Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
7. máj 2012

@reiva skus dokupit par vkladaciek z bambusu, neviem aku mas znacku tych plienok. Skus pozriet plienku, ci ten pul nie je niekde poskodeny. Ak sa mozem spytat aka to je znacka, lebo ma moc netesi info, ze dieta ked zacne cikat vacsi objem tak to kapsovky s bambusom nezvladnu.

@lyongirl maly je fesak, my mame tuto plienocku v modrom, škodalen, ze zakazdym ked kuknem na stranku naturrodiny je vzdy o par eru drahsia 😠 , u vas ako dlho vydrzi?

nenocka
7. máj 2012

@blovitc120 ja mám nohavičkové tiež rada 😉

reiva
7. máj 2012

@susul Pozriem značku zajtra, mám asi tri druhy kapsoviek, všetky sú jednoveľkostné zapínajú sa na patentky... poškodené nie sú, to som si istá, nič nie je roztrhnuté... neviem kde môže byť problém... na začiatku sme taký problém nemali, malá mala oblečko premočené, len ak som ju v nich nechala dlhšie ako tri hodky, inak to bolo ok... pár kusov mi objednávala baba odtiaľto, čo mala kontakty v UK, druhé som mala od báb z inzerátov

kkl82
7. máj 2012

@liliana0000000000000 mi separacky nepouzivame, malemu akosi vadia. na prdolu davame maly hrasok bepanthenu.

lyongirl
7. máj 2012

@sonkab Soni chcem 🙂

lyongirl
7. máj 2012

@susul dnes ju mal 1x, mal ju cca 3 hodky a pretiekla, bola som lenivá vymeniť mu ju, lebo som varila a robila milión ďalších vecí. ale ručne som ju oprala, lebo sa do nej aj pokakal a suší sa. Zajtra ju použijem nanovo, chcem ju takto pár krát vyprať ručne, lebo ja na 30tke neperiem a potom ju hodím do práčky s ostatnými na 40tku. Hrozne sa mi páči, sedí mu dokonale, brala by som takú celú výbavu, ale finančne to nejde...

sonkab
7. máj 2012

@susul ja som dosla na to, ze ta s bielym jadrom nie je stary model, ale novy, pozri na stranke, uz to ma zmenene. Vraj islo o nedorozumenie s dodavatelom 🙂 Preto je ta cena teraz vyssia 🙂

za128
7. máj 2012

Ahojte, zacinam s latkovanym a chcem sa opytat, ci je mozne susit na priamom slnku vrchne nohavicky Gro via, vkladacie plienocky s PUL Gro Via a vrchne nohavicky BG FLIP? Mam informacie, ze niektore plienocky a nohavicky sa nemozu susit na priamom slnku, vraj sa nici (nepremokava) PUL vrstva. Dakujem za radu.

matja
7. máj 2012

ďakujem všetkým za vyjadrenie k blueberry pulkám 🙂

zfidorka
7. máj 2012

@za128 nic co ma pul na priame slnko ist nemoze...

za128
7. máj 2012

@zfidorka Dakujem

katarina105
7. máj 2012

Kočky, ktoré používate vlniačiky, ktoré by ste mi odporúčali, hlavne na štvorce? Ktoré sú lepšie - naťahovacie alebo na patentky? Zvažujem Bundle of Joy (len neviem prečo, ale tu na SK sú momentálne dostupné len L-ká a to my máme ešte do nich ďaleko 🙂 ), prípadne Anavy na patentky - ako sedia? Tie Disana sú asi tiež dobré, len mne sa moc nepozdávajú - sú moc veľké, skôr by som chcela len nohavičkový strih 🙂 A ešte by som sa chcela spýtať, je to lanolínovanie moc zložité? 😅 Ďakujem 🙂

zfidorka
7. máj 2012

@katarina105 ak budes davat novosklad, tak dobre natahovacie su baby idea wool shorties, zapinacie su dobre loveybums jersey...
lanolinovanie nie je zlozite, aj ked to tak vyzera 😉
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla...

sladkasue
8. máj 2012

@reiva neviem ako ty alebo ine maminy,ale ja uz teraz davam do kapsovky 2 vkladacky! jedna je urcite malo-aj ked je bambusova...otazne je ze AKE bam.plienky si kupila... tie co kupis na e-bay zvyknu casto pretekat.cca 5-10€ mala by si investovat do kvalitnych 🙂 su sice drahsie ale vydrzia

susul
8. máj 2012

@lyongirl mne sa tiez pozdavaju tieto plienky, tiez som zvedava ako to bude so savostou, ci budu aj neskor stihat. Sedia dokonale, ze? Ja mam odskusane vselicko, ale tieto na naho dlhana sadli ako uliate nic netalci. Len skoda, ze uz mam vybavu kompletnu, budem musiet velmi silno rozmyslat, ci este dokupovat a vymienat za to co mam 😉

sladkasue
8. máj 2012

@susul nie je pravdou, ze bambusky nezvladnu vacsi objem cikania🙂 fakt treba asi dobre vkladacky. ale ked @reiva pisala, ze od kamosky z Uk - ktohovie🙂

handricky
8. máj 2012

@reiva zalezi aj kolko maju vrstiev a z akeho su materialu tie vkladacky, co mas spolu s kapsovkami. ak su tie bambusove vkladacky napr. z 3 vrstiev, tak ti to stacit nemoze. Vacsina mamiciek dava od 1/2 roka 6 vrstiev (napr. stvorec na tretiny) ja obcas aj 8. Nie je tam nieco na stitku tej plienky napisane? aku maju znacku? Nie su to tie neznackove pekne kapsovky, co ich je teraz kopec na MK s 3 vrstvovymi vkladackami z mikrofrote? Potom uz fakt vymenit vkladacku za bambus

lyongirl
8. máj 2012

@susul aj nám sedia ako uliate, aj TE2 sedí perfektne, kapsovka sedí, ale je taká vačšia na páse, takže vydrží podľa mňa dosť dlho. Ja som začala látkovať len nedávno, čiže mám všetko nové a nemám v úmysle to nejako meniť, lebo už sa šplhám na takú cenu, akú som nepočítala, že dám za plienky a veru, muž mi už aj vynadal 😝, že či mi nestačí, že už je to dosť peňazí...

mary939
8. máj 2012

@susul o akej plienocke to hovorite?

lyongirl
8. máj 2012

@mary939 B´bies Max bambou 2012

bikina
8. máj 2012

ahojte kocky, tak aj nas pomaly ale isto nahlodava latkovanie 🙂 pomaly sa snazim rozkukat ze co vlastne potrebujeme... tak som sa rozhodla zacat z kraja - viete mi poradit "zdroj" na kvalitne stvorce? myslim, ze budem volit nieco bavlnene s co najvyssiou gramazou asi...ci?

juliam
8. máj 2012

@matja ja mám zas pre zmenu Thirsties a mám ich najradšej 🙂 používali sme na novosklad, teraz do nich dávam plienku narovno a prekryjú tie nohavičkové plienky. majú krídelká a záklopku len vpredu.
@zuzanamolnarova zuzi, Blueberry coveralls majú nejaké záklopky?

juliam
8. máj 2012

@bikina Kikko Lux, Kikko lux eko, MaM Happy Square - to sú bavlnené, Kikko bambusové sme používali pod hlavičku, na odgrgnutie, na kúpkanie... sú úžasne mäkkučké.

kkl82
8. máj 2012

@bikina urcite suhlasim s @juliam ohladom tych bavlnenych, su najlepsie a za dostupnu cenu. co sa tyka kikko bambusovych, su take super makkucke a save, ze ich skoda len na odgrgnutie. ja som si z nich kupila tie nebielene a tie davam normalne ako plienocky a farebne na odgrgnutie a pod hlavicku, aby v tom moj chlap nemal hokej 😉 a tiez pouzivame tie velike 90x90 ako osusky po kupani
volila by som bambusky pred bavlnenymi, aj ked sa tie bambusove pri prani trochu scvrkavaju... tie nase bavlnene kikko lux skoncili ako podlozky na prebalovacom pulte. skoda ich, ale co uz, ked tie bambusove su lepsie 😝

zdraveplienky
8. máj 2012

Dievcata,
ocakavane zasielky plienok z USA su tu 🙂
vylepsene Bumkins, krasne jemne Rumparooz a ziarive Happy Heinys 😉
vsetky aj so super zlavami, aby sa Vam prijemne nakupovalo 😉

reiva
8. máj 2012

@handricky
@sladkasue No brala som to z bazárika, jedna mamina objednávala z UK, boli veľmi pekné, kadejaké obrázkové a dávala ich za 8 eur, tak som zobrala pár kusov, značku bohužiaľ neviem, už je vypraná na štítku ☹ jedna mamina mala zase priveľa nakúpených tak ešte nové zabalené predávala, tie ma tiež vyšli tak na 8 eur. A na štyroch je značka alvababy.com ... na začiatku do toho 8-9 mesiaca naozaj nebol problém a potom ako viac malá cikala tak premokajú, oblečko má malá stále mokré, ak je v nej dlhšie ako hodinu ☹ dá sa to nejak naimpregnovať, alebo niečo také? Mám kúpiť špeciálny prostriedok na pranie? Kde nájdem kvalitné vkladačky. Tých webových stránok je veľa (ekoplienky.sk plienka.sk alvababy.com e-bay....) , ja som si myslela, že som dobre nakúpila, aj som plienočky využila počas jedného roka, ale už ma nebaví päť krát denne malú prezliekať, keďže je mokrá precikaná ☹

vojann
8. máj 2012

Pripravili sme pre Vás súťaž, keďže látkové plienky sú také fotogenické 🙂 V máji budeme fotiť. Viac info na bionosovskej stránke na facebooku a https://www.modrykonik-pro.sk/katalog/firma/voj...

mary939
8. máj 2012

@kkl82 pri prebalovani si volila stvorce 70x70, alebo 80x80?

lin123
8. máj 2012

ahojte. Chcela by som pri prebalovani pouzivat najma stvorce este ako u novorodenca. Vyuzijem nejake nohavickove plienky aj pri takom krpcovi? Odporucate nejake? Prip. na neskorsie obdobie...Dakujem

zuzanamolnarova
8. máj 2012

@juliam blueberry záklopy nemá, ak by mala bola by moja najoblúbenejšia 😝