Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

evening_star
20. máj 2012

@indys Stopercentne, ako na každú nohavičkovú. Len nechápem, prečo ich vyrábajú v takých pekných vzoroch, keď ich aj tak zakryjem pulkami, že?

indys
20. máj 2012

@evening_star ved prave preto ma to zmiatlo. viem, ze na nohavickove idu este PULky ale teraz si tie plienky prechadzam a normalne ma zaskocilo, ze na take pekne este pulky ? 😉

indys
20. máj 2012

@zfidorka ja uz mojho chlapceka mam. narodil sa o 2 mesiace skor, ale uz sme doma a tak som hned nabehla na latkove plienky. teraz mu skladam novosklad aj ked mu to je do pol chrbta a do pol stehien. na to davam Thirsties Duowrap alebo Little Lamb PUL . zda sa mi ze aj ked je taky maly, ze mu celkom dobre sedia, len som sa este chcela opytat, ked mu davam tie vrchne nohavicky tak cez nozicky mu malokedy vytra plienka ale okolo bruska a chrbatika mu pretrca velka cast je to problem?

zfidorka
20. máj 2012

@indys prepac, nepostrehla som z prispevkov a v pase mas este ze si tehu 😅
kedze este cika malo, plienku neprecika az na chrbatik, takze by to nemal byt problem... ale ak sa to da, tak by som mu ju zahla/zastrcila pod pul nohavicky...

handricky
20. máj 2012

@zuziatko vacsina jednovelkostnych plienok je pre novorodenca velka, ale da sa. problem je ale ta vkladacka v tej plienke. vydrzi ti do cca 1/2 roka, pokial bude dieta len pretekavat. Potom k nej budes musiet dokupit prirodny material (bambus, bavlna, konope). Mikrofrote je syntetika a ta nenasava do vlakien ale medzi vlakna. Cize ak je plna alebo pri kompresii (dietatko sedi) zacne pretekat. Preto je dobre syntetiku previazat s prirodnym materialom.

luciferkax
20. máj 2012

@zuziatko ja tieto mám, mne sa páčia, sú fajn, pretekať začali tak po pol roku INTENTZIVNEHO používania, čiže prala som ich každý alebo každý druhý den, kedže som ich mala málo.. potom som dokúpila dalšie :D :D

luciferkax
20. máj 2012

@indys podla mna to teraz nevadí, ale neskôr by to mohol takto precikávať.... ale zas, to už dorastie :D

mary939
20. máj 2012

dievcata, vyuzijem bambusove plienky (teda skor obrusky) 30x30? myslela som, ze na odgrgnutie by to mohlo stacit....

indys
20. máj 2012

@zfidorka ja som si to chcela aj zmenit v profile ze uz mam babatko, ale neviem ako sa to robi. nie na chrbatik sa az neprecika.sice ked ho prebalujem, je citit zeplienky su mokre,ale nie az tak vysoko. posnazim sa mu to tam pozastrkovat.este chcem zo zvedavosti navliect mu aj BG flip-ky sty dry co ta velkost 😉

indys
20. máj 2012

@luciferkax s tym pocitam ze dorastie, hadam nebude mat plienku do 1/2 chrbta stale 😒 🙂

kkl82
20. máj 2012

@mary939 my 30x30 kikko bambusove mame a podla farby pouzivame na:
1. umyvanie prdolky pri prebalovani. nemozem prebalovat v kupelke, lebo nemame miesto a tak si vzdy do detskej nosim mini kyblik s vodou 😉
2. prikryvanie pindika, ked sme na prebalovacom pulte, lebo bubo piska vzdy, ked mu dam dole plienku a tesne pred tym, nez mu dam cistu 😀
3. utieranie sliniek odkedy sme zacali viac slintat a zuzlat prstiky
4. niekedy aj do kyblika/vanicky namiesto zinky

kkl82
20. máj 2012

@mary939 a este... my (zatial) negrckame, ked odgrgavame, takze takto sme zatial nevyuzili...

ivanka.7
20. máj 2012

@ramzesa ja tiez chodim umyvat pod vodu prakticky vzdy 🙂 tie vlhcene mam len pre pripad nudze

@zfidorka ked ona tie naj davky hadze rovno pocas krmenia, to neviem vychytat zatial :D

boli sme dnes u svokry, ta pozrela a hovori ze to nic nie je :D

zuziatko
20. máj 2012

@handricky @luciferkax ďakujem za názory 😉 😉

zfidorka
20. máj 2012

@indys musis si zrusit v profile v casti tehotenstvo ze si tehotna 🙂

ramzesa
20. máj 2012

@indys moja sa narodila pekne v termine a tiez sme mali dost vysoko plienocku. Tiez nam trcala, este aj okolo noziciek som to musela pozastrkovat, ale chrbatik mi az tak nevadil 🙂. A neskor dorastla. Ked som dnes pozerala fotky az sa mi nechcelo verit, ze jej novosklad bol taky velky 🙂.

evening_star
21. máj 2012

Baby, moja výbava zatiaľ obsahuje:
40x štvorcové
4x PUL vrchné
4x nohavičkové
3x AIO
Myslíte, že je to málo? Lebo moja mama mi tvrdí, že hej - že novorodenca budem prebaľovať aj 15-20krát denne.

lowike
21. máj 2012

@evening_star podľa mňa ti to bude stačiť - ja som teda prebaľovala aj 15 a viac krát denne novorodenca, ale to obdobie prešlo cca po mesiaci - max. 2 - no a tak budeš prať každý druhý deň zatiaľ a hotovo 🙂

ivanka.7
21. máj 2012

@evening_star a ja som napr. tolko neprebalovala; je fakt ze som zacala latkovat az ked mala mala skoro mesiac a len cez den, ale aj tak, ja som ju 15x nestihla prebalit ani nahodou 🙂 ale mozno je to tou nocou, neviem posudit, ze by sa mi to nazbieralo.. ale ja kym nakojim, nechaj odgrgnut, pohram sa s nou, ponosim ju... 2 hodiny fuc :D

latkove_plienky
21. máj 2012

@evening_star staci ti to

wewe22
21. máj 2012

tak som si kupila itti bitti tutto ked som ju zbadala skoro ma prekotilo ze take miny vkladky nemozu mojej malej stacit, bola som milo prekvapena vydrzala tri hodky uplne v pohode skoda ze sme ju nemali ked sme zacinali lebo tak malilinku plienku som este nevidela

lume
21. máj 2012

Chcem sa opytat, dnes v noci som mala dcersku v plienke BabyLucy Organic Velour a rano priserne smrdela mocom. Je to normalne?

juliam
21. máj 2012

@evening_star podľa mňa to máš na začiatok akurát, neskôr len dokúpiš bambusové vkladačky a možno ešte zopár kapsoviek 😉 a už si rozhodnutá, aké značky ideš kúpiť?

lyongirl
21. máj 2012

mamičky mňa by zaujímala taká blbá otázka... 😅 môže vadiť látková plienka medzi nôžkami pri chôdzi? Lebo logicky aj mne by vadilo, keby som mala medzi nohami tak širokú plienku...tým pádom sa nedá dobre chodiť a mať nohy v prirodzenej polohe, či?
No riešim to preto, že malý mi už chodí za ruky, pri nábytku sa pohybuje už dlhšiu dobu, ale teraz, ako chodí za ruky som si všimla, že má nohy dosť od seba a zvláštno ich dáva dopredu a dokonca ich vytáča dovnútra, doteraz som to nepostrehla, lebo som si to nejak nevšímala, ale včera som sa mu viac venovala a neviem, či mám z toho robiť problém, alebo mu mám dať jednorazovku a odsledovať to s ňou...jemu to zjavne nevadí, ale mne áno...

zfidorka
21. máj 2012

@lume bola ta plienka nova?

@lyongirl davas mu na doma stvorec? ak ano, tak ho zloz na uzsie 😉

zfidorka
21. máj 2012

@evening_star aj podla mna mas toho dost, ked budes prat kazdy 2. den, tak stvorce ti uschnu rychlo...

liviapeto
21. máj 2012

ahojte, mam otazku - poculi ste o pripade, ze by dietatku vadili latkove plienky? Maly ma pisolaka aj vajka cervene, miestami akoby suche. Mastim olejcekom, trosku sa to zlepsilo, ale nie uplne. Myslela som, ze je to tym, ze som prestala stvorce zehlit, ale uz znova zehlim a staleto ma. Ritku ma ale krasnu, nezaparenu.

lume
21. máj 2012

@zfidorka Kupovala som ju novu, pouzivana asi mesiac. Tuto noc som ju vypchala okrem prilozenej vkladacky jednou takou istou navyse. Dcerka v nej bola od 19:30 asi do 5:30 rano. Nemoze to byt tym, ze tam toho mala napchateho vela. Este davam na vrch flisovu separacku.
Uvidim ako to bude vyzerat dnes, ked ju zabalim do Bamboozle stretch.

zfidorka
21. máj 2012

@lume nezacala si malej davat prikrmy?

lyongirl
21. máj 2012

@zfidorka dávam štvorec, aj som zložila na užšie, ale aj tak sa mi to zdá ako "guča", ale vlastne ma napadlo, že včera mal na návšteve aj jednorazovku a aj tak chodil tak, ako som popísala, to mi došlo až teraz, takže plienkami to nebude...