Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

blovitc120
29. máj 2012

@ramzesa ja som zavesila vcera okolo 7 vecer na vychodnu stranu a este nie su suche, podla omaku nebudu ani do vecera... A to su nohavickove moje najoblubenejsie, mam ich 9 a vsetky sa susia 😝. Kapsy su malemu este velke, vsetky okrem Wonderoo pretecu

ramzesa
29. máj 2012

@blovitc120 ja som zavesila vcera poobede, este svietilo slniecko... a este su mokre 😒 ... som ich dala do predneho radu, tak dufam, ze do vecera budu suche 😝 . Sice, kontrolovala som ich okolo obeda 😝 . A ake mas nohavickove?

blovitc120
29. máj 2012

@ramzesa Anavy, TB Bamboozle Stretch, LL, Bambi Roxy, Baby Lucy. Vsetky su mokre, najmokrejsia je BL Bamboo

ramzesa
29. máj 2012

@blovitc120 tak to chce asi len trpezlivost 🙂. Uz som sa zlakla, ze ich nejak zle vesam, alebo nebodaj pracka malo odstreduje 😅 .

ramzesa
29. máj 2012

@blovitc120 a pouzivas iba nohavckove plienky? Ak ano, kolko mas kusov a ako casto peries?

latkove_plienky
29. máj 2012

mne schnu den a pol, niekedy aj dva...

lyongirl
29. máj 2012

@naturalnarodinka Sonička ja ťa budem neskôr otravovať na Max Bambou? Odlož si pre mňa červenú a bledomodrú a chcem 3ks, ale neviem sa rozhodnúť tú poslednú akú...mám žltú...možno naživo vyberiem niečo, ale červenú a bledomodrú určite chcem!!!

blovitc120
29. máj 2012

@ramzesa nohavickove a novosklad. Periem kazdy druhy den. Nohavickovych mam 9, keby som nakupovala este raz, kupim viac, su moje najoblubenejsie

ivanka.7
29. máj 2012

Mne Bambi roxy a Anavy bambusova vyschnu do 24 hodin - susim vnutri, balkon este nemam usposobeny na susenie, aj ked to chystam teda :D mam dva susiaky vylozene pri postielke, tak to malej (a vlastne aj nam) zvlhcuje vzduch v spalni aspon :D

ramzesa
29. máj 2012

@ivanka.7 tiez rozmyslam o este jednom susiaku. Aj dva nam vojdu na balkon, prip. jeden by mohol byt aj dnu 😝 . Lebo teraz ked periem plienky, tak nemam miesto na normalne oblecenie 😅 .

@blovitc120 a ktore nohavickove mas na den? Predpokladam ze baby lucy? Ja rozmyslam, ci neprejdem cisto na nohavickove na doma, ale mam na den 10 ks BL classic a nejak dlho schnu 😝 .

gabby9
29. máj 2012

dievčatá, prosím vás, koľko kusov by som si mala kúpiť...?dík... 🙂

ivanka.7
29. máj 2012

@ramzesa nam dva stacia, sme len traja a mala oblecenia nemina vela, lebo cez latkovku sa neprecikala, odkedy som sa naucila to zapinat :D a oblecenie, kedze nevracia, jej menim vlastne len po kupani alebo ked ju zamocim od mlieka (pripadne upotim, ako ju mam v satke alebo na rukach :D).

ramzesa
29. máj 2012

@ivanka.7 ja tiez malinkej vela neperiem, len my sme uz piati 😅 . Takze ten jeden susiak mi je maaalo... takze este jeden musim 😝 . Prip. nejake snury na balkon natahat 😝 , to by bolo asi naj 🙂.

ramzesa
29. máj 2012

@gabby9 na zaciatok asi obycajne stvorce, ja som tocila cosi cez 40 kusov prvy mesiac na novosklad. A ostatne si kup tak na skusku po cca 1 kuse, co sa Ti pozdava a podla toho uvidis, co Ti najviac vyhovuje 🙂. No a asi 3-je vrchne gatky 🙂. Mne prvy mesiac mala kakala casto aj v noci, takze aj na noc som jej davala novosklad. Dobru skusenost mam so stvorcami PoPoLiNy a Kikko bambusovymi, ale tie Kikko sa vraj casom zbehnu do obdlznika 😝 . Ale na prvy mesiac som vyuzila aj obycajne biele stvorce, tie malo kvalitne po starsich.

zfidorka
29. máj 2012

@ramzesa my mame na balkone taky spustaci susiak, je to uplne super 🙂

ivanka.7
29. máj 2012

@gabby9 podla toho aku chces vybavu 🙂
Ja ficim hlavne na stvorcoch a vrchnych nohavickach, takze teraz mam do 40 stvorcov (20 MaM Happy Square 80*80, 10 Kikko Lux eco 70*70, 6 Kikko bambusove stvorce 70*70 a este sa tu hore dolu mozno daco najde) a tocim troje pulky na novosklad (thirsties velkost 1 a dvoje bum genius flip vrchne nohavicky, tie su jednovelkostne).
Na von alebo, ked pride navsteva alebo k doktorke pouzivam tiez bud stvorec doplneny bambusovou vkladackou alebo kapsovu plienku (ja mam konkretne Wonderoo Minky). Na noc ak prebalujem malu ja, davam nohavickove plienky (Bambi roxy, Anavy bambusova a Tots Bots Bamboozle stretch) a na vrch flisove nohavicky (tots bots fleece wrap).

Pocty zavisia od toho ako casto peries, na zaciatok asi kazdy druhy den. Tych 40 stvorcov, 4 nohavickove plienky a 3 pulky by ti na zaciatok mali stacit, plus mozno nejaka kapsovka alebo all in one (AIO) plienka na von ci navstevu. Ae mozes si vyskladat aj vybavu, kde bude menej stvorcov, viac nohavickovych plienok alebo aj len kapsovky a AIO plienky 🙂 to je na preferenciach kazdej maminy. Stvorce su pre novorodenca dobre v tom, ze mozes casto prebalovat a rychlo schnu, takze operies a o par hodin mas suche a mozes znovu pouzit 🙂 ostatne plienky schnu dlhsie podla strihu a materialu.

ivanka.7
29. máj 2012

@ramzesa ahaaa, tak jeden by ani nam nestacil asi :D my zas mame psa, tak zvykneme prat aj koberce (mame viac takych malych, vsetky sa popchaju do pracky) a tiez dost casto menime povlecenie na posteli, kedze ten trulo k nam do postele smie... takze to sa casto susi a zaberie cely jeden susiak 🙂

nenocka
29. máj 2012

@blovitc120
@ramzesa
@latkove_plienky
@ivanka.7 mne keď je veterno, alebo naopak slnečno, tak sú plienočky zväčša suché z rána do večera - okrem BL bamboo, tie majú vlhké gumičky
@lyongirl mne sa páči jabĺčkovo zelená 😉

gabby9
29. máj 2012

tak vám ďakujem, lebo seriózne nad nimi rozmýšľam... 😉

blovitc120
29. máj 2012

@ramzesa na den davam BL bamboo a BL organic plus Anavy, lebo tie mam Newborn a su mu takmer male, tak nech ich donosi a na denny spanok davam LL alebo TB

ramzesa
29. máj 2012

@zfidorka ano, tiez take cosi chcem. Mame v kupelni este taky starsi system... len v lete tam pradlo neschne 😝 , len v zime, ked sa kuri.

naturalnarodinka
29. máj 2012

@lyongirl odkladám 🙂) A fialová je krásna ! Posledný kus skladom 🙂))

ivanka.7
29. máj 2012

@blovitc120 ty vies odhadnut kedy bude denny spanok? O tom mozem len snivat... ja neviem ani nocny

ramzesa
29. máj 2012

@ivanka.7 ja cez den tiez velmi neviem 😝 , takze cez den spinka v takej plienocke aku prave ma. Noc uz viem 🙂, to zvykneme tak o siedmej zaspinkat a tak do tej jedenastej alebo niekedy aj o dost dlhsie spinkame 🙂 . Vtedy davam bambusovu.

Jupiii, plienocky vyschli do vecera 😉 .

danka.chomka
29. máj 2012

Zienky viete mi poradit kedy je vhodne pouzivat BG flip stay dry system? maly ma 7 tyzdnov, 4,6 kg. uz nekaka tak casto, len rano pri kojeni, zriedka aj pri obednajsom kojeni. Ideme totiz na mesiac byvat do tatier a rozmyslam co vsetko si z vybavy zobrat so sebou kedze mi dorasta 😉

lyongirl
29. máj 2012

@naturalnarodinka tak daj aj tú fialovú, idem to hneď objednať, nech to mám z krku 🙂

blovitc120
29. máj 2012

@ivanka.7 no ja mam dve deti, tak som to nutena vediet v ramci mini rezimu. Viem, ze pospi rano a poobede, ked ideme so starsou do a zo skolky a medzi tym ma jeden dlhsi spanok a 2 slofiky. Vacsinou je to takto, ale jasne, ze niekedy prekvapi. On ale precura vsetko, lebo ako chlapec cika dopredu a este navyse aj spava na brusku, takze tazko s nim, aj preto mam rada nohavickove plienky, vydrzia viac ako novosklad a on je fest ucuranyyy.

@ramzesa moje teda neuschli a spi v eko jednorazovke, som to blbo odhadla a vsetky nohavicky minula ☹

naturalnarodinka
29. máj 2012

@lyongirl 🙂

naturalnarodinka
29. máj 2012

@lyongirl domi, ale pozeram, ze cervena neni - len taka bordova - cervene vino

lyongirl
29. máj 2012

@naturalnarodinka no všimla som si aj ja, teraz zoberiem modrú a fialovú a červenú mi objednaj! 😀