Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lyongirl
16. apr 2012

@luciferkax ahoj, ďakujem za odpoveď, ja som ich nemala v pláne kupovať, ale nakoniec som si včera 2 na skúšku objednala, no jednoducho som neodolala 😀, tak som rada, že si s nimi spokojná, dúfam, že budem aj ja, za takú cenu niet o čom 🙂

matja
16. apr 2012

@

lyongirl
16. apr 2012

vie mi niekto napísať, ktoré stránky majú tú akciu s plienkami? Viem, že peluskovo, latkoveplienky a ekoplienky, aké sú ešte nejaké iné stránky?

lyongirl
16. apr 2012

aj zdraveplienky som našla...

vojann
16. apr 2012

@lyongirl aj my bionos.sk máme akcie

janulkan
16. apr 2012

baby na starsich (chodiacich) detickach pouzivat flip stay dry vkladacku alebo uz len tu organic vkladacku? rozmyslam co sa mi oplati viac dokupit 🙂

zuzanamolnarova
16. apr 2012

@janulkan toto sa iste oplatí, len a len odporúčať viem, kvaltiné, extra savé:
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/jn6k/ba...
ja som dnes zase doobjendávala 🙂

mary939
16. apr 2012

@peluskovo bludila som v starsich spravach a nasla som, ako si mi pisala, ze na noc mam davat nohavickove plienky. teraz ale neviem, preco prave nohavickove, ake vyhody maju na noc?

sima.p
16. apr 2012

Baby, koľko stáli nové vrchné nohavičky Tots Bots tá staršia verzia, tie jednoduché?

ekoplienky
16. apr 2012

@sima.p: Stáli 11€.

sima.p
16. apr 2012

@ekoplienky dakujem

ekoplienky
16. apr 2012

@mary939: Odpoviem, ak môžem. Na noc sa odporúčajú noahvičkové plienky, najlepšie bambusové, pretože sú najsavejšie.

janulkan
16. apr 2012

@zuzanamolnarova tam mi ale chyba trosku stay dry na den 🙂 aj ked mojmu dietatu je to jedno co ma v plienke 😀 asi pouvazujem nad tym... 🙂

mary939
16. apr 2012

@ekoplienky a nestaci dovypchavat kapsovky? ci potom su prilis hrube?

susul
16. apr 2012

@mary939 ak sa mozem pripliest i ja :D. Na noc mam odskusanu WOndero kapsovku a potiahla v pohode, ale noahvickove podla mna nasaju viac, predsalen su usite cele zo saveho materialu a pekne sa nacucaju, pripadne sa tam da pekne strcit este sava vrstva naviac. Narozdiel od kapsy tam, ked to chces napachat poriadne tak male babo obcas skonci dole hlavou z toho baliku na ritule.🙂
Ja som nocne latkovanie vzdala, plienky to zvladali, ale pokozka maleho nebola zrovna v pohode z pobytu v celonocnej ocikanej plienke a ja kojim pospiacky a prebalovat sa mi faaakt nechce takze riesime ekojednorazovkami noc, ale raz sa mozno opat odvazim a pustim sa do latkovania na noc.....

zdraveplienky
16. apr 2012

@mary939 ja tiez odporucam na noc radsej nohavickove, nasaju ovela viac ako kapsovka hoci aj dovypchata

mary939
16. apr 2012

@susul
@zdraveplienky tak mi ale budete musiet poradit, ktore nohavickove a co k nim dokupit....

zuzanamolnarova
16. apr 2012

@janulkan no ale ani organic nemá stay dray, či? 😀

zdraveplienky
16. apr 2012

@mary939 nohavickove bud http://www.zdraveplienky.sk/product/littlelamb-... alebo velmi dobre su http://www.zdraveplienky.sk/product/rumparooz-e...
a na ne potom treba dokupit nejake vrchne nohavicky, mozes pozriet aj u nas z tychto http://www.zdraveplienky.sk/shop/vrchne-nohavic... 😉

zuzanamolnarova
16. apr 2012

@mary939 skús bambi roxy, je to nová slovenská značka a teraz je na nich tiež akcia - sú dobré - porovnatelné s anavy či tot bots bambozle strech

ekoplienky
16. apr 2012

@mary939: Kapsovky, ak veľmi dovypcháš, tak začnú odstávať a môžu pretekať okolo nožičiek.
Dobré nohavičkové sú: Tots Bots stretch, Anavy, bambi roxy, Bum Hugger.

ramzesa
16. apr 2012

Aká plienka je naj do nosiča alebo šatky? 😕

tikivikiniki
16. apr 2012

Baby poradíte mi? Ja len začínam s látkovaním,tak neviem,dajú sa separačné vložky či kúpiť aj v kamenných obchodoch? Ja som už pobehala všetky okolitné obchody,drogérie a nikde som nenašla. Zatial to vidím len v internetových obchodoch,ale všade je strašne drahé poštovné.

susul
16. apr 2012

@mary939 ja ma odskusane tots bots babozole - ta je fajn, vela vydrzi ale je taka mohutnejsia, babylucy bamboo - tiez znesie vela, ale je to bambusove frote a je take tvrdsie na dotyk a robi strasne velku ritku, anavy - tie su super makkulnke, ale nevydrzia cele plienkovanie i ked su jednovelkostne, synator bude mat 7 mesiacov a cca do 9 kg a uz mu ju zapinam nezmensenu. Teraz som si objednala Bambi Roxy, baby ich tu chvalili tak idem vyskusat sama som zvedava, ze ake budu.

susul
16. apr 2012

@tikivikiniki skus pozriet i tu na bazariku, niekedy baby predavaju separacne vlozky do plienok. Inak ja som oprala vlhcene utierky co mi ostali a tie som tiez vyuziala na tento ucel, ale nie je to uplne ono.

ekoplienky
16. apr 2012

@ramzesa: Podľa mňa BG v4.0.

peluskovo
16. apr 2012

@mary939
nohavickove, ako baby uz opisali , su vhodnejsie,lebo je tam oela viac saveho materialu ako pri kapsovkach / cela plienka je zo savejsieho materialu,
vynikajuce nohavickove,ktore tu vacsina odporuca: tots bots bamboozle, anavy bambusove, bambi roxy, ja mam vynikajucu skusenost aj s pastelkami / http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/haipa-d... / a aj little lamb mam rada, ale najiac pozit je na tots bots bamboozle, anavy a najnovsie bambi roxy
najcastejsie ale u nas pouzivam flexitots, lebo nie je taka objemna ako bamboozle, ja v noci prebalujem cca 1 x, cize nemam s nou odskusanu celu noc.

@tikivikiniki
niekto tu spominal, ze nieco videl aj v DM, kamenny shop je v BA, ak si z ineho mesta skus si zistit, ci nom nie je eshop a dohodnut sa, u nas je napr dorucenie vramci mesta zadarmo pre vsetky objednavky / aj jednu snap sponku 😀 /

ramzesa
16. apr 2012

Potrebovala by som poradit, co dokupit. Hlavne by som chcela nejake kapsovky , AIO a na noc plienky. Ake, to si necham poradit, co ste mi uz napisali 🙂, ale hlavne pocet by ma zaujimal.
Toto mam:
stvorce: popoliny 15ks nebielene, Kikko bambusove 3ks, a cez 20 ks bielych stvorcov no name este po starsich
LL kapsovky vel.1 -2ks
Disany zaväzovacie-3ks
BL classic SML-10ks
BL organic SML-2ks
vkladacky BL cca 10ks
vkladacky LL tie uzke cca 6ks
PULky:Flip-3ks, BabyLucy -XS,S,M
a doma site HD-asi 3ks
Dakujem 🙂.

majka1981
16. apr 2012

@ekoplienky @ramzesa bg v 4.0 do satky urcite nie - iba ak tak na zaciatku pri novorodencovi, neskor to nestiha - je dost uzka, nesaje tak vela. skorej nohavickove a na to pulky. mam to odskusane - bg a aj flipky VZDY predtiekli!