Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
24. mar 2009

ach ja debil....pomylila som si upsy daisy s iish fly......ach jaj

bezaz
24. mar 2009

standu no mame BL 3v1, bambusky, tiez male stvorce, nejake IB sio, BI grow hour, pastelku, baby kangas, MT AIO, IV ani neviem ako sa volaju, BI nejaku kapsovku, tiez neviem ako sa vola, este nejake dalsie 😀 jaka latkarka som, ani neviem, co mam 😵 😲

standu
24. mar 2009

ja som chora na stihle plienky, tak som BL 3v1 musela predat a celkovo mam radsej bud AIO alebo stvorce po dome. ale uz sa chystam aj na kapsy...pozerala som aj na kangasy, kedze v ramci planovania dalsieho potomka sa snazim kupovat onesize, ale ked kukam na tie ruzove nadhery, tak si vravim, ze co ked bude druhe dieta chalan, tak naco mi su dievcenske onesize...
ja som tak strasne nerozhodna...

kto to tu pisal?? ze preco ich vyrabaju TOLKO??? ☹

labutka
24. mar 2009

standu, ja by som ich tiez chcela asi vsetky.
treba asi povedat, ze ked vas raz oslovia latkovky, a stanete ssa zavislackami (jak ja), tak do vybavy sa da kludne dat aj 10 tisic.... tak neviem ci ma to vyjde lacnejsie nez hnuskovanie. 😀 😀 😀 😀

standu
24. mar 2009

😀 mas recht...kompletne 😵

sisa.b
24. mar 2009

baby, tak ked som drahemu vyjavila, kolko som dala za tie starbunzy, tak mu oci vyliezli von 😝 ze aby som jej ich na zadok nedavala, lebo co ak ich nahodou pokaka 😀 ze ich treba dat na ozdobu do vitriny 😀 😀 😀
a ako spravna latkarka som balila vzhladom na nizky pocet plienok malu pocas choroby cisto iba do papierovych a normlane ma cikulku celu obhadzanu takymi drobnymi vyrazkami ☹ ☹ 😢 aj jej tak divno smrdi ☹ tak neviem, co teraz robit.
a prave sme prisli z tesca, kde maju akciu na papierove plienky, tak ma drahy dojal, ze naco nam budu tri balenia, ze pri bkm tolko uz urcite plienok neminieme 😀 😀 😀 😀 😀

bezaz
24. mar 2009

standu to je taka fialkova, nie ruzova tie kangasy 😀 u nas su dost oblubene, davam do nich BL bambusove vkladky
labutka no ja mam pocit, ze som 10 uz davno prekrocila 😅 😵
a tiez 3v1 sme tiez odstavili, uz ich mame ako zalozne 😀

standu
24. mar 2009

ruzove som konkretne nemyslela len kangasy ale blueberry, swb, ib a cojaviem....hlavne nech su minkee 😀

moja mala je uz vyse tyzdna zaparena, az to bolo mokvave, trocha zabral imazol, potom aj imacort, mam pocit, ze rano bude ok...dali sme pytiol ☹
striedala som latku aj hnusky, ze ci jej nerobi zle flis, ale vidim, ze nie...tak nech uz nie sme coskoro natreti po usi aby som jej dala novu MMT minky 🙂

macocha
24. mar 2009

Čaute baby, ste tu riešili reakcie lekáriek... no ja som sa spýtala na ten vzťah s teplotou a problémom chlapcov, ale hoci s tým MUDr. súhlasila, nevedela ma odkázať na žiaden odborný článok. Tak sa chcem opýtať, či niektorá viete? Lebo mi to pripadá, že všetky "látkarské" stránky sa na ten fakt odvolávajú ale bez referencií... ja nemám rada, keď sa niečo papagájuje bez seriózneho podloženia

bezaz
24. mar 2009

standu, ja som pred tyzdnom zacala trochu bezplienkovat a je to super, mala ma nadhernu prdelku 😀 dam ju holou ritnicou na deku, pod nu dam podlozku pod pacienta a je uplne v pohodke 😵 tak skus viac vetrat

sisa.b
24. mar 2009

macocha, ja som to tiez citala a zda sa mi to celkom rozumne vysvetlene. zrovna som hovorila, ze moje kocky balim dost do latkovych plienok (starsia frcala na stvorcoch) a zrovna samko bol cisto na papierovych plienkach ☹ no svokra mi prehlasila, ze mu pipik aj tak dobre stoji 😀 😀 😀 ved co na tom, ak nahodou nebude moct mat deti. a osobne si myslim, ze to ziadny vyrobca papierovych plienok nebude komentovat alebo pisat na baliky plienok ako vedlajsi ucinok 😉 v latkovych plienkach pokozka dietata moze dychat

bezaz
24. mar 2009

macocha mne sa zda, ze niekde bol uvadzany vyskum, co sa robil v nemecku, ale uz netusim, kde to bolo 😅

macocha
24. mar 2009

Sisa ja by som tomu rada verila, lebo ináč len doplácam na tú ochranu životného prostredia 😀 žiaden iný argument sa mi nepotvrdil. Napr. to dýchanie v látkovkách: je síce príjemné, že v nich necítiť že je malá pokakaná, ale vážne nerozumiem, ako to že cez taký priedušný systém pach neprenikne, ale cez jednorazovky áno???
Nemyslela som teda výrobcov plienok, ale lekársky odborný článok.

petusaaa
24. mar 2009

amcocha, ja si to predstavujem ako take tonovane skla, ze z jednej strany je vidiet a z druhej nie. napriklad ked si das do vrecka na plienky plienky, tak z vonku pach necitis, ale ked to otvoris, tak to nie je tkae hrozne, ako ked otvoris napriklad tak isto pouzitu igelitku (napisala som to ako madar, ale hadam chapes 😀 ) takze toto mozem potvrdit, ze je to urcite priedusne.
a hnusky su mne neprijemne hlavne kvoli tomu gelu, co sa tam tvori. podla mna to nejako suvisi s tou teplotou 😅

petusaaa
24. mar 2009

toto som nasla
Prateľné nohavičkové plienky prepúšťajú vzduch a zachovávajú optimálnu teplotu, čo je veľmi dôležité pri predchádzaní vzniku kožných ochorení. Optimálna teplota je tiež predpokladom pre zdravý vývoj semenníkov. Štúdia Univerzity Christiana Albrechta (Kiel) dokázala, že pri používaní jednorázových plienok je teplota semenníkov priemerne o 1,1°C vyššia, čo u chlapcov môže viesť k neskoršej neplodnosti. Pri používaní prateľných nohavičkových plienok je Vaše dieťa automaticky balené abdukčne, čím sú zaistené správne podmienky pre vývoj zdravých bedrových kĺbov (tieto sa vyvíjajú v priebehu prvého roka dieťaťa).

sisa.b
24. mar 2009

standu, najnovsie som kupila IB sio a jednu bumgeniusku. a ta holka, od ktorej som kupovala, mi ponukla aj upsy daisy, preto som chcela vediet, ake su.

standu
24. mar 2009

sisa a mozem vediet, od koho si kupovala? nejaky kontakt na nu, ak sa da.

standu
24. mar 2009

bezaz ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
myslis, ze neskusam? ale:
lezie hocikade, to nie ako babo, co lezka, vsade cura, len do serbla nie, hocikde si sadne - s namastenou ciklou, po parketach, koberci...a dost chladno je este na holo, mame vlastne vsade naplno radiatory, ale jednoducho mame chladny byt

macocha
24. mar 2009

petusaa máš pravdu, to dáva zmysel 🙂
No ale teraz od veci, keď som prvýkrát prala štvorce po veľkej potrebe, termín hnusky by som nedala jednorazovkám 😅 😀 Mne sa gél nehnusí, malá sa zaparuje len celkom výnimočne, takže látkujem pre peniaze a pre prírodu 😉

macocha
24. mar 2009

A dik za ten odkaz, skúsim to vyhľadať 😉

petusaaa
24. mar 2009

macocha, no, ja teda zle znasam aj vlozky, tak si neviem predstavit byt 2 roky v kuse v nejakom gely 😖
a ako peries? v ruke 😕 ved vytriasies a hodis do pracky, nie? my sme mali doteraz prazenicu, tak to sa musi preprat 😝

petusaaa
24. mar 2009

vyskusaj a hod referencie, lebo ja mam tiez chlapceka 😉

sisa.b
24. mar 2009

ja som pri starsej pouzivala separacky a to som bobek rovno splachla do zachoda a plienka ostala cista.

macocha
24. mar 2009

čo je praženica???
predpieram v ruke, potom v pračke. Mala som smolu, lebo malej zrovna liezli stoličky, tak sa nedalo vytriasť, len sa to viac rozmazalo 😝 ešte aj okraje na PULkách sú z toho dodnes zažltnuté, nepomohlo ani žlčové mydlo

ja mám slečnu, ale aj pre nich je lepšie, keď to luftuje

a teraz to začína byť hodne intímne, ale som tak stará, že si pamatám časy, keď boli výlučne vatové vložky - a ver mi, keď došli po revolúcii také suché, bolo to neporovnateľné zlepšenie 😅

Standu: a to aj tesne po potrebe jej znovu ujde? že by si nenakrémovala a nechala 10 min pobehať... aj my máme chladný byt, ale pár minút zvládame. Prípadne daj dlhú sukňu na tých pár minút, alebo župan...

sisa.b
24. mar 2009

macocha, prazenica je ta riedka zlta kakacka, co maju dojcata bez prikrmov.

standu
24. mar 2009

prazenica by asi mala byt kaka plne kojenych babatiek.

macocha, ona tak divne cika, niekedy castejsie...ked ju rozbalim, povzbudzujem ju, nech cika, ona vie, co od nej chcem, dam jej pit a zvacsa piska, niekedy len tlaci a nejde jej nic, tak mi ujde, o 2min ma dole ponozky a o dalsie 3 niekde cura. ale uz ked mi niekde nacika, tak ju chvilu necham, len nemozem pozerat, ako sedi hola na parketach.
nastastie sa to lepsi, dufam, ze rano to uz bude ok. chuda normalne sa jej koza olupuje.

dlhu suknu nemame...ani zupan 🙂

bezaz
24. mar 2009

standu tak baby legs.. mne akurat dnes dosli od kamosky tu z MK co mi ustrikovala domace 😀 aspon nozky nebude mat chladne 😉

topzuzana
24. mar 2009

upsy daisy????to snad nie, ved kazdu chvilu sa tu objavi nejaka nova plienka ...nestiham ani hladat na internete. po precitani celej diskusie uz silno zvazujem vyskusat min. Bumgenius a este Organic od BL a mozno este aj nejaku IB a vy ste zas prisli s nicim novym... ma manzel zaskrti 😀 😝 , este mame len desat plienok a uz v nich mam 6 tisic.... ak to takto pojde dalej, tak na ekonomicke argumenty mozem zabudnut ☹

telinka
24. mar 2009

fakt...to latkovanie je nakazlivejsie ako cholera 😅 my sme zacali az po roku...peta si uz aj sama serbel donesie a vycika sa , kaka len do serbla , nakoniec sa o chvilu odplienkuje a mne bude este aj luto za plienkami 😅 😅 😅

standu
24. mar 2009

legy mame, aj tie stiahne 🙂 od malinkeho babatka neznasala ponozky....skopavala ich, revala, kym som ich dole nedala 😉
mminule si skoro pancuchy vyzliekla.

topzuzana....zavislost je zavislost...uz som v takom stadiu, ze som si uz niekolkokrat rifle, topanky nekupila, radsej plienky...... 😀
inak organic su dost objemne, na mojej 7kilovej zizale to bolo hrozne, s gatkami vrchnymi mala zadok vyssie ako hlavu. tak su prec 🙂 IB odporucam!!!! aj ked niektorym babam pretekaju....no, nam nie.