Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

janulkan
15. apr 2012

@mary939 aj ja mam jednu, starsieho typu s oboma typmi vkladaciek

iron
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chomik
15. apr 2012

Baby ako skladáte väčším bábätkám (10 kg) klasické štvorce? Ja som na nete našla sklad na draka ale nejako sa z toho neviem vysomáriť 😠 a bojím sa, že keď mu dám len klasiku - zloženie na 1/3, tak že ho gumené gate budú otláčať na bokoch...ten novorodenecký sklad bol super, ale teraz ho má už len do pol zadku 😀 vďaka

ekoplienky
15. apr 2012

@chomik: Ja som skladala na rovno na osminy a ako vrchné nohavičky som dávala BumGenius Flip a neotláčali.

zfidorka
15. apr 2012

@chomik ked chces aby sa stvorec dotykal pokozky aj na bokoch, tak mozes skusit zlozit stvorec na mensi stvorec a potom takto
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
ale ja som tiez ako mirka(ekoplienky) davala narovno a vrchne nohavicky neotlacali...

peluskovo
15. apr 2012

@chomik
obe deti mali skladane stvorec ako pise Mirka / @ekoplienky /, tiez som davala do flipiek a nevadilo. je to mozno len otazka zvyku, doteraz si bola zvyknuta na novosklad, stvorec na rovvno posobi inac, ale urcite si hned zvyknes. ja som tiez skusala draka, pretoze maly bol bez prikrmov snad do 8 mesiaca takze mal stale prazenicku a v tom mi vyhovovoal novosklad, ale na draka ma nebavilo skladat, mi to neslo tak dobre ako novosklad 🙂

susul
15. apr 2012

poprosim o radu, ako davate do natahovacich vlniakov stvorec na rovno? Alebo do natahovacich skor nohavickove plienky? Dakujem

zfidorka
15. apr 2012

@susul ja som prebalovala v tomto pripade postojacky, pripravila som si stvorec, dala medzi nozky a natiahla vlniaky... pri mensom babe by som skladala novosklad/nohavickovy sklad a fixovala snapkou...

ginepra
15. apr 2012

zienky z PROshopov - budete mat v akcii aj nejake vlniaky?

ginepra
15. apr 2012

@chomik ja riesim to iste 🙂

indys
15. apr 2012

dievcata mam este otazku ku BG jednorazové jadrá. Pouzivate ich niektora obcas? Zaujalo ma to , ze by sa to dalo pouzivat ako jednorazovka v krajnych pripadoch a este by som chcela vediet aky to je material na dotyk.. Pripomona to tie klasicke jednorazovky?Dakujem

zfidorka
15. apr 2012

@indys asi myslis bg flip eko jednorazove vkladacky, mne pripominaju poporodne vlozky 😅 mne sa zdali byt dost uzke, takze som ich davala len na den, na spanok som davala eko-jednorazovky...

ginepra
15. apr 2012

prepacte, ak je tato otazka off topic, este sa chcem opytat, ci nebudete mat niekto akciu na BOBA nosic

indys
15. apr 2012

@zfidorka ano toto som myslela, hej citala som ze su tensie. Nemyslela som na noc, skor na to ked budem niekde cestovat aby som pripadne ak by sa minuli latkovky mala po ruke nieco sikovne

iron
15. apr 2012

@ginepra 5% zlava vlniaky disana

zfidorka
15. apr 2012

@indys podla mna tak na 1 ciku, na dlhsie by som ich neriskla... ale to je len moj pocit, mozno budu mat baby aj ine skusenost...

iron
15. apr 2012

@indys ja mam rovnaku skusenost ako @zfidorka 🙂

emjee
15. apr 2012

je mi luto, ze tyzden plienok nevyuzijeme, lebo uz tyzden je M. bez plienok 🙂 huraaa, konecne 🙂

labutka
15. apr 2012

@emjee suuupeeer. 😎
nechces moju vybavu? Ja by som si taaak chcela urobit novuuu 😀
Latkarkam sa dieta proste nezavdaci. Ked plienkuje dlho, uz by sa mohlo odplienkovat; a ked je rychlo bez plienok, zas nemozme nic nove kupit. 😀

peluskovo
15. apr 2012

@emjee
jeee, super 🙂

ekoplienky
15. apr 2012

@emjee: Gratulujem. Tak tu je už len jedna pomoc, začať pracovať na súrodencovi. 🙂

indys
15. apr 2012

@iron @zfidorka takze by ste ich ani nekupovali? Hlupost ? 😉

taanak
15. apr 2012

@emjee ahoj, aj ja sa pripajam ku gratulaciam. Nasmu malemu sa zatial tiez velmi na nocnik nechce, ale prave pred hodinkou sme mali velku oslavu.... 😀 (po tyzdni prehovarania)

mary939
15. apr 2012

@susul velmi ma tieto bambusove plienky oslovili http://www.noseniedeti.sk/latkove-plienky-pop-in, chcela by som ich vyskusat, len neviem, kolko kupit a ci vobec stoja za to. ci nepretekaju, ci nie su pre novorodenca prilis velke a ci je na noc nocna vkladacka dostatocna. kapsove plienky ma moc nezaujali, ale neviem, mozno ma v praxi presvedcia. zatial sa priklanam k tymto. ty mas s nimi aku skusenost?

mary939
15. apr 2012

@janulkan a spokojna?

iron
15. apr 2012

@indys no takto, podla mna to fakt vela nesaje, najlepsie vyskusat a utvorit si vlastny nazor 😉

susul
15. apr 2012

@mary939 ja som si ich objednala ako moje prve plienky a som s nimi spokojna, ja mam tie pastelove, ale strihovo aj system sa mi zdaju rovnake. Mne sa obcas stava, ze prevlhnu, ale to z toho dovodu, ze syn cika na jednu stranu a niekedy staci, ked pretrca uplne minikusocek vkladacky a tadial to prejde na lem bodycka, ale ani raz sa mi nestalo, zeby sa mi z nich prekakal, co sa pri kapse podarilo. Nohavicky maju vnutorne lemy.
Ja som syna zacala latkovat od 3 mesiacov a nezdali sa mi nejako extra velke, taka Wonderoo kapsovka bola na nom mega, ale na novorodenca by som ti odporucala novosklad, ja ked som zacinala som sa dusovala, ze ja stvorce nechcem a este aj dnes do nich balim. Novorodenec cika malo a casto - teda aspon ten nas a to by si musela strasne casto menit tie jadra, oni aj dlhsie schnu, takze by si toho musela mat vela.
Nevyhodou je, ze bambus je vo forme frote a trochu tvrdne, ale nie je to nic strasne, len dnes som robila poriadky a nasla som tie nocne vlozky a tie su superjemnucke, lebo ich akosi nepouzivame. Syn sa mi zapari, ked je celu noc v plienke, takze nocne latkovanie som vzdala. Ale parkrat so tie nocne plienky pouzila do kapsoviek ako vkladacku. Neviem ci by som kupovala celu sadu, asi by som najskor odkusala, ze ci sadne babu strih plienky. Mne sa velmi pacia tie kridelka, na kt. su uchytene suche zipsy su bavlnene elasticke, suche zipsy dobre drzia.
Inak aj tolkokrat tu spominany system Bum genius flip je velmi variabilny, ale treba otestovat.
Myslim, ze Pop In plienocky su pekne vypracovane z kvalitnych materialov a tieto nove sa aj mne dizajnovo pacia, ale uz sa musim brzdit v nakupovani, lebo uz aj teraz toho mame viac ako potrebujeme 😕

siss_sz
15. apr 2012

a ktore kaspovky odporucate? alebo nohavickovky..tak - na vychadzku alebo nejaku dlhsiu cestu... pre rocne dieta? dakujem 😉

janulkan
15. apr 2012

@mary939 dost podobne ako ti uz napisala sasul, len pridam ze na novorodenca sa daju pekne pouzivat, az na to ze taky drobec dost kaka, takze vacsinou musis potom oprat celu plienku...bambusove jadro je celkom dobre save, to dream dry vydrzi menej (mam ale starsiu verziu, tak mozno nieco vylepsili)...tiez by som sla najskor do jednej plienky a podla vyuzitie dokupila...mne sa to za pol roka dost menilo to vyuzivanie plienok, zo zaciatku som vobec nepouzivala kaposvky skoro a teraz na von zase nedavam nic ine 😀

ekoplienky
15. apr 2012

@siss_sz : Kapsové BumGenius, Little Lamb a wonderoo a nohavičkové: Tots bots stretch, little lamb, bum hugger.