Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

indys
3. sep 2012

@luma1 tak ja to nechapem . nepouzivam ziadnu avivaz..perie na tej pracke aj moja svgrina a jej sa to vobec nerobi, ale ona perie vzdy iba v prasku. asi to bude tym, ze tam volaco ta pracka pusta a ten sliz to nedokaze oprat.

luma1
3. sep 2012

@indys tak asi ano skus sa spytat v nejakom obchode kde predavaju pracky mali by vediet neviem ci nestaci len taka nejaka mini oprava alebo utesnit tam nejak ten silikon. Mna zarazalo to, ze som prava vzdy s avivazou a raz som mala flaky a raz zas nie.. zaujimave 🙂

shopvick
3. sep 2012

@baska1 rozdiel medzi tymito separackami je, ze pre male babo su vhodnejsie celulozove, pretoze su z takeho materialu, cez ktory lepsie pretecie mokre zo stolice babatka a viskozove su lepsie pre vacsie deti, ktore kakaju uz tvrdsiu stolicu

rolla20
3. sep 2012

maminky, zas potrebujem poradit.... doma pouzivame pulky BG a blueberry na patentky a stale ma lakaju little lamb, lenze - tie su na suche zipsy, preto sa chcem spytat, ci dobre drzia, bo mame doma aj BG na suchace a tie sa nam otvaraju, dalsia otazka, ci neotlacaju na stehienkach, kedze my sme taky suncickovy (samozrejme bych brala velkost 3)
Proste hladam nieco na noc, kedze cez den je moc aktivny a vtedy to istia patentky...
dakujem

behulka
3. sep 2012

@suhada do šatky som dávala vlniačiky, naťahovacie nemajú gumky, otláčajú minimálne. Pod to štvorcové plienky.
Fleecové nohavky by pod tlakom prevlhli. No moje skúsenosti hovoria, že bábo v šatke aj počas spánku až tak veľa neciká, ak už áno, je predtým dostatočne nespokojné.
@rolla20 a čo tak naťahovacie vlniačiky? Zaúkolovať babičku či kamarátku, čo vie štrikovať. Obliekanie je rýchle, ak sú pod nimi nohavičkové plienky i dobre držia.

rolla20
3. sep 2012

@behulka ja som verna pulkam 😵 na vlniaky si netrufam a pouzivam stvorce, aj na noc

indys
3. sep 2012

@rolla20 ja mam Little Lamb Pul v zelenom a su perfektne. na strane 1520 je fotky, ked sme prisli s malym z nemocnice. Sice je to tam pozapinane kadejak a vsetko mu bolo velke,ale drza perfektne. Maju tak silny suchy zips, ze niekedy az problem rozlepit, ze sa mi na to maly aj zobudi ked spinka nahodou. Mam aj Thirsties duowrap ale tam sa tie suchace cilou nedaju vobec porovnat. drzia podstatne slabise a pre vacie babtko si viem predstavit, za sa budu rozopinat. Pri Little Lamb su tie suche zipsy naozaj dost siroke. Takze ked bdem kupovat vacsie cislo urcite tie. Co sa tyka otlacania, obcas je maly trosku otlaceny podla toho ako sa mi podari zapnut, a le nic tragicke ani hrozne.Tak normalne a to ma nas fajne stehienka macikovske.Takze toho by som sa nebala.

rolla20
3. sep 2012

@indys dakujem, tak nakoniec ich objednam (sice neviem kedy 😀 ), velkost 3 a tiez v zelenom, bo vyzeraju pekne

ekoplienky
3. sep 2012

@rolla20: Nechcem ťa sklamať, ale vo veľ. 3 sa LL pulky vyrábajú len biele.

indys
4. sep 2012

dievcata chcela by som si urobit mensi prieskum. Mozete mi komu sa bude chciet prosim v skratke napisat Ake mate stare babatko, a co im davate na den a na noc- najcastejsie
napr: 4m, denna: novosklad v bambusovov vkladackou od handricky, vrchne LL pul a Thirstiesi noc: blambooze a novosklad
Dakujem
@all

rolla20
4. sep 2012

@indys my mame 1 rocik a na den kikko bambus stvorec na rovno + LL flis.separacka, pulky bum genius ( aj doma, aj na von), na noc kikko bambus stvorec + vkladacka bamus little lamb alebo babyidea bambus prefold alebo babylucy bambus vkladacka, LL flis.separacka, pulky blueberry coveralls, pri dalsom nocnom prebalovani mam nachystanu plienku v BG, dnes ideme k lekarovi a tam ho prebalim do novuckej LL kapsovky

rolla20
4. sep 2012

@ekoplienky tak nevadi, ak budem s nimi spokojna a splnia ucel, tak je vlastne potom jedno aka farba 😵 a diky za info

suhada
4. sep 2012

@indys @behulka dakujem baby, skusim tie vlniaky a pod to stvorcovku poistenu nejakou vkladackou,, snad mu v tom nebude teplo, uz sa bude aj tak vonku ochladzovat..... 😉

lenusskaa
4. sep 2012

@indys 11 mesiacov, na den najcastejsie - doma site bambusove vkladacky a PULky BG, alebo rozne kapsovky (doma site, BG, Baba Boo s bambusovymi vkladackami) a AIO (TB Easyfit) a na noc nam staci TB bamboozle a PULky Blueberry..

baska1
4. sep 2012

@indys 7týzdnove babo: cez den kikko stvorec na novosklad +LL bambus.vkladacka alebo stay dry vkladacka Bum Genius+Flipky, na prechadzky nohavickove od Baby Lucy,BR a na noc nohavickove Anavy,BR, LL, TB, ale malý je riadny ucuranec a to prebalujem kazde 2,5-3h, takze dovypchavam BR vkladackami alebo LL vkladackami

ivanka.7
4. sep 2012

@indys
na den - (na doma a kratke prechadzky po sidlisku, prip. na navstevy, kde si mozem prebalovat ako chcem, kedy chcem): novosklad s vkladackou a vrchnymi nohavickami (pulky alebo vlniaky); na von na vacsie prechadzky, vylety alebo tak davam kapsovky a aio
novosklad - kikko lux eco alebo MaM; pulky - blueberry, thirsties, flip, bumkins; vlniaky - loveybums, bionos; kapsovky - smartipants, wonderoo, baba-boo; aio - tots easyfit rainbow V2, anavy easy, BG freetime, real easy, bumkins;
na noc - nohavickova + vrchne (pulky alebo vlniaky)
nohavickove - bambi roxy, tots bamboozle stretch, anavy bambusova a baby lucy organic

ivanka.7
4. sep 2012

@indys 5 mesacne babo (zabudla som :D)

baska1
4. sep 2012

@baska1 a este priznavam, sem-tam na navstevy a k doktorke aj pampersky:o)

indys
4. sep 2012

@rolla20 a ked mas vsetko narovno nestane sa ti, ze ked spinka alebo lezi na boku aby mu to kolo pasa pretieklo? ja ked mu davam FLIP-ky a do toho bavlneny tvorec na rovno pripadne k tomu najeku bambus vkladacku,l tak sa mi uz viackrat stalo ze mi kolo pasa pretieklo. co robim zle?
@ivanka.7 ty mas peknu zbierku. s ktorymi vapsovkami alebo AIO si najviac spokojna. Ja mam len tots easyfit rainbow V2 (velka spokojnost, aj ked uz musism dovypchavat) BG (celkom ujdu ) WONDEROO V2 (len 2x mal predavam neviem zapinat tie cvoky, ale mozno ich este skusime. mam im dat sancu?) a Itti bitti d´lish (kupila som v bazariku, ale keby niekto chcem posuniem dalej maly mal 2x a asi ju neviem pouzivat a zda sa mi ze mu je dajaka mala)
chcem ale este dokupit dajake ktore sa tebe pozdavaju najviac. vsetky kapsovky maju sty-dry vrstvu lebo BG aj Wonderoo maju

indys
4. sep 2012

@ivanka.7 mozes mi porovnyt anavy bambusova a baby lucy organic s bambi roxy, tots bamboozle stretch ?

ivanka.7
4. sep 2012

@indys ked ja som nevedela co mam kupit a vzdy bola nejaka akcia, tak mam z kazdeho daco, ale skoro nic nemam 2x (wonderky, freetimky a bambi roxy mam dve akurat a potom flipky vrchne) :D ale som s tym spokojna, lebo vzdy sa mi hodi daco ine podla toho aku chcem savost, ci bude mala v satke alebo v manduce alebo nie a tak 🙂
Anavy a Baby Lucy... do Baby Lucy organic by som znovu nesla, ale kupila som ju nepouzitu za 5 eur uplne na zaciatku, ked som zacala riesit latkovky, takze pohoda. Je to bavlna, ma jednu vkladacku, cize neskor nebude stacit, mojej malej zatial na noc staci. Blbe je, ze na uplne malom babatku pri zmensovani robi strasne velky predok a cele je to take nahuzvane nejake. A vobec v nej mala ma najvacsi zadok z tych vsetkych nohavickovych.
Anavy je super, tiez trosku tvrdne, ale menej ako Bambi roxy, je tusim cela bambusova, strih je fajn, ja mam na patentky, neviem ci sa robi aj na suchac, ale mne sa dobre zapina, neotlaca, savostou len s dlhou vkladackou je porovnatelna s bamboozle a BR (neviem to tak dobre urcit, mne sa mala este nikdy neprecikala a cika kazdu noc inak vela). Je k nej este kratka vkladacka, takze keby to bolo tak vypchate, tak to asi podrzi celu noc aj pre ucikanejsie deti.

Kapsovky a aio - tots easyfit su super, stihle, maly zadok, komu na tom zalezi, wonderkam som na chut prisla tiez az v poslednom mesiaci, dovtedy sa mi na malej zdali velike, takze ked ti nesedia, neries, chod do inych. BG freetime u mna spokojnost, aj ked pri zapinani na patentky ich neviem az tak dobre nastavit na brusku na zmensenej velkosti, trochu malej odstavaju... u nas to nevadi, mne sa cez vrch neprecika.
Z kapsoviek sa mi velmi pacia Smartipants - su k nej dve mikrovlaknove vkladacky, saju dobre; zapinanie je ale na jeden rad patentiek a ak je to to, co ti nevyhovovalo na wonderkach, tak neviem ci ti sadne. Je na nej strasne dobre to, ze ma otvor v kapse z oboch stran, takze tam vkladacku vlozis jednoducho, rychlo a mozes pasovat ako chces. A ked ti nebudu stacit mikrovlaknove, tak tam strcis hocijaku bambusku. Ak ale preferujes uzke plienky medzi nozickami, tak smartipants je sirsia.
Z aio (alebo sio) mam este velmi rada pop-in plienky. Bambusove vkladacky nasaju vela, da sa dovypchat, zapina sa na suchy zips, takze krasne podotahujes ako treba, maju dvojite gumky, takze nic nevytecie. Tiez je ale medzi nozkami sirsia.
Uzsia plienka je anavy easy, ma dve vkladacky, ja ju mam na patentky, dobre sa da zapnut, len sa mi zda, ze casom tie vkladacky tiez trochu tvrdnu.
Podobna trochu ako tots bots easyfit je bumkins aio, len ten bambus na dotykovej strane ma uzsi a po praniach sa trosku krci, treba ho vzdy po prani natiahnut. Chobot ma na druhu stranu, ale mne to nevadi. Cize ak mas dobru skusenost s easyfitkou, tak bumkins by ti mozno tiez sedela a urcite je lacnejsia.
Neviem, ja som asi zly tester :D ked ja so ziadnou plienkou nemam ziadny zasadny problem zatial :D
Ale tak ked ideme von vyberam vacsinou medzi tymito: pop-in, tots easyfit, BG freetime, smartipants a bumkins; v druhom slede potom beriem anavy, wonderoo, real easy a bababoo

rolla20
4. sep 2012

@indys jeden jediny krat sa nam stalo, ze v noci mal prevlhnute pyzamko, tak sme ho prezliekli, to skor bol precikany z jednorazovky, ked bol malicky, mal mokru kosielku aj dupacky 😵 niekedy ma riadne mokru plienku, ale veru nepretecie a davam iba ten bambus stvorec a LL separacku a to si myslim, ze ake cikajuce dieta mam 😀 a prebalujem, cca. 2-4hodiny, bo niekedy mame riadne mokru plienku a niekedy len cvrknute 😵 a cez den spime v kocari a tam spi rovno na chrbatiku a v noci v postielke hadze riadne kreacie a ako som pisala, nemame problem, sme stale v suchu, prebalujem len ked je uz dost pocikany,, inak nie, bo sa aj stava, ze mame suchu plienku

kkl82
4. sep 2012

baby, ako ste nakoniec riesili toho alberta? mne to preteka cez ten sev aj po styroch cykloch v susicke, takze rady vyrobcu az tak nezabrali... 😖

tinika
4. sep 2012

ahojte kočky, poslednu dobu mam bambusove vkladačky take drsne po prani neviete čim to je?

rolla20
4. sep 2012

@tinika tipujem tvrda voda, zrejme je nas tu takych viac, aj ja bych uvitala nieco na zmakcenie 🙂

ianitka
4. sep 2012

hlasim, ze kapsovka B bies uniesla dnes taky naklad vsetkeho mozneho 😝 😀 😀 😀 😀 , ze si z vdaky kupim asi dalsiu (uz stvrtu)...

tinika
4. sep 2012

@rolla20 ale to len posledny mesiac su take a pouzivam ich uz 10m ako to potom riesite?

peluskovo
4. sep 2012

@tinika Mati, za dva roky som zistila ze raz mi bambus tak stvrdne, ze sucham az kym ma ruky nebolia, no inokedy je tak fajne makky... a posledny rok periem rovnaky program, rovnaky prasok, neviem ci nahodou to nema z casti aj mensi suvis s tym, ako dlho sa susia a kde, ci vonku, ci dnu... zeby pustali stale inu vodu? 🙂

zfidorka
4. sep 2012

@peluskovo @tinika
plienky tvrdnu, aj ked su dlho na slnku, potom su "presusene"

rolla20
4. sep 2012

@peluskovo hej, to som si tiez vsimla, ze ked ich mam dlho na slnku su moc presusene, aspon mne sa lepsie zehlia a drzia lepsie tvar, ked je pod mrakom a susia sa vonku, ze ich pekne vyfuka, a chcem sa spytat ako je to s tym suchanim bambusu?? to az ked su suche??