Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
7. júl 2012

@artemissska ak ti pulky zakryju celu plienku tak preco nie. Problem je ked ostane nejaka cast nohavickovej plienky nepokryta pulom, tadial to po nacucani prevlhne.

artemissska
7. júl 2012

@susul no, veď to práve neviem, či to prekryje, chcela som vedieť, či to nemá niekto odskúšané, lebo ja to nemám ako odskúšať, keď používam vrchné PUL nohavičky jednoveľkostné a iné nemám 😒

lyongirl
8. júl 2012

@artemissska Lei, to chce vedieť tá baba? Ja osobne si myslím, že nohavičky veľkosti S na to nenavlečie, ale nakoľko som nikdy nohavičky veľkosti S nemala, tak možno tvrdím blbosť...ale logicky nohavičky veľkosť S budú pre najmenšie bábatko a Lollipokla č. 2 je veľkostne už niekde úplne inde a ja si neviem predstaviť, že by som tie malilinké nohavičky, ktoré som teda nikdy nemala mala navliecť Domkovi na tú plienku, ktorá nie je zďaleka tak maličká...podľa mňa to neprekryje...

lyongirl
8. júl 2012

ale možno @blovic120 bude mať skúsenosť 🙂 viď príspevky vyššie 🙂

zuzanamolnarova
8. júl 2012

@artemissska ja si myslím že pulky vo veľkosti S nebudú dobré na LP 2. Myslím si to preto lebo ja som mala napr Pulky babylucy S-ky a tie boli veľmi malinké neboli dobré ani na nohavičkové plienky LL č. 1 Takže na č. 2 určite ich nik nenavlečie 😝

artemissska
8. júl 2012

@susul
@lyongirl
@zuzanamolnarova
Babuľky ďakujem Vám za odpovede, nakoniec vysvitlo, že tá pani má tiež jednoveľkostné nohavičky a ona to myslela tak, že keď ich zapne na tú najmenšiu veľkosť pomocou patentiek, že či to tú plienočku prekryje. Tak som to vyskúšala a úplne v pohode. Ešte tam je aj vôľa 🙂

estterka
8. júl 2012

ahojte,ake mate skusenosti s pop-in plienkami? tie nove sady co su. dakujem

rolla20
8. júl 2012

ahojte, som tu nova a tiez sa chcem spytat na skusenosti s flisacikmi Anavy?? mam dilemu, ci ich kupit alebo nie, chcela by som ich pouzivat iba na noc (mame 12kileckov) ze ci prevlhnu alebo vydrzia. mam skusenosti iba s PUlkami

lyongirl
8. júl 2012

@rolla20 ja skúsenosť nemám, ale baby tu písali, že nie sú vhodné pre staršie dieťatko, lebo prevlhajú, nešla by som už pri takom vačšom dieťatku do nich...

rolla20
8. júl 2012

@lyongirl ahoj dominika, diky, aj som si myslela, ale nebola som si ista 🙂 inak to som ja viera z fb, tak sa tu pomalicky zabieham

aimeecloe
8. júl 2012

@barunka ono to zalezi aky plienkovy system clovek ma...My sme mali bambusove plienky boli presne ako pampers a jednoznacne si ich odporucam, ziadne pretecenia, plakania babatka ci zapareny zadocek....proste super...akurat to schnutie bolo horsie....ale to sme potom zmenili na susenie v susicke a bolo super....

lyongirl
8. júl 2012

@rolla20 jéj Vierka ahoj, som nevedela 🙂, ale aspoň viem 🙂

juliam
8. júl 2012

@rolla20 flisáky už nekupuj. ako písala dominika, tlakom prevlhnú. radšej vlniačiky alebo ostaň pri pulkách 😉
@estterka ja mám pop in plienku, ale malého nejak otláča. musím ešte vyskúšať zväčšiť, či sa to nenapraví... inak je fajn.

peluskovo
9. júl 2012

@rolla20
pre starsie dietatko by som odporucila na noc skor vlniaciky, anavy robi strihovo podobne flisacikom.
@estterka my mame tu novu pop in bambo a som z nej unesena, na to ze ma jadro bambus, krasne odopnes dve vkladacky a pekne rychlo preschnu, jadro vies aj v pripade potreby vymenit iba to / nemusis celu plienku , tak ako j eot napr u grovia shell / , savost vynikajuca odkedy ich mame, su po easyfit V2 / bambus verzia / nase najoblubenejsie bambuskove.stare pop in som mala v ruke iba raz, ale tie nove mi pridu aj materialovo lepsie spracovane, aj ked nedam ruku do ohna, kedze tie stare som drzala naozaj iba raz, nemam doma.
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/yrjk/po...
https://www.modrykonik.sk/shopy/moj-shop/plienk...

susul
9. júl 2012

@estterka pop in su pre man jedny za najoblubenejsich, mam bambusove, je to sice ten starsi typ, ale system je rovnaky, mozno len tie pouzite materialy, co su teraz su asi lepsie. Lebo jedine co tej starsej verzii mozem vytknut, je to, ze nohavicky boli akoby zvrchu zamatove a tam sa robli take zmolky. Ale strihovo aj system vkladaciek sa mi zda rovnaky u oboch typov. Pokial ide o prepracovanie a kvalitu sitia tak nemaju chybu. Niektore baby pisali, ze im nesadol strih nohaviciek a tam je skutocne moznost, ze nebude sediet je tak trochu inak krojeny hore, ale to je rizko pri kazdej novej plienke/znacke/. Savost je super, nam ani raz nepretiekli. S nocnou vkladackou som pouzila uz parkrat aj na noc a v pohode zvladaju. Ak je to tak, ako pise peluskovo, ze tie materialy este vylepsili, tak by som nevahala 😉
Inak nenocka ma tu novu, tak mozno ona zhodnoti.

blovitc120
9. júl 2012

@estterka ja som objednala jednu pop in new gen na skusku a som nadsena 🙂

blovitc120
9. júl 2012

@artemissska ja na Lollipop velkost 2 pouzivam PUL Blueberrie coveralls alebo vlniaky, ale podla toho, ako to vyzera, myslim, ze najmensie PUL to neprekryju

rolla20
9. júl 2012

@peluskovo moc sa do vlniakov nehrniem a pouzivam klasicke bambusove stvorce na rovno, takze som kuk na stranku a najviac by sa mi tam pozdavali tie Anavy na patentky - ako sa o ne treba starat a ako casto?? mozno sa necham prehovorit 😀 a co sa tyka tych flissakov, tak tam pisu, ze je to do odnaucenia na nocnik a mozu byt na noc, preto som sa pytala...

tamara2307
9. júl 2012

ahojte, chcela by som sa skúsenych opýtať, či mi bude stačiť sada vrchných nohavičiek /5ks/, štvorcových plienok /20ks/, bambusových vkladačiek na noc /10ks/ a separačných plienok na prvé mesiace? o kapsove, AIO, SIO a pod nemám záujem. vystačím si s tým?

ivanka.7
9. júl 2012

@tamara2307 stvorcov by som tak 20 pridala 🙂 to ti bude potom bude stacit 🙂

zfidorka
9. júl 2012

@tamara2307 stvorcovych mas podla mna malo, dobre je mat tak 30-40 stvorcov, kedze budes davat hlavne tie...
vrchne nohavicky by ti mali stacit aj s rezervou 4 ks, dalsie pripadne dokupis...
bambusove vkladacky na noc myslis len na dolozenie k stvorcom, alebo velke (prefoldy)?

tamara2307
9. júl 2012

@ivanka.7
@zfidorka ďakujem dievčatá, tie štvorce tada raz toľko. myslíte, že si s tým teda vystačíme? lebo keď som tu tak čítala pár príspevkov a videla tie výbavy..ja som v tomto úplný analfabet.
tie vkladačky len na doloženie, pre istotu.

ivanka.7
9. júl 2012

@tamara2307 na zaciatok ti to bude stacit, potom neskor na von a na noc dokupis podla mna daco savejsie

tamara2307
9. júl 2012

@ivanka.7 čo konkrétne?

tamara2307
9. júl 2012

a ešte takáto otázka: tie štvorce mám kúpiť vo veľkosti 40x40 alebo 80x80? a môžem s látkovými začať už od narodenia?

ivanka.7
9. júl 2012

@tamara2307 no, neskor ti ked pojdes napr. na vylet nebude stacit stvorec s vkladackou bambusovou, lebo ti babo bude cikat viac 🙂 takze minimalne dalsie bambusove vkladacky budes dokupovat, ak budes stale proti kapsovkam alebo AIO 🙂 @handricky ma dobry sortiment vkladaciek alebo su potom baby idea prefoldy (ja nemam skusenosti, takze neviem, mne zatial stacia stvorce 🙂)

Mozes latkovat od narodenia (ja som na to energiu nemala, zacala som, ked mala mala 3-4 tyzdne) a stvorce urcite 70*70 alebo 80*80. Tie 30*30 a 40*40 sa daju pouzit neskor ako dodatocna vkladacka.

zfidorka
9. júl 2012

@tamara2307 s 30-40 stvorcami (70x70 alebo 80x80), 4 vrchnymi a 10 bambusovymi vkladackami si na zaciatok vystacis...
aj dalej mozes davat tuto zostavu na doma na den, na noc budes potrebovat bambusove nohavickove a ked budes chciet pohodlne prebalovanie mimo domu, tak kapsove plienky...
ja som zacala malej davat latkovky od prichodu z porodnice, takze mozes zacat od narodenia...

rolla20
9. júl 2012

mamicky, latkujem a aj tak ma maly cervenu ritulku, co by ste mi poradili?? davam klasicky puder, trosku to prejde a potom zas. nadielku mame kazdy den 1krat a teraz trochu redsiu. co je zaujimave cikulku ma o.k., len ta ritulka je cervena ☹

lyongirl
9. júl 2012

@rolla20 Vierka aj Domko máva červenú, nakoľko mám stále zásobu Pampers 😅 , tak to neriešim, dám mu Sudocrem a jednorazovku. To nám pomáha asi najviac, ale maminy tu už spomínali, teda @nenocka, čo zaberá im, už si to presne nepamatám, mám ti niekde v IP, idem pohľadať 🙂

lyongirl
9. júl 2012

@rolla20 Vierka toto mi napísala @nenocka, že im pomáha - imazol (keď je to moc zapálené) a keď to preschne, pri každom prebalení ho umývam jarishovým roztokom a natieram framykoinom