Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

janulkan
26. máj 2012

@aknedz my sme pouzivali BG kapsu od narodenia skoro, teda k lekarovi a pripadne na von, a to BG kapsa je podla mna sirsia, takze si myslim, ze wonderoo v2 kludne vyuzijete 🙂

juliam
26. máj 2012

@zuzanamolnarova Zuzi, ty si maniačka neskutočná 🙂))
@ianitka ako píšu baby. doma sú plienky vo vedre s vekom a na von máme pul vrecko (je dobré aj na mokré plavky a tak)
@aknedz ja mám wonderku minky rada, naozaj je tam super bmb vkladačka. ak budeš mať malinké bábo a nesadne mu hneď, určite využiješ neskôr. tak smelo kúp 😉 ja som ju dávala malému od narodenia, ale bol také väčšie bábätko.
@lin123 myslíš vrchné flísové nohavičky. ja mám anavy flisáky, používali sme ich pol roka na nočné nohavičkové plienky, lebo sú priedušnejšie ako pulky. bola som s nimi spokojná. teraz sme prešli na vlniaky.
@tortelinka flisáky už nekupuj. tlakom prevlhnú pri tak veľkom bábätku 😉

lyongirl
26. máj 2012

@ianitka mám vak na plienky, ale manžel mi má doniesť nejaké vedro s vrchnákom, tak budem tam. Ten vak je síce dosť veľký, ale predsa len nie tak, ako by som potrebovala a aj napriek utiahnutiu šnúrky, ak idem v kúpeľni popri ňom, tak očúrané plienky cítim...

lyongirl
26. máj 2012

@zuzanamolnarova no ja by som tiež skôr tú Max Bambou 🙂

lyongirl
26. máj 2012

@sonkab Soni ja ju dovypchávam takou tenkou BMB vkladačkou a malý mi minule zaspal v káričke a veru pretiekla a to ju mal možno necelé 2 hodky, ale neberem to ako vadu, stalo sa, stane sa aj pri jednorazovkách... 🙂

lyongirl
26. máj 2012

@susul dovypchávam touto, aj keď si nemyslím, že potiahne o moc viac 😀, ale aspoň niečo navyše...
http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-ba...

tortelinka
26. máj 2012

@juliam vdaka, tak teda nebudem do nich investovat

evening_star
26. máj 2012

Ahojte, zase idem po radu. Aké vkladačky by ste mi odporučili? Viem, že naj sú bambusové. Boli mi už odporučené babyidea, ale tie sú v dosť vysokej cenovej kategórii... Je niečo porovnateľné a lacnejšie? A ešte - koľko ich budem potrebovať? Myslím všeobecne na celé plienkové obdobie.

zfidorka
26. máj 2012

@evening_star zalezi od toho kam ich chces davat...
pre male babo napr. do novoskladu na zvysenie savosti, ti stacia aj male bambusove - maju rozmer cca 12x30 cm (bambi roxy, little lamb),
neskor pre vacsie babo na dovypchatie napr. nocnych plienok su potrebne vacsie vkladacky, tzv. prefoldy alebo twofoldy - maju rozmer 20-30x30-35 cm (baby idea, bambi roxy, little lamb, baby lucy)...
vkladacky si mozes (dat) usit, kvalitne, prevazne ceske, latky su dostupne aj na nasom trhu...
ja mam cca 18 dodatocnych podlhovastych vkladaciek (do plienok na den) a asi 8 vacsich prefoldov (do nocnych nohavickovych plienok a kapsoviek namiesto original mikrovlaknovych vkladaciek)

handricky
26. máj 2012

@evening_star ono sa to neda velmi zovseobecnit, ze kolko vkladaciek budes potrebovat. ak budes skladat zostavu prevazne z AIO plienok (ktore uz saciu vrstvu maju) alebo kapsiviek (ktore uz vkladacku obsahuju), tak samozrejme menej. Pokial by si vyslovene ficala na nepremokavych nohavickach a vkladackach (co asi tiez nebudes) tak samozrejme viac. Vseobecne prveho 1/2 mamicky vacsinou funguju na klasickych bavlnenych, bambusovych stvorcoch (70x70 alebo 80x80), potom neskor staci zakupit uz vacsiu vkladacku (myslim dlhsiu na dlzku) a vystacis s tym do odplienkovania. Ja som napr. klasicke bavlnene stvorce nepouzivala, zacala som rovno s bambusovymi vkladackami tensimi 250g/m2. 2 vrsty zlozene na tretiny (to bolo 6 sacich vrstiev).Dlzka cca 28 cm (aby nam nevytrcali z gatiek). Do nich som podla potreby este prihodila nejaky booster bambus/konope 2 vrstvovy 12 x 26 cm. Tych som mala cca 45 ks pleinok a 15 ks boosterov. Ale len preto ze som nepouziavala klasicke plienky. Inak samozrejme tolko toho netreba. Po 1/2 roku nam boli kratke, vkladacky som predala a teraz ficime na vacsich bambuskach cca 35x35 cm, zlozene na tretinu (teda 6 sacich vrstiev) gramaz cca 340-390g/m2. Podla potreby este prihodim opat bambus/konope booster cca 10x35 cm. Rataj ze po 1/2 prebalujes cca 7-10 x. Zalezi, ci chces dieta nechat v spinavom/mokrom dlhsie alebo nie, lebo inak tie plienky potiahnu.. A kedze babatko este cakas, netreba kupovat hned vela vkladaciek (na trhu je toho kopec, aj jak popisala zfidorka), casom uvidis, aky material ti viac vyhovuje, aky menej.A tiez treba pozerat aj na gramaz a pocet vrstiev - a hned vies, co bude viac sat, co menej. Dobre su tiez podlhovaste (cca 12 x 60) vies ich poskladat aj pre male aj pre vacsie dieta (je variabilnejsia). Mimochodom podobne babyidea su aj u mna v shope.

aknedz
26. máj 2012

Dievčatá, prosím vás, aký je rozdiel medzi BG freetime a BG flip? nie je mi to celkom jasné....BG freetime je jeden kus dokopy aj s prišitou stay dry vkladačkou a BG flip sú vrchné nohavičky a k tomu voľné stay dry vkladačky?

zuzanamolnarova
26. máj 2012

@evening_star ja som na začiatu používala AIO gro via sady mala som 6 vrchných nohavičiek a asi 20 vkladačiek . vystačili sme s ními cca do 2 mesiaca - myslím savosťou potom som ich všetky posunula ďalej lebo moja malá začala piškať hrozné množstvá. Potom som prešla na bavlnené plienočky (popolini, kikko) + LL vkladačkou na ktoré som používala flipky či iné vrchné pulky. Z bavlených plienok mám asi 30 + LL bambusky asi 15 ks. cca od 6 mesiaca však nám ani táto kombinácia nestačí takže používame bambusové vkadačky od @handricky - flisy, pocky + do nich šupnem tie LL bambusky s ktorými už veselo vydržíme (flisy+pocky dokopy 16 ks) 🙂

handricky
26. máj 2012

@aknedz FREETIME je plienka vsetko v jednom (teda ako pamperska).

https://www.youtube.com/watch?v=iaKXSlrlkS8


celkom rychle schne, lebo vnutri je mikrofrote (syntetika, kt slusne saje a velmi rychlo schne) a dotykova vrstva k zadocku je stay dry.

FLIP su len vrchne nohavicky a originalne vkladacky su do nich Organic (100% bavlna) alebo Stay dry (syntetika - mikrofrote so suedeclothom).

https://www.youtube.com/watch?v=iaKXSlrlkS8


Okrem originalnych mozes do nich davat cokolvek, su dost siroke a tak ich mozes kombinovat s roznymi inymi vkladackami. Aj trebars s nohavickovymi pliekami.

zuzanamolnarova
26. máj 2012

@aknedz áno pochopila si to správne. Freetimeka je plienka typu všetko v jednom (AIO) a flipky sú PULky do ktorých môžeš okrem jej stay dray vkadačiek dať všeličo iné (klasické štvorce, bmb vkaldačky) 🙂

zuzanamolnarova
26. máj 2012

@handricky to isté som napísala len trošku ináč 😀

zuzanamolnarova
26. máj 2012

@juliam ani nehovor, totálna závisloť aleeee tieto budú asi posledné 😀

handricky
26. máj 2012

@aknedz to druhe video ma byt toto..

https://www.youtube.com/watch?v=WKvUFSetBP4


ja osobne mam rada videa🙂 clovek si lepsie plienku predstavi

anelisa
26. máj 2012

@zfidorka vyskusala som ten lanolin po zaruke, asi som spravila slabu kuru, lebo po uschnuti malo lepia, kvapla som vodu, chvilu bola na povrchu a potom zacala pomalicky vsakovat do latky. Dnes som zarobila druhu kuru, silnejsiu, uvidime, ci bude nejaky rozdiel.

ginepra
27. máj 2012

@lyongirl ahoj, odkial sa da prosim ta objednat ta Max babou 2012? Dakujem

susul
27. máj 2012

@ginepra aj ked nebola otazocka na mna, tak tu je link 😉
http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...
ja som tam kupovala aj opalovaci krem pre deti a mydlo Alep a som velmi spokojna. To mydlo pouzivam aj na vlasy a po pociatocnych rozpakoch( ze ci toto skutocne dat na vlasy), som maximalne spokojna, konecne moje tazke vlasy, ktore nikdy nedrzali, drzia a maju objem, nie su rozlietane na vsetky strany, dokonca aj mame som z neho dala a nevie si to vynachvalit 😀

lin123
27. máj 2012

Ahojte. Ake velke vedro potrebujem na pouzite latkove plienky?

indys
27. máj 2012

@lin123 dobra otazka. podla toho,kolko mas plienok v zasobe a ako casto budes prat. ja teraz periem plienky kazdy den a 13L vedro a vychadza mi to akurat, ked ich tam davam suche. ked namocim vojde ich tam raz tolk, cize namokro zaplniom polovicu.

lin123
27. máj 2012

@indys dakujem..este neprebalujem..len si robim zoznam, co vsetko budem potrebovat. nemam sajnu kolko budem mat plienociek a ako casto budem prat. Ale vedro budem potrebovat tak ci tak.

zfidorka
27. máj 2012

@anelisa nemusia sa lepit, ani drzat vodu... skus ich dat rovno na plienku, tak otestujes najlepsie 😉

anelisa
27. máj 2012

@zfidorka uz sa susia, po druhom lanolinovom wellnese su uz dost lepkave 😅 😀 asi az prilis, dala som 1 cajovu lyzicku lanolinu na pol litra vody.........mozno vydrzia neprevlhnut az do odplienkovania 😀 😀 😀

zfidorka
27. máj 2012

@anelisa 😀 😀 😀

handricky
27. máj 2012

@anelisa ja som lanolinovala prvy raz, dala som podla navodu a ked som ususila neboli absolutne lepkave. myslela som, ze to nevydrzi. Dala som na noc s nohavickou plienkou a uplna pohoda (boli iba mierne vlhke, ale pyzamko suche). Faktom je, ze vacsinu vlhka pojmu uz samotne nohavickove a tak vlniaky uz vodu drzat nemusia.

ekoplienky
27. máj 2012

@anelisa 😀 😀

susul
27. máj 2012

@zuzanamolnarova a tie max babou 2011 sa ti ako pozdavaju? Ja som zatial spokojna. Zuzi, ty mas asi hodne plienok odskusanych, ze? By si mala hodit nejaku recenziu v kocke 😉

zuzanamolnarova
27. máj 2012

@susul vieš čo, možno to nebudú z verzie 2011, nakoľko ten lem nemajú z pulu ale z takej bavlny. No včera som ich chválila a dnes mi po hodine pretiekli ale musím povedať že boli durch mokré 😝 Sú super mäkkučké, páči sa mi jej zapínanie a že nerobí veľkú riťku 🙂 napriek tomu že ja na minky nie som moc - tá real easy bola len raz "oblečená" odkedy odkedy som ju kúpila najmä kvôli jej mohutnosti mi stojí v skrini 😝
a možno že aj napíšem nejaký článok, len si musím nájsť čas 😀 diky za nápad 🙂