Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

anelisa
21. júl 2012

ahojte 🙂 bral niekto latkovky aj na dovolenku k moru s ubytkom v hoteli? 😕 Ako ste vyriesili pranie a hlavne susenie?
Rozmyslam, ze by som zobrala zopar stvorcov a tocila ich.

behulka
21. júl 2012

@baska1 pre novorodeniatko je lepšie skladať takto:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

lin123
21. júl 2012

ahojte. aku mate skusesnot s vrchnymi vlnenymi nohavickami imse vimse? neviem zohnat v kamennom obchode vlniaky ani loveybums a ani BI. Tak mi ponukli tieto imse vimse.

juliam
21. júl 2012

@mimikas a nechceš radšej kapsovky? podľa mňa budú lepšie, lebo si ich dovypcháš podľa potreby a v zime uschnú rýchlejšie než AIO. ak nie, tak potom asi skôr SIO, to sú vlastne aj Anavy, lebo si vkladačky popripínaš. také sú aj Itti Bitti, B´bies TE2, Max Bambou a Lou Bambou - tie sú super, TB Easyfit. ale ako ti písala ivanka.7, pre rýchle schnutie musíš hľadať plienky, ktoré sú z mikrovlákna.

juliam
21. júl 2012

@anelisa tuším @zfidorka a @labutka písali o praní plienok na dovolenke.
@lin123 vlniaky Loveybums už nedostaneš ani na e-shopoch, jedine priamo od výrobcu a s imse vimse nemám skúsenosť. ale ja by som radšej objednala BI 😉

behulka
22. júl 2012

@kkl82 Bionos má lemy bavlnené ? Alebo je to len iný druh merino úpletu ?, na foto vyzerá pekne pružne.
@lin123 na jednom som ich ešte našla, poslala som Ti IP
@anelisa sušili sme v izbe na šnúre, natiahla som medzi skriňu a okno - mala som so sebou aj s kolíčkami, ale to sme boli v zime. Štvorcové plienky sú veľmi dobrá voľba, možno ešte nejaké savé tenké vkladačky, iné sa veľmi neoplatí prať v rukách, i keď dá sa.

nenocka
22. júl 2012

@behulka Katka, na gro baby wonder wraps mi na chrbte povolili švy, mamina mi to prešila, ale dnes v noci ich malý mal a prevlhli práve v tom mieste 😠 môže to byť niťou? akú by mala použiť? vypárala som to, ale ostali vpichy-myslíš, že to bude tade premokať a treba zaimpregnovať?

Vosk na impregnáciu švov zoženiem napr. aj v DM alebo len cez e-shop?

behulka
22. júl 2012

@nenocka
polyesterová niť je ok, to je tá klasická, myslím, že iné už ani veľmi nepredávajú. Mohlo by pomôcť zafúkať fénom. Vosk nepoznám, ale pravdepodobne sa odoperie. Tieto nohavky nepoznám, pomohlo by foto, možno by sa dala vymeniť lemovacia gumka okolo, alebo zvnútra podložiť pásikom nového pul-u.

susul
22. júl 2012

@behulka
@nenocka wondero wraps su softshelove, skor si myslim, ze hruba ihla mohla nechat dierky a tadial to prevlhlo, ale to je len moj typ. Na bundach zvyknu svy podliepat niecim, co mi pripomina mi to lastin.

susul
22. júl 2012

@nenocka to je len moj odhad, by som to skonzultovala s handrickou, ona je predsalen trochu viac v obraze ako ja 🙂, mozno pomoze oprat, to by malo tie vpichy zmensit a potom zasit tensou ihlou, vhodnou na softshel, mozno pripadne ten sev podlozit. Inak to by bolo luto aj mne, lebo su to super gatuchy, drzim palce nech sa podari zachranit.

mimikas
22. júl 2012

@juliam kapsovky ma Wonderoos ale osobne ma kapsovky nejako neoslovili, ja pouzivam len PULL a k tomu vkladacky, AIO alebo SIO potrebujem hlavne preto lebo maly pojde od Septembra do jasli a tam chcu davat jednorazovky co ja ale nechcem tak hladam nejaku alternativuaby mohol mat stale latkovky a pri tom to pani opatrovatelka mala lahsie s prebalovanim a ja som stihala prat a susit 😀

naveen
22. júl 2012

ahojte, som nejak totalne stratena v tychto vsetkych veciach.. chcem sa poradit, mame 7 tyzdnove babatko, pouzivame bavlnene stvorce (dostali sme, takze asi nebudeme investovat do inych) a pulky, obzerala som uz aj vlniaky na noc, ale potrebovala by som poradit nejake vkladacky, ktore mi zvysia savost a babatko nebude v totalne mokrej plienke .. s ktorymi mate najlepsie skusenosti? dava sa to rovno na zadocek alebo do plienky? aky je rozdiel medzi vkladackou na zvysenie savosti a stay dry vkladaciek z mikroflisu? 😕

zfidorka
22. júl 2012

@naveen vkladacku davas navrch do plienky, takze babo ju ma potom priamo na zadocku... teda ak das vkladacku na stvorec 🙂 na zvysenie savosti sa vacsinou pouzivaju vkladacky z bambusu (su z 2-3 vrstiev), ma vyssiu savost ako bavlna, je antibakterialny a protiplesnovy, sluzia na to, aby plienka (napr. stvorec) viac nasala a nepretiekla...
stay dry vkladacky su vacsinou z 1 vrstvy, ktora moc nenasaje, ale prepusti dalej, takze babatko ma pocit sucha...
takze ak chces zvysit savost plienky a zaroven zabezpecit suchy zadocek, tak musis dat 2 vkladacky - priamo na zadocek stay dry (napr. nejaku tenku Little Lamb) a pod to malu bambusovu (Litlle Lamb, Bambi Roxy)...

klaudia74
22. júl 2012

@mimikas Nové Tots Bots Easyfit. 😉 Uschnú vraj za rekordne krátky čas, majú pritom veľkú savosť. Ja som ich ešte neskúšala, ale momentálne iné ani nechcem, minuloročné easyfit milujem. 😵 Veľmi sa mi na nich páči, že sú zvnútra "hladné", čiže žiadny záhyb, prišitá vkladačka atď., oceňujem to hlavne v prípade "nehody". Preto nemám rada napr. Itti Bitti, tam keď sa mi malý vykakal, no hrôza s tým praním...

handricky
22. júl 2012

@naveen pozri clanok o vkladackach https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric.... ale jak pise zfidorka, staci ti nejaka kratka 2-3 vrstvy do novoskladu na zvysenie savosti. a pozri clanok o stay dry - tam je to tiez vysvetlene: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric.... a opat ja pise zfidorka staci tie nejaka 1 mikroflisova vrstva /napr. Little Lamb

ivanka.7
23. júl 2012

Kedze som v sobotu na navsteve minula bumkins aio a obe freetimky, tak som vcera do zoo musela nabalit plienky, ktore som este neskusala a cakali odlozene v skrini. Zaver z toho je, ze easyfitka je krasne makka a vydrzi skoro vecnost, anavy easy sa mi zdala stihlejsia, tak som ju malej dala az v restauracii, ked som vedela, ze uz nepojde do manducy. Pekne potiahla celu navstevu restauracie aj cast navstevy u manzelovych rodicov a prebalila som ju, az ked ju mala "pokrstila" (ako inak :P). Nakoniec som dala smartipants a rovnako spokojnost. Mala som so sebou este wonderoo minky s original bmb vkladackou, ale tu veru este vratim do skrine, lebo ked tu bmb vkladacku poskladam tak, aby mi netrcala, tak je ta plienka pre malu este velka. Zas dat jej tam len tu malu mikrovlaknovu vkladacku sa mi zda malo, takze ak wonderku, tak s inou vkladackou, tak ako som to urobila parkrat predtym.

dzankamizu
23. júl 2012

ahojte kocky, vedeli by ste mi poradit nejake dobre plienky na noc a aj na dlhsie pobyty vonku? a kolko kusov mi treba? kolko krat prebalujete v noci?
lebo zatial latkujeme len so stvorcami doma a v noci jednorazovky. nas maly ma celkom hrube stehienka a 7 kg. dakujem 🙂

handricky
23. júl 2012

Inak zienky z BA a okolia. V stredu medzi 15:00 - 18:00 je v BA v latkovky.sk prezentacia ich plienociek. Tak ktora este nie ste rozhodnuta pre latkovanie, alebo sa chcete dozvediet nieco nove o materialoch (lebo prezentaciu robim ja🙂, tak dobehnite.

ivanka.7
23. júl 2012

jeeeej, budes miesto Katky chodit? 🙂 @handricky

zuzanamolnarova
23. júl 2012

@mimikas sme natom podobne. Moja tiež nastupuje od septembra do jaslí a preto som bola nútená doplniť výbavu s kapsovkami , AIO či SIO. Teraz trénujeme u babky ktorá je učiteľka a má prázdniny🙂 (pondelky, stredy a piatky už robím 😝 ) Po troch týždňoch som prispela k záveru že pre babka najradšej prebaluje do plienočiek so suchým zipsom 😀 V zmysle toho sa najmä točia Bumgenius kapsovky, Easyfitky, Home madeky 🙂 Moje oblúbené B´biesky dávam len ráno keď ju ocino berie, ináč ich nie je šanca aby využiť 😀

handricky
23. júl 2012

@ivanka.7 no hej, pytala sa ma majitelka, ci mozem miesto katky zopar krat zaskocit, kym bude spat🙂

ivanka.7
23. júl 2012

@handricky ja by som aj prisla, ale velmi sa obavam, ze mam plienkovu vybavu nielen na svoje dieta ale aj na nejake ine, ktore nemam :D mam na ploche otvoreny clanok o svojej zostave, ktory pisem - este nie je hotovy - a manzel si ho cital a potom sa na mna tak pozera: "a nemame toho nejako vela?" tak som mu vysvetlila, ze to este nie je vsetko, lebo ze tam mam len veci, ktore som uz vyskusala 😅 a ze toho v skrini este mame viac :D

handricky
23. júl 2012

@ivanka.7 hej hej, najlepsie je, ked manzelia netusia, kolko plienok este zeny ukryvaju v skrini🙂

ivanka.7
23. júl 2012

@handricky inak mna velmi potesilo, ked som uvazovala, ake plienky vziat na dovolenku - ideme v auguste na 6 dni, ale z toho je 2,5 u kamaratky vo vikendovom dome, kde nie je pracka, 2,5 dna v hoteli a den prespime zrejme este niekde inde. Tak som uvazovala o jednorazovkach a manzel "ved to ti tam stihne uschnut, vyperies v rukach". Nejde o tu robotu navyse, ale ze mi automaticky nenavrhol jednorazovky, ale bral to tak, ze mozeme ist na latkovkach, keby sme chceli.

latkove_plienky
23. júl 2012

pripominam: ešte 7 dní do konca kúpenia zľavového kupónu

romanettka
23. júl 2012

Ahojte, som nová, čakáme mimonko, a chcela by som začať s látkovými plienkami, študujem to tu, ale aj tak mám v tom riadny miš-maš. Preto by som vás strašne poprosila, keby ste mi poradili. Proste neviem ako začať, chcela by som od niekoho polopatické vysvetlenie, ak sa nájde nejaká ochotná maminka.
1. Čo presne a koľko kusov potrebujem pre novorodenca do výbavy látkových plienok?
2. Možem do tých plienok používať aj klasické bavlnené plienky napr. 2ks 70x70 miesto tých vkladačiek? Alebo tam treba dať aj tú vkladačku?
3. Moja predstava, ako to asi funguje : 2ks klasic. plienok-kapsová plienka- a ešte nejaké vrchné nohavičky aby sa to všetko neprecikalo?
4. Dodržuje sa pri tomto systéme aj tzv. balenie naširoko?
5. Hlavne potrebujem vedieť, čoho a kolko potrebujem ked si to chcem pripravit pre to babatko.
6. Z akých stránok objednavate ked by to malo splnat aj svoj ucel, aj v nejakej normálnej cenovej ponuke.
Velmi pekne dakujem za kazdu radu a odpoved na moje otázky 🙂

susul
23. júl 2012

dievcata, co uz mate starsie deticky odchovane na latkovych plienkach, ako sa Vam darilo zapnut plienky na zdrhajuce babo/dieta. Lebo nas este len stvornozkuje a plienky na patentky su nenasaditelne. Viem, ze starsiemu som plienku davala aj po stojacky a to pol o 200% kludnejsi ako ten nas maly zivel 😲 Na doma davam suchacove gatuchy pripadne natahovacie vlniaky, ale gro kapsoviek na von mam na patentky a moc sa mi to nechce menit. Nemate nejaku fintu, uz som skusala zaujat jeho pozornost pri prebalovani, ale nula bodov, ako ucitil cerstvy vzduch na ritule tak ufujazdil.

zuzanamolnarova
23. júl 2012

@susul aj ja bola zvedavá na odpoveď 🙂 prosíme 😀

zfidorka
23. júl 2012

@susul postojacky,s tym ze uz mas pripraveny prst na patenke ktoru zapinas, rychlo jednu stranu a potom druhu a nakoniec ak maju tak aj spodne rady patentiek...