Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ekoplienky
11. apr 2012

@indys: Ja hlasujem tiež za dvojveľkostné. 🙂

euka210
11. apr 2012

@indys ja ich mam... duowrap, no mne sa nepaci suchac...strasne slaby veru nas valibuk z 1. rychlo vyrastol.

nenocka
11. apr 2012

Matejúšik v "storočnom" 😀 pyžamku po maminke, ale na pelušky superné 😅
@vavrenka
@zuzanamolnarova
@peluskovo

vavrenka
11. apr 2012

@nenocka to je kraaaasne pyzamko, aj my take chceme a chlapcek je v nom uplne na spapanie, jak zo starch filmov pala bielika 😉 😵

nenocka
11. apr 2012

@vavrenka alebo Matísek zo S tebou mně baví svět 😀

ikula2
11. apr 2012

Ahojte dievcata uz som davno nenakukla do latkovych plienok ale cakame druhe mimi a potrebovala by som doplnit vybavu. Chcela by som nejake kvalitne stvorcove plienky ako MaM Happy squer tie sa mi velmi pacili. Ale pozeram gramaze a niektore maju este vyzsie. Mate niekto skusenost s touto znackou T tomi?
http://www.zdraveplienky.sk/product/t-tomi-sada...
je tam vyssia gramaz, len su flanelove tak to ma odradza
Chcem ich vyuzivat na kupanie ako osusku ale aj na prebalovanie.
Dakujem

juliam
11. apr 2012

@indys my máme duowrap a mám ich najradšej, sucháče zatiaľ v pohode držia.

juliam
11. apr 2012

@ikula2 tie plienky nepoznám, ale my ako osušku, pod hlavičku, na odgrgnutie používame kikko bambusové - sú super 😉

juliam
11. apr 2012

žienky, kamoška chce začať látkovať, tak jej zostavujem nejakú výbavu. len má taký problém, že musí svojho 10-mesačného beťára prebaľovať postojačky, inak bez šance. aké plienky na deń by ste jej odporučili? díky 🙂

zfidorka
11. apr 2012

@juliam najlepsie take kde do vrchnych nohaviciek vlozi vkladacky a maju zapinanie na suchac...

ikula2
11. apr 2012

@peluskovo Prosim ta pozeram ze mate plienocky T tomi v ponuke ake su? Su porovnatelne alebo lepsie ako MaM happy square, lebo maju vyssiu gramaz. Dakujem

juliam
11. apr 2012

@zfidorka nad tým sucháčom sme premýšľali, že to bude najlepšie. len či sa jej tie vkladačky nepoposúvajú, kým mu to bude navliekať... alebo vlniaky a do toho štvorec? nepohne sa to?

zfidorka
11. apr 2012

@juliam zalezi od praxe 🙂 ja som malej davala vlniaky/pul a do toho stvorec narovno s malou vkladackou a slo to...

juliam
11. apr 2012

@zfidorka aj ja si myslím, že na to treba trochu praxe. len dúfam, že ju to neodradí, ak jej to nepôjde 😒

zfidorka
11. apr 2012

@juliam co takto skusit weehuggers? tam vkladacka (hoci aj stvorec) drzi za zaklapkami, ja som s nimi mala len dobre skusenosti... a nemusi kupovat drahsie sio plienky, kde sa vkladacka pripina...

juliam
11. apr 2012

@zfidorka ďakujem krásne za rady, tie weehuggers plánujem kúpiť aj ja, lebo frčíme na štvorcoch.

vavrenka
11. apr 2012

@zfidorka ja mam tiez weehugers, len mne nejako vzdy pretiekli 😝 , kde robim chybu?

peluskovo
11. apr 2012

@ikula2
ja mam T TOMI do kociarika a k doki , neskusala som na latkovanie, ja som velmi spokojna na latkovanie s kikko lux a kikko lux eko, hrubkou a savostou mi pridu ako stare stvorce / pri skladani rozoznam kikko lux od starych len podla opotrebenia okrajov /

zfidorka
11. apr 2012

@vavrenka mhm, ja neviem 😝 nemozu byt malej este velke? kde pretiekli, okolo noziek? aku vkladacku davas dnu?

vavrenka
11. apr 2012

@zfidorka velke urcite nie, teda si mslim, pekne jej priliehaju. normalne, ze som ich mala cele mokre az na oblecnie ☹ , aku vkladacku- uz si nepamatam, ale co som si vsimla, mala ju mala zhuzvanu medzi nozkami.. zajtra ich este vyskusam, uvidim.

lowike
11. apr 2012

ahojte, istotne máte skúsenosti aj s plavkami - poradíte nejaké spoľahlivé? dcérka bude mať 4 mesiace a chceme začať chodiť plávať ....

zfidorka
11. apr 2012

@vavrenka skus dat viac vrstiev vkladacky, nemala by sa potom zhuzvat...

@lowike baby si tu chvalili happy nappy...

zuzanamolnarova
12. apr 2012

@vavrenka @juliam ja som mala wehuggerky ale boli otrasné, aj mne stále pretekali a nielen pri nožičke ale aj pod zadočkom aj napriek tomu že som v nich mala "tonu" 😀 bambusových vkladačiek 😝

zuzanamolnarova
12. apr 2012

@nenocka jéééj aký je krásny v nich 🙂 a naozja 🙂 na látkovky ideálne 🙂

indys
12. apr 2012

@labutka no my s manzelom nie sme ziadne väzby. Pri naordeni sme obaja mali do 4 gk okolo 3,5 kg a ja mam teraz vysku 155cm a manzel nejakych 185 cm, takze nepredpokladam, ze by sa nam mal narodit nejaky valibuk, tak asi budu stacit na zaciatok tie Thirsties duowrap č.1

Och ako spekulujem , tak spoekulujem stale mam strach , ze toho budem mat na zaciatok akosi malo a najradsej by som mala dom aaspon 100plienok :D. Ze sa mi zrazu stane ze nebudem mat maleho do coho prebalit. Pomaly zacinam chytat stres 🙂)))

janula18
12. apr 2012

@maticap to som pri flipkách mala aj ja jedného času. Mne prevlhli pri nožičkách a z predu zade. To ked boli stále na brušku a cikali tak to išlo tade. Teraz ked už sedia a začínajú stáť a behať tak je to v pohode. Stačí im aj obyčajná vložená plienka a vydrží aj 2 hod.

strociatka
12. apr 2012

babenky, co obliekate detickam pri latkovych plienkach? Malu bambulku mam 5mesacnu a tucnucku 9kil, klasika body a overaliky asi uz neoblecieme, ked dam latkovky, vsak? Co im davate? Kde kupujete?

indys
12. apr 2012

dievcata este mam otazku aky je rozdiel medzi Kikko LUX bavlnené plienky a KIKKO bavlnené 70x70 nebielené LUX ECO? lebo ked som pozerala, co som mohla aj zle tak gramaz tak je rovnaka 145g/m2 tak teraz neviem :(

indys
12. apr 2012

a este by som sa chcela opytat, na zvysenie savosti chcem kupit do plienkovej vybavy BabyIdea Prefold 42x33cm - 4ks a este nejake bambusove vkladacky, ktore by som mohla pouzit na dovypchatie bavlnenje plienky aj pri novosklade, pripadne dovypchat BG flipky, len problem je v tom ze neviem aky rozmer nejakej bambusovej vkladacky by bol dobry. Nasla som v inzerate Bambusové vkladačky 35 cm šírka x 35 cm su dvojvrstvove ale bojim sa ze ked to prelozim bude to velmi hrube. Su lepsie potom rdsej tie uzsie ako napriklad Vkladacia plienka Little Lamb 12,5x33 cm alebo ked maju take dobre vkladacky Wonderoo kapsovky tak zobrat set vkladacich do Wonderoo kapsoviek.Predpokladam, ze sa daju pouzit aj inde ako do original kapsoviek.

juliam
12. apr 2012

@vavrenka @zuzanamolnarova no tak ja už teraz neviem s tými weehugers 😅
@indys neboj, určite budeš mať dosť plienok, veď na doma chceš používať štvorce, nie? tak to budeš v pohode točiť. podľa mňa nekupuj teraz veľa, uvidíš, čo vám bude vyhovovať 😉
@indys ja obliekam väčšie oblečko, rukáviky podohnem, ale zrejme si dám ušiť extendor. baby tu spomínali, že oblečenie od H&M a tuším Lindex je dobré na látkovky, resp. niektoré e-shopy ponúkajú oblečko priamo šité na látkovanie.