Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
10. júl 2012

@monuska342 aj s latkovkami sa da balit nasiroko, nemusis davat pampersky a postolky...
mozes balit tak, ze das nohavickovu, na to vrchne (napr. vlniaky), kludne aj oblecenie a na to das stvorcove plienky poskladane na obdlznik, ktore zafixujes bud snappi sponkami po bokoch, alebo to zafixujes zavazovacou plienkou disana...
siroke balenie znamena to, ze babo je zabalene od kolienka po kolienko, ci to dosiahnes postolkami alebo latkovkami je to iste...

zfidorka
10. júl 2012

@weronnka18 pokakanu plienku je dobre osprchovat silnym prudom vody a tak potriet mydlom, ta sprcha zmyje vacsinu necistoty a s tym zvyskom si uz poradi mydlo... ja som davala zlcove aj obycajne na pranie a zdal sa mi ucinok rovnaky...

rolla20
10. júl 2012

jaa tiez pouzivam na okakane flisove sepracne vlozky silnejsi prud vody a potom preperiem v rukach klasickym obycajnym mydlom ake mam po ruke. plienka byva malokedy okakana, vacsinou to zachyti LL separacka... ale niekedy to schytaju aj pulky 😀

ivanka.7
10. júl 2012

@rolla20 presne, akurat ja nepouzivam na LL separacky ani mydlo, vyperie sa aj tak
na plienkach mam flaky, ale vzdy na inych, po par praniach to zlezie... na tie davam zlcove
pulky prepieram hned, tam to schytaju vacsinou len lemy, ked uz - tiez zlcovym

rolla20
10. júl 2012

@ivanka.7 tak doteraz som ani ja nemusela pouzivat mydlo, ale akosi sme sa v poslednej dobe rozkakali a tak poredsie, takze niekedy to mame aj "za usami"

ianitka
10. júl 2012

@vojann tak cakam a tesim sa... mna vlniaky celkom fascinuju - take tie tenucke,
len teda neviem, co do nich, lebo vkladacky a poskladane stvorce sa mi aj v pulkach stocia a nohavickove ma teda nenadchli 😝
a toto pripinanie, by sa mi teda celkom zapacilo 🙂

chrumka84
11. júl 2012

Ahojte baby. Poradte mi prosim. Staci na novorodenca jedna stvorcova plienka (novosklad) na cikanie aj kakanie? Alebo tak treba dat este jednu plienku, co mi pride uz take hrube alebo nejaku plienkovu vlozku?

zfidorka
11. júl 2012

@chrumka84 na novorodenca by ti 1 plienka na novosklad mala stacit, neskor je dobre pridat malu bambusovu vkladacku... s dalsou stvorcovou plienkou by bolo balenie dost objemne, tak ako pises... ale zase na druhej strane by to bolo balenie nasiroko...

lyongirl
11. júl 2012

mamičky, prečo sa vlniačky nesmú žmýkať v práčke, iba ručne? Myslím nenalanolínované, nalanolínované by som tak logicky nedala, aby som nemala práčku od lanolínu 🙂

kkl82
11. júl 2012

@lyongirl ja oprane zmykam v pracke, rychlejsie tak uschnu a problem s tym este nebol... na hrube davam max 600 otacok, na lightweight loviky kludne aj 800. teraz sa tiez chystam prat, bo sa maly rozhodol kakat, ked lezal na brusku - a to neuniesol ani novosklad pod nimi 😀

ianitka
11. júl 2012

no kym sa k Vam preklikam, aj zabudnem, co som chcela... 😖

ianitka
11. júl 2012

potrebovala by som poradit s plavkami - zatial mam vybrane imse vimse. Viete poradit nieco lepsie?

kkl82
11. júl 2012

idem objednavat nejake veci z uk amazonu, nechcete niektora ten lansinoh lanolin? to velke 56g balenie vyjde na cca 10 eur plus postovne, u nas stoji cca 17 eur. dajte mi vediet do zajtra, ak mate zaujem...

kkl82
11. júl 2012

hrrrrrrrrrrrrrrrrr.... a som nastvana... z loveybums mi prave odpisali, ze uz nebudu robit lightweightky, lebo dodavatel uz nevyraba tu latku... ja krava, mala som objednat vtedy pred mesiacom a bol by pokoj 😢

shopvick
11. júl 2012

@ianitka ja este pouzivam Splash About plavky pre mojho maleho, najdes ich u mna v obchodiku...maju iny strih ako Imse Vimse, su skor take 'bermudove', ja som s nimi spokojna...

shopvick
11. júl 2012

@ianitka Splash About je vyrobca a volaju sa Happy Nappy 🙂

lyongirl
12. júl 2012

@shopvick môžeš mi prosím popísať, ako fungujú tie plavky? Lebo asi som blbá 😀 . Neoprén neprepustí tekutiny, plavky to nasajú a ako to potom z nich dostanem von, vyžmýkam ich? Ani tuhé, ani riedke kako von nevýde, ani moč, kako logicky vymyjem, ale ten moč nasiakne do nejakého sacieho vnútra a potom to len vyžmýkam a preperiem?

shopvick
12. júl 2012

@lyongirl tieto plavky zachytia len tuhu cast, moc prepustia dalej...takze ak nie su pokakane, tak ich len preplachnes a je to a ked su pokakane tak preperies...takze ziadne sacie vnutro tam nie je, nie su nijako komplikovane 🙂

nenocka
12. júl 2012

ahojte babulky, chcem len pochváliť môjho manžela, sestričku a maminu, že aj počas nášho týždenného pobytu v nemocke Matejka naplno látkovali 😵

lyongirl
12. júl 2012

@shopvick aha, ja som to nejak zle pochopila...

dur
12. júl 2012

Ahojte
Su tieto plienocky dobre? ake mate susenosti, Vdaka
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/w8mn/ka...

kkl82
12. júl 2012

mamicky, palec hore vsetkym vam co latkujete a nevzdali ste to aj napriek tej tvrdosti plienok 😉 bola som s malym teraz na tri dni u svokrovcov, nabalila som bamusove a bavlnene stvorce plus vlniaciky, ze v pripade prania na tomto slniecku velmi rychlo uschnu. aj uschli, ale boli ako rašpľa, hrozne tvrde a draplave - suchala som ostosest, ale furt mi to nebolo nejak po voli... zlata moja susicka, milujem ta za to, ze malemu tak krasne zjemnis vsetky plienocky 😀

jennyna
13. júl 2012

ahojte vsetky latkovkarky🙂!!chcela by som Vas poprosit o radu. kupila som si stredny flis cesky na usitie vkladaciek. poradite mi prosim, ake by boli najlepsie? mam si usit stvorce, obdlzniky, jednovrstvove a potom ich zlozit? neviem co b bolo naj, este som len zaciatocnik v tejto oblasti 😅 😅 . vdaka za rady!!

jennyna
13. júl 2012

@dur ja mam aj tieto plienocky a som s nimi velmi spokojna. su to kapsovky, no vkladacky, co su k nim su o nicom, cize treba si poriesit nejake ine. ja davam bambusove alebo klasicke stvorce, zatial nam to staci. su inac krasne farebne a jemnucke, rychlo schnu, a mozes si ich dovolit kupit ovela viac 😉 😉 . ja mam aj zopar znackovych, ako grovia a pod., ale tieto sa mi viac pacia 😕

sladkasue
13. júl 2012

@zfidorka dlho som tu nbola... pozeram, ze cakas babatko🙂 gratulujem... 😀

zlobinka
13. júl 2012

@zfidorka s tym pranim....moze to byt aj lanza? ozaj plienky periete vzdy zvlast,alebo ak mam malicko plienok mozem to v rukach preprat a dat prat do pracky aj s niecim inym?

behulka
13. júl 2012

@jennyna jedna vrstva sa krúti, tri už schnú pomerne dlho. Dobrý kompromis sa mi zdá dve vrstvy a radšej skladať, či už na tretiny alebo polovice. Pri praní sa zrazí (a nielen pri prvom), treba s tým počítať.

behulka
13. júl 2012

@ianitka mala som Loveybums s týmto nacvakávacím systémom, možno ich ešte robia, bolo to fajn, len škoda, že vkladačky boli bavlnené. Patenky boli ok, nepretekalo okolo nich a tá čo sa mi vytrhla, bola na zapínaní, nie na vkladačkách.
@bazulka vlniačiky aj na deň aj pre sediace bábo, ak sú hrubšie aj do autosedačky. Ak by nestačili, dá sa pridať vlnený obdĺžnik - len neviem, či sa dá kúpiť, alebo len doma uštrikovať či uhačkovať.
@lyongirl povedala by som, že je problém s tými, čo sa nedajú prať v pračke. Superwash vlna by mala byť ok.

wewe22
13. júl 2012

@jennyna ono je najlepsie si usit co mas najradsej ja som si naposledy usila dvojvrstvove stvorce 30x30cm rychlo schnu a daju sa zlozit ako treba,momentalne ich pouzivam uplne najradsej, ale nevidrzia do konca plienkovania budu kratke asi by som odporucala skor 30x40cm, ja osobne nemam rada dlhe vkladacky mne sa to kruti nedrzi to tvar ale je to len moj nazor

wewe22
13. júl 2012

@chrumka84 ak nebudes mat extremneho ucikanca ako ja tak staci jedna, ja som musela doplnat s bambusovou vkladackou paradoxne ked jej teraz dam stvorec kludne potiahne dve hodky