Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
14. máj 2012

@lyongirl
@lume
my mame to stastie, ze na dovolenky nechodime , takze nemam co riesit, ale viem, ze tu dievcata spominali, ze si vezmu jednorazovky na prve dni a posledne tri latkuju, s tym, ze za tie tri dni sa im nazbiera na pranie .... dufam, ze som to nejak jasnejsie napisala

labutka
14. máj 2012

@ramzesa ano, ja som latkovala na dovolenke.
Suhlasim co pise @sonkab , ze zalezi od destinacie, napr. v grecku nam vobec neschli uteraky, tam by som latkovky nebrala (boli sme tam, ked som bola este bezdetna).
Boli sme s malym v chorvatsku, na private, tam som vzdy vecer namocila do miofreshu (kybel som si pozicala od domacich) a rano vyplachala v umyvadle (sprche, bidete😀). Kolicky a snuru tam maju, ved uteraky a plavky tiez niekde susit musis.
2* v zime sme boli v tatrach, tam som sa dopredu dohodla z hotelom (domacimi), ze si tam operiem plienky, tam som mala povesane kade tade.
No a raz sme boli na tyzden na plachetnici, tam som mala flip jednorazove jadra a posledne 3 dni sme uz latkovali.
Kamosky boli zas v lete na chalupe, a plienky plachali v potoku; deti uz boli vacsie a pri plachani asistovali a mali s toho zabavu, takze aj takto sa to da riesit. 😉
A ked sme isli na 3dni (piatok, sobota, nedela), vzdy som brala len latkovky - to bol rezim ako keby sme boli doma.
Myslim ze zalezi aj od destinacie, ubytovania, rocneho obdobia, veku dietata, a ci do plienok len cika alebo aj kaka. Treba si toto vsetko zvazit a podla toho sa rozhodnut.

labutka
14. máj 2012

@ramzesa este dodam, v tatrach som dala prat do hotelovej pracky, doniesla som si svoj prasok a dala som presne instrukcie na papieri, ako mi plienky maju dat prat.

evening_star
14. máj 2012

Prosím vás, aký rozmer štvrocových plienok mám kúpiť - 70x70 alebo 80x80?

zuzanamolnarova
14. máj 2012

@ramzesa my sme na dovolenke neboli, ale bola som s malou v nemocnici. Tam sa mi veľmi nechcelo látkovať, lebo mala som aj bez nich dosť problémov 😝
Pred odchodom do nemocnice som sem dala otázočku ako to riešiť a baby mi poradili kúpiť si v DM ekojednorázovky - Alana či Babylove. Zobrala som plienočky Babylove - mala som s ními dobré skúsenosti a aj dobrý pocit že som malej nepoškodila s umelinou 😀 Myslím si, že aj táto varianta by obstála na dovolenke 🙂

zuzanamolnarova
14. máj 2012

@ekoplienky Mirka, zásielka prišla 🙂 plienočky sú nádherné 🙂 diky 🙂

peluskovo
14. máj 2012

@evening_star
na novosklad som pouzivala 70 na 70 a do uteraka po kupani 80 na 80

ivanka.7
14. máj 2012

@evening_star ja na novosklad pouzivam oboje a rozdiel tam nie je velky, len 80*80 zohnem konce vzdy, ale MaM (80*80) mi najlepsie saju, ked neratam bambusove stvorce, takze viac davam tie

ekoplienky
14. máj 2012

@zuzanamolnarova: Ďakujem za info. Som rada, že sa Ti plienočky páčia. 🙂

ekoplienky
14. máj 2012

@ramzesa: Ja som na dovolenky využívala eko jednorázové plienky. Ak sme išli iba na predĺžený víkend, tak som látkovala.

mary939
14. máj 2012

@evening_star ja mam z tychto rozmerov tiez dilemu🙂
velmi sa mi pacili kikko bambusove 70x70 a tie sa vraj velmi zrazaju. niektore dievcata mali cele plienkove obdobie mensi rozmer a niektore plienkuju len s osemdesiatkami. ale co som zistila je, ze plienky, s ktorymi su spokojne su tie najdrahsie 😒 (napr. MaM Happy Square, muselinove plienky, popolini).
tiez neviem, ako idem tu moju vybavu vyskladat tak, aby som ju nemusela menit podla veku babatka, ale ked ju kupim, aby daco vydrzala ☹

zfidorka
14. máj 2012

@mary939 ja som mala zostavu, s ktorou som vystacila od zaciatku az do odplienkovania malej (na zaciatku som mala hlavne stvorce, nohavickove a zopar kaps, neskor som dokupila vlniaky a kapsove, dosila si vkladacky)... mozes pozriet pre inspiraciu moj album - moja zostava...

shopvick
14. máj 2012

@mary939 my ficime na tych Kikko bambusovych 70 x70 a vobec nemam pocit, zeby sa nejako rapidne zrazili a ani tvar nezmenili, ani ich po vyschnuti nezehlim, pekne ich poskladam na obdlznik a je to ... tak moj nazor je, ze ak nechces alebo nemozes vela investovat do polienociek, tak Ti velmi dobre posluzia aj tieto Kikko stvorce...ja ich pouzivam uz 8 mesiacov denne, periem kazdy druhy den a nemozem na nich nic zle povedat

peluskovo
14. máj 2012

@mary939
ja mam pri 2 detoch skoro celu vybavu taku, ze vydrzi od narodenia do odplienkovania.
na zaciatku, prve tyzdne sme frcali najma na klasickych stvorcoch s vrcnymi nohavickami / jednovelkostne flip, alebo velkost 1 thirsties, mozes mat aj flisaciky, tam ti staci mensia velkost / a na von sme mali najma jednovelkostne AIO easyfit od totsbots, anavy easy , z kapsovych wonderoo
neskor, ked uz nebudes davat storce / stvorce vyuzijes na zaciatku nama preto, ze prebalujes aj 10x denne a nepotrebujes extra savost, novorodenec ma maly mocovy mechur a ked podrastie, tak uz mozes nabehnut na plienky velkosti 2.

vrn
14. máj 2012

Kocky, potrebujem dobru stay-dry vkladacku do Bambiroxy na noc.... plienky su super save, jemnucke, ale budi sa mi ked v noci cika.... mam doma 2 take "chlpate" s.d. vkladacky ktore som dostala ako darcek, neviem co je to za znacka, tie mojej fajnovke vsak nestacia 😀 Poradite???
Velmi dobre sa jej spi v dovypchatej bumhugger, bohuzial nam strihovo moc nesedi.

lowike
14. máj 2012

@shopvick ako perieš tie Kikko bambusové?
lebo sami nezdá, že pri praní na 60-tke každý druhý deň by sa ti za 8 mesiacov nezrazili - a odporúčaná 40-tka sa mne zase zdá na plienky málo ... 😒
ja používam okrem iných aj Kikko bambusové, periem každý 3. deň už piaty mesiac a teda na tých najpoužívanejších je zrazenie poriadne vidno - ale aj tak neľutujem ich kúpu a rada ich používam 🙂

@evening_star kúp aj aj - ja dávam teraz 70-tku, keď viem, že budem prebaľovať o chvíľu a 80-tku, keď trochu neskôr - ale pri novorodencovi sa mi zdali 80-tky obrovské ...

@ramzesa ja používam jednorazovky aj na predĺžený víkend, lebo látkovky na 3 dni mi zaberú jednú velikánsku cestovnú tašku + 2 kýble s vrchnákom a tak radšej použijem babylove nature a hotovo - na dovolenke sme ešte neboli, ale keby ideme, tiež beriem asi 1-razovky, aj keď ja sa na to dívam skôr tak, že čím dlhšie obdobie, tým skôr látkovky (práve kvôli tomu, akú veľkú batožinu tvoria)

nenocka
15. máj 2012

uverila som v zázračnú moc vlniačikov 😀

tigerca10
15. máj 2012

@nenocka aki su krasni 🙂 ja uz dlho spekulujem nad longies z merino vlny, no vzdy, ked sa uz uz idem rozhodnut, zhacim sa pri tej cene... :(

zuzanamolnarova
15. máj 2012

@nenocka jéjda 😀 akí sú zlatunkí 🙂

nenocka
15. máj 2012

@zuzanamolnarova ďakujem, dievčence 🙂
@tigerca10 to sú home made 😉

nenocka
15. máj 2012

@zfidorka @zuzanamolnarova @tigerica10 babulky, vlniačiky nesmú len na priame slnko? chlad im nevadí? u nás je voľáko pod mrakom, hmla, vlhko - neviem, kde ich vyvetrať...

zfidorka
15. máj 2012

@nenocka ked jevonku vlhko, tak ti navlhnu... ja ich po noci vetram obratene vnutrom von len v izbe...
ale v podstate vlhko by im nemalo uskodit, nemozu ist na mraz...

tigerca10
15. máj 2012

@nenocka fiiiha, ty si takato sikovna? sila si ich z merino upletu?

tigerca10
15. máj 2012

@nenocka
@zfidorka ano, ja ich tiez vetram len v izbe obratene. a prave som si cez latkoveplienky.sk objednala longies XL, maju tam akciu, tak ma to presvedcilo. a po odplienkovani chcem, aby to mal na jesen a zimu ako spodne pradlo... 🙂 este som tam objednala tuto vec: http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/chr...
celkom dobry napad, planujem maleho v lete oducat, tak bude s holym pipisvorom v kociku, aspon nebude vsetko mokre 🙂

nenocka
15. máj 2012

@tigerca10 ale čo si 😀, dala som chlapcom ušiť - recyklácia svetra 😉 hmm, a ten chránič vyzerá fajn

ramzesa
15. máj 2012

@peluskovo @labutka @zuzanamolnarova @lowike
Dakujem za rady 🙂. Ja prave rozmyslam nad tymi ekovkladackami do Flipiek, ale neviem, neviem...ktohovie aku maju savost. Ked sme boli na dovolenke so starsimi, tak pri synovi ked mal rok aj nieco sme urcite mali jednorazovky. Potom ked sme boli uz s oboma, tak uz ani jeden nemal plienky, uz boli vacsi. Dcerka uz mala asi 2,5 a od 21 m je uplne bez plienok. Ale to sme dovolenkovali v ramci SR.
Ale ak by sa mm podarila vybrat dovolenka a sli by sme niekam mimo SR, tak zasa radsej si odnesiem svoje latkove plienky a lavorik ako kopu balikov jednorazoviek 😒 . Lebo si neviem predstavit kupovat plienky v zahranici 😕 .

peluskovo
15. máj 2012

@ramzesa
ano, to mas zase pravdu, ze vlacis cestou tam jednorazovky / cestou spat nie 😀 /

mary939
15. máj 2012

@zfidorka po prestudovani Tvojej zostavy stvorcov, som tu moju teda upravila tak, aby sa z vacsieho mnozstva neskladala zo stvorcov, ktore sa mi zrazia "na polovicu". dakujem. si si dala riadnu pracu to tam vsetko napisat a pofotit.... 😎

shopvick
15. máj 2012

@lowike jaj,prehliadla som,ze si pisala o bambusovych stvorcoch,tak potom beriem spat co som napisla

latkove_plienky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz