Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
3. jún 2012

@mooka vsak uvidis, co vam sadne a ake budes mat preferencie. to casom zistis. hlavne si kup z viacerych znaciek, nie len z jednej, aby si vedela porovnat. tie, co nebudu vyhovovat, mozes posunut dalej, napr. tu na bazariku. niektore pleinocky maju dobry strih, ze nepretecu, ale robia velku ritku. vela mamickam to nevadi, lebo su krasne a funkcne, ale napr. ja som na toto manijak, neznasam, ked malu neviem narvat do nohavic 🙄, takze sa zameriavam na plienocky, ktore sa aspon trolinku priblizuju stihlostou k jednorazovkam.
esta za zmienku stoji itti bitti d ´lish - tie su pre behajuce detuse fajn, lebo maju uzky strih medzi nozkami, bambusove vkaldacky. maju vsak jeden hacik musia sadnut. inak pretekaju, prave kvoli tomu uzkemu strihu. ja mam jednu, taku hnedu, mala v nej vyzerala ako z praveku, len nam je uz mala ☹, takze idem posunut dalej.

juliam
3. jún 2012

@mooka bambi roxy sú fajné. navrch napr. little lamb pulky

mooka
3. jún 2012

@juliam vďaka 🙂 idem znova googlit... tolko druhov, značiek... to látkovanie je priam veda 😀

mooka
3. jún 2012

@vavrenka to máš pravdu, radšej po menej kusov z viacerých druhov a značiek... ale predbežne som si vybrala wonderosky, max bambou, veru rozmýšľam aj nad bambi roxy a pozriem aj tie itti bitti 🙂

mooka
3. jún 2012

@vavrenka a ešte ma napadá, že aj my máme v šatníku legínky a úzke rifličky, čo by asi s veľkou plienkou nevyzeralo vábne a do niektorých by som tie plienky ani nenarvala, tak sa nejaká tá menej objemná plienočka zíde 😉

ramzesa
3. jún 2012

@mooka ja pouzivam bud od baby lucy tie ich na suchy zips alebo Flipky. Ale aj oni maju vrchne nohavicky v ponuke, len nemam s nimi skusenost. Teraz ma mala na noc Bambi Roxy a Flipky na suchy zips 🙂 . Cize pouzivam, co uz mam doma.

nenocka
4. jún 2012

dievčatá, ktoré bojujete so zapareninkami... nám pomohol jarishov roztok a opthalmo-septonex 😉

susul
4. jún 2012

@nenocka vyskusame, a to len na vatu a poutierat, ze? A opthalmo septonex nie su kvapky do oci?

ramzesa
4. jún 2012

@susul su to kvapky do oci...

ramzesa
4. jún 2012

@mooka vlozila som foto malej vo Wonderke, je trosku rozmazana, ale teraz spinka, tak neviem znova odfotit 😝 ...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ramzesa/albu...

dadenka1
4. jún 2012

@juliam dávam klasické pulky (thirsties alebo flipky), vlniaky nie, lebo to sa narvať do toho by bol zázrak, aj tak je vypučená jak tehuľa.. normálne tá vlhkosť prešla až na pulky a potom komplet celé oblečko.. som zúrila, bo až posteľ bola vlhká a malá v tom mokrom toľ´ko hodín... 😖 a pampersky sú tenké, hchrbát má rovný a je aj spokojnejšia...

ivanka.7
4. jún 2012

Ja som vcera vecer malej dala stvorec a cca po hodine som ju spiacu z narucia strcila do postielky, skor tak na skusku, v drvivej vacsine pripadov sa zobudi do 10 minut a place, pred polnocou zaspala na dlhsie asi len dvakrat odkedy sme doma (prvy tyzden neratam, to bola este spava). Sla som si teda lahnut aj ja, manzelovi som povedala, ze ma latkovku, tak nech ju urcite prebali, ked sa mala zobudi a pripadne ma zobudi na kojenie. Zobudim sa 4,21 k malej, siahnem na zadok a ona v latkovke... kedze manzel prebaluje do jednorazovky, bolo mi jasne, ze mala jednu stvorcovu MaM prakticky 6 hodin. Tak som nakrmila kolko bolo nutne, aby som mohla prebalit bez placu, rozbalila som ju a plienka len standardne mokra. Takze sup s malou nad umyvadlo, vycikala, vykakala, dala som jej bambiroxy, dokojila, dieta zaspalo a sup s nou ku mne do postele.
Zaver - moje dieta ma vzdy prekvapi... a kedze ma uz nemoze prekvapit negativne v zmysle casu a sposobu spanku, kedze uz som zvyknuta na vsetko, tak ma radsej prekvapi pozitivne :D Len to ma niekedy potom taketo nasledky :D

nenocka
4. jún 2012

@susul áno, na vatu, pri každom prebalení poutieram a natriem mastičkou (teraz som to našla ako opthalmo-septonex, predtým opthalmo-framykoin) 😉 ja som skúšala hocičo a nakoniec ma napadla táto mastička, mne ju ženský poradil aj na trhlinky na hrádzi 😉

blovitc120
4. jún 2012

Ahojte
Mne prišli Max Bambou a strašne sa mi páčia, vôbec nepretekaju pri nozickach ako napr BG. Asi ich objednať viac, lebo dobre vydržali a nepretekaju po prvom prani ani za 3 hodiny

ramzesa
4. jún 2012

@ivanka.7 nam sa uz stalo,ze po siestich hodinach spanku som isla malu prebalit a plienka sucha 🙂 . Vidis, skusim aj ja davat nad umyvadlo? 😅

ramzesa
4. jún 2012

@nenocka septonex su kvapky a framykoin masticka nie? Aspon nedavno mala dostala na ocko taku kombinaciu 😉 . Framykoin su myslim lokalne ATB.

ivanka.7
4. jún 2012

@ramzesa ja si myslim, ze ona cikala tu hodinu predtym ako som ju strcila do postielky - to bola este nejaky cas hore a potom hned po zobudeni, lenze kedze 6 hodin nejedla, tak som ju nemohla ist prebalit hned, to by mi vrieskala, takto ked jej dam pit aspon trochu a potom ju idem prebalit, tak na mna hadze usmevy 🙂
no a s tym umyvadlom, praktikujem to par dni a odvtedy som zapierala len dve plienky; neriesim nejako vehementne signaly a pod., len ju pri kazdom prebalovani na chvilu supnem nad umyvadlo v klbku... no a zistila som, ze uz mi nekaka priamo pri kojeni (ak jej nejako strasne netreba), ale pocka, kym sa dotrepeme na prebalovaci a nad to umyvadlo 🙂

nenocka
4. jún 2012

@ramzesa áno, opthalomo-framykoinom natrieram, len keď som chcela zistiť, či dobre píšem opthalmo 😀 , tak mi našlo aj septonex mastičku http://www.docsimon.sk/tovar/ophthalmo-septonex... 😉

ramzesa
4. jún 2012

@nenocka ahaa, som nevedela 🙂. Vzdy sme to dostali v takej kombinacii, ze septonex kvapky a framykoin mast 😅 . Nam pomahal dost imazol, mali sme aj krem aj mast, tak teraz neviem, co sme kedy pouzivali. Moja ma teraz nejaky ekzem na stehienkach, naposledy som jedla fajne domace jahody, krasne vonave, tak ci nie z toho 😒 , lebo aj na lickach mala a tam plienku nenosi 😒 . Rozmyslam nad tou vlnou, pomaha?

blovitc120
4. jún 2012

@ramzesa možno pomáha, ale v druhej diskusii to dávala jedna baba dcére a vôbec nepomohlo... Myslím ten buret

nenocka
4. jún 2012

@ramzesa ja som túto septonex mastičku videla tiež dnes prvýkrát, aj my mávame na očká rovnakú kombináciu ako vy. o tej vlne som aj ja už čítala, ale či pomáha neviem (mkatka ju mala v inzeráte). imazol som dávala, tan nám to vysušil, ale nevedela som, čo s tým ďalej, tak som vyskúšala a zatiaľ pomáha, možno aj tým, že sú to ATB. ak to má malinká z jahôd, tak by to malo ústúpiť 😉

ramzesa
4. jún 2012

@nenocka malo by ustupit, len ma trosku srdi to, ze to ma akurat v oblasti plienocky, ze je to v mokrom 😖 . Ked sa da, tak jej to oplachnem vodickou pri prebalovani, ale najhorsie je to v noci 😒 . No pockam este par dni a ak to nezmizne, tak mozno zajdem za Dr. Teraz som ju prebalila len do Wonderoos tej velkej bambusovej vkladacky a disany a tak zaspinkala, tak snad to bude dost vzdusne. Tuto kombinaciu nezvykne za tak kratky cas precikat 🙂 .

manee
4. jún 2012

chcela by som sa opýtať, či tu má niekto skúsenost s francúzskymi plienkami B´bies? Konkrétne B´bies TE2?

ginepra
4. jún 2012

@manee Mne prisla od nich teraz Max babou 2012. Je tam, ze prat na 30 stupnov 😕 No... Ako ich budem prat, ked ostatne plienky davam na 60... A este neviem, ci su na nu potrebne vrchne nohavicky? Je taka jemna, akoby z deky.... Nevie niekto?

ginepra
4. jún 2012

@zuzanamolnarova Nevies prosim, ako je to s tymi Max babou 2012? treba vrchne na ne?

ianitka
4. jún 2012

@ginepra vrchne nepotrebujes - ja som prala na 40 prvykrat

lyongirl
4. jún 2012

@manee ja mám TE2, Max Bambou 2012 a aj kapsovku B´bies 🙂. Ak niečo potrebuješ vedieť, kľudne sa pýtaj 🙂

manee
4. jún 2012

@lyongirl no hlavne by ma zaujímalo, že či nepremokaju a či treba prať pri max bambou celu plienku, alebo stačí len vkladačka? a s ktorou z tých troch si najviac spokojná?

manee
4. jún 2012

@lyongirl ja som total začiatočník, čakáme druhé bábo a pri tom by som chcela látkovať. Začať ale už chcem pri staršej dcére. Má 11kg a vek 20 mesiacov....absolútne sa nevyznám, ale prať všetko vždy sa mi zdá od veci. Najrozumnejšie my vychádza TE2, ale neviem, či sa nemýlim