Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
27. mar 2009

karol, no neviem, ako napchas 40x40 do kapsy na novoska...netusim co by bolo lepsie 😨

bambusko
27. mar 2009

napchas v pohode aj do kapsy, staci prehnut jeden koniec na potrebnu dlzku, pre chlapceka je to dokonca lepsie

karolinkafe
27. mar 2009

Standu na uplne male babo budem asi pouzivat len novosklad a potom tie tvarovane a tie su myslim jednovelkostne a kapsove som aj tak brala len one size zatial 🙂

bihan
27. mar 2009

ja mám 40x40, do kapsy napchám v pohode, prehýnam vpredu.. 30x30 nemusia byť zlé, ale jedna by asi nestačila.

standu
27. mar 2009

nuz tak potom nie je co riesit...40x40

ale neviem, ci si si vsimla, pisalo sa tu uz o tom: ak ides kupovat BL tak modre a zelenkave viac tvrdnu, najmaksie mam zlte a oranzovu

bihan
27. mar 2009

ešte Karolínka, ja mám kocku marseillského mydla za necelé euro a používam ju už pár mesiacov 😉

petusaaa
27. mar 2009

30x30 su na zvysenie savosti do plienkovych nohaviciek. apson ja ich tak pouzivam 😉

janka_fr
27. mar 2009

Ahojte,

Karol ja tiez pouzivam marseillske mydlo a zatial nema ziadne flaky na plienkach.
Ja som latkar zaciatocnik, pouzivame latkovky dva mesiace, ale pravidelne som si vas citala a velmi mi pomohla Bihan 😉 .

Chcela by som sa vas opytat, pouzivam IB a doteraz sme nemali problemy, ale pred vcerom a vcera mal uplne scervenalu pokozku na miestach kde sa mu ta IB dotykala pokozky, tou bielou vrstvou. Tam kde bola vlozena klasicka plienocka nie. Maly ma atopicky ekzem, tak som z toho nestastna.

standu
27. mar 2009

kolko ludi tolko "chuti" 😎

karolinkafe
27. mar 2009

Dakujem francuzky ze ste ma tu prisli pozriet, aby som vas s tymi latkovkami stale neotravovala "u nas" v teme 😅 😉 Takze vravite ze mi staci kupit to marseillske mydlo? Ja som na to uz myslela skor, len som chcela vediet, ci je to zlcove lepsie. Lebo tu ho nejako neviem zohnat a objednavat cez net + postovne a balne, to ma jedno mydlo vyjde teda draho..... 🙄

bezaz
27. mar 2009

my normalne pouzivame 30x30 do IB a v pohodke.. 😉

standu
27. mar 2009

"francuzky", mozete mi pls, hodit nejaky link na nejaky fr.eshop, chcem len tak zo zaujimavosti kuknut z akych plienok mate vy na vyber, myslim nejake ak su ine ako u nas, ci v UK...dik

sirinka
27. mar 2009

baby, ake mate skusenosti s plienkami babylucy?

standu
27. mar 2009

s ktorymi? 🙂
ja vcelku dobre...mam bambusove stvorce 40x40, nohavickovu bambusovu a mala som organic 3v1, ale mi nebola sympaticka 😉 tak som ju predala

lacne dobre slovenske 🙂

sirinka
27. mar 2009

standu no tak vseobecne...lebo uz sa mi blizi termin a tak rozmyslam, ci sa oplatia...diky za nazor

andrea100
27. mar 2009

Sirinka babylucy sú dobré plienky an nie sú drahé. Najlepšie sú bambusové tie najviac nasajú a sú pekne farebné. Dobré sú tiež organic. Ja mám 3 bambusové, 3 organic a jednu color a som s nimi spokojná.

sirinka
27. mar 2009

andrea aj ja rozmyslam nad bambuskami a organic, lebo tie classic vraj dost rychlo stvrdnu...ale mozno by som jednu dve aj take zobrala...tak teda idem si vybrat nejaky startovaci balicek... 🙂
a este sa opytam, ako dlho asi vydrzia plienocky oznacene xs-s? myslim, do akeho veku babatka vam vydrzali, ci skutocne az do tych 7kg, alebo to uz tlacili...a ci potom tie s-m-l nie su na zaciatok este moc velke?

standu
27. mar 2009

sirinka, ja mam bambusku m/l, mala ma 7,5kila a je dobra, neviem, ako dlho vydrzia eska. myslim si, ze tie 3v1 budu na malinke babo velke...aj ked sa daju zmensit, ale su objemnejsie ako bambusky a s vrchnymi gatkami bude mat podla mna novorodenec zadok vyssie nez hlavicku. ale to je len moj nazor, nelatkovali sme od zaciatku.
inak aj organic mi nejak stvrdla, teda bola taka draplava..a to mame makku vodu.
neviem, myslis, ze je dobre brat len jednu znacku?

bezaz
27. mar 2009

sirinka BL bambusky xs-s oblecie bambula aj teraz a to uz ma cez 7kg, su jej uz tak ltt.. ale kupila som uz aj m-l 😉

petusaaa
27. mar 2009

sirinka, ak chces objednavat bambusky, tak objednaj oranzove alebo bledozlte. tie netvrdnu. ja som pouzivala m/l od cca 5kg a v pohode 😉 vrchne nohavicky by som ti odporucila nejake ine ako BL (moje oblubene su SWB).

karolinkafe
27. mar 2009
standu
27. mar 2009

karol, dakujem 🙂

tie bitti su este drahsie nez u nas????
aspon budem vediet, ako sa povie 😀 plienka po francuzsky

standu
27. mar 2009

http://www.lilinappy.com/couches-lavables/couch...

toto je co?????uuuuuzaaass kraaasa ja asi odpadnem

karolinka, to je fr znacka, nevies?

sirinka
27. mar 2009

dakujem...ste zlate...aspon som trosku zorientovana...
standu nechcem cisto iba tuto znacku, ale zrejme bude tvorit zaklad vybavicky kvoli cenam...a postupne si budem dokupovat aj ine...
a petusaaa dakujem za ten tip 😉

standu
27. mar 2009

jasne...cenovo su super...
ja uvazujem k druhemu dietatku ist prevazne do stvorcov, take male babo aj tak furt len kaka pisa...

vrchne gatky mam ja tots bots a imse organic. aj ked su imse prijemnejsie, bavlna je bavlna, stvorce lepsie drzia totsky, su sirsie aj stihlejsie.

z nohavickovych plienok mam najradsej flexitot a popolinu onesize tencel a este spominanu bambusku BL, aj ked je z nich najvacsia.

janka_fr
27. mar 2009

Karol ja si prave chcem tu na SVK kupit to zlcove mydlo a neviem ci sa to u nas vo Fr; vobec predava.

Standu, tu vo Fr. su plienky drahsie, vobec sa to tu neoplati a ked si este priratas ich nehorazne postovne...Ja som si objednavala z UK.
To co si davala link tak je tam pisane ze su vyrabane vo Fr.

janka_fr
27. mar 2009

http://www.ptitsdessous.com/
to je tiez fr. stranka s plienkami, alebo si zadaj do vyhladavaca couche lavables 😉

janka_fr
27. mar 2009

couches - omyl

karolinkafe
27. mar 2009

Standu je to francuzka znacka, aspon tak to tam pisu 😅 A su naozaj pekne ze? 😉 Tie Itti Bitti su tam riadne drahe, ale to je asi ako vsade, na jednej stranke mas lacnejsie to na inej zas ono. Treba len hladat urcite sa daju najst aj za menej 😉

karolinkafe
27. mar 2009

Jani vo fr to zlcove mydlo (savon de fiel de boeuf) poznaju pozerala som si rozne eko-fora alebo tiez fora o latkovych plienkach, tak to tam vela zien pouziva. Len neviem kde ho kupuju, tak som myslela ze mi date typ 😅 Lebo ako vravim, objednavat cez net + postovne, to ma vyjde jedno mydlo draho 😅 Ale asi to tak poriesim ako ty... necham si kupit na SVK, ta moja mamka bude mat teda dlhy zoznam 😀 😀 😀