Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
31. aug 2012

@indys aspon mu nebolo zima 😀

peluskovo
31. aug 2012

@indys aky nadherny v plienockach 🙂 krasa 🙂 tesim sa z Vas 🙂

vojann
31. aug 2012

najdete nas aj na novej internetovej stranke.
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/vojann/

indys
31. aug 2012

@zfidorka dakujem ale teraz je to uz neaktualne maly ma 6500g, takze je mu vsetko dobre.ked by som to zlozila na mensi stvorec, tak nu uz nezakryjem ani 1/2 zadku 🙂))
@baska1 ked on kaka tak raz za 3-4 dni a este sa mi nestalo aby presla kakanica,lebo si ani neviem spomenut, ci do takej plienky kakal,lebo velakrat kaka mimo plienky.
@peluskovo tak uz vies,preco som tak velmi nehcela tie MaM velke stvorce, lebo takto vyzeral v KIKO stvorcovych.Ale nakonie sa aj MaM zrazili a su dobre 🙂

peluskovo
31. aug 2012

@indys 🙂 látkovky sú úžasné v každom veku, tvare a farbe 🙂 🙂

chichinka
31. aug 2012

@indys uzasne fotky tak maleho babatenka v latkovke 😵 zlatucky bol drobcek 😵 ja som mala prve tri tyzdne problem s latkovanim, nevedela som si zvyknut na ten velky zadocek a to pri porode mal syncek 3610 g 😀 nabuduce verim ze zacnem hned po prichode z porodnice. Akurat noc nemam poriesenu, stve ma to ale davam jednorazovku lebo koji sa maly vela a ked mu dam poriadne vypchatu plienku tak je z toho nervozny a nevie zaspinkat..ale snad to dako doladim, lebo sice mam denne spotrebu 1 pamperska : 9 latkoviek, cize eko hladisko super, ale zo zdravotneho je v pamperske celu noc,cize takmer 50% casu.. 😒 ale dako som sa rozpisala, prepac 😀

risolino
31. aug 2012

@chichinka my sme tiež tak fungovali zo začiatku... ale potom mi poradili Bambiroxy... vyskúšali sme a super... kojím... neprebaľujem cez noc, ale ešte nikdy neprepiškal 🙂

chichinka
31. aug 2012

@risolino dakujem moc za tip, idem sa na ne mrknut 😉

indys
1. sep 2012

@chichinka a mas problem ho v noi este prebalit? Ja mu na noc davam sice vacsiu plienku ale nas drobec je zvyknuty, ale aspon 1 ho prebalim a ak je hore viackra tak ho prebalim aj viakra. Ved to je otazka chvilky.
@zfidorka ci ty si myslela, ze by som ten sklad mala urobit kvoli omu, ze mi preteka ez boky , ked lezi na boku? Hmm prave som mu to skusila urobit a dobre som sa zabavila. Tak ako som ocakavala bez sane zapnutia ani sa mi len tie 3 strany plienky nespojili 🙂)

chichinka
1. sep 2012

@indys pre mna nie je problem samotne prebalenie v noci, ze by sa mi nechcelo, cez den prebalujem casto, vzdy ked vidim ze cikol do plienky. Ked bol este malinky, aj v noci kazde dve hodky som prebalila. Ale teraz ako zacal spavat, tak by som ho tym zobudila a on tazsie zaspava, takze neriskujem. niekedy ked je v noci dve-tri hodky hore, tak to ho vzdy prebalim, ale ked spi a koji sa tak, ze ja pomaly o tom ani neviem (spime vedla seba v manzelskej posteli) tak mame nerusenu noc a keby som ho prebalila, koniec spanku, ma lahky spanok, aj zapukanie postele ked si idem vecer lahnut ho zobudi 🙄
skusim este ti bambus roxy co mi risolino radila..

leishmania
1. sep 2012

@chichinka ja som presne preto iste davala jendorazovku na noc, ze by som ho zibudila prebalenim a ak nie tak bol v kazdej latkovke vzdy rano v mokrom..davala som potom na noc tie DMkove nature

ivanka.7
1. sep 2012

@chichinka ja v noci tiez neprebalujem a bambi roxy aj anavy bambuska (alebo aj tots bamboozle stretch) mi vydrzia na noc - mala je v tom pokojne aj 10 hodin, ked sa stane. Keby som ju v noci prebalovala, tak mam na hodinu a pol o zabavu postarane :D Ale ako tak pocuvam dievcata, tak moja bude z tych menej cikajucich deti asi, len neviem ci je to tym, ze vela cika mimo plienky alebo ze jednoducho cika menej :D

ivanka.7
1. sep 2012

@indys otazka chvilky, ale moja sa pri kazdom prebalovani zobudi tak, ze mame hodinku, hodinku pol zabavu, kedy mam dve moznosti - hodinu a pol ju nosit a uspavat alebo ju dat pod hrazdicku a pockat kym sa unavi... lenze musim pri nej bdiet 🙂

risolino
1. sep 2012

@chichinka bambiroxy parádne nasaje 🙂 náš spinká aj 10-12hod. (niekedy aj dlhšie) a nemá prepiškanú... ale niekedy keď veľa pije mliečka a občas aj vodičky, tak je riadne nasatá 🙂 si myslím, že Ti v pohode vydrží 🙂

risolino
1. sep 2012

@chichinka
@ivanka.7 ja som nikdy v noci neprebaľovala 🙂

rolla20
1. sep 2012

@ivanka.7
@risolino to je fakt taka dobra ta bambi roxy?? chcem ju objednat, no nejak som sa k tomu este nedostala. ja mam doma anavy a nevydrzi celu noc. ked dam original vkladacky, tak sme jak ferdo mravec, takze davam len nohavicky anavy a do toho bambus prefold babyidea. akoze neprecika ju, ale je riadne mokra a mozno aj nato sa mi skor budi

chichinka
1. sep 2012

@leishmania
@risolino
@ivanka.7 babulky vdaka, ste zlate 🙂

risolino
1. sep 2012

@rolla20 my sme veľmi spokojní s bambiroxy a dávam štvorcovú bambusovú vkladačku... náš drobec sa skoro nebudí (dnes spinkal do 10,30 a včera a predvčerom do 11,30) a to by som chcela, aby sa skôr budil 🙂 teraz v lete je tiež poriadne nasatá... keď je chladnejšie, tak pomenej

rolla20
1. sep 2012

@risolino ako krasne ti buvka, joooj, v tichosti a v dobrom zavidim... my sa 2-3krat v noci budime, opacim plienku, niekedy je sucha, ale niekedy dost mokra, cize niekedy prebalim raz, inokedy potiahne do rana. ja som rozmyslala nad bambi roxy so stvorcovou vkladackou. a ty das original vkladacku, plus navyse vkladacku?? ci som to zle pochopila??

risolino
1. sep 2012

@rolla20 originál ich štvorcovú vkladačku do Bambiroxy... a na to vrchné nohavičky... nič viac už nedávam 🙂 ja neprebaľujem v noci... od narodenia nám spinkal celú noc, ale keď mal viac ako 6m, tak sa začal budiť aj nad ránom na kojenie, ale ani vtedy som neprebaľovala v noci 🙂 a asi od 11m. používame Bambiroxy a to sa v noci budíme min. na 2 kojenia, ale neprebaľujem 🙂 zaspinkávame okolo pol 10... ja by som zase chcela, aby zaspával aspoň o pol 9 a kľudne sa ráno môže budiť aj od 6-7 🙂

ivanka.7
1. sep 2012

@rolla20
@risolino mne zas naopak, ked je teplo tak menej cika :D
Moja asi necika az tak vela a dost cika mimo plienky, aj dnes bola plienka rano sucha a do umyvadla vycikala hadam deci naraz. Cez den samozrejme cika tak, ze prebalujem casto.
Mne "ferdo mravec" nevadi, lebo mala spi hlavne na bruchu, takze jej trci zadok dohora ale nezavadzia jej :D
Nasa zaspava az po polnoci, takze zvykne do pol deviatej potiahnut.
@chichinka

risolino
1. sep 2012

@ivanka.7 náš tiež v zime zaspával až o polnoci a vtedy ťahal spánok do 12,30 🙂 ale na jar sme sa to snažili posunúť 🙂 a ešte by som chcela...

ivanka.7
1. sep 2012

@risolino nehrozi, ked prespi 10 hodin (s xy prestavkami na dojcenie) tak som rada

duratlicka
1. sep 2012

My latkujeme tiez od prichodu z porodnice a jednorazove plienky pouzivam len na pobyt u rodicov dlhsi ako 2 dni🙂

indys
1. sep 2012

@chichinka @leishmania co sa tyka nocnych plienok : ja mam nohavickove bambi roxy a Bamboozle Stretch od tots bots. Ja osobne s bambi roxy nie som velmi spokojna.Periem ich v slize, ale su ovela tvrdsie ako tie tots bots. Ani malemu tak nesedia hlavne na pase mu to odstava kvoli tvrdosti. Ja na tots bots nedam dopustit.Bambus je uzasne makky site su perfektne.Kym som ich nemala bola som spokojna aj s bambi roxy ale podla mna sa tieto 2 plienky prevedenim nedaju porovnat. BR maju vkladacku stvorcovu a sklada sa na 3x na odlznik a volne sa vlozi do plienky.TB maju vkladacku na zapnutie do plienky, takze sa urcite neposunie, aj ked ani pri BR som s tym problem nemala. .No ak ti maly vela cika, aj tak budes musiet tie plienky aspon trosku dovypchat.Ja na to pouzivam vkladacky od handricky.Ak by si chcela poradit napis spravu.Mam od nej 5 druhov.najradsej pouzivam z bambusoveho veluru su tenke a perfektne save.A ak urcite nechces aby maly aj napriek tomu , ze plienku vela pocika nebol v mokrom, tak ja noc pouzivam Stay-dry separačné plienky Little Lamb.Je to naozaj uzasna vec.Su tenulilinke a odvydzaju vlhkost od zadocka a ked maleho rozbalis, tak je tato separacka v podstate sucha.Jedina nevyhoda je, ze to nie je prirodny material s cim mozu mat niektore deticky problem, ale nas maly je uplne v pohode.Ja ti urcire odporuam nohavickovu plienku TB.Samozrejme ze je to individualne.Tot moja skusenost. Dufam, ze sa z toho vysomaris

@ivanka.7 uf tak v takom pripade by som neprebalovala ani ja.Nas ked sa nakoji, tak zaspinka aj ked to niekdy trva hodinku, lebo ho trapia prdiky, ale ziadne hranie sa nekona

zfidorka
1. sep 2012

@indys hej kvoli tomu pretekaniu na boku som myslela... z vacsieho rozmeru plienok by to malo ist aj u vacsich deti...

chichinka
1. sep 2012

@indys dakujem babulka moc za rady - tots bots bamboozle stretch mam doma, ked bol maly malicky, tak som mu ich davala an noc...ale teraz by som to fakt musela dovypchat... skusim...aj ked nemozem si pomoct, tieto nohavickove systemy su mi strasne nesympaticke 😅 😅 😅 a maly aj ked som dala little lamb tu stay dry (ta umelinka nastastie nerobi problem) tak po bokoch mal mokru tu plienku a teda aj kozicku mal totalne mokru...ale asi inej cesty niet...skusala som aj dovypchat wonderoo, ale nevedel sa s tym velkym zadockom ulozit...ale tie vkladacky z bambusoveho veluru ze su tenke a super save co spominas ma zaujali, idem to mrk na net, skusila by som ich...moc vdaka 😉

juliam
1. sep 2012

@behulka konečne pridávam fotky 😅 porovnanie Bambi Roxy (naspodku) a Anavy

juliam
1. sep 2012

BR je o trošičku väčšia a viac sa mi páči matroš. zdá sa mi aj mäkšia ako Anavy.

ivanka.7
1. sep 2012

ja mam bambi roxy, bamboozle aj anavy - bamboozle je najmaksia, to je pravda, bambi roxy tvrdne - medvedikova na patentky, mam aj myskovu na suchac - ale nic, co by mi vadilo (a zjavne nevadi ani malej). Nemam ziadnu preferenciu v ich pouzivani, len ked potrebujem, aby mi manzel doniesol plienku, tak si vyberam bud anavy alebo BR na suchac ("dones mi tu autickovu/myskovu")