Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
27. mar 2009

Karol, jj, dovážam.. vo Fr mi chceli predať kilo alebo nič 😠

standu
27. mar 2009

bihan, prave so kukla tvoj album....no ta tvoja bambula je straaaasne chutna, MUSIM uz aj ja nejake fotky prihodit...

este sa chcem opytat, nie su vlnene gatky moc objemne? spolu s nejakou nohavickovou, na noc plus vkladacka...hmmmm

bihan
27. mar 2009

Standu, sú.. ja používam vlňáky len na noc a na doma, lebo do normálnych gatí by som mala problém ich napratať, lebo aj tie najtenšie vlňáky sú hrubšie než iné nohavičky... no a odkedy Sára chodí ako drak, tak jej ten nočný balík medzi nohami pri chodení zavadzia, ale spí rovnako ako s hnuskou: rozčapnutá na bruchu ako žaba, tak to jej fakt neva 😀
Ale bez vlňákov by to nebolo ono 😵

karolinkafe
27. mar 2009

A nie je v tych vlnakoch detom horuco 😕 😅 mozno je to blba otazka a mi vsetky poviete ze pokozka dietata dycha, ale tak ked si predstavim, ze v lete ma babo na sebe tu latkovu (dost hrubu) plienku a na tom este vlnene gate... si to prirovnavam k tomu, ze si dam v lete sveter... 😅

janka_fr
27. mar 2009

Bihan to vazne???Ja som si kupovala normalne v lekarni a inac je tam dost velky cenovy rozdiel v roznych znackach.
Co som mala lanolin vo fialovej tube- lansinoh, ten stal nejako okolo 12e a bol dost tuhy a potom som mala este jeden v bielej tube a ten bol riedsi a tusim o polovicu lacnejsi ale tiez to bol cisty lanolin.Ja som to pouzivala aj na bradavky spociatku, ked som maleho kojila.

sirinka
27. mar 2009

aha...takze lanolin je cisto na vlnene...no, budem mat z tohoto este asi dlho tazke sny, kym sa dostanem aspon trosku do toho a spoznam plienocky...asi najlepsie az pouzivanim, ze...

standu
27. mar 2009

to by pre mna ako vidim nebolo...moja je taky chrust tenka ako slizik...ta este aj v BL organic vyzerala ako ze nic nic nic len plienka. ani jej pri spani nevadi nic, ale...naco? nezaparuje sa ani v noci.

karolinkafe
27. mar 2009

Jani takze ty ten lanolin kupujes normalne tu vo FR v lekarni?

sisa.b
27. mar 2009

standu, bittky samozrejme 🙂 len chcem este swb vkladacky prihodit k objednavke, tak sme doladovali co kde ako...

janka_fr
27. mar 2009

Karol, este som nasla jeden co som mala, volal sa dodie. Viem ze na vlnaky je to jedno aky, ale na prsia bol tento lepsi, teda lepsie sa natieral, ale to je mimo temu.

bambusko
27. mar 2009

bihan, tak ja som uz uplne out, vobec uz nerozumiem o com to tu melu 😕 😀 ani ma to nebavi sledovat, kedze ziadne dalsie plienky nepotrebujem 😉

janka_fr
27. mar 2009

Karol ano uplne bez problemov. Neviem co stoji na SVK

standu
27. mar 2009

sisa, keby som mohla, mam LEN bittky....ale to by mi mazelicek nezozral....vidim, ze na neho najlepsie fakt platia onesize, ze aj pre druhe babatko bude....treba mu pomastit brucho troska 🙂
ale nie, som zvedava, chcem aj ine poskusat.

sisa.b
27. mar 2009

standu, ja uz si davam tiez pohov, este chcem cosi usit, aby bolo aj na den dost a dalsie budu, az mi z tychto mala vyrastie. ale to budem vlastne len tie bittky menit, lebo ostatne su onesize alebo M-L

karolinkafe
27. mar 2009

Janka dakujem 😉

bihan
27. mar 2009

Bambu, tak to ja tak isto.. len ešte občas mrknem na odkazy 😝

Janka, na Slovensku stojí 100g čistého lanolínu asi 3€ Lanisol je čistý lanolín na bradavky a teda to by sa mi tie lanolínové kúry poriadne predražili..to radšej potom objednať zo shopu nejakú lanolinovú kúru napr. od Ulricha, aj keď ja od začiatku lanolínujem lekárnickým lanolínom a nikdy nič nepustilo.

Karol, tak sa zamysli.. keby ti bolo v lete tak fest horúco.. čo by si na seba natiahla radšej? tenký sveter z merina, ktorý dýcha, alebo takú fajnú igelitovú K-way (pršiplášť) ako v sklenníku? 😀

standu
27. mar 2009

bambusko...o plienockach predsa 😀

bambusko
27. mar 2009

bihan, krasne si to vysvetlila 😎 s tymi vlniakmi

standu
27. mar 2009

idem radsj spat...sisa, z tych bittiek sa tesim spolu s tebou 😉

bihan
27. mar 2009

Teda myslela som tým, že Lanisol je očistený ešte od neviem čoho všetkého.. bez chuti a bez zápachu...použila som ho len raz pri prvom lanolínovaní, lebo som mala vzorku z LVB, ale nemám pocit, že by držal dosť dobre 😕

karolinkafe
27. mar 2009

Bihan dakujem za vystiznu odpoved 😀 😀 A ak dobre chapem tak ten lekarnicky lanolin nie je cisty lanolin len nejaka kura? 😕

bihan
27. mar 2009

Karol, nie, lekárnický lanolín je už čistý 100% dehydratovaný lanolín, ktorý sa napr. používa na prípravu krémov (a možno iných preparátov) v lekárni, kým ten lanolín, čo sa predáva na bradavky, je ešte očistený zrejme o nejaké zložky... fakt neviem o čo presne, ale ten bradavkový necítiť a nelepí...ten "lekárnický" (po fr. je to lanoline officina) má taký nejak "vlnený" zápach, je žltkastý a lepkavý... a na vlňáky podľa mňa ideálny 😀

bihan
27. mar 2009

Bambu dík 😵

petusaaa
27. mar 2009

bihan, no, keby mi bolo fest horko, tak som v plavkach v bazene 😀
ale nie, fakt super vysvetlenie 😉

sisa.b
27. mar 2009

standu dik 🙂

petus 😀

sisa.b
27. mar 2009

inak mala sa mi zacala obsypavat takymi drobnymi vyrazkami na cikulke ☹ vyzera to podobne ako potnicky ale ked je cez den v latke, tak to nema tak velmi ako ked bola stale v hnuske 😒 a drahy mi uz tiez hovori, ze mam latkovat co najviac 😎 ja by som rada aj v noci, ale to by som musela mat nocnych plienok aspon 12, aby stihali. my este nemame ziadny ustaleny rezim, takze niekedy slecna zaspi po kupani o 20tej a niekedy aj o 2hej rano. dovtedy by stihla pocurat peknu hromadu plienok...

zitaje
28. mar 2009

My mame skoro zaruceny recept na liecenie lahkej zapareniny / potniciek: ked jej na noc dam bambusovu babyideu, do rana je uplne cista. Sama to nechapem, ked ju zabalim do BL bambusky, tak to nefunguje. O jednorazovke ani nehovorim. 😀

sisa.b
28. mar 2009

tak som sa rozhodla, ze by som mohla zacat tie krasne plienky davat malej, lebo z nich vyrastie ani ich neponosi 😝 vzdy tak vsetko setrim a skoro uplne nove potom pod cenu predavam 😒

matja
28. mar 2009

ahojte, dnes som prvykrat vyskusala plienku SWB. Vpredu pri gumicke mi vsak pretiekla. Co som urobila zle? Snazila som sa ju dobre vypchat...

standu
28. mar 2009

mati nestras, buduci tyzden cakam swb.....to mas tak, niekomu preteka IB, niekomu nie. ale preco??to mi je zahadou. som zvedava na ine baby, ktore ju maju, ze ako je to u nich.....