Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
17. aug 2012

Co vy viete dievcata, mozno je tych 15 minut za 3 dni naozaj vela 😀 ale musim povedat ze aj obe mamy, ktore na mna najskor pozerali trosku skepticky, tak to dnes beru ako normalne a medzi znamymi som sa s negativnou reakciou este myslim nestretla. A ked niekto predsa len vaha, ukazem mu lovelace BG freetime alebo pop-in new gen bamboo korytnacku :D

hhenike
17. aug 2012

@peluskovo dakujem. Tie bambi roxi mi podla obrazku velmi pripominaju nohavickove anavy. Je to nieco podobne? Lebo z tych co mam doma, tak viac ako Anavy mam rada prave flexitots. Tie urcite jedny este zoberiem. Len este potrebujem dalsie 2, tak uvazujem ake 🙂

peluskovo
17. aug 2012

@hhenike
anavy su celobambusove a bambi roxz maju bambus ori styku s pokozkou, inac bavlna, bav barancek resp bio bavlna / podla druhu nohavickovych plienok bambi roxy / strihovo mi pridu bambi roxy vhodnejsie aj pre vacsie deticky. cast materialu maju s anavy rovnaky

ivanka.7
17. aug 2012

inak po dovolenke musim konstatovat coraz vacsiu spokojnost s pop-in new gen - starou aj novou a vyskusala som aj real easy a tiez fajn 🙂 a zrejme nam prisiel cas uz aj na wonderky (minky), konecne sa mi zdali velkostou uz ok 🙂

samozrejme vsetky nase (uz) klasiky aio nesklamali - bg freetime, tots v2 a podobne 🙂

peluskovo
17. aug 2012

@ivanka.7 ako dobre sa to cita 🙂 🙂

droby
17. aug 2012

ahojte, viete mi poradit s mydlovym slizom? pokusila som sa ho vyrobit, ale nejake je to cele hrudkovite, tak neviem co s tym a ako to mam spravit aby to bolo ako ma byt 😒

wewe22
17. aug 2012

teda baby normalne des, neska MM kupil na dovolenku pampersky, lebo neni kde prat a ked som to otvorila, aby som dala malej na noc nech dam vsetky plienky naraz do pracky, skoro ma prekotilo, to naozaj som do niecoho tak pachnuceho balila moju sasenu cely rok a pol? nabuduce si dam tu namahu a pojdem do mesta kupit aspon tie alany co tu spominate, len teraz uz nebolo kedy ist 😒

ivanka.7
17. aug 2012

@wewe22 my sme na dovolenku kupili babylove nature (nebola som do konca rozhodnuta ze ci latkove alebo jednorazovky na dovolenku) a tie boli celkom ok, len som si nejako nevedela predstavit, ako by jej taka plienka vydrzala v manduce :D ved to sa jej vzdy zhrcilo medzi nohami. V kazdom pripade, tych babyloviek sme par pouzili, lebo sme si predlzili dovolenku o den, tak som jeden den mala malu na jednorazovkach, aby som nemala plienky 4 dni neoprate.

zojec
17. aug 2012

@droby tak nejak ma sliz vyzerat, pokial sa ti ale zda, ze su tam hrudky mydla, tak ho nastruhaj do horucejsej vody a miesaj kym sa neroztopi 🙂 ale v podstate je to jedno, v pracke na 60tke sa to aj tak roztopi. nezabudni ho davat rovno do bubna 🙂
@wewe22 no veru, pampers je najvasi smrad aky mozu jednorazovky produkovat :( na dovolenke som tiez mala babylove nature /byvale alany/ ale ked sa mi minuli, kupila som v tescu radsej tescacske plienky ako pampersky... a maju vyhodu, ze maju aj male 24ks balenie, aspon mi to tu teraz doma neobsmrda 😀

zfidorka
18. aug 2012

@hhenike jeeej, ty uz mas 2. babo 🙂 gratulujem a prijemne latkovanie 😉

@wewe22 gratulujem k bublinke, nech tehotenstvo prebieha v poriadku...

hhenike
18. aug 2012

@zfidorka 🙂 dakujem, no posnazili sme sa, nech pekne spolu vyrastajú. Teraz je to dost narocne (aj dom staviame 🙂, ale o rok uz budem kavickovat na terase a deti sa hrat spolu v piesku na dvore :DDD (snívajte s nami...). No vidim, ze aj vy ste dali druhe kolo. Tak prajem, aby bolo vsetko v poriadku a aby si to zvladala v pohode 🙂

happy8051
18. aug 2012

kocky idem k vam po radu.... porvu dcerku som mala v latkovkach len mesiac, teraz som rozhodnuta pri nich ostat. dcerka ma dva mesiace, pouzivam uplne klasicke stvorcove latkovky, doteraz sme balili nasiroko (postolky). teraz chcem kupit nejake plienkove nohavicky a netusim ake. viete mi poradit? dik

hhenike
18. aug 2012

@droby hej, aj moj slyz tak nejak vyzera. Niekedy sa podari lepsie, niekedy horsie. Ja prilievam vriacu vodu z rychlovarnej konvice, stale len po trosku a tak rozmiesavam. Asi ked uz mam polovicu objemu az vtedy zacnem prilievat studenu vodu, ale tiez len po troske a tiez v kuse miesam, lebo inak to viac zhrudkovatie.

hhenike
18. aug 2012

@happy8051 mozno ti baby poradia nieco ine, ale mne sa nohavickove plienky na den vobec neosvedcili. Pouzivam ich len na noc. Na den su zbytocne, lebo oni sice vela nasaju, ale cez den aj tak nenechavam dieta v mokrej plienke. takze podla mna su najlepsie na den prave stvorcove. Tie sa podla mna najjednoduchsie vymienaju a aj rychlejsie vyschnu (aj su lacnejsie ako nohavickove). A prípadne zopar kapsovych plienok na vychadzky. ... moj nazor 🙂

happy8051
18. aug 2012

@hhenike no ved ja prave riesim to, co namiesto postoliek. chcem pouzivat stvorce cez den. na noc mame jednorazovku

hhenike
18. aug 2012

@happy8051 jaaaj :D. No vrchnych nohaviciek som tolko neskusala. Vlniaky, ktore si tu baby pochvaluju, sa mi vobec neosvedcili. Na den mam len Pul nohovicky BG flip. S nimi som velmi spokojna.

happy8051
18. aug 2012

@hhenike idem to kuk na nete 🙂

handricky
18. aug 2012

@happy8051 BG flip (teraz ma v akcii nili.sk), little lamb alebo pop 'n gro (tie mas priamo v BS u kocky z eko-eko.sk, takze ich mozes aj vidiet) - tie sadnu tiez dobre na novosklad. Inak vseobecne dobre vrchne gatky su thirsties (vela bab si pochvaluje), ja som bola ok s weehuggers (su ale tvrdsie), alebo inak aj blueberry, bummis. a ak by si potrebovala bambusove vkladacky, tak tie mam v shope ja.
p.s. moja mala je tiez 06.06 38+5 ale o rok starsia🙂

droby
18. aug 2012

@zojec @hhenike dakujem vam, takze kludne s tym mozem prat a nabudue vriaca voda, nasla som si navod kde bolo len horuca z vodovodu. velke hrudky som sa snazila este ropzpustit vo vriacej vode, tak je to lepsie.

behulka
18. aug 2012

@mary939 vrchné nohavičky môžeš prať v orechoch. Problém je len fleece a suedecloth, ak má prepúšťať vlhkosť. Fleecové vrchňáky sa tiež dajú. I keď pri nich si pamätám na príhodu, že ich babička omylom oprala s ich vecami v nejakom komerčnom prášku - a po prebalení pretiekli durch pomaly prúdom - dokonale ich "prečistila".
@handricky ďakujem za info, zaujalo ma -ja som práve plienky ešte pred tromi rokmi šila z jednostranného froté, no o kus hrubšieho, až neskôr z aksamitu. A froté bolo po čase príjemnejšie než aksamit.
@zojec s tým aksamitom máš pravdu 😒
@hhenike Kikko boli fajn pomer výkon, životnosť a cena. Ale dve deti mi nevydržali. Mala som Lux Eco. To zvládli Popoliny, Mam a Hyblerky, no tie sú žmolkovaté a drsnejšie. Nohavičkové vyzerajú fajn BambiRoxi a sú i slovenské. Materiálovo je to rovnaké ako Anavy(čo sa plienky týka, vkladačky nie), strih je iný a aj cena.
Možno maminy, čo majú obe by mohli odfotiť a porovnať.
Ja som bola spokojná aj s BabyLucy Organic.
@happy8051 pri vrchných nohavičkách je dobré si pozrieť, či sedia aj na plienky "na rovno" - štvorcové. Niektoré sú šité totiž na nohavičkové plienky a štvorcové v nich dobre nedržia. Značka asi vyhovuje každej mamine iná, dá sa orientovať aj podľa ceny a krajiny pôvodu.
@handricky tvoje vrchné pul-k sedia aj na plienky na rovno ?

@nenocka daj potom prosím vedieť, či reklamáciu uznali. No je to zvláštne, predtým písala Juliam o Thirsties, čo tiež nie je nejaká podradná značka. To už ani neviem, či by bolo lepšie chcieť namiesto nich také isté nové pul-ky, ak sa to má stať opäť, alebo peniaze. 😖

wewe22
19. aug 2012

@zfidorka dakujem

julcek
19. aug 2012

ahojte, viete mi poradit dobre treningove nohavicky ??? maly uz chodi na nocnik, ale je dost lenivy, ked sa hra tak na to zabuda, teraz pouzivam slipove plienky z DM, ale tym ze je v suchu tak sa zabuda pytat, predbezne mam vybrate BL

julcek
19. aug 2012

ahojte, viete mi poradit dobre treningove nohavicky ??? maly uz chodi na nocnik, ale je dost lenivy, ked sa hra tak na to zabuda, teraz pouzivam slipove plienky z DM, ale tym ze je v suchu tak sa zabuda pytat, predbezne som si vybrala BL

behulka
19. aug 2012

@julcek pri BL treba dieťa pri každom pocikaní vyzliecť i s nohavicami a obliecť.
Lepšie je niečo na tento štýl, len netuším, či sa dá niečo také kúpiť za rozumnú cenu:
http://ekozahrada.blog.cz/1202/odpruzene-trenin...
Sú to len vrchné nohavičky, do ktorých sa vloží malá plienka, ktorá sa vymieňa. Zvládne ich stiahnuť aj dieťa, pokiaľ sa už vie samo vyzliecť.
Našla som len tieto, ale tá cena je až neuveriteľná 😕
http://www.ekoplienky.sk/product/bum-genius-fli...
http://latkoveplienky.com/content/grovia-trenin...

Ja som dávala naťahovacie vlniačiky menšej veľkosti a do nich poskladanú štvorcovú plienku.

julcek
19. aug 2012

@behulka No mne sa tiez najviac videl ten system BG. len ma odradila cena, kedze dufam ze to nebudem pouzivat dlho

keziah
19. aug 2012

@behulka @julcek
no ty brdo, az mi sanka padla z tych BG 😕 tie druhe som radsej ani nepozerala, to uz asi fakt nevedia, co si za to vypytat. ved ak odhadnem cenu za material, vrchne pulky s patentkami a 3 vkladacky v sile 6 vrstiev, tak sa urcite zmestim pod 15 eur

chichinka
19. aug 2012

@nenocka @juliam babyyy toto mam aj ja ☹ na viacerych BG...som myslela, ze je to normalne, opotrebovanim 😅 aj moje milovane freetime-ky, mam dve, tyrkysove, strasne ich mam rada, ale tiez sa mi takto pri prostrednej patentke "paraju"

chichinka
19. aug 2012

@nenocka @juliam @susul prosim aj mne dajte potom vediet, ze ako ste s tymi parajucimi sa patentkami dopadli... budem sa to tu snazit si ustriehnut ked napisete 🙂 inak mna napadlo, ze ci to nie je z toho, ze prckovia sa plazia po bruchu a tym padom to deru (pozeram, ze mame rovnako starych drobcov)? Lebo ja som si vsimla, ze sa mi zacali takto skaredo "parat" pod patentkami BG flipky, freetimeky aj kapsovky prave v obdobi syncekovho intenzivneho a rychleho plazenia sa po byte 😀 teraz uz stvornozkuje, tak si plienky vydychli, aj ked teda skody su napachane 😖 🙂 a tiez patentky na pranie rozopinam...

susul
19. aug 2012

@chichinka nemyslim,ze je to tym, ja som kapsovku pouzivala len na prechadzky kocikom a tato bledulinkomodra bola pouxita max 3x. Skor si myslim, ze je chyba v tom ako osadili patentku, ale vsak hadam dievcata, co siju peluchy napisu, co moze byt pricinou. Na inych plienkach tento problem nemam a to ich tocim podstatne castejsie.

chichinka
19. aug 2012

@susul aha, tak neviem. Toto bola moja utecha, ze si zato mozem sama 🙂 som pozerala si plienocky a mam to na viacerych, niekde viac, niekde menej ☹