Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

azarijka
29. apr 2012

@tortelinka podla mna ano, je tu aj otazka ze ake plienky mali deti a kedy sa od nich oducili. A vyslo mi z toho ze deti na latkovych sa oducia okolo 12-18 mes, deti na jednorazovkach okolo 2 a viac rokov.
A z vlastnej skusenosti: ked som mala obdobie jednorazoviek na nocnik sme kaslali, ved to bolo pohodlne, prebalit a zahodit. Ked sme mali latkove obdobie, po case sa mi nechcelo prat plienky tak si vravim naco mame nocnik? To ci preperiem pocikane puncosky alebo pocikanu plienku mi je jedno🙂 doma sme uz bez plienky aj ked nehody sa este stanu.

tortelinka
29. apr 2012

@azarijka vdaka za nazor, uvidime, maly ma iba 5 mesiacov, ale uvidime co sa podari, inak kakame do zachoda uz 2 mesiace..takmer bez nehody

marusinka80
29. apr 2012

@tortelinka my pouzivame len latkove plienky, mame 12 mesiacov a uz skoro cele dni so suchou plienkou. V noci zatial plienku potrebujeme. Takze si myslim, ze s latkovymi plienkami sa rychlejsie dietatko nauci na nocnik.

ramzesa
29. apr 2012

@katarina105 tiez odporucam Flipky. Mam tri kusy a v pohode si s nimi vystacim. Ine som na stvorce ani neskusala. Pekne mi sadnu aj na nohavickove 😉 . Inak ked si davala postolky, tak Ti to po bokoch nepretieklo? Lebo ja som mala prve pokusy latkovat este pri synovi a to postolky boli na nic 😝 .... furt ich pretoto... ale mozno keby mi niekto vtedy ukazal ten novosklad 😅 . Takze sme latkovanie nakoniec vzdali ☹ .

ramzesa
29. apr 2012

@azarijka tak ja ked som sa syna pytala, ci ide pisat, tak si potapal po plienke a hovori... mam plienku 😝 ... konec. (pouzivali sme 1razovky) Tak som mu plienku nabuduce nedala a po chvilke sa odplienkoval. Dcerka o cosi skor, som si povedala dost a plienky som uz nekupila. A zo dna na den sme boli bez nich. Keby im tie plienky nadalej davam, tak preco by sa trapili s chodenim na nocnik nie? 🙄 Teraz som zvedava kedy sa drobcula odplienkuje... ale teraz mi to bude asi viac chybat 😅 .

ekoplienky
29. apr 2012

@nenocka: Vrchy z kapsoviek som sušievala vnútri a AIO plienky som dávala na slnko, ale snažila som sa vešať prádlo ráno a okolo jedenástej som ich už dávala zo slnka preč ( ak boli horúčavy).

ramzesa
29. apr 2012

@janulkan ja som to pranie nakoniec vyriesila tak, ze z kapsoviek tu kapsu (aj ostatne s PUL) vyperiem na 40 a vkladacky na 60 😉 . Na 60 mam vzdy plienok a vkladaciek dost... a na 40 to vyperiem s ostatnym oblecenim. Mam program dlhsi ako 2 hodiny a este ak aj plakanie pridam, tak to musi stacit 🙂 . Ved aj ked dupacky nahodou opiska, tak ich neperiem na 60 tke 🙂.

ivanka.7
29. apr 2012

@janulkan
@ramzesa aj ja som dnes tak urobila - vcera plienky na 60tku a dnes s ostatnymi detskymi vecami pulky na 40tku (ani jedny neboli velmi spinave, na jednych roh ocikany a na druhych pri leme maly flak od smolky, ktory som aj tak predtym preprala) 🙂
Ten nohavickovy sklad z viacvrstvovky s home made vkladackou sa mi inak krasne do S-kovych baby lucy puliek - dostala som sa k nim nahodou, ale tiez maju dvojite gumicky, tak lepsie tesnia.

Inak s tym tesnenim - ked zapnem pulky na volnejsie, aby malu neotlacili, tak sa mi zda, ze to moze precikat popri nozickach. Ked jej to zapnem na tesnejsie, tak sa zas bojim, aby ju to neotlacilo :D Musim vychytat nejaky dobry pomer :D

ramzesa
29. apr 2012

@katarina105 ja Flipky pouzivam na novosklad a pekne sadnu 😉 . Ak aj by ti niekde vytrcala plienocka, tak to poopravis, pozasuvas,... 😉

PoPoLiNi pouzivam aj ja a som spokojna... oproti tym kupovanym z obchodu neporovnatelne... tie obchodove mi mala aj ako novorodenec krizom/krazom prepiskala.

ekoplienky
29. apr 2012

@ivanka.7: Plienka je dobre zapnutá. Keď medzi plienku a bruško bábätka nevopcháš viac ako 2 prsty.

ivanka.7
29. apr 2012

@ekoplienky dakujem, budem skusat tak 🙂

mirca
29. apr 2012

@zuzanamolnarova dakujem 😉 , dala si ju do novoskladu?

strociatka
29. apr 2012

baby, ake mate skusenosti s neznackovymi plienkami? tu som videla inzerat, tak ci nahodou niektora nemate?

https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/w8mn/ka... neviem ci sa to da otvorit, keby ze nie, dajte vediet

zuzanamolnarova
29. apr 2012

@mirca nie, nikdy, ja som novosklad nedávala, od narodenia sme na flipkách s plienkami narovno a gro via shell sadách 🙂

mirca
29. apr 2012

@zuzanamolnarova aj v noci?

tortelinka
29. apr 2012

@strociatka ja mam, super su 🙂

strociatka
29. apr 2012

@tortelinka maju super cenu

ivanka.7
29. apr 2012

@zuzanamolnarova a to ti mala neprecikala a neprekakala popri nozickach na boku? 🙂 (ja som sa zatial odvazila dat gro viu len raz, dopadlo to celkom dobre, ale vtedy nekakala a nemala ju prilis dlho)

tortelinka
29. apr 2012

@strociatka kludne kup, ja som spokojna

strociatka
29. apr 2012

@tortelinka vezmem na skusy aspon jdnu-dve a uvidim, dakujem pekne

zuzanamolnarova
29. apr 2012

@mirca na noc dávala tiež flipky ale pred 2 mesiacmi som prešla na vlniaky + bambusové vkladačky

tortelinka
29. apr 2012

@strociatka pozeram, ze mas rovnako stare babo ako ja..tak snad budu pasovat

zuzanamolnarova
29. apr 2012

@ivanka.7 no ja som mala asi šťastie, moja v noci nekakala, len piškala a to bolo v poriadku, nepretiekli jej nikde

lyongirl
29. apr 2012

@strociatka aj ja som si kúpila 2 plienky, baby tu už písali, že ich majú a že sú dobré, tiež som spokojná, aj keď zatiaľ som ich asi len 3x prala. Len neviem, či vydržia až do 2 rokov - veľkosťou, ale za tú cenu mi to je jedno, zdajú sa mi menšie, ako Wonderoos V2 a majú aj užšiu kapsu oproti nim, ale nejak mi to nevadí, je to len porovnanie 🙂

lyongirl
29. apr 2012

@strociatka malý mal zrovna horúčky, tak sa nechcel fotiť, ale niečo sa mi podarilo zachytiť, takže tu je jedna z tých plienočiek...

strociatka
29. apr 2012

@lyongirl aha, dobra info. Ja to musim zvazit, lebo moja mala je tlustosko, plne a vyhradne kojena ma v 5 mesiacoch uz cez 9 kil, takze kto vie, kolko nam vobec latkovanie vydrzi a uplne najidealnejsie by bolo, keby sa rychlo aj odplienkovala, lebo pri jej rozmeroch nam uz v dvoch rokoch nesadne ziadna plienka 😀

strociatka
29. apr 2012

@lyongirl to aky zlaty je, s horuckou pozuje ako hotovy model 😉

lyongirl
29. apr 2012

@strociatka no môj má necelých 8kg

strociatka
29. apr 2012

@lyongirl ja neviem co to mam za mlieko, nik nechce verit, ze len kojim, ale ma to svoje nasledky, odchadzaju mi zuby, co mi mala vsetko vytiahne, aj zubar sa strasne divil, ze by nikdy nepovedal, ze kojenim mozu zuby tak odist, ale ked mu v ruke ostal kus zdraveho zuba bez kazu, tak sam uveril 😠

lyongirl
29. apr 2012

@strociatka a má ju na najvačšom, nezmenšovala som ju, ani Wonderoo mu nezmenšujem...