Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

wewulka
13. jún 2012

Ahojte, neviem ci to presne patri do tejto temy, ale zrejme ano, potrebovala by som poradit ohladom prania latkovych plienok. Zatial pouzivame iba stvorce s vrchnymi nohavickami a na navstevu lekara sme vyskusali aj kapsove plienky.
Stvorce periem na 90st. a k prasku pridavam sol na pranie z dm-ky, flaky sa pekne vyperu. Vrchne nohavicky si vacsinou preperiem v troche prasku rucne. Ale poradit by som potrebovala pri prani ostatnych plienok a to ci mozem pridat k prasku pri prani kapsovej plienky jej vkladaciek, ale aj inych bambusovych vkladaciek sol na pranie z dm-ky a ci v kapsovej plienke na vnutro mozem pouzit zlcove mydlo.
Dakujem za rady 🙂

tortelinka
13. jún 2012

@peluskovo aka sutaz?

zfidorka
13. jún 2012

@andulqa ked nechces skladat stvorce, dobre su aj viacvrstvove bambusove anavy, daju sa poskladat tak, ze tesnia pekne okolo noziek...
http://www.anavy.cz/anavy/eshop/1-1-Latkove-ple...
na den mozes davat plienky, ktore maju vymenitelne vkladacky, napr. Pop in new gen...

zfidorka
13. jún 2012

@wewulka ja pridavam mio fresh, ten je urceny priamo na plienky... maju ho aj v tescu... ja som na flis zlcove mydlo nedavala, zasypala som ho praskom ak boli flaky...
nemusis prat na 90, mozes vsetky plienky prat spolu na 60, to staci...
inak, ked peries vrchne nohavicky rucne, davaj pozor aby si pri prani nesuchala pul, mohol by sa znicit...

wewulka
13. jún 2012

@zfidorka tak to vyzera tak, ze sol vymenim za ten mio fresh
pri vrchnych nohavickach davam na pul vrstvu pozor

andulqa
13. jún 2012

@kkl82 @handricky @ivanka.7 @zfiforka dakujem baby, ste zlate 😵 vsetko popozeram 🙂

ked ja sa priznam ze si to chcem co najviac ulahcit, lebo sa bojim ze ked je to moje prve babatko, predsa len s tymi stvorcami je viac roboty, sa bojim ze to nebudem stihat, ja som taka neorganizovana, ale mozno na skusku kupim par a uvidim ako sa mi s tym bude robit, ved za to nic nedam 🙂 🙂 🙂

@zfiforka tie anavy vyzeraju velmi fajn 🙂 Pop in mam vyhliadnute, kamosky si to velmi chvalia, tak tie chcem urcite vyskusat 🙂

zfidorka
13. jún 2012

@andulqa kup na zaciatok par plienok, ktore su ti sympaticke, stvorce tak ako pises do zasoby a uvidis 🙂 pripadne mozes na zaciatok kym sa zorganizujes striedat latkovky s jednorazovkami a potom dokupit latkovky, ktore tebe a babatku sadnu 🙂

strociatka
13. jún 2012

ahojte, idem po radu, ako inak opat 😀
zacali sme s prikrmami a samozrejme, aj konzistencia stolice sa podstatne zmenila. Pozitivum je, ze uz nekaka 8x denne, ale este nikdy neviem odhadnut kedy sa nadielka dostavi. Takze, ako to davate z plienky dolu? Vcera tam bola taka nakladacka, normalne som rozmyslala, ze skocim do auta po skrabku na lad 😀 😀 😀 Je mi jasne, ze separacky pomozu, ale co s tou separackou potom, je mozne ju normalne splachut v zachode?

zfidorka
13. jún 2012

@strociatka ja som separacky prestala splachovat lebo nam upchavali zachod...
a na cistenie je fakt dobra skrabka 😀 tym to ide dobre dole 😉 ak nechces nejaku obetovat, tak mozes pouzit napr. plastove viecko z nejakeho kelimku (rastlinne maslo a pod.)

strociatka
13. jún 2012

@zfidorka super, dakujem za radu a co teda s tymi separackami? Nam by to asi upchalo cely panelak, kedze byvame takmer na samom vrchu 😀

tunylyk
13. jún 2012

@andulqa moja neboj,stvorce ziadna robota,vyperiem,narovno vyvesim,raz dva suche,teraz uz nezehlim 😉 pri zberani,rovno na novosklad skladam,maximalna spokojnost,vcera som bola v skolke a svokor prebalil sam maleho,normalne snapka a novosklad 😀 sikulo,vsetko drzalo ako malo,akurat mu nedal vkladacku,len latkovu separacku,ale je mu odpustene 😀 baby a to ma 75 😉

zfidorka
13. jún 2012

@strociatka kaku dat dole a hodit do kosa...

strociatka
13. jún 2012

@zfidorka no jo, to bude v byte iny smrad 😠

tunylyk
13. jún 2012

@strociatka ja pouzivam pratelne,aj handricky na umyvanie ritusky,jednorazove som vyhadzovala do kosa,dal by mi mm upchat odpad,nedavno prerabal

zfidorka
13. jún 2012

@strociatka zvysnu kaku zo separacky osprchuj 🙂

strociatka
13. jún 2012

dobra tema co?

zfidorka
13. jún 2012

@strociatka 😀
moja od 2. mesiaca do plienky nekakala, takze som take nastastie riesit nemusela 😉

tunylyk
13. jún 2012

@strociatka ked Mato kadil este do jednorazovky,balila som do sacku a viazala,stale som mala nejake od peciva a tiez pravda,ze kos uz v kuchyni 3r nemam odkedy v nom hrabal najstarsi 😀

tortelinka
13. jún 2012

@peluskovo uz je tam!

handricky
13. jún 2012

@strociatka ja mam taku plastovu kefu s tvrdnymi plastovymi stetinkami. s tym sa to dobre oskrabka. treba si najst nejaky dobry predmet 🙂 teda pokial pouzivas separacky

myska2233
13. jún 2012

@zfidorka kde prosím ťa v tescu si našla mio fresh....ja som kukala aj pri plienkach /mio/ aj v drogérii a nenašla som....žeby v TT nemali?

nenocka
13. jún 2012

@tortelinka táto http://latkoveplienky.com/content/supeeer-foto-... 😉
@strociatka ja položím okakanú plienku na okraj záchoda, kaku spláchnem sprchou, príp. stlačím splachovač a vyplácham v tom prúde vody, plienku zaperiem žlčovým mydlom a je to 🙂 a separačku môžeš dať do mikroten. sáčku a tak do koša - ja to tak robím, keď občas použijem na zakakanú ritulku miesto vody vlhčené obrúsky 😅

tortelinka
13. jún 2012

@nenocka dakujem, uz je pridany nas drobec 🙂

nenocka
13. jún 2012

@tortelinka všimla som si 🙂 kým sme s krpčekom naťukali odpoveď, ty si to už našla 🙂

lyongirl
13. jún 2012

@strociatka ja používam flísové separačky stay dry, takže kaku dám dole, spláchnem v záchode a separačku osprchujem a namydlím, ale zas my látkujeme cca od 7 mesiaca a to už mi kakal pekne tvarované hovienko, no minule naložil tiež riadne a mokré, vsiakol to celý štvorec + bmb vkladačka, všetko som musela osprchovať a namydliť, čo sa dalo dať dole, to išlo do záchoda...

zfidorka
13. jún 2012

@myska2233 pri mio plienkach, skus sa spytat ci nemali len vypredany, alebo ci ho nedostavaju...

myska2233
13. jún 2012

@zfidorka no nevšimla som si ani regálovku...skúsim sa spýtať keď najbližšie pôjdem...príp. vieš mi povedať čo tam stojí a aké majú balenia?

zfidorka
13. jún 2012

@myska2233 u nas som videla len 750 g dozu a stala tusim okolo 7 eur...

lyongirl
13. jún 2012

@myska2233 čo si nepovedala, Lee som objednala z Aitu, tam ho majú v e-shope za 5,69€, alebo ešte napíšem pani, nech ti ho tam doloží, ak sa bude dať, čo ty na to???

peluskovo
13. jún 2012

@tortelinka
tak drzim palceky 🙂 aj prispevok, ci iba fotka?