Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
17. máj 2012

@ramzesa nekupuj kombinaciu pracky a susicky, nie je to ekonomicke. tie susicky v takejto kombinacii zeru hrozne vela energie, su kdesi az v kategorii B az C. ak chces susicku, tak urcite A alebo A+, inak su to vyhodene peniaze... napr. ta spotreba B je aj 10x viac na jeden cyklus oproti A+. aj nam sa pracka zmestila len 45cm, aj to len do kuchyne pod kuchynsku dosku 😀 ale susicka musela byt, tak isla do satniku, krasne sa zmestila, len cez dvere ju tam napchat bolo kusisko narocne. potrebujes len zastrcku...

kkl82
17. máj 2012

@evening_star na noc sa odporucaju nohavickove, lebo nasaju najviac a v kombinacii s vrchnymi nohavickami tak lahko nepretecu. tzn. ze nemusis v noci tolko prebalovat, resp. pri babu, co nepiska tak casto aj vobec. ale ak ti nevadi nocne prebalovanie, tak ti staci aj stvorec, ale aspon tam daj extra savu vkladacku navyse (napr. bambus alebo konope). moj maly bude mat 3 mesiace a len teraz sme zacali pouzivat nohavickove na noc. zatial musim aj tak prebalit v noci aspon raz, ale uz je to oproti tomu prebalovaniu kazde dve hodiny pokrok. ale bubo piska teda poriadne davky a casto...

ramzesa
17. máj 2012

@kkl82 neboj :-P, kvoli kapsovke ju nebudem kupovat 😀 . Ako sa poznam, tak mne by to prislo zbytocne ju zapinat 😝, cize by mi tu zbytocne zaberala vzacne cm stvorcove .Nastastie mame balkon, mam kde susit 🙂 .

latkove_plienky
17. máj 2012

ja by som tiez velmi chcela susicku, ale musela by byt kombinovana, lebo ju nemam kde dat. Cez leto je to v pohode, dam von, ale v zime to dlho schne...no uvidime casom

ramzesa
17. máj 2012

@latkove_plienky tak my mame v byte sucho, cize v zime ked sa kuri, tak velmi rychlo vsetko vyschne 🙂 , najhorsie je ked sa nekuri a je vlhko 😝 . Ale stvorce a vkladacky celkom OK, len nohavickove plienocky schnu aj bez vlhkeho pocasia dost dlho 😖 .

latkove_plienky
17. máj 2012

@ramzesa no mne vadi, ze mam furt rozlozeny stojan na susenie, budem musiet nieco vymysliet

mary939
17. máj 2012

@peluskovo Katka, prosim Ta, ktore plienky kikko lux su lepsie: bielene, ci nebielene?

mary939
17. máj 2012

pouzivate tasku na plienky? je to zbytocnost, ci ju vyuzijem. ak ano, tak aku velku mam pozerat....

latkove_plienky
17. máj 2012

@mary939 myslis vrecko ci tasku? Vrecko vyuzijes, ale vyber take aby sa dalo dobre uzavriet, zips, zadrhovadlo, tasku ja nemam, takze neporadim

katka888
17. máj 2012

@mary939
je to na preferwncii mamicky, ci chce bielene alebo nebielene, nemam pocit, zrby tam bol extra rozdiel vo funkcnosti. / niektore mamicky preferuju nebielene veci /
vrecko na plienkz je super vec, nosim ho vsade, na navstevy k dokimu, vyuzijes aj na plavarni,das do neho plienky. a vak zase vyuzivam cez vikendy, ked ideme k svokrovcom, dam tam plienky za sobotu, nedelu a doma operiem.

lin123
17. máj 2012

ahojte. zaujima ma nazor od mamiciek, ktore maju skusenosti s plienkami little lamb. Ma tato plienocka tendenciu sa zmensit po viacerych opraniach? Na ake dlhe obdobie vyuzijem tak najmensiu velkost? Pytam sa, lebo je z bambusu a pokial viem tento material moze byt haklivy..ale nemam osobnu skusenost.

ivanka.7
17. máj 2012

@lin123 myslim ze @zuzanockamt ma fotoblog, kde ma vedla seba odfotenu pouzivanu LL bmb a novu a tam je vidiet zmensenie

zuzanockamt
17. máj 2012

@lin123 ahoj, podla mna sa zmensia dost ... ja som vel. 1 sice nemala, lebo som zacala latkovat neskor, no ak sa narodi väcsie babo, asi by som volila hned vel.2 ... vo fotoblogu mam odfotene zmensenie oproti novej, ale je to vel. 3 - no je to dost vidiet

lyongirl
17. máj 2012

chcem sa spýtať, na nete som sa dočítala, že impregnačný vosk na vlnu je lepší ako lanolínová kúra, pretože má 20% lanolínu a kúra len 7%, takže čo používate na vlniaky? A kúru, alebo ten vosk kúpim len na nete, alebo aj v nejakej drogérii, neviete?

zuzanockamt
17. máj 2012

@lyongirl ja lanolinujem v bezvodovom lanoline z lekarne - davam cca liter vody, cca jednu lyzicku lanolinu a lyzicku samponu, rozpustim vsetko v horucej vode, necham vychladnut a vlniaky vlozim do toho na celu noc, rano vyzmykam a preplachnem v slabej octovej vode

lyongirl
17. máj 2012

@zuzanockamt šampón načo pridávaš? Takže to je nejaký čistý lanolín z tej lekárne?

mary939
17. máj 2012

na nebielene plienky sa moze pouzit bieliaci prasok Puer? nezanechava na plienkach biele stopy?

mary939
17. máj 2012

ak chcem malemu babu na noc davat novosklad (lebo kapsova a nohavickova mi pridu este obrovske), akou vkladackou to mam dovypchavat, aby som nemusela prebalovat...

zuzanockamt
17. máj 2012

@lyongirl sampon davam kvoli tomu, aby sa lanolin lepsie rozpustil - vznikne tekutina mliecnej farby ... skusala som aj bez samponu, no lanolin len plaval rozpusteny na povrchu ... ano je to cisty lanolin - pytaj si bezvodovy a ma taku medovu farbu a v podstate aj konzistenciu, no nemusia ho mat v kazdej lekarni

lyongirl
17. máj 2012

@zuzanockamt a šampón hocijaký na vlasy? Aby som vedela 🙂

zuzanockamt
17. máj 2012

@lyongirl davam zvycajne detsky a posledne razy som dala trosku toho umyvacieho detskeho gelu na telo aj vlasy

ramzesa
17. máj 2012

@mary939 novorodenca najskor budes musiet prebalit, lebo zvyknu kakat do kazdej plienky. Ja som nepridavala ziadnu vkladacku, nebolo treba 🙂. Ono aj kojit budes v noci, takze nemyslim, ze Ti prespi celu noc. Hoci moja starsia dcerka bola schopna prespat aj 9 hodin v kuse, kym som ju nezacala budit a nepokazila ju 😅 .

lyongirl
17. máj 2012

@zuzanockamt ďakujem veľmi pekne za rady

mary939
17. máj 2012

@ramzesa a ja som si chcela ulahcit☹

mary939
17. máj 2012

@katka888 vrecko si kupovala, ci si si sila doma? kolko plienok don zmestis?

nenocka
17. máj 2012

@zuzanockamt na čo je dobré to prepláchnutie v octovej vode? zastabilizuje to lanolín alebo...?
@katka888 Katuška, vitaj späť ako nePRO 😉

dievčatá, raz dávno pri nejakej prezentácii ohľadom vlnených výrobkov, sme dostali šampón s lanolínom na ručné pranie - wollsan plus (neviem ho síce teraz nájsť 😀 ) - máte s ním niektorá skúsenosť?

zuzanockamt
17. máj 2012

@nenocka to neviem, ci to stabilizuje lanolin, ale raz to tu niekto pisal, tak som vyskusala a odvtedy to tak robim, ale octu dam len malicko

peluskovo
17. máj 2012

@lin123
mne sa nezda zeby sa nam little lamb zrazila, mam ju vyse roka a pol.... vel 2, skor mam ten pocit pri anavy plienke.]

@mary939 vrecko mam male od grovia, tam mi vojde odhadom 5/7 kapsovych, nemam zratane a velky mam od anavy na zips , tam sa mi zmestia plienky tak za dva dni

mary939
17. máj 2012

konecne mozem poobjednavat plienocky, zoznam ako svet a mam pocit, ze polovicu veci aj tak zabudnem a polovicu nevyuzijem 😒 ach jaj

lyongirl
17. máj 2012

baby, mňa ešte zaujíma, dá sa na noc nohavičková plienka, na to vlniaky a normálne pyžamko? Teda v takomto počasí, v lete asi stačia vlniaky + nejaké tričko, body, alebo tak?