Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
25. apr 2012

@nenocka jeej, po tychto som uz dlho tuzila.. kocky, @zuzanamolnarova, az ich budete mat, dajte vediet ake su, ja si tento mesiac uz musim dat oddych od nakupov, az zasa v maji, ked pride RP 😀

ramzesa
25. apr 2012

Potrebujem poradiť ohľadom Wonderoos. Keď ju zapnem na najmenšiu veľkosť, tak mám problém do nej vopchať obe vkladačky. Hlavne tú veľkú poskladanú... stačí keď dám tú menšiu a pod ňu ešte tú úzku Little Lamb? A asi tu úzku smerom ku PUL , pod tú originál. Alebo ako to spraviť, čím to dovypchať, ak tam nedám tú veľkú? Lebo to je tak veľký balíček 😅 .
A ešte, ako zistím, či tie LL vkladačky mám bambusové alebo iné 😕 , zabudla som aké som kúpila. 🤐

juliam
25. apr 2012

@lyongirl ahoj, tak dnes som vyskúšla flisáky na plienku na rovno, ale netesní to okolo nožiek. tak buď sa dáš na nohavičkové plienky na noc a na to flisáky alebo ich asi len predáš.

peluskovo
25. apr 2012

@ramzesa
ja som wonderoo malemu babatku nedavala s original vkladackou ale s vkladackou z kapsovky bum genius. original mi pride ako pises mohutna na male babo a ak nepiska velke davky aj zbytocna
LL vkladacky bambusov esu takej maslovo/ svetlo hendej farby, tenke a teraz pozeram ze vyzeraju skoro rovnako co sa tyka farby a materialu ako wonderoo bambus vkaldacka

ramzesa
25. apr 2012

@peluskovo dakujem 🙂. Tak skusim nieco vymysliet. BG vkladacku mam, ale aj kapsovku, tak neviem 😒 . Chcela by som pouzivat obe. Vyskusam s tou LL vkladackou, co to spravi. Potom mam asi LL bambusove, lebo farebne aj materialovo su veeelmi podobne, ako pises.

peluskovo
25. apr 2012

@ramzesa
a nemas sadu stay dry vkladacky od bum genous? aj to mozes vyzit, ale praktcky tam das cokolvek , ja ked som nemala suche vkladacky do kapsoviek tak som davala pri vike / mala tak 6-8 mes / do kapsoviek obycajny stvorec bavlneny

lyongirl
25. apr 2012

@juliam ďakujem, pouvažujem, včera som už pozerala plienky na noc 🙂

ivanka.7
25. apr 2012

@ramzesa Kolko ti vazi maly? Ja uz mam konecne dost energie, tak ze by som zacala konecne s latkovymi (tie jednorazovky sice malej nic nerobia na zadok, ale smrdia a navyse jej otlacaju nozicky, ked ich nahodou blbsie zapnem), ale wonderka (mam tu dve) mi prisla strasne velka na tak male babo :D (mala ma asi 4 kila a je tak normalne stihlo-baculata... no ako babo :D ziadne velke faldy, ale prosto taka babatkovska) Mam tu aj stvorce, ale keby som chcela pouzit kapsovku, tak ze ci to ma cenu skusat na nu napasovat :D

zfidorka
25. apr 2012

@ramzesa do wonderoo daj malu original vkladacku a malu bambusovu little lamb... smerom k zadocku daj tu original mikrovlaknovu (podlhovastu) a pod nu bambusovu... ja som davala takymto stylom, ked bola plienka zmensena... je to najefektivnejsia kombinacia, mikrovlakno ti rychlo odvedie mokro a bambus dobre nasaje 🙂

ramzesa
25. apr 2012

@peluskovo nie nemam tu sadu. Skoda, ze som nekupila flipky s vkladackami 😒 .

@ivanka.7 mala vazila vcera na poradni 4300g. Dnes sme vyskusali BG kapsovku a zatial spokojnost 🙂 . Wonderoos este nie 🙂 , takze netusim, ake su na zadocku.

@zfidorka tak som to tam zatial naskladala. Bambusovu LL smerom von k tej PUL vrstve, tak si to myslela? Nieco take som zachytila tu v tejto diskusii, ze prirodne materialy pod tie umele 😕 .

A dakujem zienky, kym ja do toho pridem 😅 .

Este kym vydumam, aku plienku dat pod postolky 😅 na noc 🙄 .

susul
25. apr 2012

Dnes mi dorazil balik z peluskova a vkladacky od handricky. eu. a som fakt milo prekvapena kvalitou bambi roxy a strihom, ktory je v porovnani s Anavy ovela velkorysejsi. A vkladacky od maminy handricky.eu su naozaj krasne vypracovane, jemnuckeeee. Uz sa to vsetko perie a po ususeni testujeme. Normalne som mala dnes prve vianoce v tomto roku 😀

zuzanamolnarova
25. apr 2012

@susul aj ja keď som tie vkladačky dostala, nie sú len krásne vypracované, jemnučké ale aj brutálne množstvo nasajú, teším sa, že si sa pre ne rozhodla 🙂 nesklamú 🙂

mirca
25. apr 2012

@zuzanamolnarova @susul a ktore ste od handricky.eu objednali? ja tiez chcem, len neviem ktore vybrat 😒

susul
25. apr 2012

@zuzanamolnarova som prave rozmyslala, ze ci bude stacit dat len tie vkladacky bambusove do kapsovky alebo tam dat aj mikrovlakno? Zle sa tam pcha tolko vrstiev. AKo davate vy, dcerka je zhruba tak stara ako nas Misiak. Ja kapsovky pouzivam von a nechce sa mi testovat, ci to vydrzi alebo nevydrzi 🙂, asi vyskusam doma...
Inak tie najnovsie vkladacky, co handricky.eu doplnila velkost 35x35cm, su veeelmi podobne babyidea prefoldom.

susul
25. apr 2012

@mirca ja som sa radila so zuzkoumolnarovou, lebo som v tom mala hokej, nakoniec som zobrala flisy, pocky a froty. Tie flisy su ako babyidea prefold, pocky su z takeho materialu ako ma itti bitti vkladacky bambusove a froty su ako bambiroxy.

mirca
25. apr 2012

@susul a najsavejsie by mali byt ktore? asi flisy

zuzanamolnarova
25. apr 2012

@susul tykajme si dobre? asi som staršia tak sa to pokúsim navrhnúť 🙂 ja som teraz objednala tiež tie Flisy - sú hrozne mäkučké a naozaj vyzerajú ako Babyidea - tie som ešte neskúšala
kúpila som si jednu Pocky - mala som ju raz vypratú - dala som ju do kapsovky a vydržala - nič nepretieklo - takže iste z nich ešte zopár pokúpim
mám aj softy - zbožňujem aj tieto - dám ich len ako samú do kapsovky a vydrží krásne
Froty sú, veľmi ľahké, tenšie ako softy ale tie sa neodvážim dať bez LL bambusovej vkladačky do kapsoviek
Maximálna spokojnosť 🙂
@mirca dúfam že som ti trošku poradila 🙂

mirca
25. apr 2012

@susul dakujem kocky... @zuzanamolnarova na noc by si ktoru brala?

mimuka
25. apr 2012

@ekoplienky
@nenocka
@zuzanamolnarova ahojte je veľký rozdiel medzi vrchnými swaddlebees capri a blueberry coveralls??

zuzanamolnarova
25. apr 2012

@mirca asi tú pocky či tú softy - pocky je úžasná v tom že má 7 vrstiev a netreba dovypchávať, zajtra ju budem zase prať na slniečku sa krásne usuší a dám ju na noc s vlniačikmi - potom ti dám vedieť 🙂

zuzanamolnarova
25. apr 2012

@mimuka no kým mi capri nedôjdu neviem sa vyjadriť. Mám aj blueberry takže ak ich budem mať doma porovnám ich a dám vedieť 🙂

ekoplienky
25. apr 2012

@mimuka: Capri sú dvojveľkostné a majú vnútri záklapky na zastrčenie vkladačky, štvorca a majú postranné krídielka proti pretečeniu.
Blueberry coveralls sú jednoveľkostné, nemajú záklapky a majú postranné krídielka.
Dúfam, že je to zrozumiteľné.

mimuka
25. apr 2012

@zuzanamolnarova ok vďaka moc

mimuka
25. apr 2012

@ekoplienky aha ja som myslela, že aj capri sú jednoveľkostné...vďaka

ekoplienky
25. apr 2012

@mimuka: nie je začo.

peluskovo
25. apr 2012

@susul
dufam, ze plienocky budu dobre sluzit 🙂

susul
26. apr 2012

@peluskovo urcite ano, a dnes vyzera, ze bude krasne tak uz som ich prevesila na balkon, tak verim, ze do vecera su suhce a budu vonat od slniecka 🙂

latkove_plienky
26. apr 2012

a ja vas tu citam a teraz mi doplo, ze mam zapnut pracku 🙂

zuzanamolnarova
26. apr 2012

@ekoplienky ďakujeme, balíček dorazil - tá podložka Hipp Hopp baby je úžasná 🙂 hlavne že je s rovnakým vzorom ako plienočka Real Easy 🙂

vavrenka
26. apr 2012

kocky, mne sa zda ta real easy velmi velka 😕 , mam eMko, ale je fakt velka...teda este som ju malej nedavala, tak uvidim