Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

indys
21. máj 2012

@janulkan no s jedlom nemam predstavu netusila som ze moze byt zacervenany zadocek aj z toho. a vlhcene utierky nepouzivam vobec, utieram ho vo vode navlhcenym vatovym tamponom.

lin123
21. máj 2012

Ahojte. Podla toho ako vas tu citam a co mam nastudovane mi pride najvhodnejsie pre novorodenca nakupit stvorce a vrchne nohavicky. Prip. nejake stay dry vrstvy, separacky alebo bambusove vkladacky a snapi sponku.
Avsak niektore kupuju aj nohavickove plienky, vyuzijem ich aj pri novorodencovi?

ivanka.7
21. máj 2012

@lin123 vyuzijes ich dost skoro podla mna 🙂 nohavickove sa hodia na noc, ked ti babatko uz viac prespi a nechces ho prebalovat, aby si ho nezobudila, lebo dost nasaju; ja ich davam malej teraz niekedy cez den (aby som ich zabehla, kedze mam bambusove a nemaju este plnu savost) a rozhodne ich budem davat coskoro aj na noc, lebo v noci malo kaka, takze ju uz netreba prebalovat viac ako raz za noc (mokro jej nevadi).
Ale teda stacia ti nejake 4, ak budes prat kazdy treti den.

lin123
21. máj 2012

@ivanka.7 a pouzivas velkost jeden alebo aku pri takomto malom babatku. Vidim, ze Tvoje ma mesiac.

ivanka.7
21. máj 2012

@lin123 7 tyzdnov 🙂 Bambi roxy nohavickovu mam velkost XS-S, Anavy a Tots bamboozle nohavickove mam univerzalne velkosti 🙂 latkovat som zacala, ked mala mala necele 4 tyzdne (ako 4-tyzdnova mala 4300g, teraz ma 5 kil)), ked si spravne nastavim plienku, tak jej vsetky tri druhy sedia okolo noziciek 🙂 a navrch davam flisove nohavicky, mam dojem, ze v tom nie je taka napchata ako v pulkach a aj lemy su maksie 🙂

Inak cez den davam novosklad z MaM 80*80 alebo kikko bavlnenych alebo bambusovych 70*70 a na to thirsties a ked mam tie spinave, tak flipky; ked nemam po ruke stvorec, davam viacvrstvovu plienku na nohavickovy sklad do baby lucy puliek alebo sacie jadra gro baby (dnes uz gro via) do gro baby vrchnych nohaviciek 🙂 ale to skor vynimocne 🙂 a ked mi ma prist navsteva, tak niekedy malej supnem fesi kapsovku, nech sa moze predvadzat 🙂

latkove_plienky
21. máj 2012

@lin123 podla mna ano....teda moja spavala cele noci takze to bolo vhodne

nenocka
21. máj 2012

@indys teraz kopec dievčat opisovalo podobné problémy 😒 my sa s tým posladné dni mordujeme tiež 😖 snažím sa ho čo najviac vetrať. keď nespinká, tak ho nechávam len v novosklade bez vrchných a často prebaľujem. zatiaľ som neprišla na to z čoho 😠 doteraz sme mali pokožku ukážkovú, teraz má vajíčka úplne červené... keď to má moc, natriem nahrubšie imazolom a dám bavlnený štvorec - tam, myslím, krémiky nevadia. dnes som ho vykúpala aj vo vode s rumančekom, uvidíme, či pomôže. mám pocit, že mu idú aj zúbky, ale neviem, či to môže byť tým...

ivanka.7
21. máj 2012

@nenocka mne doktorka dnes na poradni povedala, ze je to v podstate ok, ze ju mam vzdy umyt cistou vodou a predtym ako ju znovu zabalim sa presvedcit ci to ma suche... a ked, tak tenucku vrstvu bepanthenu (mne sa to ani nedostane na plienku, kedze to ma len na zadocku tam, kde sa polky dotykaju jedna druhej 😅 ) takze medzi prebaleniami umyjem, prevetram, trosku natriem (ked nezabudnem) a zas zabalim - nezhorsuje sa to.

latkove_plienky
21. máj 2012

my mavame s cervenou ritkou pravidelne problem. Staci ze sa pokaka, hned ju prebalujem samozrejme, ale aj tak jej staci zacervenat. U nas jedine pomaha dat pekne krem, vetrat a cez jednu noc frcnem jednorazovku. Bohuzial je to tak

ivanka.7
21. máj 2012

@latkove_plienky a ako pomoze ta jednorazovka? Ved ked sa pokaka, tak je jedno ci do latkovej alebo do jednorazovky, nie? Ci to kvoli tomu kremu? 🙂

latkove_plienky
21. máj 2012

@ivanka.7 cikaniu, nekakavala vzdy a tam tym, ze to vsiaklo rychlejsie sa to liecilo...
a stale umyvat a vetrat atd

vavrenka
21. máj 2012

@ivanka.7 mne sa viac na ritku osvedcil sudocrem ako bepanten, ten sme rychlo zrusili.. 😝

susul
21. máj 2012

@vavrenka dnes sme testovali tie vlniaky od teba a som spokojna, su fajne, take akurat na teraz aj miesto kratasov. Dikes 😉

ivanka.7
21. máj 2012

@vavrenka mam vzorky oboch a prave som najskor skusila sudocrem dat na noc a Eli mala strasne vysusene to miesto potom :/ tak som zas ja zrusila sudocrem

wewe22
22. máj 2012

baby nemate problem s pridanim odpovede uz dva dni nedokazem dat odpoved

vavrenka
22. máj 2012

@ivanka.7 hej, sudocrem vysusuje

latkove_plienky
22. máj 2012

@wewe22 nie

zuzanamolnarova
22. máj 2012

@ivanka.7 my používame sebamed, super krémik, len tá cena nie je super 😝 ale hrozne dlho to vystačí a nedá sa porovnať ani so sudokrémom či bepantenom 🙂

ramzesa
22. máj 2012

@zuzanamolnarova mne napr. bepanten pomohol na suché šupinaté líčka 🙂. Ale na zadoček nejak nepoužívam. Keď sme dávali prvé dni 1raz. tak som používala sudokrém. Teraz mám rybaciu masť, ale nejak z nej neubúda. Pomáha nám voda s mydlom a vetrať 🙂 .

mamuna55
22. máj 2012

@ivanka.7
@vavrenka
@zuzanamolnarova
my pouzivame kremik od welledy, je super, ak sa aj objavi nejake zacervenanie, natriem na noc a hned to zmizne. je to biokozmetika takze mi nevadi ze to malemu mazem na ritulku a u nas fakt zabera, mozem len odporucat. ale je pravda ze iny kremik som ani neskusala, tak neviem porovnat

vavrenka
22. máj 2012

@zuzanamolnarova to fakt?

mamuna55
22. máj 2012

ahojte, my s latkovanim len zaciname, nas maly uz ma 8 mesiacov, postupne som kupovala vybavu, mame nejake stvorce, 3 vrchne pul nohavicky, 6 nohavickovyhc plienok a 5 kapsovych. neviem, ci nam to bude stacit, musim to vyskusat, zatial pouzivam obcas aj jednorazovky, kupujeme tie babylove rozlozitelne (su drahsie ako obyc.babylove ale lacnejsie ako napr. pampers)
tesim sa ze je tu takato diskusia, trochu mam obavy ci to zvladnem a najma z reakcii okolia..vysvetlovat preco ich pouzivam..

latkove_plienky
22. máj 2012

@mamuna55 uvidis casom co ti bude viac vyhovovat. Zatial ti to postaci. A s vysvetlovanim si nelam hlavu, ja len pousmejem a je to

zuzanamolnarova
22. máj 2012

@vavrenka naozaj 🙂 ja ho neviem vynachváliť 🙂

mamuna55
22. máj 2012

dakujem
@latkove_plienky
teda nazor okolia ma neodradi, ja to robim najma kvoli zdraviu maleho, chcem aby bol v pohodli a v prirodnych materialoch, nie v nejakom "igelite" a supereabsorbcnom gely a tiez kvoli zivotnemu prostrediu
ale to frflanie okolia to vie celkom zneprijemnit a tiez ma mrzi ze sa latkovky nedaju kupit v ziadnych obchodoch, len cez internet

ivanka.7
22. máj 2012

@mamuna55 v BA su aj kamenne predajne, ale hej drviva vacsina su e-shopy.

@zuzanamolnarova ona to nema nijako zle, len sem tam to konkretne miesto trochu cervene ked viac kaka, tak mi zatial staci aj ta mini vzorka bepanthenu, keby bolo horsie, budem skusat a kupovat dalej 🙂

zuzanamolnarova
22. máj 2012

jaaaaj baby toľko tu hovoríte o nohavičkových plienočkách že ste mi zase pomotali hlavu. Pred 2 mesiacmi som odpredala všetky lebo som ich nenávidela, nakoľko sa mi zdalo blbé ich dávať a na nich ešte dávať nejaké iné - teraz som však zase začala uvažovať či by na noc neboli lepšie ako bmb vkladačky s vlniakmi. NEVIIIIIEEEM 😝

zfidorka
22. máj 2012

@lyongirl potom napis tak o pol roka ake su tvoje oblubene plienky, tipujem ze budu zase ine 😀

zfidorka
22. máj 2012

@ivanka.7 moja ma zacervenanu ritku v mieste ako pises ked vela kaka (a to kaka od 2. mesiacov do nocnika), vtedy jej to natriem kremom (na toto konkretne jej dobre zabera batole - je taky hustejsi) a za pol dna to zmizne...

lyongirl
22. máj 2012

@zfidorka no nakoľko si nemôžem - nechcem dovoliť kupovať nohavičkové na deň, tak neviem, čo bude o pol roka veru 😀