

alex9966
3. apr 2012

@zfidorka a kde sa dá objednávať?

vavrenka
3. apr 2012

@peluskovo a v ktorom? na latkovkach - hovorila som priamo s majitelkou - blbne im administracia stranky, udaje su neaktualne, bola som tam osobne pozriet - pred dvoma tyzdnami mali z lightwool 3ks velkost L +nejake S, jersey 5-6ks L, crepe 5ks L, plus nejake S. teraz uz by som vzala malej eLka na leto lightwool- ale vtedy sa mi zdali byt obrovske.. ale dufam ze tie Mka vydrzia.. tu su fotecky. mm tam naaranzoval hanuskine kruzky na hranie 😀 .zlava: lightwool, jersey, crepe

strociatka
3. apr 2012

tak je rozhodnute, zajtra idem osobne kupit nejake tie plienky na vyskusanie, prosim, mozete mi odporucit nejake konkretne? uz nie obchodik, ten uz mam vybraty, len ake kupit, som viac menej rozhodnuta pre jednovelkostne, len ako dalej? Velmi sa mi pacia ANAVY, potom som citala niekde, ze su dobre plienky Baby Lucy, ale neviem ktore, prosim date radu? Velmi mi pomozete 😉

strociatka
3. apr 2012

este jedna otauzka, ake mate overene AIO plienky, je ich tak vela, ze neviem, ktore mam kupit ☹

mary939
3. apr 2012

ja budem plakat, mam v tom celom poriadny chaos, myslela som si, ze to bude s latkovymi plienkami jednoduchsie ☹
...ale mam este dva mesiace do porodu, tak mozem studovaaaaaat....
ste zlate, ze mate so mnou trpezlivost 🙂

nenocka
3. apr 2012

@mary939 ja som na začiatku mala rovnaké pocity 😕 neboj, raz-dva sa do toho dostaneš 😉 o chvíľu budeš spoznávať plienočky podľa fotiek aj bez popisu ;) ja osobne kupujem plienočky, s ktorými je spokojných gro maminiek a zatiaľ sadli všetky.

na začiatok som si kúpila 3ks little lamb plienočiek + vrchné tiež rovnakej značky, mám doma klasické štvorce a kúpila som ešte dvoje puliek (baby lucy S a miniatúrne bambino mio, ale z tých sme vyrástli fakt rýchlo. staršiemu som z bazárika kúpila baby lucy bamboo M-L + BL FIX pulky, aby sme mohli látkovať v noci. keď pribudlo peniažkov, objednala som 2ks BL Panda bamboo, potom aj bambi roxy, potom dvoje plienočiek od Katky, ktoré nesadli zuzke molnárovej a jej Dorke 😉 pomaličky, postupne 🙂 keď boli v akcii BG flip, objednala som. zapáčili sa mi vrchné blueberry coveralls a tiež wonder wraps, tak už máme aj tie 😝 a teraz zvažujem kapsovky, ale isto pôjdem do osvedčených značiek a tiež to nemienim preháňať 😅 hlavné je, aby dobre slúžili, takže dizajn a farbičky idú bokom 😀

najprv si asi prehodnoť, ako, kde chceš plienočky využívať a podľa toho sa rozhodni 😉

nenocka
3. apr 2012

@strociatka k Anavy je lacnejšia verzia naše Bambi Roxy (porovnaj materiály aj rozmery: anavy.cz a azponocnik.sk) 😉

ekoplienky
3. apr 2012

@mary939: Neboj do toho sa dostaneš. To len vyzerá tak zložito, ale nie to zasa taká veda. 🙂

zuzanockamt
3. apr 2012

dievcata, som sa tu chvalila pred nejakym dlhsim casom, ze mne sa teda Kikko bambusove stvorce nezrazaju a veru prislo uz aj na mna 😀 ... uz to nie su stvorce 😀 a zdaju sa mi aj nejake hrubsie alebo tvrdsie, neviem ako to inak popisat ... ale ucel plnia ... pouzivam ich asi 3/4 roka

strociatka
3. apr 2012

@nenocka mozem do IP?

mirinka114
3. apr 2012

ahojte dievčatá. chcela by som sa poradiť tých, čo perú plienky v slize. aký máte recept? pomery ma zaujímajú. my máme trvú vodu, čítala som, že treba zvýšiť množstvo sódy, tá zmäkšuje vodu. okrem slizu dávate aj niečo iné k hlavnému praniu? napr. bielidli na báze akt. kyslíka, napr. ecover? a čo ocot do pláchania?

nenocka
3. apr 2012

@strociatka jasnačkááááá 😉

zfidorka
3. apr 2012

@alex9966 objednavat v ramci tyzdna latkovych plienok? v casti profesionali najdes zoznam e-shopov...

zfidorka
3. apr 2012

@strociatka ak pod aio rozumies aj kapsovky, tak ja som bola spokojna s bum genius kapsou a wonderoos V2... obe maju vnutornu vrstvu stay dry, wonderoos ma super savu bambusovu vkladacku... bum genius ma mikrovlaknove vkladacky, tie som casom vymenila za bambus, ale ma dobry strih..

strociatka
3. apr 2012

@zfidorka asi mi o chvilku praskne hlava 😀 a kedy ma byt ten tyzden latkovych plienok? da sa vtedy lacnejsie nakupit? a kde?

zfidorka
3. apr 2012

@strociatka tyzden latkovych plienok bude 16.4.-22.4.2012, pravdepodobne vsetky e-shopy vyhodia nejake akcie 😉