Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mary939
19. jún 2012

@mariynka ja nepotrebujem az 60 ks stvorcov. Mam ich okolo 40 a nepouzivam vsetky. A to ich davam aj na noc, mame 3 tyzdne a zatial nam to staci.

mariynka
19. jún 2012

@mary939 dakujem za radu 😵 a kolko plienok spotrebujes denne? a v noci? 😉 a ktore vrchne nohavicky mate? 😅 dakujem 😵

mary939
19. jún 2012

@mariynka prebalujem cca kazde 3 hodiny (niekedy po 2 hodinach), ako sa maly zobudi, teda za 24 hodin cca 7-9 plienok. Vrchne mam Thirsties duowrap vel.1 (tie su na male babo uplne super), Flipky a BumGenius (tie su nam ale este velmi velke).

mariynka
19. jún 2012

@mary939 cize nejakych 30ks mi bude stacit,ok 😉 a kolko vrchnych nohaviciek mas? 😅 3budu stacit?kolko to vobec schne-PULL?

mary939
19. jún 2012

@mariynka pul-ky schnu velmi rychlo, z tych vrchnych mam 4 ks, ale pouzivam iba 3 (BumGenius nepouzivam a Flipky mam dve). Zatial som kapsovky len skusala, ale nam su este zbytocne, lebo su malemu obrovske. Podobne je to aj s Pop in. Mam doma jednu na skusku, ale zatial je nam prilis velka.
Na noc mam kupene aj Bamby roxi, ale to tiez este nepouzivame. Zatial ficime na stvorcoch a novosklade🙂
Len som rozmyslala, ze by som na noc vyskusala nejake vlnene, aby boli vzdusnejsie.

mariynka
19. jún 2012

@mary939 http://www.ekoplienky.sk/product/thirsties-duo-... tieto? 😵 aj ja planujem nejake vlniaciky, len tie zas pomaly schnu a nam sa narodi na jesen 😒

mary939
19. jún 2012

@mariynka ano tie, fakt su super. maju dvojite gumicky a nam sedia perfektne.

juliam
19. jún 2012

@mariynka ja som tiež mala od začiatku len 30 ks štvorcov a prala som každé 2 dni a stačilo mi to. vrchné nohavičky nejaké s "krídelkami" 3 ks - thirsties duowrap alebo blueberry, neskôr na plienku narovno flipky. v noci sme prebaľovali štvorce, keď už prestal v noci kakať (po 1-2 mesiacoch), tak sme prešli na nohavičkové bambusové plienky (little lamb, bambi roxy, tots bots stretch, anavy) + flísové nohavičky, napr. anavy (sú priedušnejšie). flísové aj pulky uschnú raz-dva. vlnené perieš podľa potreby (keď sú okakané alebo ich už moc cítiť močom) - čiže raz za mesiac, mesiac a pol... mne schli 2 dni.

vojann
19. jún 2012

@mariynka vlniaciky odporucam az ked ma babatko pravidelne stolicu. u nas to bolo tak po mesiaci a pol. Potom mali uz pravidelny rezim, tak som vedela, kedy mozem dat vlniaky a prala som vacsinou, len 1 do mesiaca - az na to, ze ked prebaloval mm, ten to nikdy nevedel a vzdy najust dal vlniaky, ked mala prist kaka. Tak som potom nevedela, ci ho mam chvalit, ze je dobry otecko, alebo mu vynadat, co sa mi do toho starie 😀
Inac ja vlniaky milujem, momentalne mame doma 3 ks a 2 ks som dala sestre. Klarka pouziva plienky len na noc, prechadzky a cesty, tak sa mi spotreba vyrazne zredukovala, teraz mi staci pop in+ 2 nahradne vlkladacky, 1 bambi roxy, 1 anavy, 1 babyidea bamboo extra a 1 babyidea airhour. Periem kazde 3 dni.... No uz pomalinky koncime s plienkami.

mary939
19. jún 2012

@vojann ktore vlniaky by si mi na zaciatok odporucila?

behulka
19. jún 2012

@lyongirl
na bambus neviem ako pôsobí ocot, ale pul rozožiera, to som skúšala. Moč je však tiež agresívny a pôsobí dlhšiu dobu než ocot pri pláchaní. Preto niekto odporúča i vyberať vkladačky z kapsoviek a skladovať ich oddelene a pul nohavičky po použití otrieť handričkou. No tak či tak, majú plienky svoju životnosť, po čase sa zoderú, povedala by som max. dve deti, ak si dobre pamätám BL mali písané životnosť 200 praní.
@blovitc
120 aj sušenie vonku pomáha, keď pofukuje alebo žehlenie. Kúra veľmi dlhodobo nepomáha, po pár praniach je tvrdosť späť
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
@mariynka
vlniačiky som dávala od narodenia, do nich štvorcovú plienku poskladanú na novosklad, neskôr štvorovú plienku poskladanú na obdĺžnik. Pre malé bábo sú lepšie zapínacie. Do naťahovacích sa bábätko spočiatku ťažko "nasúva", treba mu pri tom dvíhať zadoček. Mala som troje a jedny pul ako záložné.

mariynka
19. jún 2012

@behulka dakujem krasne 😵 a kolko ks si mala 4coviek? a ake vlniaciky? tie z australskej vlny? 😅 dakujem 😉

vojann
19. jún 2012

@mary939 skor napisem, ktore by som neodporucila - disany a popoliny natahovacie mi pridu hrube na leto. Ja som velmi spokojna s loveybums myslim, ze mam verziu jersy, potom babyidea vlniaky na patentky - super, ale na den nepouzitelne - robia strasne velky zadocek, BOJ -mala som ich rada, tie dcerka nosila od dvoch mesiacov. Mne problem natiahnut ich nerobilo, ale je na tom kus pravdy, ze pri malickom babatku su pohodlnejsie na zapinanie. Potom nase bionos - z tych, co som mala najtensie - dobre na nohavickove plienky, novosklad - nemaju gumicku sice dietatko nic netlaci, ale na stvorce narovno nepouzitelne- aspon pri vacsich detoch, ale riesime to 🙂
a popoliny natahovacie- s tymi som bola najmenej spokojna, proste nam nesadli.
Urcite su dobre aj babyidea shorties a longies.

vojann
19. jún 2012

@mariynka ja som kupovala 30 stvorcov a v pohode mi to stacilo. Ale skoro som zacala pouzivat nohavickove na noc + mala som zopar baby lucy classic. Podla mna vsak uvidis kup 30 a keby nestacia, tak potom dokupis.

ramzesa
19. jún 2012

@mariynka ja mam asi 40 stvorcov a teda tocila som ich jedna radost 😅 ... LTT mi vystacili... aj za noc som niekedy nazbierala riadnu kopu 😅 ... ale pouzivala som ich aj pri kojeni, aj na utieranie po kupani... cize mozno cisto na prebalovanie 30 by Ti mohlo stacit 🙂. Mam 15ks PoPoLiNi, 3ks Kikko bambusove a zvysok cosi cez 20 takych a la sietka proti hmyzu, este po starsich, a tie na ten prvy mesiac tiez posluzili, teraz sa uz daju zmykat, takze skoro vobec nepouzivam.

andulqa
19. jún 2012

@mary939 mozem sa opytat tie vrchne nohavicky Flip to su ktore? lebo som nasla zebumgenius flip, alehovoris ze bumgenius su vam este velke...mam v tom chaos 😀

zuzanamolnarova
19. jún 2012

@andulqa ak môžem odpoviem ja 🙂 áno flipky sú bum genius flip - dajú sa kúpiť samostatne alebo aj v sade - či so stay dray vkladačkai či s organickou vkladačkou. Vkladačka so stay dray vrstvou udržuje riťku v suchu a vkladačka organic je zo 100% organickej bavlny. Pri prvej je "umelinka" pri zadočku pri druhej "príroda" 😀 Kúpou sady ušetríš trošku penazí 🙂

ivanka.7
19. jún 2012

Tak som dnes malej dala prvykrat AIO - bumkins. Sadla krasne, vyzerala v nej uzasne aaa... samozrejme sa do nej pokakala (lenze ja som to tusila a strcila som jej tam flisovu separacku! :D).

andulqa
19. jún 2012

@zuzanamolnarova tak potom som dobre nasla 🙂 obcas v tom mam este chaos 😅 😅 😅 ale uz mi to je vsetko ovela jasnejsie ako pred tyzdnom 😀 ale su potom aj ine BumGenius vrchne nohavicky? ked @mary939 pise ze flipky pouziva dva a bumgenius su im velke? to mi nie je celkom jasne 😅

ja asi vyskusam z kazdeho rozku trosku a uvidime co nam bude najviac vyhovovat 🙂 🙂 🙂 ja som sa chcela vyhnut stvorcom, ale vidim ze to je pre novorodencov asi najvyhodnejsie 🙂

zuzanamolnarova
19. jún 2012

@andulqa no myslím si že @mary939 myslela na BumGenius kapsovky - nájdeš ich v každom e-shope pod názvom BunGenius onesize V4 (ak by si sa stretla výrazom V3 tak to je staršia generácie týchto kapsoviek) Potom BumGenius má aj plienky typu všetko v jednom (AIO) nájdeš ich pod názvom BumGenius freetime one size a my ich tu v téme nazývame freetimky 😀
dávam ti do pozornosti články napr od @zojec @zfidorka @handricky 🙂

andulqa
19. jún 2012

@zuzanamolnarova ano ano, to mam vsetko nastudovane uz 😀 🙂 len ma teraz zmiatli tie nazvy 😀

zojec
19. jún 2012

jej tu ma niekto spomina 😉 prizam sa, ze nemam teraz velmi cas tu k vam zavitat, mam toho celkom dost 😉 ale su to take pekne starosti..
nejake postrehy 🙂 u nas teraz ficia len stvorce v LVB zapinacich vlniakoch, na noc pridam malu bmb vkladacku. ked som davala pulky, mal strasne zaparenu ritku. kapsovky davam ked ideme prec. kaka do kazdej plienky take male frcky, takze ani novosklad este neskladam 😉

@zuzanamolnarova mala by som ten moj clanok aj trosku aktualizovat.. snad sa mi podari.. nove plieny som uz davno nekupovala a ani sa nechystam.. v tejto faze mam pocit, ze stvorce su uplne genialne 😀 😀
taky maly poznatok po 2 rokoch latkovania malej.. zas a znova mi ako najlepsie plienky vychadzaju BG 4.0.. tie patentkove su stale ako nove, naozaj na nich skoro vobec nie je vidiet pouzivanie. skoda, ze je tam tak malo sava vkladacka.. mali by to vyrobcovia prehodnotit.. 🙂
asi pred mesiacom ma dost sklamali TB V2.. cely pul sa mi zvnutra ponicil, odlepil sa od latky a cely sa polepil dokopy :( nesusila som ani na slnku ani neprala na viac ako 60 :( som smutna, lebo strihovo boli naozaj velmi dobre.. skusim ich este opravit..z vrchnych puliek urcite vedu flipky a z vlniakov LVB crepe patentkove..
IB tutto, maju uplne naprd vkladacky, ale aj s viac savymi uz pri vacsom dietati pretekaju (nestacia, nie popri gumicke) tak isto aj IB d lish.. viac vypchat sa nedaju lebo su uzke..
nohavickove plienky som prestala pouzivat asi pred rokom a myslim, ze sa k nim uz nevratim.. ale uvidime co este bude 😉
tak pekny vecer latkarky

susul
19. jún 2012

@andulqa noo ja ked som zacala studovat toto formu, tak som vzdy mala pootvarane stranky s plienkami a ked sa baby bavili o nejakej plienke tak som vzdy kukala. Na nervy boli vsetky tie skratky, ktore pouzivali, kolkokrat som len typovala, ze co to vlastne riesia. Manzel sa vtedy dobre bavil, ze cokolvek zadaval do vyhladavaca, tak mu to vyhadzovalo same plienky, resp. stranky s latkovkami 🙂 . Dokonca pred kompletizaciou objednavky latkovej vybavy sa mi o plienkach uz aj snivalo.

blovitc120
19. jún 2012

@zojec jej gratulujem, este som ti asi negratulovala k syncekovi 🙂

zuzanamolnarova
19. jún 2012

@zojec vitaj zase v látkovkách 🙂 chýbala si mi 😀 krásne starosti 🙂

andulqa
19. jún 2012

@susul a co myslis ze tu mam pootvarane? 😀 😀 ale uz pomalinky sa v tom orientujem, ze co chcem asi vyskusat a potom uvidime ako dalej 🙂

ivanka.7
19. jún 2012

@susul uplne viem ako sa citis... ja som k tomu este kazdy den pozerala bazar tu na M s latkovkami, ci nie je v ponuke nieco dobre, nepouzivane/malo pouzivane za nejaku super cenu :D a tiez sa mi o nich snivalo :D

kkl82
19. jún 2012

@mariynka @mary939 spotreba plienok je velmi individualna, moj bubo do troch mesiacov doslova jacal, ked si curkol a tak som ho musela cez den vzdy prebalit, niekedy aj po 20 minutach. zobudzalo ho to, nezaspaval kvoli tomu a niekedy ho to vyrusovalo aj pri kojeni. ak som hned prebalila, tak sa otocil na bok a spal dalej. ak som neprebalila, tak sa uplne prebral a bolo po spanku. ale inak mal krasny rezim, 2 hodiny spanku a hodinka hore (vratane krmenia). v noci mu napodiv mokra plienka nevadila, ale aj tak som prebalovala vzdy pred krmenim. takze, my sme spotrebovavali 20 a viac plienok denne. idealne je mat tych 40 stvorcov na zaciatok a potom popripade dokupit. treba mysliet aj na to, ze stvorce budes pouzivat aj na ine ucely - pod hlavicku, na odgrgnutie atd. kamoska, co pouziva jednorazovky ma 20 ks stvorcov a vravi, ze ich musi prat kazdy treti-stvrty den. takze ak chces latkovat so stvorcami, tak tych 40 je optimalne mininum.

zuzanamolnarova
19. jún 2012

@susul @ivanka.7 mne sa aj dnes o nich sníva 🙂 som asi plienkomaniačka 😀 či? 🙂

kkl82
19. jún 2012

@zojec to s tym easyfitmi V2 sa stalo aj mne, ale zo 14 ks, ktore pouzivam je to na dvoch. ja som to pripisovala susicke, lebo nez som sa zorientovala, tak som to susila na blbom programe. pouzivat sa ale stale daju, nikde nic neprevlha a dokonca to ani nepuka alebo nederavi, coho som sa bala. ale asi to bude nejaka blba varka z vyroby, lebo na tych mojich badam, ze akoby boli 3 rozne druhy PULu.