Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nenocka
28. apr 2012

@mmacca skús sa opýtať @zdraveplienky 😉

babule, idem sa podeliť o naše najnovšie skúsenosti - Matejkovi musím vkladačku v nočnej plienočke už prekladať (čúradielko moje 😀 ), najlepšie nám ju (tú nočnú pl.) prekryjú suchozipové flipky a štvorce sa mi lepšie vkladajú do LL puliek, takže keď podrastieme, isto chcem aj dvojky 🙂
toť vsiooo 😵

zuzanamolnarova
28. apr 2012

@susul úzka nie, ale ťažko sa ten chobot tam ukladá keď je to nastavené na najmenšiu či strednú veľkosť ale dá sa to zvládnuť len treba nad tým trochu pošpekulovať ako nato 😝

susul
28. apr 2012

@zuzanamolnarova tak rozmyslam, ci sa mi chce alebo nechce spekulovat 😀

ekoplienky
28. apr 2012

@mmacca: Podľa mňa to je na reklamáciu. To je vada z výroby.

sonkab
28. apr 2012

Maminy, tak po vyskúšaní Max Bambou a TE2 som si zobrala na skúšku aj kapsovku B´bies. Skušala som ju malemu (21 mesiacov) tak narychlo eśte neopratu a vyzera, ze ta by velkostne vydrzala este aj rok 🙂
Uz je oprata a susi sa, zajtra otestujeme - samozrejme s nejakou bambusovou vkladackou, ale tu pridávame už od roka aj do ostatných kapsoviek (Bum Genius)
Zajtra podam hlásenie 🙂

peluskovo
28. apr 2012

@susul
asi myslis, ze ta cast z bambusu je pri styku s pokozkou uzsia ako napriklad pri easyfit / pri easyfit je to skoro od jednej casti po druhu na sirku, pri bumkins mas viac umelinky po stranach / a vkladacka sa nevejde ked mas mensiu velkost, ja mam chlapca, cize ja sa snazim ju ohnut na 3x, tym ma vpredu viac a na zadocku nic. ale na zadicku nepisa

vavrenka
28. apr 2012

@zuzanamolnarova ja mam pri nej tiez denne zamyslenie, ked tam ohynam tu vkladacku 😀 😀 😀 😀 ,a le to ja mam pri vsetkych kapsovkach, som manijak, proste vkladacka musi byt vsunuta absolutne haldko, inak plienku malej proste nenasadim..

vavrenka
28. apr 2012

@mmacca urcite uznaju, vyzera to ako vyrobna vada.

vavrenka
28. apr 2012

@susul ak by sa ti nechelo spekulovat, tak predaj, ja budem medzi prvymi kupujucimi 😉 😉 😉

ivanka.7
28. apr 2012

Dievcata, myslite ze by mi weehugery dvojky pasovali na novosklad?

katarina105
28. apr 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať, ktoré vrchné PUL nohavičky sú podľa Vás najlepšie, hlavne keď chcem do nich používať klasické bavlnené štvorce? Mám ich doma kopec, doteraz sme na ne používali poštolky, ale už končíme s balením naširoko. Zvažujem BumGenius Flip, príp. Little Lamb? Alebo by ste mi odporučili nejaké iné? Ktoré najlepšie sedia, aj pri širších stehienkach 😉 ? Ďakujem.

vavrenka
28. apr 2012

@katarina105 moja dcerka ma extra siroke stehienka 😉 a pekne jej sadnu flipky. este som si objednala od swb capri- to su nove pulky, tak som zvedava, ake budu. ael flipkami podla mna urcite nic nepokazis 😉 , su jedny z naj... puliek a vyuzijes ich aj na nohavickove plienky. vraj pekne drzia aj na tie.

katarina105
28. apr 2012

@vavrenka Dik za odpoveď 🙂 A koľko týchto vrchných nohavičiek by som asi tak mala mať?

vavrenka
28. apr 2012

@katarina105 uf neviem, ja osm zacala latkovat az ked bsbulka mala 7m, ale urcite min. 3ks

peluskovo
28. apr 2012

@ivanka.7
podla mna nie, maju bavlnene zaklapky, tie ti navlhnu a mozes menit cele vrchne s plienkou, no uvidis, ci sa ti niekto ozve aj s pozitivnou skusenostou na novosklad. mne sa na novosklad nezdaju

peluskovo
28. apr 2012

@katarina105
na plienku narovno flip alebo vlniaciky

peluskovo
28. apr 2012

@katarina105
minimalne tri , ak by ti dvoje za den znecistilo babo, mne vika "obkakala " aj tri za den a aj ked preperies v rukach, kym vyschne...

ivanka.7
29. apr 2012

dalsi experiment - viacvrstvova bavlnena plienka na nohavickovy sklad, k zadocku uzka vkladacka a pulky, tak uvidime :D

mary939
29. apr 2012

dievcata, ake stvorcove plienocky si mam kupit, ked ich chcem na novosklad pre male babo. neviem ci su dobre kikko, niektora tu pisala, ze lepsie saju popolini....

ekoplienky
29. apr 2012

@katarina105: Flipky sú ideálne na štvorce skladané na rovno.

@mary939: Dobré štvorcové plienky sú MaM happy square, Imse a Popolini. Imse nie sú zlé, len sa veľmi zrazia praním.

ekoplienky
29. apr 2012

@ivanka.7: Pasovať budú, len kvôli bavlneným okrajom ich budeš musieť častejšie meniť. Ale zasa bábo bude mať prírodné materiály na pokožke.

nenocka
29. apr 2012

@peluskovo
@ekoplienky dievčatá, ako je to so sušením kapsoviek a AIO plienočiek na slnku, keďže pul na priame slniečko nesmie?! 😕

susul
29. apr 2012

@mary939 ja mam Mam a libstátcke 80x80, mam su lepsie ale i drahsie. Su tak poctivo tkane, libstatske su proti nim take gazovite, Sa mi zda, ze Mam nasaju viac a i po mnohych opraniach drzia pekne tvar. Len neviem preco sa nemaju zehlit, lebo je to bavlna a ta sa predsa zehlit moze...nerozumiem tomu.

blovitc120
29. apr 2012

@mary939 ja mam MaM aj Kikko lux aj Kikko bambusove. Pre mna medzi nimi rozdiel nie je, lebo moj syn cika vela a kazdu z nich po jednej cike musim menit. MaM su na prve chytenie viacgramazne a pekne drzia tvar, Kikko bambusove su zase strasne prijemne a hebucke na pokozku, ale zrazaju sa neskutocne. Periem ich len na 40 podla odporucania a su kazdy iny obdlznik, novosklad z nich v pohode urobim, lebo syn je este malicky. Inak mne vobedc nevyhovuju stvorce skladane na rovno, tie maly prekaka, novosklad sa mu este nikdy nepodarilo a ten moze ist aj do vlniakov, ktore fakt dobre vetraju v tomto teple

mary939
29. apr 2012
katarina105
29. apr 2012

@peluskovo @ekoplienky Tak ste ma presvedčili, objednám asi tie flipky.
A keby som chcela do nich plienku skladať na novosklad, to by asi nešlo, však? A s Little Lamb vrchnými nohavičkami skúsenosti nemáte? Myslím, či do nich bez problémov môžem dať štvorce a či sedia aj na širších stehienkach 🙂 🙂

sonkab
29. apr 2012

Maminy, tak slubená recenzia na kapsovku B´bies - vcera som ju oprala, dnes sme testovali. Plienocka jemnucka, dostatocne velka aj pre 2 ročné dieťa. K original vkladacke z mikrovlakna som dala malu bambusovu z nohavickovych anavy (ale to davam aj do BG) a vydrzala v pohode tie 3 hodinky. Keby som sa nechystala maleho odplienkovat, asi ich komplet vymenim za BG 🙂 Zo všetkých B´bies je mojim favoritom prave tato 🙂 A za cenu 12,50 ? Bezkonkurenčne najlepšia ! 🙂

janulkan
29. apr 2012

@sonkab mna este zaujima pranie: kedze pri kazdej je napisane 30-40st a to je pre mna malo...preto som prestala aj s LL

sonkab
29. apr 2012

@janulkan ja som ich prala zatial podla navodu - pred pranim namocit na noc do vody, aby sa nezrazili. Potom 2x oprat na 30. Myslím, že týmto by sa asi na 60 nic nestalo, ved je to materiál ako pri ostatných kapsovkách, ale tie bambusove Max Bambou sa mi trosku zrazili. Nie moc, maly ich dalej nosi.

tortelinka
29. apr 2012

mna by zaujimalo, ci je pravda, ze deti v latkovkach sa odplienkuju rychlejsie, mate skusenost?