Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
20. apr 2012

@ivanka.7 gratulujem k maličkej, nech máte z nej radosť a nech vám látkovky dobre slúžia 😉

kkl82
20. apr 2012

@zuzanamolnarova ano, to som si nevsimla 😒 na tej predchadzajucej strane maju ze "what we have in stock" a dalej ze ich maju "out of stock"... pekne 😀 ja som brala jedny Mka a jedny Lka do buducnosti, ale tie Lka boli zo "seconds" z nejakou drobnou vadou v endlovani, boli lacnejsie a este plus 20% dole... som zvedava, ked pridu

peluskovo
20. apr 2012

@lindauciatko
aj mne tie plienocky este len pridu, podla popisu by mali byt obdobne ako easyfit, myslim s tym vytahovacim chobotom,mne pride trosku uzsi strih podla popisu / wonderoo podla mna ma sirsiu kapsu ako real easy, ale to zatial odhadujem z popisu a fotiek /

taanak
20. apr 2012

@strociatka patentky:suchy zips, to je 50:50, v niecom su lepsie patentky, v niecom lepsi suchy zips. 😉
patentky sa horsie zapinaju ale aj po roku vyzeraju ako nove, suchy zips je jednoduchsi na pouzitie, ale pri prani ho treba zapinat aby neposkodil ostatne plienky a vacsie deti si ho vedia skor rozopnut...

peluskovo
20. apr 2012

@lindauciatko
babmbi orxy je vacsia ako anavy, nam su anavy pomaly male a bambi roxy mam nastavene na mensiu velkost / mam lentilky 2velkostne /

peluskovo
20. apr 2012

@strociatka
patentky som preferovala pri vike, pri ondrejkovi zase suchy zips, oboje ma plusy a minusy
patentky, tahsie zapnes ked sa ti dieta vrti a uteka, no lepsuie drzi a nelepi sa pri prani a prebalovani
suchy rychlejsie zapnes, najma babky a oteckovia, no moze s azachytit pri prebalovani a prani

strociatka
20. apr 2012

dakujem vam, no budem sa tu hoodne pytat, ved latkujem prvy den 😀 ale keby ste videli to moje nadsenie, dalo by sa krajat a vyvazat

strociatka
20. apr 2012

no aby ste sa tu nenudili 😉 poradte, mam doma kopec stvorcovych plienok (cca 20ks) a chcela by som ich nejak vyuzit, viete poradit do coho ich vkladat? co najjednoduchsie a aby dieta nevyzeralo ako s trojitou rituskou?

nenocka
20. apr 2012

@strociatka patentky vyzerajú krásne, ale ja mám aj tak radšej sucháč - lepšie sa mi reguluje pás 😉

lyongirl
20. apr 2012

Ahojte, tak nám dnes prišiel balíček sa hrozne sa vytešujem. Už je všetko v práčke. A myslím, že radosť z obsahu bola dvojnásobná 😀, mne sa páčil obsah a najstaršiemu synovi výplň 😀

nenocka
20. apr 2012

@strociatka do flipiek alebo nejakých puliek, napr v little lamb vyzerá ritulka krásne sťa v jedorazke 😉

lyongirl
20. apr 2012

@strociatka ja som si kúpila pulky a bambusové vkladačky a stay dry vkladačky, tak to chcem skúsiť tak, že do pulky dám asi 1 štvorcovú plienku, na to bambusovú a na to stay dry. Uvidím v praxi, čo to spraví...

nenocka
20. apr 2012

@lyongirl pukací igelit? z toho mám radosť aj ja, vždy si pár guličiek musím puknúť 😀

lyongirl
20. apr 2012

@strociatka pulky som si kúpila Little lamb, ako píše
@nenocka a ešte Blueberry coveralls, ale len dnes to prišlo a perie sa to, takže až uschne budem testovať...

lyongirl
20. apr 2012

@nenocka aj igelit, ale ten ho nezaujal, skôr ho zaujali také penové drobné neviem čo 😀 šulce, taký penový "odpad", už to má v sačku...

nenocka
20. apr 2012

@lyongirl ja používam blueberryna nohavičkové, sú také priestranné, uvidíš, ako budú fungovať so štvorcom, ale sú to super gaťuše!

strociatka
20. apr 2012

@nenocka super a prosim, poslala by si mi link, ktore mas na mysli?

nenocka
20. apr 2012

@strociatka vyššie máš link 🙂

strociatka
20. apr 2012

@nenocka dakujem dobre to vyzera a vrchne nohavicky z flisu nepretecu? u nas hlavna otazka BOKOM?

nenocka
20. apr 2012

@strociatka ak spáva na boku, napr. celú noc, tak pod tlakom môžu prevlhnúť, mne sa to ale ešte nestalo.

susul
20. apr 2012

dievcata, ktore pouzivate vlnene vrchne nohavicky, ktora lanolinova kura sa Vam osvedcila? Ja mam lanolin z lekarne a Ulrich lanolinovu kuru a vlniaky na niektorych miestach prevlhaju, tak nevim, ci to je kurou alebo mojou "sikovnostou".

janulkan
20. apr 2012

@susul ja mam z lekarne a prevlhli mi len 2x ale to preto, lebo vkladacky sa dala vyzmykat 😀 Ulrich mam tiez, ale ten sa da pouzit ked das tak 2 vrchnaky na 1l vody ale prevlhali viac ako po lekarenskom lanoline

susul
20. apr 2012

@janulkan ja ich mam nalanolinovane, ale prevhli mi, mysliste, zeby mohlo pomoct, kebyze ich strcim do lanolinu este raz?

juliam
20. apr 2012

@strociatka ja dávam plienku narovno, keďže malý kaká už len 2x a väčšinou to zachytíme do nočníka, a navrch už len flipky, resp. iné vrchné nohavičky. keď viem, že bude dlhšie spať alebo keď ideme na prechádzku, tak dám k tomu ešte bambusovú vkladačku. malému mokré nevadí, takže stay dry nedávam.

juliam
20. apr 2012

@strociatka a čo sa týka flísových gaťušiek, tak stále používame na noc, a keďže malý je v noci stále na cicke, tak ráno môžem plienku žmýkať a párkrát sa stalo, že bolo oblečko vlhké, niekedy aj mokré.

janulkan
20. apr 2012

@susul baby tu pisali, ze nove vlniaky lanolinuju na 2x, tak skus...

janulkan
20. apr 2012

inak ako casto periete vlniaciky?

susul
20. apr 2012

my sme este len zacali pouzivat, takze zatial boli prane len 1x, co som tu citala tak dievcata ich peru, ked ich uz moc citit alebo su spinave.

lyongirl
20. apr 2012

ja sa chcem spýtať v miofresh-i sa perú aj vrchné nohavičky, alebo iba plienky a vkladačky? Viem, asi blbá otázka, ale je tam písané, že nepoužívať na farebné prádlo a vrchné nohavičky sú farebné, len neviem, či sa to vzťahuje aj na nohavičky, alebo myslia len klasické farebné prádlo, ktoré v tom nemám v úmysle prať...