Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

strociatka
27. júl 2012

@ludka77 to su kapsovky 😉

ludka77
27. júl 2012

@strociatka tam sa dávajú tie vložky dnu pravda, tei sú asi najlepšie, či?

strociatka
27. júl 2012

@ludka77 poslem IP 😉

handricky
27. júl 2012

@pravvitra ano, do vrchnych nepremokavych gatiek staci dat hocico (stvorcovu bavlnenu ci bambusovu, alebo iny rozmer a na tretiny) a poskladat ako ti vyhovuje. pre novorodenca vsak najlepsie takto: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

rolla20
27. júl 2012

och, uz som bola rozhodnuta pre nohavickovu plienku bambi roxy a nakoniec som po dlhsej dobe oprasila little lamb, co mam doma a normalne som s nou spokojna a pritom som ju nepouzivala, lebo sa mi nepacila 😀 takze asi nakoniec vyhra ta little lamb, velkost 3

handricky
27. júl 2012

@ludka77 suchac: umoznuje vacsiu variabilitu v zapinani (mozes po mm), je jednoduchsi pre tatinkov a babky, casom sa mozu hacky vytahat a nemusi lepit, pri prani treba dokladne pozapinat (aby sa nenalepil na ostatne pradlo), deti starsie ako 6 mes si ho s radostou odopnu a utecu bez plienky. ak prebalujes v noci, moze sa dieta zobudit na rozopinajuci zvuk suchaca.
patentky: pri prani neriesis, iba hodis do pracky, patentky sa zvyknu vytrhnut, ale to je velmi zriedkave, dieta si tak rychlo nerozopne plienku, tazsie zapnut - hlavne tatinkovia sa s velkymi prstami zle triafaju medzi tie plastove patentky. cize to je tak 50/50. dobre je mat vo vybave aj aj. ja mam od urcitej doby radsej patentky.
1. Mas nohavickovu plienku (ala pamperska) - na nu idu vrchne nepremokave nohavicky.
2. Mas akukolvek vkladacku (bavlnena plienka, bambusova plienka, kratka, dlha, tvarovana, cokolvek, stary uterak), na to idu vrchne neprekmokave nohavicky.
3. Mas AIO /all in one plienku (ta je vacsinou zosita v kope a obsahuje savu vkladacku a vrchnu nepremokavu vrstvu
4. Mas AI2/all in two alebo aj snap in one a ta obsahuje vrchne nepremokave mohavicky a vkladacky sa do nich pripinaju pomocou patentiek alebo sucheho zipsu.
5. mas kapsovku /vlkladacka sa dava do kapsy nepremokavych nohaviciek.
Nie je to o tom, ze ktora je NAJLEPSIA, ale ktora je NAJPOHODLNEJSIA pre teba. pre kazdu mamicku je ina ta najlepsia.
Nevyhoda kapsovky alebo AIO, ze ked su pocurane, peries ich cele. takze plna pracka plienok. ale inak najjednoduchsie na vymenu.

ludka77
27. júl 2012

@handricky kapsovky môžu ísť do sušičky?

handricky
27. júl 2012

@ludka77
treba pozriet co udava vyrobca (na vacsine plienok je napisane, ze susicka na mierny setrny program je OK), ale ja by som tu PULku do susicky nedavala. iba ak prirodne materialy (teda tu saciu vrstvu z kapsy), po ususeni v susicke tak netvrdnu. navyse kapsovka je vlastne 1 vrstva polyesteroveho upletu laminovaneho polyuretanom a 1 vrstva stay dry (microfleece alebo suedecloth), to su samy o sebe umeliny, tie uz len ked vytiahnes z pracky su napoly suche 😖 . tam by som susicku neriesila. to skor poradia baby, co maju susicky🙂

juliam
27. júl 2012

@sonkab gratulujem k tehuľkovaniu 🙂

juliam
27. júl 2012

tak vrátili sme sa z dovolenky, kde sme používali jednorázovky a musím napísať, že som rada, že sme už doma a môžeme zas frčať na látkovkách 🙂 tie jednorázovky mali na malého nejaké kakopudné účinky 😀 😀 a strašne mi smrdeli (aj keď v nich bolo len nacikané).

zuzanamolnarova
28. júl 2012

@sonkab jéééj, aj ja gratulujem 🙂 veľa zdravíčka vám prajem 🙂

sonkab
28. júl 2012

@juliam @zuzanamolnarova dakujem baby. No ved som pisala, ze maxik sa odplienkoval, bolo treba "zarobit" druheho testera plienociek 🙂

behulka
28. júl 2012

@strociatka
dá sa podšiť novou pul-vrstvou (tú starú je dobré z toho rifľového vzoru odlúpať, nech sa dieťatko neparí pod dvomi vrstvami):
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/behulka/albu...
treba akurát kúpiť štvorec pul-u a šijací stroj.

susul
28. júl 2012

@sonkab gratulujem a vela pohody a smiechu prajem, nech je babo vysmiate 😉

ramzesa
28. júl 2012

@sonkab gratulujem 🙂.

ramzesa
28. júl 2012

Zenuse, potrebujem poradit 😒 ... polamala sa mi patentka na wonderkach 😒 ... ale nie cela, len ten kruzok, co sa zacvakuje do druhej casti 😒 . Viem, ze sa daju nabit nove, ale nemam to cudo a ani patentky... a ani netusim, ako vybrat tu staru... alebo to reklamovat? 😕

myska2233
29. júl 2012

Tak dnes rano sme mali uuuuuuplne suchu plienku🙂 prvykrat...mohlo by sa stat pravidlom🙂

behulka
29. júl 2012

@ramzesa patentku by mohli nacvaknúť aj v nejakom e-shope, ak máš po ruke, cena za jednu je zanedbateľná. Možno i nejaká mamina v okolí má klieštiky. Stará sa dá vybrať po odrezaní toho malého kolíčka, čo je v strede, je to piplačka, ale malým nožíkom sa dá.
@strociatka ešte ma napadlo k tomu pul-u, bude to pravdepodobne výrobná vada, lebo pul je sám o sebe stavaný na časté pranie, mal by zvládať aj 90°. Ešte ocot by mohol časom spôsobiť premokanie pul vrstvy.
@rolla20 Anavy majú krátky sed, 46cm, niečo sa i sperú časom, našim ani jednému nevydržala do odplienkovania. BambiRoxi som nemala, takže porovnanie neviem, no bavlnená verzia by sa nemala spierať tak, ako čisto bambusová plienka, v tomto má bavlna výhodu.
@dzankamizu na noc postačí aj dobre savá vkladačka, netreba špeciálnu nočnú plienku, kľudne aj bavlnenú (rýchlejšie schne a je lacnejšia), plus bambus. vkladačku.
Ešte je dobré ak sú nohavičky oddelené od plienky, kvôli premokaniu. Radšej teda nie kapsovú ani aio plienku, ale nohavičkovú či zaväzovaciu a na to vrchné nohavičky.

rybicka3
29. júl 2012

Ahojte kocky 🙂 viete mi poradit aky je rozdiel medzi easyfitV2 a easyfitV3? mam sancu si kupit v2 za celkom dobru cenu a neviem ci mam do toho ist, alebo uz radsej kupit tie novsie? A co myslite o Bum Genius Newborn a Tots Bots Teeny Fit, ktora je podla vas lepsia pre novorodenca? Dakujem 🙂

ramzesa
29. júl 2012

@behulka no, len ako zistím, kto v okolí má tie klieštiky 😒 .

handricky
29. júl 2012

@ramzesa
1, napis do rubriky sijeme latkove plienky, biooblecko atd..kto je z okolia KE
2, napis do sijemdetem.sk ci nevie Monika
3, ja ti to mozem vymenit, ale ja som z BA🙂

ramzesa
29. júl 2012

@handricky dakujem 🙂.

handricky
29. júl 2012

@ramzesa
2, vlastne detivbavlnke.sk (sijemdetem je v cechach), uz som zmotana

ivanka.7
30. júl 2012

@rybicka3 easyfitka V2 a V3 by mala byt rozdielna v tom ze vo V2 je vnutri bambus a vo V3 mikrovlakno, aspon tak vravela Katka z @peluskovo
Ja mam len V2 a som s nou spokojna. Ale ked mi bude treba (chapete, ked budem NUTNE potrebovat dalsiu AIO plienku :D), tak pojdem aj do V3 :D

jugu
30. júl 2012

@ramzesa v Prešove šijú látkové plienky a tam to v pohode opravia pozri na plienkybambiroxy.sk - mne tam už opravovali dvakrát

peluskovo
30. júl 2012

@myska2233 @sonkab
porovnavala som nove a prane lou bamboo na 60tke, mam ich necele dva mesiace a peru sa 2-3x tyzdenne, vkladacka je rovnako sirok a a asi o cm kratsia, plienka je cca o 3-4 mm kratsia na tych kridelkach kde sa zapina hore a dole, stred je rovnako siroky a dlzka cca rovnaka. ked deti zaspia, alebo vecer , skusim nafotit.

peluskovo
30. júl 2012

@rybicka3
V2 ma savu cast a cast pri styku s pokozkou z bambusu, V3 ma tieto casti z mikrovlakna https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/qiv5/ea...

ramzesa
30. júl 2012

@jugu viem, ze v Presove siju fajne plienocky, len ci aj ked ta nie je od nich, ci mi to opravia 😕 . Ty si si davala opravovat tiez nie od nich plienocku?

sonkab
30. júl 2012

@peluskovo kati, dakujem krasne za info 🙂

kkl82
30. júl 2012

@rybicka3 pre novorodenca su teenyfit uplne super, ja som kupila celu sadu 12 ks a nemozem si vynachvalit. mala som ale este tie s bambusom (mini verzia V2). okrem toho ze boli super save, nic neprepustili atd, sa aj moj chlap prestal bat latkoviek. akurat, ze su len do 5,5-6kg a mne to maly dorastol ked mal 2 mesiace. ale za tie 2 mesiace teda dostali zabrat. vyprali sme a odlozili pre dalsie babo. su o dost mensie ako easyfit, ale presne o to ide - mne sa v prvych dvoch mesiacoch zdali vsetky latkovky mega velke... BG newborn som mala len jednu, ale uz som ju davno predala. bola dobra strihovo aj vsetko, ale nedala sa normalne dovypchat a chybal mi na nej ten bambus.