Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
16. mar 2009

standu, nic si z toho nerob, tiez som objavila nosenie, latkovky a bkm az pri 3. dietati 😅 ale nejak intuitivne som dievcata ucila nocnikovat odkedy zacali sediet a vcelku uspesne, aj ked s malym sa to porovnat neda

standu
16. mar 2009

neviem, ale myslim si, ze bkm je uz trocha extrem na moj vkus, vyrastla som v socikovych plienkach a nic mi nie je 😉 (myslim 🙂 )

bambusko
16. mar 2009

standu, aj na moj 😀 preto som to robila podla seba 😝

sisa.b
16. mar 2009

tak my bkm-kujeme celkom uspesne 🙂 a tiez som to objavila az teraz pri tretom dietati. teraz som zacala davat papierove plienky, lebo mala teploty a strasne sopli a kasle, tak som ju nechcela rusit castym prebalovanim ☹ my totizto pouzivame na doma len klasicke stvorce. ale aj tak ju rano a vecer davam vykakat do nocnicka.

aj som sa vas chcela spytat, ze ako dlho nechavate deturence v tych plienkach, resp. ako casto prebalujete 😕 citala som ze aj 2-3 hodiny. no ja ked dam nejaku BL organic alebo bamboo a vidim, ze sa pocikala, tak mi to neda a musim ju prebalit 😒 vdaka bkm totizto viem, ze cika aj 4x za hodinu. a velakrat mava len tu vrchnu vlozku ciknutu.

standu
16. mar 2009

ja by som to vobec nerobila, je to kazdeho osobny nazor a presvedcenie a ked tak spatne uvazujem, neviem, ako by som to robila vzhladom na nase cesty na kadejake vysetrenia, cvicenia, rehabilitacie a pobyt v nemocnici...uzavrime to, kazdy nech sa riadi sam sebou, sam si svoje dieta kazdy vychovava podla svojich predstav.

quika
16. mar 2009

karolinka, pastelky su plienky haipa-daipa pastelka http://haipa-daipa.com/product/haipa-daipa-past...
zavazovacky sa nepouzivaju namiesto stvorcov, ale spolu so stvorcami, lebo same takmer nic nenasaju, sluzia na to aby kako nevytieklo - na to su o dost efektivnejsie ako novosklad ak ich dobre zaviazes. a vies dnu zaviazat flisovy alebo vlneny obdlznik a vtedy nepotrebujes vrchne gate - samozrejme to nie je na dlhu dobu. nieco podobne si aj lahko vyrobis zo stareho tricka a pod., keby si chcela 😉
som si nevsimla ze nezijes na SK 😅 kde zijes? ja sice nie som na SK ale len chvilu, vybavu som vsetku kupovala este doma takze neporadim, ale bihan je myslim veeeelmi skusena 😉

bezaz, v 4 mesiacoch pretacanie vobec neries, toboz nie ked nerada pasie - musi mat uz dostatocne zrele svaly a nervovy system aby sa jej to podarilo, a ked este nevydrzi pri paseni tak to mas uplne marnu snahu. pockaj tak do 7 mesiacov a potom mozes panikarit ale rozsirena norma je az do 9 mesiacov. dieta ktore je na to zrele pokori aj najvacsiu plienku 😎 mne sa tiez zacal tocit v 6,5m alebo tak dako a o mesiac uz lozil 😅 mnohe mamicky hovoria ze sa dieta otaca a pritom sa len prevazi, to sa vobec nerata, akurat zbytocne stresuju ostatnych.
na stihle balenie odporucam malu vv + stihle vrchne gate (co vacsinou nie su vlnaky).

sisa.b
16. mar 2009

standu, mas pravdu 😉 dve deti som vychovala a naucila na wc aj bez toho. teraz je to o tom, ze ma to bavi 🙂

standu
16. mar 2009

ja by som na to nervy nemala..ani "cas" popri cviceni vojtovky 4x denne ani sil...to je jedno, opakujem, kazdemu jak je libo..

sisa.b
16. mar 2009

ten cas je na tom veru dost dolezity, lebo podla mna je to dost zaberak na cas. ak chcem vsetko vychytat, tak ju rozbalujem 3x za hodinu a niekedy je aj to malo. ale toto asi patri do inej diskusie 😀

sisa.b
16. mar 2009

standu a preco ste museli cvicit vojtovku?

bezaz
16. mar 2009

baby dik za podporu, ja sa uz stresujem nejako, lebo v teme sa hadam vsetky deti otacaju aspon na bok, nasa nic.. ale dnes, ked bola bez plienky, pri paseni uz davala rovno kolienka pod seba 😅 ja viem, ze kazde dieta je ine, ale niekedy som {asi ako kazda z nas} nie velmi ista, ci robim vsteko spravne 😉
a este pochvala, par dni sme mali takych, ze sme mali hnusky, nebolo kde prebalovat, muz skonstatoval, ze daj malej latkovku, sak pozri, aku ma cervenu ritku 😀

sisa.b
16. mar 2009

zuzi, s tym otacanim by som nestresovala 🙂 mate este more casu. nasa sa sice pretaca z chrbata na brusko kazdu chvilu, ale tiez som si neni ista, ci sa skor len neprehadzuje. a robi to len do pravej strany. nabok sa da aj dolava, ale tam sa nedokaze prekotit na brusko. samko bol hrozne baculaty a zacal neskor, ale skoro vsetko naraz. pretacat, sediet, stvornozkovat a behat - vsetko to potom stihol s odstupom par tyzdnov 😉
a manzela mas svetoveho 😀

standu
16. mar 2009

sisa, este cvicime, ale uz tyzden bobatha- mala ma hypotonicko-hypertonicky sy, uz lozi, stavia sa, popresuva sa popri nabytku, takze sme asi 2-3mes dozadu, ale kazde dieta je ine, aj niektore zdrave deti zacinaju chodit az okolo 15mesiaca..takze teraz uz mame volnejsi rezim a bkm je neskoro...aj keby som chcela 😉

sisa.b
16. mar 2009

standu, tak to si "uzivate" ☹ a mas pravdu, kazde dieta ma svoje tempo, ja som to videla na starsich dvoch. slecna bola pozadu tak o 4 mesiace oproti mlademu.

standu
16. mar 2009

mozes mi konkretizovat, ako pozadu? nech sa ukludnim 🙂
inak zaujimave, praveze chlapci zvyknu byt pomalsi oproti dievcatam, sa hovori.
napr. ja som chodila ako 10mesacna, brat este 14mes nie..

sisa.b
16. mar 2009

tak samko bol z tych sikovnejsich, aj ked bol veeelmi baculaty. dlho dlho nic a od pol roka uz zacal behat v choditku, o mesiac sam sedel, o dalsi stvornozkoval a v deviatich behal za ruku, v desiatich sa uz pustal. vedel v desiatich povedat asi 15 slov (akurat som si to v jeho denniku citala 😝 ) a toto sarka vsetko robila tak s 2-4 mesacnym oneskorenim. ta sa pustila az v cca 13-14 mesiacoch. bol medzi nimi velmi velky rozdiel a pritom sarka bola oproti kamaratovi este o nejake 2-3 mesiace sikovnejsia. takze toto sa fakt neda sledovat podla tabuliek.

standu
16. mar 2009

zaujimave...ocividne vsetko ma svoj cas. ved ked to tak vezmem, moja mala do 8mes nerobila nicovate nic. vlastne ani teraz sa neposadi, aj keby to zvladla, nema o to zaujem. a slova? baba tata. to je vsetko. ☹
inak pri vsetkych ste pouzivali choditko?
nam to vyslovene zakazali, ze dieta sa iba ak nauci spickovat, co sa odstranuje reflexnym cvicenim(vojtovka) takze ja som proti 😉 nemali ste s tym problemy?

sisa.b
16. mar 2009

my sme nemali ziadne problemy a behali v nom obaja 😕 teda to choditko obehlo celu rodinu aj znamych a nik sa nestazoval. maly sa vedel v nom pekne zabavit. rozbehol sa na jednej strane izby, posadil sa, dvihol nohy a prastil do nabytku 😀 to bola jeho oblubena zabava 😝

sisa.b
16. mar 2009

a k teme - vcera som usila svoju prvu plienocku 🙂 😎

zitaje
16. mar 2009

Caute,
jej, kolko prispevkov tu pribudlo!
Moja mala ma rok, ale este kakala prazenicu ked som ju zacala davat kakat do umyvadla, potom na zachod, a odkedy sa vie sama posadit (9 mes.), davam ju na nocnik. Asi to bude v tom navyku, co spominala bambusko, teda ze ked si babo nezvykne kakat do plienky, to je polovica uspechu. Moja tiez kaka do plienky len vynimocne. Dnes rano sa zobudila asi o pol siestej a ja som nervacila, ze sa nenechala uspat, neustale vstavala a plakala, a ked som to o siestej vzdala, mala naloz v pelusi a este dala aj do serbla.
Inak ona hlasi cikanie len vynimocne, s kakanim je to ovela lepsie. Ale jednoznacne vie, naco je nocnik, lebo ked ho uvidi niekde na obrazku alebo u niekoho na navsteve a tak, hned zatlaci - tym akoze hovori, ze do nocnika sa kaka. A niekedy ide k nemu a zatlaci, ja ju posadim a kakne / cikne, ale zatial to nie je pravidlo.
A teda s treningovymi nohavickami nemate nikto skusenosti?

standu
16. mar 2009

no my mame treningove zatial v nedohladne.... 🙂 fakt som bezala kupit nocnik a tot prva skusenost:
prisli sme domov, rozbalila som ju, sucha plienka..tak som sa natesila, utekala chytro oplachnut novy serbel, bezim k nej...no a moja sandra mi precikala deku a plachtu az na koberec.... 😢 ☹

sisa.b
16. mar 2009

standu, ale teraz uz mate umyty nocnicek a bude poruke, ked ho budete potrebovat, takze to urcite stihnete 😉

standu
17. mar 2009

dnesne rano: posadila som ju na nocnik....pol hodiny nic, trikrat mi zdrhla, odisla som vybrat pradlo z pracky...mlaka pod nou. na zemi. normalne cakala, kym vypadnem a prestanem ju otravovat... 🙄

no a k teme 🙂
vidim, ze tu baby chvalia kikko bambus stvorce..ja som nakupila IV 67g a som celkom spokojna, vie mi ich niekto porovnat? ja mam potom uz len sociky
v noci nam pretiekla MMT aio s bambuskou navyse.. ☹ cez pyzamko, spacak az na plachtu. stalo sa to niekomu? zle som ju zapla ci co, nechapem.

zitaje
17. mar 2009

Baby, zistila som, ze som naposledy prala plienky v piatok vecer, a stale nemam uplne plne vedro, kedze Sofidlo si ublubilo nocnik. Ako riesite taketo stavy? Nechcem prat poloprazdnu pracku, a uteraky tiez nepotrebujem prat tak casto. Ako dlho mozu plienky stat na balkone? Nevonala som ich, asi uz budu aj posmrdkavat, ale hlavne mi ide o bakterie...

emmka3
17. mar 2009

caute kocky, tak my uz cakame na nas "testovci" balicek ... kazdym dnom ma prist a uz sa neviem dockat ... potom to mam vyprat aspon raz ako normalne spinave pradlo??? Uz som si akurat postruhala mydlo na sliz a muz zohnal 2 5l kanistre tak vecer sa do toho pustim ... mne sa normalne z toho mydla spravil taky prasok, tak hadam sa bude dobre rozpustat ...

A este mam na vas otazocku, pomalicky sa chystame na plavecke kurzy a ja by som malemu kupila aj plavocky, ale vobec neviem ci IV alebo Popoliny ... totiz, on este kakci riedkym a tak by som chcela nieco spolahlive, aby nam to nepretieklo do vody 😅

standu
17. mar 2009

zitaje ja periem radsej poloprazdnu pracku...2-3 dni by sa mali skladovat, pokial viem.

vlastne takmer nikdy neperiem same plienky, prihodim zvacsa malej oblecenie, plachty a tak...

emmka, to by aj mna zaujimalo, kedze sa chystame v lete urcite na dovolenku, my ked sme plavali, tak s klasickymi plienkami do vody huggies myslim 😖 to sme este nelatkovali 😔

olinka6226
17. mar 2009

zitaje ak mam malo plienok periem max kazdy stvrty den a prihodim tam normalne biele veci, maleho pyzamka, bodynka,uteraky vsetko co moze ist na 60st.

karolinkafe
17. mar 2009

Sisa podla akeho strihu si usila tu plienocku? Dost by ma to zaujimalo, najma rozmery a tak 😉

sisa.b
17. mar 2009

karolinka, ja som si obkreslila SWB kapsovku a podla toho som sila. sacie jadro som vsila dnu, lebo je z toho frote hrozny bordel. este nemam na nich suchy zips, lebo mi nema kto ist kupit 😝 😀 ale na nete je teda kopec strihov. ja mam stiahnute asi 4, len uz neviem odkial ☹ boli tu odkazy na tie stranky

karolinkafe
17. mar 2009

Skusim to tu nejako vyhladat 😉 aj tak dakujem 🙂