Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanamolnarova
26. apr 2012

@vavrenka aj mne sa zdá na prvý pohlad hrozne veľká - aj ja mám Mko nevyskúšané - lebo sa perie 😝
uvidíme po usušení 🙂

vavrenka
26. apr 2012

@zuzanamolnarova takto som is kupila eMko fuzzi bunz, je porovnatelne velka a na malej obrovska 😅 asi jej bude dobra, ked uz nebude plienky potrebovat...

nenocka
26. apr 2012

@zuzanamolnarova
@vavrenka nestrašte, dievčatá, ja sa ich už neviem dočkať 😀

ramzesa
26. apr 2012

@zuzanamolnarova
@vavrenka
@nenocka aj ja som si objednala myslim M, ze ked povyrastieme 😅 . Uff 😅 .

ramzesa
26. apr 2012

Pouzivali ste niektora ortopedicke nohavicky Sendy? Daju sa dat na novosklad? Tie postolky su divne, ked ich dam navrch celeho balika 😅 .

lowike
26. apr 2012

@ramzesa ja ich dávam normálne malej na vrchné oblečenie (a pod to látkovku)
tiež sú mi sympatickejšie ako poštolky, gate sú z bavlny a nemusím riešiť o 2 čísla väščie oblečenie 🙂

ramzesa
26. apr 2012

@lowike cize das novosklad, PULky, dupacky a na to tie sendy? Nam staci balit len na noc, ale nechcem 1.raz.

nenocka
26. apr 2012

@ramzesa ja som dávala novosklad+štvorec a na vrch pulky. balenie bolo dosť široké a nožičky sme mali v poriadku 😉

janulkan
26. apr 2012

@ramzesa ja som davala podobne ako nenocka, novosklad a do neho dalsi stvorec, alebo stvorec a zavazovaciu plienku a na to PULky, pripadne aj BG kapsa je dost siroka 🙂

strociatka
26. apr 2012

zaciatocnik sa nezaprie, prosim Vas, co su to prefoldy? vyhody, nevyhody, prosim, poradte... 😉

lowike
26. apr 2012

@ramzesa ja dávam do flipiek plienku poskladanú na rovno - s novoskladom sme sa neskamarátili 😉 no a na to dupačky a sendy
@nenocka dávala som 2 štvorce do flipiek, prípadne nohavičkovú bambusku a verila som, že je to dosť široké. kontrola po 3 mesiacoch ukázala, že to nebolo dosť a pravý kĺbik nie je dobrý ☹ Ukázala som doktorke na sone aj nohavičkovú bambusku (Anavy) a povedala, že to je málo, je to mäkké a malá to nožičkami stlačí - takže tvrdenie, že látkovanie automaticky zabezpečí balenie na široko je mýtus...
preto som kúpila tie sendy, lebo niekto hovorí pampers +1 plienka, niekto +2, niekto dokonca +3, ale čím väčšie bábo, tým musí byť to balenie širšie a tak ako držia tie nôžky sendy, tak to látkovkami nenabalím ...
no a asi ak je tam predispozícia, nemusí to zachrániť ani široké balenie a ak nie je, tak by sačili aj len pampersky a všetko by bolo ok

ramzesa
26. apr 2012

@janulkan s BG kapsou sme boli na vysetreni, ze na den moze byt, ale na noc odporuca klasicke siroke balenie 🙂. Nechcem tu pisat roman, co sme to mali za patalie s prvym ortopedom. Tento ju fakt pekne podrobne vysetril, vsetko je v poriadku, ale odporuca na noc 🙂 . Tak by som skusila tie sendy 😉 . Kupim aj v beznom detskom obchode?

lowike
26. apr 2012

@ramzesa pozri tu bazarik, je ich tam plno 🙂 a ak chceš nové,nájdeš ich na www.azponocnik.sk , prípadne je tam zoznam obchodov, kde ich kúpiš

ramzesa
26. apr 2012

@lowike no s tym sirokym balenim... toto je moje tretie babo a prvykrat som videla poskladanu plienku na faaakt siroko 😅 . Predtym sme davali do postoliek len 1 stvorec na obdlznik (1/8 myslim) a teraz ze na obdlznik na 1/8 a este ten na tretinky prelozit, vznikne akoby vankusik... tak toto dieta nezgudla, ked vystrie nozky 😅 .

tunylyk
26. apr 2012

@ramzesa k akemu dr.chodis?Ci to nie je ten isty,kde sme boli aj my 😉 ten nam tiez odporucil nocne balenie

ramzesa
26. apr 2012

@lowike idem kuk ten zoznam obchodov, nech ich mam doma skoro 😉 , dakujem.

ramzesa
26. apr 2012

@tunylyk napisem do IP 😉 .

kkl82
26. apr 2012

@strociatka prefoldy su viacvrstvove plienky, vacsinou cca 30x30 cm, su presite troma stehmi v strede, aby vytvarali take pasiky, podla ktorych sa daju poskladat. vyhodou je pomerne vyssia savost, kedze maju viac vrstiev, 4-8 vrstiev podla vyrobcu). nevyhodou je dlhsie schnutie oproti stvorcom, ktore vies susit roztvorene a to, ze ich vies poskladat do pulky/vlniacikov len na rovno alebo na nohavickovy sklad. napr. bum genius flip organic su tiez prefoldy, alebo aj klasika bambino mio...

strociatka
26. apr 2012

@kkl82 jej super, dakujem za info, mam ich par doma a ani o tom neveim, cervenajuci sa smailik tu nie je, ale som az bordova 😉

lowike
26. apr 2012

@ramzesa veď to je ten problém, že skoro nikto to poriadne nevysvetlí. ja som si bola istá, že balím minimálne tak ako niekto, čo dáva len 1 plienku do poštoliek - no a po tej kontrole som si to strašne vyčítala a aj látkovky som si vyčítala, že keby dávam jednorazovky, dám si na širokom balení viac záležať (ale už som to rozdýchala 😉 ) a dúfam, že teraz kontrola po 5. mesiaci dopadne dobre 🙂

lowike
26. apr 2012

ináč keď spomínam tú stránku - videli ste naknovšie vzory Bambi roxy? ja som z nich úplne hotová a strašne ma mrzí, že malá má momentálne dosť plienok a ďalšie nepotrebuje :(
aj tak som rozmýšľala, že možno ešte 2 by zvládla 😝 - počkám, či pridajú také krásne aj jednoveľkostné na suchý zips 😉

ekoplienky
26. apr 2012

@zuzanamolnarova: Ahoj. Som rada, že balíček dorazil v poriadku a že si spokojná. 🙂

blovitc120
26. apr 2012

Dievcata a to vam kazali v porodnici balit nasiroko alebo ste sa same rozhodli? Mne povedali, ze netreba, ale vravim si, ze teda pre istotu dam, no maly sa v tom priserne jeduje a nechce v tom ani spat, najradsej je s holym zadkom, tak som to zrusila a teraz citam toto...

ekoplienky
26. apr 2012

@vavrenka a @zuzanamolnarova : Mne sa veľ. M zdá ok. Konečne trošku väčšia plienka a nie jednoveľkostná a keď má dieťa 10 kg, tak mu je pomaly malá.

ekoplienky
26. apr 2012

@lowike: Videla som ich, krásne. Už sú objednané aj do obchodu, čoskoro budú v ponuke. 🙂

lowike
26. apr 2012

@blovitc120 v pôrodnici povedali, že netreba, ale pediatrička kázala, že áno - tak som dávala klasika látkovky bez žiadneho špeci rozširovania. Na sono kĺbikov po 6. týždňoch kázali baliť na široko,kontrola po 3. mesiaci (to povedali každému, mali sme časenky po 3 minútach, žiadne ďalšie vysvetlenie, obliekať a vyzliekať bábo sme museli na chodbe, aby sa to stíhalo!!!!) no a na kontrole po 3 mesiaci väščine povedali, že už netreba,ale my sme mali zlý pravý kĺbik, tak na to doktorka, že nevyzerá to dobre, ešte 2 mesiace baliť - našťastie sme boli poslední v ten deň, tak som sa jej stihla spýtať, či stačí látková bambuska a ukázala som jej ju, alebo či treba širšie atď.

lowike
26. apr 2012

@blovitc120 inak s tým jedovaním - moja ako si začala chytať nôžky, tak sa stráášne rozčuľuje vždy, keď jej zapínam látkovku - chcela by byť len holá a skúmať nožičky, tak jej stále sľubujem, že ak dopadneme na kontrole o mesiac dobre a bude teplo, bude môcť byť hološka na nepremokavej plachte 🙂

nenocka
26. apr 2012

@lowike ja nevravím, že automaticky, ja som len napísala, ako som balila ja. my sme mali nožičky v poriaku po narodení, prvej aj druhej kontrole, takže nám to postačovalo. netvrdím, že to balenie stačí všetkým detičkám...

janulkan
26. apr 2012

@blovitc120 mne v porodnici kazali, po kontrole v 4 tyzdni nam povedal ortoped, ze uz mame pekny zaklad, ze uz netreba balit na siroko, takze som s tym skoncila a davala obycany novosklad. Na kontrole v 4. mes uz sme mali aj jadierka a vsetko ok 🙂

zuzanamolnarova
26. apr 2012

@ekoplienky možno máš pravdu, len sme už zviknuté na jednoveľkostné a táto sa nám zdá veeeľká 😀 uvidíme ak bude na zadočku 🙂