Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ramzesa
26. apr 2012

@tunylyk uz nacase aby sme aj my maminy isli spat 😅 . Sa mi paci, ze cicka uspavacka 😅 . Hej, ta vkladacka je super a super dlho schne, hlavne ked nam posledne dni prsalo, ako naschval 🙄 . Ale este som ju nevyskusala, prisla mi velmi dlha pre tu malu velkost. Joj, pre mna hotova veda tie vkladacky. Asi som si mala nakupit iba AIO 😅 .

latkove_plienky
26. apr 2012

@ramzesa tak ja som dnes vkladacku z wonderoo oprala rano a uz je sucha... 😝

vvrka
27. apr 2012

Ahojte, som laik a s latkovymi plienkami este len zacinam. Mozete mi, prosim, poradit, aka je vyhoda kapsovych plienok? Ako to tak studujem, zda sa mi to strasne neprakticke, ked musim vkladacku vsuvat do nejakej kapsy - nie je lepsie len tak ju tam polozit, ako je to v AIO plienkach?
Zatial som rozhodnuta pre BG Flip, ale este zvazujem Popolini Easy Fix. Musim ale priznat, ze v tom mam uplny bordel - neviem, ktore sa peru po kazdom pouziti a ktore su na viackrat, pokial to pri nich nie je vyslovene napisane. Zda sa mi to byt strasna veda. 😕

nenocka
27. apr 2012

@lyongirl sú to nohavičkové plienky a potrebujú vrchné gaťuše. ja ich dávam chlapcom na noc-mladšiemu s jednou vkladačkou staršiemu s veľkou bambi roxy štvorcovou a LL vkladačkou 😉

nenocka
27. apr 2012

@ramzesa tu som sendy videla za smiešne ceny... kuk https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/?q=sendy

latkove_plienky
27. apr 2012

@vvrka kapsove nemusis prat po kazdom pouziti, zvycajne po kazdom druhom. Co sa tyka vkladania vkladaciek, je to otazka zvyku. Ja osobne preferujem kapsove plienky. Najradsej mam smartipants, baba boo a wonderoo.
AIO ja velmi nepouzivam, hoci su z hladiska pouzitia najjednoduchsie. Mam ich pripravene ked je doma manzel, lebo ten pouziva zase tie

zojec
27. apr 2012

@latkove_plienky tu by som dost oponovala, kapsove plienky by sa MALI nechcem napisat ze sa MUSIA prat po kazdom pouziti. lebo bakterie z mocu sa rozkladaju a zle posobia na jemnu detsku pokozku.. mne by sa tiez nepacilo v ocuranych gatiach, aj ked mokro necitit pokozkou.. ale pri vacsich detoch nosom urcite 😉 okrem toho kapsovky nebyvaju len so stay dry materialu, ale napr. aj bambusu a tam ich uz MUSIS prebalit cele.
@vvrka vyhoda kapsoviek je, ze su v podstate ako jednorazovky, pripravis si ich dopredu a potom len zalozis a zlozis, nemusis sa uz o nic starat, vhodne su na cesty , na poobedene, ale aj nocne spanie, do satky, alebo ergo nosica, pre deti, ktore maju problemy s mokrom (pokial je tam stay dry vrstva) , ci uz pocitovo, alebo nejake ekzemy na pokozke. ale ked zacinas latkovat tak ti v pohode stacia zo 4Ks aby si si vyskusala. velkou vyhodou kapsovky je aj to, ze sa da dovypchat podla potrieb dietata, ked je male, mala vkladacka, ked vacsie hruba bambusova 😉

zdraveplienky
27. apr 2012

@vvrka suhlasim so @zojec urcite je dobre po kazdom pouziti celu kapsovku vyprat

tiddy111
27. apr 2012

Ahojte! Chcela by som sa s Vami poradiť, aké máte skúsenosti s vlnenými nohavičkami. Chcela by som ich kúpiť pre syna, ale neviem, ktoré by boli najlepšie.

latkove_plienky
27. apr 2012

@zojec ano mas pravdu, ja periem po kazdom druhom raze ale davam na vrch kapsy tenku plienku, kde prekryjem tu vrstvu...ja mam kapsovky so stay dry.

ninan2
27. apr 2012

@latkove_plienky a to aku plienku tam davas, si si spravila nejake vlastne na taky maly rozmer? Ci skladas vacsiu plienku? Len to potom nema zmysel stay dry vrstva...
Ja periem kapsovky po kazdom pouzivani, musela som teraz teda vacsi pocet dokupit, kedze uz pouzivame prevazne len tie, aj doma.

zuzanamolnarova
27. apr 2012

@zdraveplienky Bumkins AIO ma PRÍJEMNE preklvapila. Ďakujem 🙂 s obavami som ich objednávala, nakoľko mám Bumkins pulky a tie našu baculku hrozne odtláčajú 😝 ale oslovila ma akcia na ne + prírodný materiál vo vnútri. Predvčerom dorazila, včera sa prala a sušila, dnes premiéra. Po prvej skúške musím povedať že je vinikajúca. Vydržala pod zadočkom 3 hodiny a musím spomenúť že bola riadne nabytá s cikou. Pri skladaní mi trošku vadí, že keď ich nastavím na veľkosť mediium ten chobot sa do neho pohodlne nezmestí, a keď je prehnutí, tak prehnutie je pri chrbátiku a nie v predu kdeby možno bola prínosom ďalšia vrstva bambusu pre väčšiu savosť. Konklúzia: napriek ťažšiemu skladaniu na 9,1 kg bábotko s veľkým množstvom ciki je úžasná. Moje hodnotenie 4 body z 5 😀 a hlavne Odporúčanie 🙂

zuzanamolnarova
27. apr 2012

@mirca Hlásim sa 🙂 v noci mala premieru tiež pocky vkladačka. trpla som či vydrží a ÁNO. Dala som ju + na ňu tenkú vkladačku so stay dray vrstvou a krásne vydržala a bola riadne nacikaná 🙂 žiadne pretekanie. Vlniaky ani trošilinku nepresiakli 🙂 Takže idem si z nich obejdnať do zásoby ešte dve kusy (totiž periem každý tretí deň) 🙂 Odporúčam 🙂

vavrenka
27. apr 2012

@zuzanamolnarova ja som s nimi tiez spokojna, asi si este objednam, jedna z malicka plienok, ktore malu neotlacaju a nerobia velku ritku a pristanu jej 😀

henee
27. apr 2012

Ahojte potrebovala by som poradiť, aj ja som začala látkovať, ale máme taký problém, že sa nám tvoria vyrážočky od vlhka, neviete niečo poradiť. Vyrážky má aj okolo stehien a pod pupíkom pokial plienka dojde. Chlapček má 7 týždňov a veľmi citlivú pokožku. Zatiaľ sme používali štvorcové plienočky s vkladačkami.

peluskovo
27. apr 2012

@vvrka
kapsovka mi pride najpraktickejsia v tom, ze mas plienku celu v jednom kuse ked davas dietatku, ale aj rychlo schne, lebo rped pranim vnutro vyberies a tym plienka rychlejsie preschne.
plienky AIO su vsetko v jednom, tzn ze do nich nic nedavas, je to jeden cely kus plienky a schne tym apdom dlhsie, lebo je to hrubsia vrstva spolu zosita. najnovsie typy plineok AIO ale uz su urobene tak, ze maju kapsu, z ktorej vytiahnes to vnutro, ale to vnutro je jednou castou prisite k plienke, cize nemusis hladat pri skladani plienok ktore vnutro kam patri. takyto tym je napr easyfit od totsbots, bummis AIO, real easy od hiphipbaby.
ty mas asi namysli sytnem, ze vrchne nohavicky a do nich davas vkladacky, ktore menis, je to lacnejsia verzia, no pre babky, dedkov, ockov a pod menej prakticka, ked prebalujes a dieta sa ti vrti, ta vkladacky sa ti moze vysuchnut z vrchnych nohaviciek, ked babo lozi, chodi, moze sa vkladacka posunut v tych vrchnych

peluskovo
27. apr 2012

@latkove_plienky
neviem si predstavit nedat prat kapsovku / ten obal / po pouziti, ved ked dieta napiska, tak moc prejde aj tou vrstvou ktora je pri zadocku, cize je to nasiaknute, aj ked stay dry vrstva moze byt na dotyk na pocit sucha.
pises, ze davas na stay dry plienocku, ale aj ked ta plienocka je vlhka, tak to trosku musi prejst na kapsovku a tu uz sa straca vyznam kapsoiek,ked do nich navrch davas plienocku 🙂

wewe22
27. apr 2012

@henee ahoj tak skus stay dry vkladacku na vrch aby mal sucho a castejsie prebalit a dlhsie vetrat uz je teplo tak neni problem

peluskovo
27. apr 2012

@zuzanamolnarova
@vavrenka
uz som to pisala, mne pride bummis ako easyfit , mensim detom by som skor davala easyfit, a bummis prave kvoli tomu skladaniu pri mensej velkosti, kedy ten chobot trci von tak pre vacsie deti. u nas frcime na easyfit ale bummis urcite vynosime, ked ondrejko podrastie.
ale preto, ze som s bummis aj ja spokojna, coskoro bude aj u nas 😀

peluskovo
27. apr 2012

@henee
nasmu ondrikoi sa tie bodky robili, ked mal 2 plienky a vrchne nohavicky. ako nahle som mu davala len jedu plienocku a vrchne, tak to preslo. a ked mal bavlnenu plienku na novosklad a na to vlniaciky, tak sme s tym uz problem nemali.
samozrjeme, naholo ako casto sa da 🙂
skusala si pouzit na plienocku nejaku staydry vkladacku, ci je to vlhkom, alebo nie?

zdraveplienky
27. apr 2012

@zuzanamolnarova 😀 super, tak to sa strasne tesiiim 😀 suhlasim, Bumkins pulky su trosku uzsie okolo noziciek, aj ked mojej dcerke to nevadi a ma rok. AIO su v tomto lepsie 😉
niekedy buduci tyzden ocakavam novu zasielku Bumkins AIO a kapsoviek, budu na patentky, nove krasne vzory, tak som sama zvedava a tesim sa na ne 🙂

ivanka.7
27. apr 2012

@vavrenka nevzdala som, aj ked vcera vecer na navstevu a na noc sme dali zas jednorazovky - nemam este plienocky dobre poukladane, tak bolo kazde prebalovanie na strasne dlho, kym som vsetko nachystala (a samozrejme som vzdy daco zabudla a mala uz rozbalena na pulte :D). Ale uz je zas v latkovke, akurat som skusila miesto MaM mensi Kikko stvorec a do toho strcila tenku bambusovokonopnu vkladacku, tak uvidim :D Cakam kym sa zobudi, nakrmim a pojdem prebalit, tak uvidime, co z toho bude.
(a musim povedat ze bumkinsom som neodolala ani ja, mam na ceste jednu aio - na vyuzitie na neskor :D)

zdraveplienky
27. apr 2012

@peluskovo to nie su bummis ale Bumkins 😉

kkl82
27. apr 2012

aaaaaa dneska prisli aj bamboozliky... ako na to kukam, to tak lahko naozaj neprecikame, mozno v noci ani prebalovat uz nebude treba 😀 davam prve dve oprat na skusku, snad zajtra v noci testneme. tesim tesim 😝

henee
27. apr 2012

@peluskovo ano vlastne som davala len stay dry vkladacku, bavlnenu na novosklad a vrchne nohavicky flip, asi skusim objednat vlniaciky. Prebalujem pomerne dosť často, ked je hore tak kazdu 1-1,5hodiny a ked spinka tak hned po prebudeni. A mam aj nejake kapsove, ale tie som este neskusala, ze tie maju aku vlhkost.

kkl82
27. apr 2012

@ivanka.7 neboj, pomaly to isto rozbehnes. my sme tiez prve dva tyzdne boli na kikko jednorazovkach, kym sme zacali naplno latkovat. a napr. ja som dnes rano o 5.34 dala tiez jednorazovku (samozrejme eko 😀), lebo mne maly okolo siestej rano vzdy kaka, tak aby som uchranila jednu plienocku. capla som kubka do hojdacky a o desat minut aj bolo 😀 takze jednorazovky to niekedy naozaj ulahcia 😝

kkl82
27. apr 2012

@henee ja by som skusila davat na vrch bambus namiesto stay dry, mozno mu ani nevadi to vlhko ako ta umelinka. u nas som si to tiez vsimla, ze ked dam do flipiek navrch stay dry vrstvu, tak aj po hodinke sa mu spravia take male vyrazky. a to sa kubko vacsinou ozyva hned ako cikne, vynimkou je ked je uviazany na mne v satke. ked pouzivame bambus, tak sa to este nikdy nestalo...

ivanka.7
27. apr 2012

@kkl82 tak mala kaka v podstate do kazdej plienky, niekedy pocujem ze tesne pred zobudenim, niekedy pocaj kojenia a niekedy aj polhodinu po - neviem to vychytat; ono to moze byt aj tym, ze ju teraz bolieva brusko, tak jej to nejde vzdy vtedy, kedy by chcela

peluskovo
27. apr 2012

@zdraveplienky
jasne, pisem rychlo

peluskovo
27. apr 2012

@henee ako pise
@kkl82 , tak to moze byt umelinka, ja som si tak automaticky myslela, ze davas len plienocku bavlnenu a preto.
inac, napriklad nasmu ondrikovi stay dry v kapsovkach nevadi, vadi mu len pri vkladackach bum genius stay dry, ale stay dry nosi malo