Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
18. mar 2009

katuska, ja latkujem len mesiac, mam 2vrchne, 8ks stvorce IV, 6ks bambusove stvorce BL 40x40, socikove plienky zdedene, 4ks nohavickove- BLbamboo, BLorganic, Popo tencel, flexitotku, 3ks AIO MMT, 1ks IV AIO, 2ks IB SIO.
Nam to staci, ale este urcite kupim nejake chlpatky, lebo sa mi pacia 🙂 tak 2-3ks.

katuska.
19. mar 2009

napisem vam, co planujem kupit a poradte, ci moze byt.. BL organic 8ks, bum hugger 2ks, bum genius all in one 1ks, vrchne nohavky BL slip 1ks, mother ease 2ks, itti bitti 5ks

a este jedna otazka.. vrchne nohavicky BL fix. periete ich po kolkych pouzitiach? co robite s nimi po jednom pouziti? ja ich preplacham v rukach a dam ususit a takto tocim 5 gatiek..

quika
19. mar 2009

katuska ja vrchne gate neoplachujem, iba ked su okakane ich dam prat. ked sa dlho neokakaju tak po par tyzdnoch operiem, ale to sa nestava, vacsinou vydrzia asi tyzden kym sa zaspinia. a tocim teraz trojo puliek a dvojo vlnakov.
emka ja tie myslim ze BL mensie vam dlho nevydrzia. vacsina deti ich vyrastie v 4-6 mesiacoch.

matja
19. mar 2009

dievčatá, keď sa dáva do plienočky flis, dáva sa naň ešte aj separačná vložka alebo už potom neplní dobre svoju funkciu?

telepjanka
19. mar 2009

Ahojte maminky. Potrebujem Vašu pomoc. Upadám na duchu. My látkujeme od narodenia a ja akosi teraz strácam vieru, že som urobila dobre. Keď som zapochybovala prvý krát a dala som jej fixies ,lebo sme cestovali k našim a mne sa nechcelo prenášať všetky tie veci, mala riadne červenú cikulu až som myslela, že krváca. Tak som si povedala: o.k., robíš dobre. Teraz keď je väčšia, začala sa prevracať a má aj pokusy o plazenie rozmýšľam, či ju ten veľký zadok nejako nebrzdí v napredovaní a ako to bude, keď začne chodiť. ALE: v pondelok som zabudla zobrať plienočku so sebou, tak mi jedna maminka dala pampersku. Mala ju na sebe asi dve hodiny a už mala červený fliačk na brušku.
Dala som za plienky veeeľmi veľa peňazí, mám štvorcovky, AIO, jedno aj viacveľkostné. To, že by som ich predala ma tiež napadlo. Ale nejako by sa mi ťažko priznávalo, že som zlyhala, keďže som musela presviedčať manžela, že to bude super.
A ešte jedna vec. V lete plánujeme dovolenku pri mori a rozmýšľam ako to budeme robiť. Bude sedieť v látkovke na piesku?
Viem, že si odporujem a toto všetko je mierne chaotické, ale prosím dobite mi baterky. Ďakujem

bambusko
19. mar 2009

telepjanka, nechapem preco stracas vieru v latkovky, ked jednorzaovky jednoznacne robia malej problemy.

naco plienka na plazi? boli sme s dievcatami pr mori, ked mali 14m a 18m a davala som im len bavlnene nohavicky, ked sa pocikali, ved to bolo mokre ako pr ikupani. a kakanie u vecsich deti uz byva take pravidelnejsie, prinajhorsom vysypes do smetneho kosa 😝 ved s jednorazovkou by to bolo to iste, len takto gatky operies. zozen si viac ks a budes prezliekat 😉

dudri
19. mar 2009

stale spekulujem, tak som sa rozhodla

vv plienky popo+SWB 12ks (S-6, L-6)
stvor.plienky BL bamboo 4
Stvor.plienky kikko bamb 70x70 3ks
nohavickove plienky:
BL bamboo 3 + vlozky 3 (noc)
BL organic 4+ vlozky 4 (den)
BL color 2 (den)
BI Bamboo Extra patent 1 (noc)

kapsove:
SWB 1
BG AIO org 1 (treba este vkladaciu plienku?- mini Booster bambo)
BG one size 3.0 1
IB AIO 1

vrchne :
IV soft 1
2ks pletene nohavicky ( 200g vlnene priadzy) (hladam kto vie pletiet)

doplnky:
sponka snnapy-2
lanolin
vrecko BL 2

nenasla som seperacku IV

mame doma obycajne stvorc.plienky asi 20ks (asi nebudem pouzit)

hej dievcata -staci alebo malo??? a este nieco doplnte 😉

olinka6226
19. mar 2009

telepjanka, nestracaj energiu, robis dobre. vidis, ze mala neznasa jednorazovky. ako pisala bambu skus to s tymi nohavickami, alebo naholo. ak mas viacvrstve plienky vezmi k moru na spanok cez den 1ks v noci 2ks. rano preperies vyvesis za pekneho pocasia ti do vecera uschnu. samko behal na plazi holy a pri bazene mal latkove plavky od popolini. davala som ho castejsie cikat ku krickom a tak... a dalo sa.

bihan
19. mar 2009

telepjanka... v čom je vlastne problém? len v tej veľkej rituli? Sáre plienky vôbec nevadili ani pri lezení ani pri chodení, lebo ako vyrástla, tak sa zmenšili v rozkroku a teraz aj tak prebaľujem po každom pocikaní, tak jej šupnem len jeden malý štvorec a ako keby ani nič nemala.

a sama píšeš, že s jednorázovkami máte vždy problém, vyrážky a pod... tak skús bezplienkovať 😉

na pláži to tak isto riešime len plavkami.. ak sa pociká, tak tam to naozaj nikomu nevadí a pokakala sa nám len raz.

Matja, flees je prateľná separačka, už na to nič dávať nemusíš ;)

matja
19. mar 2009

bihan, dakujem.

este sa chcem opýtat, ci mate skusenosti s vrchnymi nohavickami kikko.

topzuzana
19. mar 2009

ufff, tak som sa konecne preluskala az na zaver.... 😀 a mozem sa pridat do debaty
my latkujeme asi dva mesiace a uz som si tak zvykla, ze ked malemu musim dat hnusku, hrozne mi smrdi, len co do nej cvrkne... musim rychlo doplnit vybavu, aby som mohla latkovat na 100%
ja som zacala presne ako odporucate, kazdu plienku mam inu a som rada, lebo kazda mi posluzi na iny ucel, ani neviem ci by som z niektorej chcela mat viac kusov, ved je este tolko dalsich, ktore mozem vyskusat 😀 😀 😀
... ale velmi rada mam Sckoon Hrusticky a aj Little Beetle (http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=56516). Hlavne Sckoony dobre saju a robia maly zadocek, hoci ja ich uz musim aj vypchat - Adamko ma 10 mesiacov.

Pre Karolinku
link na trickoplienky so Snappkou - inak Snappka je skvela vec
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

Este musim maleho pofotit v plienockach a supnut to da albumu... nech medzi vas zapadneme 🙂

topzuzana
19. mar 2009

telepjanka, vydrz... ja som sa tiez bala ako sa bude maly hybat v latkovkach, ale bez problemov, len trosku pri sedeni nie je taky vystrety ako pri pamperskach, inak uplne rovnako.
... neviem ake pouzivas vrchne gatuse, ale odporucam natahovacie bez akehokolvek zapinania, krasne sedia, nikde netlacia a maly sa lepsie vie hybat. ja mam zatial natahovacie len jedny - Loveybums kupovane od Olinky na Expo a som velmi spokojna. Musim ich sice este raz nalanolinovat, rychlo mi prevlhnu, niekde som urobila asi chybu pri prvom lanolinovani. a este chcem vyskusat aj tieto, lebo nie su vlnene ale ani pulky, tak som zvedava
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3728439
ked dorazia a vyskusam, napisem review

olinka6226
19. mar 2009

zuzka to ty si mi pisala mail? ohladne tych vlniakov ze maju 1 vrstvu?

bambusko
19. mar 2009

dudri, nohavickove bl maju 1 vlozku standardne, navyse by som nekupovala. preferujem skor bambusove stvorce 40x40, su variabilnejsie, rychlejsie schnu a po odplienkovani mozes pouzivat ako uteracik 😉

standu
19. mar 2009

Baby prosim radu...mala sa mi totalne vyhadzala, cim to je???
Prasok pouzivam rovnaky od jej narodenia, na noc mala BLorganic! tak nerozumiem, inak stale sa jej cosi vyhodi odkedy latkujem, som nestastna...
fakt ze v hnuskach nikdy nemala takyto cerveny zadok 😢
poradte masticku, prasok(mam lovelu, teraz som skusala persil-to asi od neho, ale mala separacku)
uz som ju zo zufalstva natrela aj pityolom ☹

sjuzocka
19. mar 2009

standu, zeby zubky?

standu
19. mar 2009

neviem, zuby jej idu stale nejake, po jednom..moze to mat suvis?

sjuzocka
19. mar 2009

no moze, so stolicou, ta je vtedy agresivnejsia a nezavisi na tom ake su plienky... :(

quika
19. mar 2009

telepjanka, ked mas pocit ze plienky obmedzuju v pohybe, skus davat co najmensie - stvorce na dvanastiny, alebo male viacvrstvove. mne sa to osvedcilo, maly sa stale netocil, potom som davala mini plienky a hybal sa viac, ale stale sa neotocil a potom sa prvykrat otocil v tej najvacsej super vycpanej plienke 😀 ked sa ti este aj v hnuskach zaparuje tak neni o com - ja som mala krizu ked v latke bol hrozne zapareny a v hnuske to zmizlo, ale to bolo len raz a odvtedy sa zase zaparuje v hnuskach a v latke nie.
matja ja som mala Kikko ale som ich presila na AIO. maju opacne zapinanie a nevedela som si na to zvyknut, a maly ma moc chude nozicky tak mu zle tesnili, musela som tam navliect gumky. material je velmi prijemny, makky a priedusny.
dudri krasny zoznam, podla mna urcite staci.

sjuzocka
19. mar 2009

dudri, ked budes riesit tie vv L-kove, tak ja by som ti mohla ponuknut nejake, mam ich viac nez potrebujem, takze mozem posunut 🙂 ja to na malom uz nezapnem so snappkou a ked su narovno tak sa mi v nich prekaka bokom, on kaka furt, takze vv davam len obcas, nech mi to tam zbytocne nestoji... teda ak by ti to nevadilo. ved daju sa aj vyvarit.. 🙂

standu
19. mar 2009

sjuzocka, kakou to iste nie je, zaparena bola rano, je to des, tak som urobila sliz, vsetky plienky sa peru a mala je po usi natreta.....v hnuske..

mozno mame len latkovu krizu a v hnuskach ju preckame, ako quika 🙂

topzuzana
19. mar 2009

olinka ... ano to som ja, ale to som nevedela, ze pisem Tebe 🙂 . Inak, klobuk dole, ze si v zdravi prezila Expo. Ja som tam bola necele dve hodky a stacilo mi - ten hluk, malo miesta... no take na slovensky sposob. kludne vam mohli dat aj viac priestoru, ved ked sme sa tam zastavili dve naraz, tak uz sme sa nezmestili, a to mi este maleho strazila tvoja mamina (este raz jej dakujem).

macocha
19. mar 2009

Ahojte,
baby čo ste si šili vlastné plienky, z čoho ste urobili sacie jadro? A koľko vrstiev by to malo byť? Rozmýšľam ako to skombinovať, mám k dispozícii froté z uteráku, flanel metráž a bavlnu.

A nemáte náhodou niektorá link na strih?

quika
20. mar 2009

macocha, ja som robila jadro 2 vrstvy frote + 2 vrstvy stvorcovka alebo flanel, a to som nasila do frote plienky. alebo do flanelovej plienky jadro 4 vrstvy frote - tie sa mi pacili viac lebo boli take hebkejsie.
strihy http://strihplinky.xf.cz/strihy.html

telinka
20. mar 2009

kocky , niekde som citala o vlnenom obdlzniku , tak sa chcem spytat ci je to vyuzitelne aj pri malom lietajucom sarkanovi????plietla som dvoje vlnaky a zostalo mi trocha vlny , tak by som ho uplietla , len ci to nebude zbytocna robota????ake mate skusenosti s jeho vyuzitim?????

telinka
20. mar 2009

ja som do plienok nevsivala sacie jadro , aby rychlo schli , pouzivam do nich bambusove stvorce....mam expresne rychlo schnuce plienky 😉

sonice
20. mar 2009

Ahojte babule, neviete, či sa dá kúpiť aj froté na metráž. Snažím sa vybaviť v pamäti, ale veru neviem, či som videla niekde froté v metráži!? Vďaka. 😉

sisa.b
20. mar 2009

sonice, da sa kupit, ale je podla mna dost drahe a je to obycajne frote. bambusove sa da kupit asi len cez net - teda aspon tu ho nikde nemaju. ja som nakupila tesco osusky, ale kvalita nic moc. niektore kocky siju z ikeackych saxanov, tie neviem, ake su.

sonice
20. mar 2009

Sisa.b - dakujem za tip. nemam tolko starych uterakov. Zato ma napadlo, ze ci sa da aj na metraz a predsa len mi to pride hygienickejsie - ked je to nove. ALe to je asi len moja fobia 😉

emmka3
20. mar 2009

Baby, tie co ste si vyrabali same fleecove separacky, tak to ste robili z tej deky IRMA z Ikei????