Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kili
22. máj 2008

baby, práve som bola v auparku a tam v dračiku majú testovacie sady bambinomio za 200,- zlacnené zo 600,-, je v tom nohavičky, plienka a separačka a majú rôzne veľkosti. Len čisto nohavičky tuším stoja okolo 400,-. Som kúpila dvojo 7-9kg, keby som to tušila (sorry oli 😀 ), tak by som nevyplácla za jedny nohavičky IV 400,- 😝

kili
22. máj 2008

a majú aj celú sadu (neviem presne čoho koľko) zlacnených z 2600,- na necelých 800,-. Tam to asi nikto nečaká, tak to tam nikto nekupuje.

bambusko
22. máj 2008

kili, tieto sady?
http://www.mimisk.sk/index.php?manufacturers_id...
nevies, ci to maju aj v inych dracikoch, ci len v ba?

kili
22. máj 2008

bambu, áno, tu ich majú za 470,- a tá sada bola asi tá štartovacia sada.
fakt neviem, či ich majú aj inde. Ja som ich v tomto dračiku videla už dááávno, len v tedy ešte za plnú cenu.

bihan
22. máj 2008

Erique, prosím ťa, Design Socks je slovenská značka? akosi to nikde neviem nájsť 🙄

fifla
22. máj 2008

ja mam bambinomio gatuse a su fajne

kili
22. máj 2008

aj ja musím potvrdieť, že sú super a povedala by som, že sedia S. lepšie ako IV, tie sa pretáčajú dovnútra a tieto nie a ešte sú super, že sú tak vysoké, takže som spokojná s kúpou. Ešte som zvedavá, či sadnú aj Adamkovi.

olinka6226
23. máj 2008

v poho kili 😀 dik za referencie o bambino mio, lebo co som citala na ceskych latkovkach tam moc nefrcia... tak som o tej znacke ani nerozmyslala

olinka6226
23. máj 2008

inak tie navleky z nosime su super. skoda ze samko je taky tlstoch a vsetko ho otlaca ☹

kili
23. máj 2008

ali, aj ja som preto od nich upustila, gedren mi písala, že sa otáčajú do vnútra, ale mne toto robili IV. Ale čo sa mi nepáči, že sú také igelitové, nemajú také tie dierky, tak neviem, či budú prodišné. Aj keď teda viem, že žiadne pul nie sú až tak prodišné, ale naši sa nijak nezapravoli ani nič, tak si myslím, že im celkom vyhovovali 🙂

fifla
23. máj 2008

mne sa vidia v pohode. mame ich odmalinkata a som spokojna. teda nemala som ine PUL/ky na porovnanie.
oli, nas jakub je tiez bambulko a mame bablegs tenke od bory z mokoshopu a neotlacaju

kili
23. máj 2008

tak už rozmýšľam nad letom.
ako je to s plavkami? to sa do nich dávajú obyč. plienky alebo treba nejaké špeci? Najlepšie sú ževraj IV, ale zas možno naším tenkým špuntom bude sedieť niečo iné. Tiež sa mi na tých IV nepáči, že tuším majú zapínanie len na jednej strane, alebo sa mýlim?

kili
23. máj 2008

alebo tam sa žiadna plienka nedáva 😲

bambusko
23. máj 2008

my mame babylucy pul a su priedusne 100%. lebo z toho isteho materialu je usite vrecko na pouzite plienky a ked ich davam prat, tie co boli naspodu su takmer suche. cize sa ta vlhkost musela odvetrat a pritom to nepachne, mam to normalne v kupelni pod prebalovacim stolom. takze aj tie ostatne budu taketo 🙂

olinka6226
23. máj 2008

kili do plaviek sa nedava nic. popo maju len sietku a klasicku plavkovinu a iv maju aj pul vrstvu a mas pravdi IV sa zapinaju na jednej strane, popo na oboch a bambino nema druky vobec.

olinka6226
23. máj 2008

fifla tie od bory mame aj my a tlacia. iba tie cisto bavlnene nie. ale tie zas vyzeraju ako obvaz.

kili
23. máj 2008

oli a to potom ako zadržiava? či moč nie, to si tak volne čúrá? je to iba na stolicu?
a aký je rozdiel v tom, že je tam pul vrstva a sieťka? k čomu je dobrá tá pul vrstva?

olinka6226
23. máj 2008

no pul vrstva ti zachyti aj riedku stolicu zatial co sietka len tuhu. my mame tie popolini plavky, ale asi otestujem aj tie IV aby som videla rozdiel.

kili
23. máj 2008

a moč to asi nezachytí, to si môžu voľne čúrať? mi to príde tak divné 😕
aj jednorázovky sú tak?
no nám stačí potom tá sieťka, lebo riedku stolicu nemáme.

olinka6226
23. máj 2008

s jednorazovkami ti neporadim. u latkovych plaviek moc unikne. inak neviem si predstavit ako to je u tych jednorazovych.

kili
23. máj 2008

to neviem tiež, skoro sme ich použili na rehabke, ale dr napokon nechcela, aby prechladli, tak víruvku im zrušila. Ale neviem si predstaviť, že tie deti čo chodia na kúpanie čúrajú do toho bazéna 😕

bihan
23. máj 2008

Kili, ako by smohla plienka zachytila moč, keď v momente, ako sa dostane do vody, sa nacucá 😅 Väčšinou sa decká pred vstupom do bazéna sprchujú a vtedy väčšinou cikajú, inak to ide do vody a žiadna plienka to nezachytí - ani látková, ani jednorázovka.

kili
23. máj 2008

bihan, tak to som vakt netušila, som si myslela, že je to na to proste tak robené. Potom nám ani plienky nie sú treba a budú nahatí. Sa teším na také nahaté prdelky 😵 😵 😵

eriqe
23. máj 2008

ja som kupila plavky IV a Rut su velke ma slahne, neviem ci do nich do mesiaca dorastie, lebo druhe sa mi kupovat nechce 😖

olinka6226
24. máj 2008

erique a nevymenia ti ich?

fifla
24. máj 2008

kili, ja si skor myslim, ze je to kvoli kaku

olinka6226
24. máj 2008

je beznou praxou, ze ak je nieco velke a neodtrhnes visacku tak sa to da vymenit aj v internetovom obchode. Isto ti vyjdu v ustrety, skus sa popytat.

eriqe
24. máj 2008

ano ano vymenia. Vdaka Oli za radu 😉

olinka6226
24. máj 2008

no super 🙂 nemas za co.