Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

blovitc120
14. jún 2012

@vrn Minilala ti asi polovica mamiciek odtialto odporuci a polovica nie, lebo tej druhej polovici pretekali, asi preto, ze je to PU zater na bavlne, nie na polyestere. Okrem toho @estterka ma v albume fotku Minilaly po kratkej dobe pouzivania a vyzera fakt hrozne. Ale zase druha cast mamiciek bola spokojna.

@lyongirl tak dnes Lollipop nebola mokra na vonkajsej vrstve ani po 4h spanku a len po prvom prani, velkost 2 asi kupujem uz len take nohavickove

estterka
14. jún 2012

@blovitc120 ja poznam len jednu mamicku co bola spokojna s touto plienkou,kazdemu inemu pretiekla. je to otras. tu je foto(album nemam uz) takto vyzera po par praniach-kedze som velmi rychlo zistila,ze pretiekla uplne vzdy.

vrn
15. jún 2012

@blovitc120 @estterka dakujem, pomohli ste mi v rozhodovani

ivanka.7
15. jún 2012

@estterka preco si zrusila album s plienkami?
aaa uz viem, pohoda, nasla som si 🙂 este ze som si stihla popozerat predtym 🙂

peluskovo
15. jún 2012

@vrn wonderoo, osobne by som ale nebrala minky verziu, je objemnejsia, ako verzia s pul, dalej by som brlaa easyfit v2 / nova verzia 2012 uz nemam bambus, ale stara ano, mame este posledne kusy /. ta je sice aio, ale vyberas z vnutra chobot, cize ma aj kapsu ak chces dovypchat a aj vnutro vyberies na rychlejsie schnutie / ten chobot / , a posledna nami testovana je pop in new generation, s tou je max spokojnost, tiez to sice nie je kapsovka skor SIO, ale sedi vynikajuco, savost vynikajuca, najdes aj na nasej nove adrese.

mary939
15. jún 2012

bambusove stvorce mozem prat len na 40 stupnov? velmi by sa zmensili, keby som ich oprala na 60?

tortelinka
15. jún 2012

@mary939 zmensia sa, ale ja ich periem na 60, pouzivam ako vkladacku, takze mi nevadi ten tvar

ianitka
15. jún 2012

baby, potrebujem poradit...
Ako je to s Bambi Roxy? Maly ma cca 8 kg (8 apol mesiaca) - chcela som objednat velkost 2, ale asi je este skoro.

peluskovo
15. jún 2012

@ianitka kludne mozes velkost 2, aj ta ma patentky na upravenie elkosti, nas ondrik mal tuto plienku od 7 mes, to mal tiez okolo 8 kg.

nenocka
15. jún 2012

@peluskovo Kati, to tých pop in new gen pasujú len originál vkladačky?

ianitka
15. jún 2012

@peluskovo dakujem, tak idem objednat 🙂

lyongirl
15. jún 2012

@vvrka
@blovitc120
baby tak ja som sa teraz riadne ošálila 🙂
Tú Lollipopku som mala doma macíkovú Softee/100% polyester/ a všetko, čo som písala som písala o nej. Teraz som si doobjednala z Eko-eko a vôbec som si nevšimla, že tam majú bambusové, takže mi prišli 4ks bambusovej a zrovna tú som nechcela. Jako za tú cenu je úplne super, ale chcela som plienku, čo rýchlo schne a táto bmb veru rýchlo neuschne, akurát včera mi sestra hovorila, že jej už hrozne dlho schne a ja že čo? Šak ja ju mám suchú zachvíľku, tak už viem, kde je chyba 😅
@vvrka ty máš Softee 🙂

@blovitc120 ty máš asi bambus, že? tak som to teda pochopila...

handricky
15. jún 2012

@mary939 ja sice nemam klasicke 70*70 /(ak myslis stvorce), ale u bambusu je jedno ci na 40 alebo 60. aj tak sa sperie. a navyse bambus sa sperie postupne. inak budu vyzerat po 3 praniach, inak po 1/2 roku. 100% bambus sa casom dokonca sperie o 8-20%. ak mas ale 70*70 tie su 70%bambus a 30% bavlna, tam to nebude take drasticke🙂

zfidorka
15. jún 2012

@mary939 ja som prala na 60tke, zrazila sa dost asi po roku... ale pisali tu aj mamicky co prali na 40 stupnov a zrazili sa im tiez 😖

lyongirl
15. jún 2012

@ianitka ja mám tiež veľkosť 2, Domko má len 7640g 🙂

ianitka
15. jún 2012

@lyongirl Misko na poslednej poradni 7660g 🙂

ianitka
15. jún 2012

@lyongirl prave som ju chcela objednat tu Lollilop-ku

peluskovo
15. jún 2012

@nenocka
pop in pripinas vkladacky, ja stare nemam, kedze neboli na ne extra referencie, ale nove su vraj uplne ine kvalitoo, tak som ich vzala a som max spokojna. ale pokial viem, idu tam nove vkladacky. jadro sa pripina patentkami ako pri grovia shell, no ak tam das inu vkladacku, tak mas z toho vrchne nohavicky. osobne tu plienku mam ako aio, nemenim jadro po znecisteni, jadra sa daju dokupit ak by niekto chcel mat napr rezervne

seginiatko
15. jún 2012

ahojte, uvazjem nad kupou latkovych plienok, viete mi odporucit znacku a nejaku stranku ? nasla som toho velmi vela na nete ... a mam mierny chaos 🙂 vdaka
@peluskovo
@ianitka
@lyongirl
@zfidorka

blovitc120
15. jún 2012

@lyongirl ano ja mam bambus, schne dlho (tiez som cumela, o com pises, ale brala som to, ze ja som ich teda susila teraz v tych uprsanych dnoch) ale vydrzi dlhooo

zfidorka
15. jún 2012

@seginiatko chces plienky davat malej od teraz?

vvrka
15. jún 2012

@lyongirl no to potesi. 🙂 ja mam dve tie macikovske a som spokojna, prckovi super sadnu. prave som mu jednu prebalila, nacucana bola az po suche zipsy, ale prdelka pekne sucha. 🙂
tym B'bieskam este prichadzam na chut, zatial ma za srdco nechytili, ale asi skor preto, ze uz mam kopec plienok a oblubene znacky, tak ich zatial obliekame, ked uz nie je ine. ale zas budu take "reprezentacne", ked bude teplo a Petko bude len v tricku a plienke. 🙂

vvrka
15. jún 2012

ozaj, chcela som sa opytat - ako maju sadnut vlniaky? kupila som take tie pasikove zeleno-cierne Popolinki, velkost M - maju byt od 5 do 10 kg, nas buco ma 7,2 a zda sa mi, ze su mu male. Dole mu to dam len ledva cez kolienka, myslela som, ze by to malo ist vyssie na stehna. alebo to ma byt take uzke, aby to tesnilo?
a este jedna otazka - su uz nalanolinovane, alebo ich pred nosenim musim nachystat? zatial ich mal na sebe len minutu, neviem, ci nemam kupit vacsie. :/

peluskovo
15. jún 2012

@vvrka
nasej viki boli popoliny a disany podla velkosti akurat / M popoliny a 6-12 mes velkost disany mala do cca 10-11 mes, potom uz nemala plienky na noc / ale ondrikovi oboje boli len do cca 4 mes tusim, no o dost skor mu boli male. ratam, ze po vike sa aj mohli zbehnut.
mas nove, ci z bazarika?

zfidorka
15. jún 2012

@vvrka ja som mojej davala M-ko vlniaky co cca 8 kg (to mala 9 mesiacov, ona je chuducka)... vlniaky mozu byt okolo noziek volnejsie, kedze su dlhsie, tak plienku pekne prekryju...
ja by som kupila vacsie, ale nezobrala by som popoliny, ale baby idea wool shorties 😉 na nocnu plienku by malemu mohla byt dobra aj velkost L, ked je taky buclosko... a vydrzia mu potom dlho 🙂 popoliny su kratsie na chrbatiku, tak tie by mu boli casom male, baby idea su dlhsie, tak vydrzia dlhsie a navyse su ovela jemnejsie 🙂
nove nie su nalanolinovane, je potrebne ich osetrit kurou, aspon 2x za sebou...

seginiatko
15. jún 2012

@zfidorka no uvazujem nad tym, pretoze zaciname nocnikovat a ona si hocikedy zmysli ze si ide sadnut na nocnik i ked do neho nic neurobi. samozrejme, ze plienka je uz ocikana a davam jej novu . takto denne vela miname na plienky tak uvazujem ci nebude lepsie kupit latkove a prat. alebo je to uz zbytocne ? neviem , necham si poradit...

vvrka
15. jún 2012

@peluskovo, nove. prikladam foto - iba takto mu ich natiahnem, aj to su dost natesno. su mu male?

zfidorka
15. jún 2012

@seginiatko ak mas doma stvorcove klasicke plienky, tak mozes davat na den aj tie, budes k nim potrebovat dokupit vrchne nohavicky s nepremokavou pul vrstvou... latkove sa oplatia stale, aj ked cim skor zacnes latkovat, tym viac usetris, ale zase na druhej strane vies potom latkove davat aj druhemu babatku...

zfidorka
15. jún 2012

@vvrka tie spodne lemy ma fakt dost natesno...

vvrka
15. jún 2012

@zfidorka ty si taka rychla. 🙂 dakujem za rady, tie Babyidea sa mi pacia, skor by sme to ale asi mali na den. na noc su netrufam dat taketo natahovacky, lebo maly nosi speci korekcne topanky, cez ktore to nepretiahnem, keby nahodou pretiekli. mam doma aj Loveybums Interlock, ale treba ich nalanolinovat, na to sa este stale odhodlavam. 🙂