Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

timkoemkamatko
15. jún 2012

@vojann ano, konopa je lieciva rastlina, saloos tiez pise, ze medzi detske vyr. patri aj konopny balzam, a myslim, ze aj topvet.cz vyraba konopnu kozmetiku- pre deti, ale viackrat som pocula- aj u lekarky, ze u deti s konopou opatrne...do hlbky sa nevyznam, tak som radsej skusila ten rakytnikovy a pomohol...

juliam
15. jún 2012

@lyongirl hmm... no pohodlné to určite nie je. ale jednorázovku určite nie, potom jedine prebaľovať cez noc. ale to by sa nevyspalo ani bábo, ani mamina. a keď ja tak premýšľam, tak celkovo mať plienku na zadku celý deň (aj keď látkovú) nie je bohviečo 😉 detičky to možno až tak nevnímajú, sú na to zvyknuté, či?

ramzesa
15. jún 2012

@juliam @lyongirl no pokial je ta plienocka sucha, tak si myslim, ze taky bambus je v pohode 🙂, aj bavlnka, ak je jemna... tiez. Ale ked je to mokre, tak ufff 😒 . Teraz akurat sa s tym borime 😒 . Neviem, ci nase problemy s pokozkou nezacali prave vtedy, ked sme prestali v noci prebalovat 😒 . Cez den vyzeralo, ze sa to uz trosku zlepsilo, ale co bude rano 😒 . Minuli sme kapsovky a akurat sa susia... 😒 . Musim dat bambusovu a navrch stay dry, tak dufam, ze to pomoze 😒 .

zuzanockamt
16. jún 2012

dievcata, chcem sa spytat, ci nemate podobnu skusenost - syna latkujem zhruba od 6. - 7. mesiaca ... postupne sme presli komplet na latkovky, jednorazovky ma len, ked sme na dlhsie mimo domu - u rodicov ... ale teraz par tyzdnov dozadu zacal byt problem s predkozkou - zacala sa mu zapalovat - bolo to cervene a akokeby mierne napuchnute, hoci prebalujem casto, periem v ecoveri, davam cajovnik do predprania, ocot do plachania ... ked dam jednorazovku, tak nastava rapidne zlepsenie z vecera do rana to ma OK, hoci ju neprebalujem tak casto ako latkovku ... nechapem to, teraz ma jednorazovky a ziadny problem nie je, nic nema cervene ... neviem teda, ci ma agresivnejsi moc alebo kde je problem

lyongirl
16. jún 2012

@juliam
@ramzesa ako som písala deti sú veľmi prispôsobivé, takže si zvyknú na čokoľvek, ale ja vidím ten rozdiel medzi látkovou a jednorazovou, v látkovej je nepokojnejší a keď sme prešli na látkové, tak zo začiatku to bol boj, necítil sa dobre, dovtedy bol zvyknutý na pohyb a látková mu tým objemom dosť bránila v pohybe a v tom s čím dovtedy nemal problém. Jasné, že už si zvykol, ale v jednorazovke je pokojnejší, bohužiaľ, ale je to tak. A to som zistila, že mokro mu vôbec nevadí...
Ináč aj napriek tomu, že malému mokro nevadí, tak som na noc tiež začala dávať stay dry, pre istotu, nech je v pohodlí 🙂

@zuzanockamt možno je to tým, že v látkovej sa mu pipík šúcha o látku, alebo ho má priamo na látke/tým pádom na moči/, v jednorazovke je myslím pokiaľ nenaciká vôľa a pipík sa mu tak nešúcha o plienku...ale to len tipujem, možno to v tom nie je...

ramzesa
16. jún 2012

@lyongirl tak moja s latkovymi plienockami v poho, co sa tyka pohybu 🙂. Aj ked, hola riťa je hola riťa 🙂 . Keby som ju balila na siroko, tak myslim, ze by to bolo horsie 🙂.Mna skor trapia tie cervene fliacky 😒 - zapareninky. Dufam, ze to prejde. Starsia dcerka mala aj pri 1raz, tak myslim,ze nema zmysel prechadzat na ne. 😒

kkl82
16. jún 2012

@timkoemkamatko @vojann s tou konopou robia bububu len z neznalosti. vsetci si myslia, ze ked je to z konope, tak je to marihuana 😀 pre europu sa vsetky konopne vyrobky vyrabaju z odrody konope, ktora neobsahuje thc, takze aj keby teoreticky nieco hrozilo, tak nehrozi... ale nehrozi vobec, toto opatrenie bolo prijate len kvoli potencionalnemu zneuzitiu rastliny na ilegalne cinnosti. v usa vyrabaju konopne vyrobky z normalnej konopy, ktora obsahuje thc a vraj su tie vyrobky o nieco ucinnejsie, ale tvrdia ze, sposobom vyroby nie je mozne, aby nejake thc bolo vyluhovane do detskeho oleja. moj bracho ma tieto veci nastudovane, lebo rozbieha obchod na predaj prirodnych lieciv a potravinovych doplnkov...

kkl82
16. jún 2012

@zuzanockamt aj u nas sa to stava raz za cas v noci, ale do vecera je to uz pekne zahojene. asi to je naozaj tym, ze sa mu to sucha o latku, predsalen sa mu to dviha v noci hore dole 😝

kkl82
16. jún 2012

@ramzesa @juliam @lyongirl kubko sa tiez vyhadze len vtedy, ked ho v noci neprebalim. kazdu noc poctivo prebalujem a zatial sa mi to stalo len 4x. naposledy preto, ze nechcel vecer zaspat a vytuhol az o desiatej, co som ho cerstvo prebalila. potom v noci som uz vytvrdla aj ja a zabudla som ho po krmeni prebalit. rano o siedmej, ked sme isli kakat, uz bol vyhadzany. skuste v noci raz prebalit, najma ak este krpci v noci papaju. bubo to vacsinu noci ani nevnima, ze s nim cosi robim... nam na zapareninky v takomto pripade zabera vetranie a trochu bepanthenu. sudocream nam zakazdym spravil len horsie...

ramzesa
16. jún 2012

@kkl82 praveze prebalujem, minimalne raz. Stalo sa,ze som neprebalila, ale to este zo zaciatku a vtedy bola OK. Sudocrem vysusuje, ale ked som dala bepanthen, tak sa mi videlo,ze to ma cervensie 😒 . Ona to ma na miestach, kde sa jej plienka dotyka koze, nie v zahyboch 😒 . Podla mna to ma z drsnej mokrej plienky. Alebo ekzem z toho, co ja zjem a nie a nie sa to v plienke zahojit. Tiez vetram, ale neda sa vkuse, zaspat by mi tak asi nezaspala. Potrebuje teplucko. Teraz davam kapsovky a AIO so stay dry, tak dufam,ze pomoze.

kkl82
16. jún 2012

@ramzesa u nas stay dry kapsovky robia tu najvacsiu neplechu. dnes som tiez dala malemu fuzzibunz, mal ju len asi 20 minut, lebo potom kakol do nej (mimo denneho rozpisu 😀) a uz bol z nej vyhadzany. najma teraz, ked je teplejsie, tak sa vyhadze vo vsetkom, co nie je bambus alebo bavlna. uz aj pul mu vadi, ked sa mu sucha o kozu... a k tomu zaspavaniu, bubo to ma tak najradsej, naholaka s mini ikea utierkou alebo kikko 30x30 na pindovi a ked zaspi, tak ho prekryjem dekou, nech je v teple a neprechladne 😎 tiez sa mi zda, ze ten bepanthen zapareninku moc zvlhci, ale v kombinacii s tym vetranim nam to vzdy pomohlo.

susul
17. jún 2012

@zuzanockamt tento problem som ja riesila pri nocnom latkovani. Preto som zacala davat na noc jednorazovky. A zmenila som prasok, ja som prala v tekutom eco frosh, teraz som kupila uplne neparfemovany prasok pre deti v DM, davam predpierku aj palchanie navyse a problemy ustaly + tak ako vy par kanapiek cajovnikoveho oleja namiesto avivaze. Dokonca teraz uz aj v noci opat latkujeme. A na zapareniny mi tu na fore nenocka poradila davat opthalmo septonex a malemu to pomerne rychlo zabralo.

zuzanockamt
17. jún 2012

@susul
@kkl82 len jemu sa to zacalo robit aj pocas dna, proste chvilu bol v latkovke a uz to mal cervene, stacilo jedno ciknutie

ramzesa
17. jún 2012

@zuzanockamt my sa teraz trapime tiez s cimsi podobnym. Zacala som malej davat sudocrem vo fajnom mnozstve (pekne to vysusil), separacku a plienky so stay dry... aj na noc. Dnes vidim zlepsenie, na jednom stehienku uz to ma zahojene. Dufam, ze nezakriknem... a prebalujem aj v noci 😒 . Takze cisto stvorce a bambus bez stay dry u nas asi skoncili 😒 . Nemoze byt v mokrom, potom akoby sa jej ta koza uplne rozmocila a zodrala plienkou 😒 . Takze nakoniec aj dobre, ze som si tolko kapsoviek pokupila 😒 .

sonkab
17. jún 2012

@zuzanockamt ja som to tu uz tiez viackrat pisala - maxovi sa ta predkozka zapalovala najma vtedy, ak mal plienku na noc - wonderoo. Myslim, ze uz mu je mala a ked sa mu v noci cvirik postavil, suchal sa mu o tu latku a preto ho mal rano cerveny. Vyriesila som to tak, ze davam na noc kapsovku bum genius alebo b´bies (mi pridu obidve vacsie) a do toho vkladacku z wonderoo

susul
17. jún 2012

@sonkab inak u nas to bolo presne to iste, ja som davala nohavickovu BR a mal pipik bol rano cerveny, tak som myslela, ze je to kombinaciou mocu a vlhka, tak som mu dala Wonderoo kapsovku na noc, ze teda bude mat pocit sucha a potom som preliecovala zapareniny tyzden. Ale nas Misko akosi celkovo zle zvlada umelinu ci flees alebo sudecloh.

mary939
17. jún 2012

prvy tyzden latkovania uspesne za nami🙂))

ramzesa
17. jún 2012

@susul ja to budem uz na noc riesit tak,ze poriadne natriem celu plienkovu oblast, dam separacku a tak plienku. Predsa ten krem tu pokozku trosku ochrani od mokra 😒 . Len som si kupila fajne BR na noc a posledne tri noci spime v kapsovkach 😒 . Ale hlavne je,ze sa nam to zlepsilo.

kloranebb
17. jún 2012

@zfidorka porad prosim ta, budu mi dobre vrchne vlniaky natahovacie od loveybums na oducanie od plienky? Planujem vyuzit kopec vkladaciek co mam bez stay dry. Myslim si ze tento sposob bude najlahsi kedze len stahujes a nic nezapinas. Co mi lepsie posluzi, loveybums ci boundle of joy mysliac na to, aby sme zvladli obliect gatuse?
Dakujem

ianitka
18. jún 2012

@peluskovo si sa pytala na tie plienky - taaak nie je ich prilis vela, zatial mam tieto

asi 40 socikovskych stvorcov (rozmer neznamy) - (tie, ktore sa prilis vymykaju standardu pouzivam pri jedle)

3 ks vrchne nohavicky - Blueberry (P), Bum Genius Flip (SZ) a Kikko (SZ) - tie som vcera nasla nahodou a su paradne za tu cenu 🙂, makucke a prijemne na dotyk

Z AIO - BG Freetime, Real Easy (ale ta je velka) a Max Bambou

Z kapsoviek - B bies a 4ks neznackovych kapsoviek ( 2x so staydry a 2x bambus - girafitta)

a potom len nejake dve nahradne vkladacky

no a to co mi o par dni pride balikom 😀 😀 😀 pred chvilou som zaplatila 😀 😀 😀

ianitka
18. jún 2012

@juliam
@ramzesa
@lyongirl
no tak Vasu vikendovu debatu som ani citat nemala 😒 presne nad tym som sa zamyslala, ci mu latkovymi plienkami nakoniec nerobim vacsie nepohodlie, a ci jednorazovky nevadia viac mne ako jemu.

mary939
18. jún 2012

mam takuto otazku: novosklad by mal byt asi cely schovany pod vrchnymi gatusami, ze? lebo mne na brusku, niekedy aj na chrbate plienka vycnieva. nechcem ju ale zastrkovat dnu, lebo si myslim, ze by maleho otlacala. ci sme len este malicky a casom to bude lepsie? nepreteka nam tade nic, len to nie je take esteticke 😒

zfidorka
18. jún 2012

@kloranebb ja som nemala natahovacie LVB ani BOJ, ja som davala zapinacie LVB... v kazdom pripade, ak chces davat vkladacku a na to natahovacie vlniaky, tak musis zobrat taku velkost, aby to mal okolo bokov akurat, inak mu budu pri chodzi padat...

zfidorka
18. jún 2012

@mary939 ked to nepreteka a nechces zastrkovat (co by podla mna nevadilo), tak to nemusis riesit 🙂

ivanka.7
18. jún 2012

@mary939 aj mne to trci a pohoda, ak to nepretecie, neries 🙂

ramzesa
18. jún 2012

@ianitka ja sa ku 1raz. nechcem vratit, ani ako docasne riesenie. Vyzera, ze sa to lepsi a vadi nam mokro. Takze nam vyhovuje stay dry. Starsia dcerka mala tiez jeden cas problem, davali sme imazol na odporucanie Dr., pomohlo... ale ona bola na 1raz. Posledne asi 3 dni nedavam nohavickove, ani stvorce...len kapsy a AIO, aj na noc (na noc aj vrstvu sudocremu) a uz to ma skoro vsetko opat ako "nove" 🙂.

ianitka
18. jún 2012

@ramzesa ja som skor myslela na to vrstvenie a tak 😒 v podstate ja zatial vypchavanie prilis neriesim - v podstate radsej prebalim

behulka
18. jún 2012

@kloranebb naťahovacie vlniaky a vkladačka fungujú dobre, len treba zvoliť dobrú veľkosť, radšej také akurát, nech vkladačky nepľandá. Fungovali oboje, aj Loveybums aj BundleOfJoy. Boj-ky viac pretekali, no oproti Lwb majú v páse gumičku, čo sa dá regulovať. Boj majú viac "nohavičkový" strih.

susul
18. jún 2012

dievcata, mam jednu otazocku, kompostovali ste niektora eko plienky v komposteri? Akym sposobom tam plienku dat, netreba nieco z nej odstranit? Rozlozilo sa to v pohode?
Vyskusala som Puer na flaky na vkladackach i na inch skvrnach a som nadsena. Vsetko zmizlo, dokonca aj bodyna a podbradniky od ovocnych flakov su ako nove bez flakov.
A este jedno zistenie na co sa da pouzit mydlovy sliz, moja mamina tym postrekuje vosky na ovocnych stromoch, hovorila, ze dava recept vsetkym zahradkarom naookolo a všetci tvrdia, ze to funguje lepsie nech chemia 😀

ramzesa
18. jún 2012

@susul ja nemam skusenost s kompostovacom a ani tie eko plienky som este nemala. Ale niekde som cosi pocula/citala, ze ak to ma suche zipsy alebo lepiaci pasik, tak toto sa dava dole 😝 . Ale viac Ti poradia mamicky, co to maju odskusane.
A s tymi voskami supeeer 😀 , skusim poradit v rodine 😀 , by ma to nenapadlo 😀 .