Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hoogy
24. jún 2012

@susul
@janulkan
@nelika666 dakujem kocky, aj som tak nad tym rozmyslala, ze dam raz a potom za priebehu ako bude mala stale viac cikat tak sa ta savost pranim docieli. dakujem za rady 🙂

nelika666
24. jún 2012

@zfidorka @susul dakujem 😉

zuzanamolnarova
24. jún 2012

@inuska29 ja by som k tým soci štvorcom dokúpila ešte nejaké dobré bambusové vkladačky napr takéto
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/i0b3/ba... alebo takéto
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/lbmf/ba... na zvýšenie savosti tých bavlnených soci štvorcov - lebo podľa mojej skúsenosti veľkému bábätku už samé nepostačujú (čúra menej ale veľké množstvá) Ako radí zfidorka dokúp si pár PULiek a na von či k dr kapsovky či AIO po pár kusov aby si vyskúšala ktorý strih ti vyhovuje 🙂

zuzanamolnarova
24. jún 2012

@hoogy nové boli preprané len raz a zabiehali sa pod riťulkou 🙂

anelisa
24. jún 2012

ahojte 🙂 mala ma skaredy vysyp v krizovej oblasti a na bokoch ☹ Najskor som myslela, ze su to len normalne potnicky, ale vyzera to tak, ze to ma tam, kde jej uz nesiaha stvorec a dotyka sa jej pokozka s vrchnymi nohavickami. V poslednych dnoch som davala hlavne vlniaky, ale obcas som jej dala aj flipky. Myslite, ze moze takto zle reagovat na vlniaky? 😕 A to som chcela objednavat dalsie vlniaky 😝 Asi este pockam a budem sledovat, nech nevyhodim zbytocne peniaze. Od dnes budem davat len flipky a uvidim. A neviete, cim by som jej to mohla natriet?
@dugyna mam sice kupene 2 klbka sumavskej vlny, takze teoreticky by sa mohli nejake vlniaky ustrikovat, ale musela by som mamu ponahanat, lebo ja som sa zatial najviac dostala po šál 😅
@lumarque vlniaky zatial nejdem riesit (vid vyssie), ak sa rozhodnem, dam Ti vediet 😉

keziah
24. jún 2012

Dievcata, viete mi poradit? Pokial by ste porovnavali BG organic a BG freetime, ktore vam viac vyhovuju a preco?
A mate niektora skusenost s wonderoos v2 minky a wonderoos real easy? Tiez by ma zaujimalo porovnanie.

susul
24. jún 2012

@keziah BG organic je z biobavlny a dlhsie schne, BG freetime je mikrovlakno so stay dry povrchom, schne rychlo ale nam moc nesedel strih a maly mi ju precikal vzdy. Jemu nepotiahla ani 2 hodiny. Nakoniec som ju predala. Neviem v com bol problem, lebo napriklad vkladacka stay dry od bum genius mu vydrzala vo flipkach v pohode v tom obdobi.
Woneeroos V2 minky je kapsovka real easy je taky hybrid vkladacka sa da vytiahnut z kapsy, ale je prisita, material vkladacky je biobavlna a vo V2 je to bambus a mirkovlakno. Wonderoos je jednovelkostna a real easy je treba kupovat podla vahy dietatka a proporcii. V2 je skutocne sava plienka a ma velmi dobru bambusovu vkladacku. Ja som z V2 viac vyuzila vkladacku, ako samotnu kapsu plienky, mne moc nesedelo to zapinanie a maly bol v tom ako mravec, nenapchala som ho do ziadnych gati.

blovitc120
24. jún 2012

@anelisa niektore deti su alergicke na lanolin, ale snad to mala len z tepla...

strociatka
24. jún 2012

ahoj babulky, dlho som nebola, chcem sa s Vami poradit. Potrebovala (skor uvazujem) by som si dokupit do kapsoviek nahradne vkladacky, ale kedze je take strasne teplo, chcela by som nieco tensie, ale super save, viete mi poradit? S cim mate dobru skusenost? Aby to neboli vyhodene peniaze. Existuje vobec nieco take? Moc krat dakujem 😉

kkl82
24. jún 2012

@anelisa moze to byt fakt tym lanolinom, najma ked si spominala, ze si dostala z lekarne stary po zaruke... lanolin je alergen, ale bolo by dobre skusit nalanolinovat hypoalergennym lanolinom, napr. tym lansinohom... ale tiez to kludne moze byt s tepla, alebo tych puliek. mne sa tiez maly len pred asi dvoma tyzdnami zacal vysypavat v miestach, kde sa mu pulky dotykaju pokozky. vo vlniakoch je v pohode.

handricky
24. jún 2012

@inuska29 alebo keby ta omrzeli socik stvorce, pozri u mna v shope bambusky Flisy a Softy plus na to tie vrchne gatky co ti baby pisali

zfidorka
24. jún 2012

@anelisa tazko povedat z coho konkretne to ma.. moze to byt z flipiek, aj vlniakov... niektore deti byvaju citlive na lanolin a napr. atopikom sa vlna neodporuca... ale v tomto teple sa jej to mozno zaparilo aj pod flipkami...
ja by som davala masticku, ktora sa ti osvedcila pri koznych problemoch, kazdemu babu zabera nieco ine...

zfidorka
24. jún 2012

@strociatka najsavejsi material maju baby idea bamboo prefold/twofold... ked mozes, tak chod pozriet osobne, kazdy si pod tenkym predstavuje nieco ine 😉

handricky
24. jún 2012

@strociatka no, super save ale tenke ani moc neexistuje. ono je to takto: cim viac vrstiev alebo cim vacsia gramaz, tym vacsia savost, ale tym padom aj hrubsie.
Materialy: 1, bambus 2, konope 3, biobavlna .. 4, mikrovlakno, co je taky savy hybrid..

A teraz k tej supersavosti. Za jeden z najsavejsich materialov je povazovany flis (flaus) a tym padom je najlepsi bambusovy. A pokial ma byt supersavy tak 100% bambus. Pozri u mna v shope Flisy 100 (2 alebo 3 vrstvove) alebo v inych schopoch Babyidea prefold, Little Lamb prefold flisovy do kapsy.
Z tohto vsetkeho ak berieme v uvahu slovo TENSIE, tak je to Flisy 100 2 vrstvova, neviem vsak ci bude potom splnat slovo supersavy.
100% bambus vsak nema az taku trvacnost/odolnost navyse sa dost zraza, preto sa uz vacsinou miesa s biobavlnou a najcastejsie v pomere 70/30. Pozri napr. u mna v shope Flisy 75/25. alebo Babylucy Frefold je 70/30

Ak nie flis, tak dobre save je frote. A to pletene. Pozri u mna v shope Froty Onesize, Froty Cubes Onesize /ta je ale dost hruba. Alebo v inych shopoch napr. Wonderoo vkladacka do kapsy ( tiez je hruba)

susul
25. jún 2012

@strociatka ja odporucam flisy od handricky su fakt super save a nie su az take objemne. Ja do kapsoviek davam mikrovlaknovu vkladacku original + doplnam babmbusovou od handricky takou tenkou tusim ju ma v eshope oznacenu ako vkladacky lighty, je tenucka a na dotyk jemnucka a aj sama o sebe dost nasaje. Pouzivam aj samostatne ako vkladacku do flipiek, len tam sa mi niekedy zroluje, lebo je taka tensia.

zuzanamolnarova
25. jún 2012

@strociatka aj ja by som ti odporúčila flisy od handričky - sú lepšie ako babyidea prefoldy (nasajú viac a sú aj rozmerovo väčšie a nemám pocit že by boli hrubé a musím ti povedať že pred kúpou vkladačiek flisy som bola fanušíčka Babyidea prefoldov 😝

zuzanamolnarova
25. jún 2012

@anelisa aj ja sa pripájam k tomu názoru že to môže to mať od lanolinu alebo v tomto teple aj od flipiek 😝

susul
25. jún 2012

@strociatka suhlas so zuzkoumolnarovou, flisy od handricky su take akoby hutnejsie, nasaju toho naozaj dost.

@kkl82 kde sa da kupit hypoalergenny lanolin na lanolinovanie vlniakov? Dik za tip.

inuska29
25. jún 2012

@zfidorka ,zuzanamolnarova,zfidorka...ďakujem za rady,nemám totiž žiadne skúsenosti....a ak zdravie dovolí,možno by som tak o 4-5r išla "do 3.bábätka"...takže by to bolo v pohode.....vyskúšať a MAŤ fajn "peľušky"..dik holky

strociatka
25. jún 2012

@zuzanamolnarova mozem ta poprosit o link? 🙂

uz som nasla, dakujem 🙂

zuzanamolnarova
25. jún 2012

@strociatka v každom prípade ti ich odporučujem - teraz mi prišli Flisy 100 veľkosť L - jemné, krásne, veľké, ľahké a tenučké - savosť ti neskúr zreferujem 🙂

@handricky ĎAKUJEM 🙂 🙂 🙂

strociatka
25. jún 2012

@zuzanamolnarova prosim ta a mozes mi presne na tieto poslat link? nejak som sa zamotala... 😕

strociatka
25. jún 2012

@zuzanamolnarova uz som nasla 😀

dugyna
25. jún 2012

@anelisa nam tiez strikovala bakbka :ň

zuzanamolnarova
25. jún 2012

@strociatka jaaaaj zabudla 😝 som sú3 vrstvové 🙂

risolino
25. jún 2012

aké máte skúsenosti s plienočkami Aitu? napr. vrchné nohavičky velur? alebo plienočky na noc? 🙂

strociatka
25. jún 2012

@risolino tiez po nich uz dlhsie pokukujem 😉 ale este nemam

kkl82
25. jún 2012

@susul poznam len jednu znacku, ktora o sebe tvrdi, ze predava najcistejsi lanolin na svete - lansinoh http://www.lansinoh.sk/download/HPA_Lanolin_bro..., http://www.lansinoh.sk/produkty/lansinoh-hpa-la....
da sa kupit v niektorych lekarnach (http://www.lansinoh.sk/mapa.html/zilinsky-kraj/) alebo na nete. ja som objednavala z uk amazonu s inymi vecickami, takze sa to super oplatilo, lebo mam 56g balenie za cenu toho mensieho. je trochu drahsi, ale ja som si ho kupovala po porode na bradavky (cisty zazrak 😉 ) a teraz zbytok pouzivam na vlniaky. urcite odporucam, lebo mne sa este nestalo, ze by mi vlniaky prepustili 😀

susul
25. jún 2012

@risolino Liongril ich kupovala teraz nedavno a velmi sa jej pozdavalo prepracovanie

susul
25. jún 2012

@kkl82 ja mam zas lanolin od aventu, zeby som vyskusala? 🙂 konzistencia je velmi podobna tomu z lekarne..