Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
21. jún 2012

@lyongirl ja som prvykrat zle precitala navod a dala som normalne praci prostriedok na vlnu (mam woolite) a vysledok bol ovela lepsi ako s detskym samponom. ale s tym detskym samponom to mozno bolo horsie lebo neobsahuje mydlo 😖

kkl82
21. jún 2012

@susul uschnut uplne, alebo takmer uplne, zalezi, ako sa ponahlam 😉 naposledy som lanolinovala velmi narychlo, lebo v piatok gatuse prisli postou a v sobotu som ich potrebovala pouzivat a tak som dala dvojnasobne mnozstvo lanolinu. zatial frcia bez nehody, akurat, ze ten lanolin niekde vytvoril take mastne flaky a nie je pekne rovnomerne vpity do merina...

kkl82
21. jún 2012

baby, kuk sem, ja sa na niektore neviem vynadivat 😎 http://www.etsy.com/search/handmade?q=diaper wo...

lyongirl
21. jún 2012

@zfidorka
@nenocka nejak som sa sem nedostala a zarobila to, niečo cez 0,5l vody k tomu viac ako 1ČL lanolínu a dala som 0,5 ČL šampónu, ale nezdalo sa mi to také mliečne, tak som dala tú Linolu ešte a už to vyzeralo super, no som zvedavá, čo sa z toho vykľuje. Ďakujem za rady 🙂

nenocka
21. jún 2012

@kkl82 aj tu sú krásne kúsky http://www.oekolinchen.de/ 😉

anelisa
21. jún 2012

@vojann dakujem za fotku 🙂 fakt vyzeraju dost mohutne, az take nechcem 😅 asi skoncim pri loveybums, ked ich vsetci vychvaluju
@zfidorka esteze mas dobru pamat a privolala si sem @dugyna - u 🙂 nakoniec ich teda nekupim, asi by som ich nevyuzila so stvorcom narovno, ked su take velke.
@kkl82 kedy predpokladas, ze budes objednavat z us lovikovej stranky? Pridala by som sa.
Prip. niekto iny..........nechystate sa objednavat? 😕

dugyna
21. jún 2012

@anelisa radsej nejake usi alebo ustrikuj 🙂

lumarque
21. jún 2012

@anelisa ahoj no ja by som mozno jedny objednala, najmensiu velkost. Nevies kolko vyjde postovne?

mary939
21. jún 2012

dievcata, co so separackami, ked ich nechcem splachovat, aby neupchali zachod? ako ich pouzivate a likvidujete vy?

nenocka
21. jún 2012

@mary939 do sáčku, zaviazať a šup do koša 🙂

blovitc120
21. jún 2012

Hm, mne separacka v plastovom sacku a v smetnom kosi moc ekologicka nepride. Ja by som skor osprchovala a zahodila bez toho sacku.

Inak hlasim uspesne lanolinovanie na 4. pokus pri lovikoch, uspeli v teste s lyzickou vody @peluskovo. Tak ale posledna kura bola 3 riadne lyzicky lanolinu v 4 dl vody plus detsky sampon. Neviem, kto sa ma pytal, ale mliecne som to mala vzdy, tak neviem, kde bola chyba.

lyongirl
21. jún 2012

ja sa chcem spýtať, či tie vlniaky po nalanolínovaní, keď sú mokré majú byť také hrozne mastné, že si treba ten lanolín až z rúk vymývať? Normálne som mala celý lavórik mastný, s čím to potom dávate dolu? Koľko budú potom také "voskové" na pocit?

peluskovo
22. jún 2012

@blovitc120 inac ma napadlo na temu lanolinovanie , ze mne sa sa stalo asi 2-3x ze pretiekli vlniaciky ale zistila som ze len vtedy,ked som ich v jednom lavori lanolinovala viac kusov naraz. teraz lanolinujem kazde zvlast a funguje to. tak neviem dievcence, ci nahodou aj tu nie je zadrhel, ak ich dame naraz viac / samozrejme nedala som do litra 3 ks, ale adekvatbe mnozstvo vody a lanolinu na pocet kusov, len to bolo spolu / teda 2 alebo 3 litre ... /

peluskovo
22. jún 2012

@lyongirl
ony mi pridu po uschnuti menej "mastne"a zvacsa to zmizne po kratkom noseni

mary939
22. jún 2012

@blovitc120 ved prave, ani mne sa ten sacok moc nepaci 😝

ivanka.7
22. jún 2012

@mary939 velmi pokakanu osprchuj a hod do kosa normalne bez sacku... nam to z kosa takto vobec necitit (zato obal od masa, ked varime psovi alebo teda aj sebe... to treba kos do pol dna vyniest, inak koniec :D)

blovitc120
22. jún 2012

@ivanka.7 presne tak, su tam vacsie smrady v smetnom kosi. Ja zatial splachujem bez ujmy na wc a musim sa pochvalit, ze uz 3 dni chytam takmer vsetky kaky do umyvadla a ciky teda na seba 😅

kkl82
22. jún 2012

@peluskovo ja vzdy lanolinujem dvoje-troje naraz, ale v takom plytkom a sirokom lavoriku, takze je to asi to iste 😉

kkl82
22. jún 2012

@lyongirl to polepenie lavoriku a ruk je normalne, lebo sa lanolin usadza vsade, nielen na vlniacikoch. lavorik umyjes horucou vodou a jarou, pripadne nejakym inym odmastovacom... na ruky to mas dobru premastujucu kuru na suchu pokozku 😝 ale aj to ide mydlom a teplou vodou v pohode dole

ivanka.7
22. jún 2012

@blovitc120 ja splachujem tie pokakane tiez, ale niektore koncia aj v kosi... podla situacie, kde sa prave hybem :D my to mame trochu rozhodene, tlaci ju brucho, ma tam nejako vela vzduchu, normalne mi niekedy az krici, ked tlaci nad umyvadlom, tak ju nechcem stresovat a som rada ked to z nej vyjde hocijako a hocikam, takze som vcera doobeda mala dve pokakane plienky, ale bola som cela rada, ze je to vonku 😅

risolino
22. jún 2012

Aké látkové plienočky by ste odporučili na noc? 🙂 Budíme sa až nad ránom... tak aby vydržali celú noc... zatiaľ dávame pampersky a cez deň látkujeme 🙂

zfidorka
22. jún 2012

@risolino pre ake velke babatko?

risolino
22. jún 2012

@zfidorka mali sme rôčik 🙂

zfidorka
22. jún 2012

@risolino na noc su dobre nohavickove plienky, bud nocna anavy, alebo bambi roxy dvojvelkostna so stvorcovou vkladackou velkost 2, alebo tots bots stretch doplnena napr. baby idea prefoldom... na to pulky (ale vacsi strih) alebo super su natahovacie vlniaky (moja laska baby idea shorties 🙂 )

risolino
22. jún 2012

@zfidorka jééééj ďakujem... akurát premýšľam, že objednám bambi roxy a vyskúšame, ale ešte musím nájsť aj nejaké pulky 🙂

zfidorka
22. jún 2012

@risolino pulky su dobre priestranne napr. blueberry

risolino
22. jún 2012

@zfidorka a napr. vrchné nohavičky sweetmonkey neboli by dobré na noc?

vojann
22. jún 2012

@risolino ja som zo sweet monkey spokojna, ale blueberry su na noc vhodnejsie, pretoze maju zdvojene gumicky okolo noziciek, preto su priestrannejsie. Sweet monkey nemaju tie kridelka okolo noziciek, teda su urcene skor na den a stvorcove plienky poskladane narovno.

risolino
22. jún 2012

@vojann Ďakujem 🙂 takže pohľadám blueberry ... dúfam, že nám sadnú 🙂 a vlniaky asi teraz v lete sú nepraktické...

vavrenka
22. jún 2012

@risolino prave v ete su tenke vlnaiky naj naj vrchne nohavicky! su priedusne, pokozka babatka v nich moze dychat. ja v lete pouzivam hlavne vlniakciky..