Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
12. apr 2012

@strociatka odpovedala som vyššie, len som zle klikla na meno 😵
@indys prefoldy sú super a vkladačka z wonderoo je niečo ako prefold, len sami zdá jemnejšia. pri malom bábätku nebudeš musieť moc dovypchávať, keďže budeš často prebalovať. vkladačky každej z nás vyhovujú iné. kúp na skúšku po jednom, aké sa ti budú pozdávať, a potom dokúpiš.

susul
12. apr 2012

@vavrenka mne pretekali lebo boli velke i ked som ich mala uplne zopnute na minimu, mam velkost 2, teraz maly pribral a dokupila som original vkladacky a ok, som max. spokojna, ale 100 ludi, 100 chuti. Mne sa stava, ze obcas , kazda plienka pretecie, hlavne ten nas zazrak cika do strany a niekedy to plienka nezvladne, z tohto dovodu som predala i plienky tots bots easy fit, ktore si tu vela bab chvali.

vavrenka
12. apr 2012

@susul vidis, to mi nenapadlo kupit origos vkladacky, mozno by to slo...

peluskovo
12. apr 2012

@indys
nas ondrik mal necele tri kila, thirsties vel 2 sme zacali pouzivat az po niekolkych tyzdnoch / mozno po 3-4 mesiacoch / uz nepamatam,a boli mu na zaciatku velke.
thirsties su podla mn auzasne na novosklad a nohavickove plienky, ako sme uz presli na plienku narovno tak ich uz nepouzivam, na plienku narono davam flip a na nohavickove vlniaciky.
tj ak ich planujes na novosklad tak kludne jednotky

peluskovo
12. apr 2012

@indys
kikko lux eco su nebielene, iba v tom je rozdiel
bambusove vkladacky navyse mozno ani nebudes potrebovat, obzlast pri malom mimine, napr ja som nepouzivala ani pri starsej ani pri mladsom / ma 10 mes / . ale moze sa ti babo rozpiskat a vtedy sa ti zidu, dokupis podla tohom, na aky strih, ake skladanie si medzi tym zvyknes.
original vkladacky z kapsovky wonderoo ti bude na male babo velmi mohutne, to vyuzijes az neksor, a napriklad night time vkladacka bambusova od little lamb je tenucka, takze s avelmi dobre pouziva ako pridavna vkladacka ku klasickym bavlnenym stvorcom alebo do inych kapsoviek , plienok na dovypchatie.

iron
12. apr 2012

@indys @juliam ti uz odpovedal ohladne wonderoo vkladaciek, oproti babyidea su ale sirsie, co podla mna nie je problem...ja ich mam rada a davam ich vsade, lebo dobre saju.
Ja mam aj bambusove stvorce 50 x 50 cm Nature babies ako vkladacku do novoskladu, hrubka je niekde medzi najhrubsou klasickou plienkou a babyidea.

iron
12. apr 2012

@indys uz budes asi dopletena. V podstate je to jedno, vyber si ci chces bavlnu alebo bambus, hrube tenke a vyselektujes to a co ostane je pre teba 😀
Ja napr. pouzivam zasadne babus narozdiel od @peluskovo . Kazdemu vyhovuje nieco ine 😅

susul
12. apr 2012

@vavrenka inak aj flip stay dry tam dobre sadne do WEE Hugerov, tiez mi neprevlhlo nic. Inak ja som na tie gatuse dost frflala, lebo som hned dvoje kupila, a furt pretekali. vlhli a dlho schli, ale teraz som spokojna.

lillianx
12. apr 2012

dievcata a mate niekto skusenosti s tymito plienkami? http://www.eko-eko.sk/www-eko-eko-sk/eshop/1-1-...
za tu cenu by som aj vyskusala mozno.

indys
12. apr 2012

takze kupim zopar vkladaciek kazdu inu, nie vela a uvidim 🙂)

@peluskovo ano rada by som novosklad a potom pripadne narovno flipky.
@iron tiez by som rada bambus, ale to clovek musi naozaj odskusat

zdraveplienky
12. apr 2012

@ikula2 T-Tomi plienky skor do kocika, k doktorovi, ale dobre su aj ako osuska, no potom odporucam radsej kupit rovno osusku original tiez z tej znacky http://www.zdraveplienky.sk/product/t-tomi-osus..., hlavne preto, ze je vacsia ako plienka, na prebalovanie stvorce Kikko - bud bavlnene alebo bambusove, teraz mame na vsetky co su na sklade zlavu 😉 http://www.zdraveplienky.sk/shop/latkove-plienk...

nenocka
12. apr 2012

@zuzanamolnarova ďakujeme, že môžeme mať doma túto nádheru od @zojec 😉
len bolo ťažké zachytiť ručičky bez pohybu 😀

vavrenka
12. apr 2012

@nenocka naaadheraaa. a tieto sadli dobre?

nenocka
12. apr 2012

@vavrenka sedia 🙂 som zuzanku otravovala, aby mi ich poslala aspoň na skúšku, lebo tie čo som ti písala sú oničom ☹

peluskovo
12. apr 2012

@nenocka
jeeej, aky nááádherny model 😀

sladkasue
12. apr 2012

@strociatka ja som sice maleho zacala latkovat, az ked sme mali 6 mesiacov, ale nikdy som nerozmyslala, ze co mu obleciem... davam mu to iste, ako ked by som mu davala papierove jednorazovky 🙂
akurat okolo 1roka som pouzivala na body predlzovak(extendor)...

ekoplienky
12. apr 2012

@nenocka: Super fotky. 🙂

chichinka
12. apr 2012

@nenocka naaaadherne babatko!!!
@zojec si velka sikulka, krasna je ta plienocka...

janulkan
12. apr 2012

@nenocka wau, nadherna plienocka na krasnom modelovi 🙂

maroubrabeach
12. apr 2012

@lillianx
su skoro rovnake ako little lamb bambuska. aj vo vnutri. myslim, ze o nieco mensia slucka na frote ako little lamb, cize by nemali tak hrubnut

vojann
12. apr 2012

@strociatka pozri si môj e-shop. Začali sme šiť oblečko špeci na látkovky, takisto biooblečenie Frugi má špeciálne strihy na látkovky. Oblečenie je drahšie, ale kvalitovo sa nedá porovnať s komerčnými zmačkami. Biobavlna sa jednoducho nedá vyrobiť za takú cenu, ako obyčajná bavlna.

majka1981
12. apr 2012

@strociatka ja som zacala tiez s laktovkami ked bol syn 5 mesacny, preskocila som 1 velkost v body, nohavice tiez a bolo dobre 🙂

mary939
12. apr 2012

kupovala niektora z vas plienky cez mimibazar (novy tovar)? nasla som tam plienky, ktore chcem vyskusat, ale su podozrivo lacnejsie (6 eur na jednu plienku). teraz neviem, ci su rovnako kvalitne, ako keby som kupovala od znackoveho vyrobcu... vyzeraju vsak rovnako, aj sada obsahuje tie iste veci, tak neviem...

zuzanockamt
12. apr 2012

@mary939 asi to budu plienky z ebay

tortelinka
12. apr 2012

@mary939 ja mam aj take lacnejsie, su dobre, v pohode

iron
12. apr 2012

@mary939 hehe aj ja som tam, ale za 6 Eur...to by som musela mat inu velkovyrobnu... 😅

iron
12. apr 2012

@tortelinka otazka znie ci ich niekto testoval ako zdraviu nezavadne pre uzivanie pri dietatku 😕

adkoalauri
12. apr 2012

@mary939 ja ich mám, síce len 1ks som kúpila, stačí to akurát na jedno cikanie. Takže ja neodporúčam.

maroubrabeach
12. apr 2012

@mary939
No zalezi, co su to za plienky🙂 Co som ja pozerala, vacsinou su tam kapsovky s 1 mikrofrote 3 vrstvovou vkladackou. A to fakt staci len na jedno cikanie🙂. Mikrofrote sa musi previazat s nejakym prirodnym matrosom (synteticke vlakna nenasavaju do vlakien ale do medzivlaknovych priestorov), inak to nema kam odtekat.
Cize kludne aj lacne, ale treba kukat co za matros je sacia vrstva.
Ja uz som nasla na nete v Cine uplne okopirovanu Pop in (samozrejme bez znacky) za 8 dolcov. Cinanci vyrobia vsetko aj s rovnakym materialom ako znackova plienka🙂 Len atesty uz asi neriesia.

susul
13. apr 2012

@mary939 ja som tiez mala tieto akcne plienky 6€/ks a ani zadarmo by som ich nechela. Vzdy mi pretiekli a to som skusala dat i ine vkladacky ako tam bol original z mikrovlakna.