Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ramzesa
23. apr 2012

@peluskovo no tie bumkins nemaju taky stvorcek, ale ten jeden lepacik je spolky taky a z druhej polky onaky 😅 . No pisem tiez ako tatar, ale asi vies, co myslim. Cize sa neprelomi?

peluskovo
23. apr 2012

@ramzesa
niektore plienky to tak maju, ale kludne ich mozes zalepit ako na dietatku a tak dat prat... chapes, ze? ze ich zalepis z predu 🙂

ramzesa
23. apr 2012

@peluskovo jasne 😉 . Dakujem 😉 .

blovitc120
23. apr 2012

@peluskovo dakujem za gratulaciu 🙂 a aj za nazor, rovnaky so zojec 🙂.

@zojec nejako sa mi kruti ten suedecloth, co s tym, obsit ci ako? Inak ja mam porodnicu 5 minut autom, 10 minut peso. Keby som mala ako ty, isto by sme nestihli, my sme este 21:50 sli len z domu, lebo sme cakali moju mamu k malej (odisli sme bez nej, lebo nechodila a dali sme susede vysielacku) a 15 minut po odchode z domu bol maly na svete, takze tvoju vyse hodinu by som nedala ani nahodou 😀, MM by bol porodnik. Ale zmakol by to, kym by prisla sanitka, lebo ani tlacit nebolo treba moc, slo to same proste.

janulkan
23. apr 2012

@ramzesa na bumkinsoch ich mozes zahnut a tak oprat, ja som ich tak uz prala a nic sa im nestalo a myslim ze prave preto je ten druhy zips opacny, aby to na to sluzilo 🙂 ale kludne mozes aj spradu zapnut ako pise katka 😉 len ja na to zabudam ked si to hned nezapnem 😅

peluskovo
23. apr 2012

@ramzesa
@janulkan
ja som aj zabudla ze mam doma bumkins 😀 aj ja tak zahybam vprotismere / naopak, ze sa to prehne /

ramzesa
23. apr 2012

@janulkan @peluskovo no lebo ja som to uz tak hodila do pracky a aj tak susila a potom mi to ostalo take ohnute 😅 , preto ci sa to neprelomi 😝 .

janulkan
23. apr 2012

@ramzesa nemyslim si, tots bots maju podobne suchace a periem ich tak uz polroka a funguju normalne 🙂

lyongirl
23. apr 2012

ahojte, ako sa používajú flísaky Anavy? Kúpila som ich a akosi som nenašla ich využitie 😀

zdraveplienky
23. apr 2012

@ramzesa ja tie zipsy len zapnem jeden o druhy tak, aby plienka bola "otvorena" a vkladacka vybrata a sup do pracky 🙂

ramzesa
23. apr 2012

@zdraveplienky vyskusam aj tak 🙂 .

zdraveplienky
23. apr 2012

@ramzesa takto to robim pri vsetkych plienkach, co su na suchy zips 😉

vojann
23. apr 2012

@ella_joy pozri pop in new gen. Sú to síce SIO, fungujú podobne ako AIO, len muôžeš meniť savé jadrá a vrch použiť viackrát. Pripínajú sa na patentky. Vnútro je buď bmbusové, alebo z polyesteru. Ten bambus napije dosť veľa a vkladačky sú útle, takže nerobia velký objem. Jediná chyba je suchý zips zvnútra plienky na chrbtíku bábätka. Ja som to vyriešila tak, že som ho odpárala, pretože jediná jeho funkcia je, aby sa suché zipsy pred praním oň zapli, ale dajú sa zapnúť bez problémov aj z predu. Vzory majú milé 🙂

zojec
23. apr 2012

@blovitc120 s tym suede.. nikdy som ho neskusala len tak polozit na plienku, netusim ako sa sprava :( ak by boli tie tuneliky, tak by sa nemusel krutit, ale to tiez nemam vyskusane.. 😖 jaj uz ani nevrav o takom porode, normalne ti zavidim 🙂 si mala ostat doma 😀 😀

latkove_plienky
23. apr 2012

@ella_joy oplati sa zacat aj s rocnym. AIO ich je vela prevela..v podstate to je jedno vyber si ktore sa ti pacia 🙂

sonkab
23. apr 2012

@zuzanamolnarova TE2 od B´bies maju zaklopky ako Flipka. Pozri : http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka... 🙂

juliam
24. apr 2012

@blovitc120 blahoželám k bábätku. takýmto štýlom môžeš rodiť ako jabloň 😀
@lyongirl ja flisáky anavy dávam malému na noc - sú priedušnejšie ako pulky.

lyongirl
24. apr 2012

@juliam keď mne akosi nesedia pri nožičkách, neviem, čo robím zle, ty ich na noc dávaš na nohavičkové? Lebo ja na noc nelátkujem...

strociatka
24. apr 2012

baby, ako mam tie gumicky (pri nozickach) na Wonderoos V2 minkach zahnut dnu? nejak mi to nejde a mala sa mi ani nie za 2 hodky precikala az do ponoziek, vlastne len tie ostali suche 😠

peluskovo
24. apr 2012

@strociatka
aku tam mas vkaldacku?

strociatka
24. apr 2012

@peluskovo original, este nemaju najlepsiu saciu schopnost, lebo zatial presli len 2-3 opratiami, to si uvedomujem, len ono mi to preteka tam, kde mi vnutro neprekryje vonkajsia pul vrstva

juliam
24. apr 2012

@lyongirl áno, dávam ich na nohavičkové na noc. na štvorce by som ich nedala, určite nemajú také dobré gumičky okolo nožiek ako pulky. ty si ich chcela na aké plienky používať?

janette1972
24. apr 2012

Ahojte, potrebujem radu od Vas skusenych. Viem, ze na noc vacsinou pouzivate nohavickove plienky, ale ak pouzivate niektore AIO, SIO, kapsovky, ktora sa Vam osvedcila? Velmi sa mi popacuje Pop in-ka 🙂 , objednala som jednu na skusku, ale este nie aj nocnu vkladacku. Doteraz to riesim na noc eko jednorazovkami, ale chcela by som s nimi skoncovat a tieto nove sofistikovane zazraky nepoznam.

janulkan
24. apr 2012

@janette1972 v POP IN si neviem predstavit mensie babatko aj s nocnou plienkou, ono to robi dost velky zadocek a neviem ci by sa to tam aj nekrcilo 🙂 inak ja u nas sa najviac osvedcili nohavickove, takze to moc neporadim, pisem len co si myslim, kedze pop in mam doma aj s nocnou plienkou

vavrenka
24. apr 2012

@janette1972 ono to velmi zavisi od toho ake velke mas babo- cize ako velmi cura v noci. my nohavickove nemozeme, tak cakam az hanka bude v noci menej pit, aby sme mohli prejst na kapsovky, ale to troskue ste potrva 😝

strociatka
24. apr 2012

@janette1972 ja som si na noc kupila anavy xl a mam v tom aj napriek velkosti male babo, su uzasne, este sa mi nestalo, aby sa v nich mala v noci precikala. Rano do nich aj pekne nalozi a nic som nemala vonku. Su drahsie, ale neviem si ich vynachvalit. Vyssie som pisala, ze som leniva do nich skladat vkladacky, ale na tu noc sa to fakt oplati, mozem len doporucit 😉

janette1972
24. apr 2012

@janulkan
@vavrenka Dcera ma rok, uz ju v noci nedojcim, len sa obcas nalieva vodou, niekedy nepije vobec a plienky, co mam doma som zatial neskusala. Pri nej ale pouzivam iba AIO. Pri synovi som pouzivala aj nohavickove plienky (latkarkami osvedcene nocne), ale v noci som ho musela aj tri krat prebalovat( nie zeby neochotne 🙂 ), lebo sa okrem krmenia budil na to ze ma mokro, tak som latkovky na noc zrusila uplne. Stela nie je taky pocuranec, tak by som chcela prestat pouzivat jednorazovky. Janulkan, ta POP In by teda pre vacsie babo aj mohla byt?

lume
24. apr 2012

Chcem sa opytat, periete plienky na 60 alebo 40 stupnov? Myslim hlavne tie s nepremokavou vrstvou ako kapsovky a AIO. Ide o to, ci mate skusenosti s tym, ze pri prani pri 60 stupnoch sa rychlejsie taketo plienky opotrebovali alebo nie.

sonkab
24. apr 2012

@janette1972 my pouzivame na noc wonderoo, ale uz viac krat sa mi stalo, ze ked sa malemu v noci postavil pisulak a suchal sa mu o latku, mal ho potom zapareny ☹

tunylyk
24. apr 2012

@zdraveplienky Zuzka balicek pre mojho ucuranca bleskurychlo dorazil 🙂 dakujeme