Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

rolla20
15. sep 2012

@anulicek ahoj, ja mam nohavickovu little lamb, kde je tiez prisita vkladacka (neviem aku mas konkretne ty) a este do nej davam little lamb vkladacku a nato little lamb flisovu separacnu vlozku, no a PULky alebo dam little lamb kapsovku 😵 takze podla mna skus este nieco na savost pridat + flisovku separacnu

tasiko
15. sep 2012

@rolla20 @anulicek ma popoliny bambusove a pop'n'gro nohavicky

ekoplienky
15. sep 2012

@anulicek: Podľa mňa treba zvýšiť savosť. Najlepšie nejakou bambusovou vkladačkou. Mne sa do nočných plienok najlepšie osvedčil babyidea prefold.

adriana1107
16. sep 2012

Prosím poraďte! Chcela by som bambusové plienky od narodenia po nočník, aby sa už nemuseli dávať ďalšie nohavičky, nepretekali, boli dobre savé, neumelinové.... mám už chaos v tých značkách. Ktorá je najlepšia? Ďakujem vopred.

lyongirl
16. sep 2012

@adriana1107 myslím, že kritériá sú dobré, ale dobre savé je problém, to čo stačí novorodencovi, alebo málo cikajúcemu bábatku nemusí stačiť veľmi cikajúcemu bábatku, takže rátaj, že možno do roka savosť bude stačiť, ale potom bude treba dovypchať aj tak nejakou dobre savou vkladačkou...
Mne osobne z tých, čo mám doma sa najviac páčia B´bies Max Bambou, mám aj pofotené v albume, kľudne pozri, ale už dovypchávam...sú štíhle, nerobia veľký zadok, jemnučné, majú dvojité gumičky, nepretakú, ale ak je veľká nálož, tak nevydržia, to je jasné, to asi žiadne...

lyongirl
16. sep 2012

@adriana1107 a ešte, chceš AIO, kapsovku, alebo?

evening_star
16. sep 2012

Žienky, mám 7-týždňové bábo, používame štvorce a novosklad, na to pulky, ALE: ked ten novosklad zahnem na nozickach, tak okolo stehien ma obalenu plienku, a na to uz pulky nedosiahnu a potom zakazdym menim s pocikanou plienkou aj oblecenie... Neviem, ci chapete - skratka tie vrchne nohavicky neobopnu cely novosklad, na stehnach to trci, a teda aj vzdy preteka. Robim chybu ja a zle ho balim, alebo ste aj vy mali takyto problem?

kkl82
16. sep 2012

@adriana1107 ja odporucam uz spominane tots bots easyfit V2, je to AIO plienocka, ktora ma aj kapsu na dovypchatie (ked bude dieta vacsie a samotna plienka stacit nebude). dobre sadne od narodenia a vraj vydrzi az do odplienkovania ("vraj" preto, lebo z osobnej skusenosti to este nepotvrdim, my ich uz pouzivame 6 mesiacov a su ok). je to kombinacia bambus/mikrovlakno, bambus je zo strany, ktora sa dotyka babatka. problem je len ten, ze sa tato V2 verzia uz len dopredava, nova V3 je cisto mikrovlaknova (teda, umelinka). ale este stale sa da v pohode zohnat aj v uk aj u nas (cez internetove obchody).

janula18
16. sep 2012

@evening_star ono záleží aké pulky používaš. Na novosklad su dobré pulky čo majú "kridielka" ( mne sa osvedčili takto len popoliny). Teraz používam iné, ale len na plienku narovno. Ked dám napr. aj nohavičkové plienky tak tiež mi z nich boky vykúkajú, z tých popoliny nie

kkl82
16. sep 2012

@evening_star ak zahybas dnu tie okraje novoskladu dostatocne, tak problem bude iba vo vrchnych nohavickach - ake pouzivas?

evening_star
16. sep 2012

Mám BG flip...ale okraje nezahybam vobec... - asi v tom bude chyba. ja proste polozim babo na novosklad, prehnem najprv spodnu cast smerom nahor, a potom len prehnem obe bocne strany plienky a zapnem sponkou. Ale nejak specialne som to nezahybala...

tynamartina
16. sep 2012

@evening_star tu je pekne ukázané ako tie okraje zahnúť

https://www.youtube.com/watch?v=gasWvBJEDlU
ianitka
16. sep 2012

Ahojte, mari sa mi, ze sa tu davnejsie rozoberal problem s pretekajucou BG Freetime. Nejako to neviem najst - ako ste to riesili?
Akurat v piatok pretiekla a spredu - tak teraz neviem, co s tym, doposial, som sa na nu mohla spolahnut ☹

evening_star
16. sep 2012

@tynamartina Dakujeem! Toto som potrebovala...

ekoplienky
16. sep 2012

@adriana1107 : Okrem tých, ktoré Ti navhrli baby. Ešte je dobrá Little Lamb bambusová kapsovka. Je síce viecveľkostná, ale dobre savá a má aj postranné krídielka. Z AIO je dobrá aj Pop in new gen bamboo.

katka888
16. sep 2012

@adriana1107
tots bots easyfit V2 / ta sa uz nevyraba, ale v eshopoch by mali mat este stare zasoby, nova V3 s mikrovlaknom prisla na trh len nedavno - u nas este nejake kusy su /
pop in new generation bambo - save bambusove jadro vies odopnut a vpripade potreby pripnut nove bez menenia vrchnej casti / ak babo napiska iba malinko, cize aj ked je plienka v podstate AIO, ak mas nahradne jadro, nemuss hned prat vrch, ak nie je sppolu s jadrom znecisteny.
ecobu - podobny system ako pop in new generation
max bamboo - to ti uz popisovali vyssie

katka888
16. sep 2012

@evening_star ten isty zadrhekl sme mali aj my s flipkami, neprekryju na zaciatku dostatocne stehienka, ja som davala vlniaciky, a aj thirsties alebo little lamb vrchne.. teda vrchne, ktore majun okolo stehienok vsity dalsi pas latky, a maju 2nasobnu gumicku. flipky to nemajuk tie som najcastejsie vyuzila neskor na plienku narovno

marta222
16. sep 2012

Dievčatá, chcela by som sa spýtať, ktoré už látkujete dlhšie, ako je to so sušením plienok v zime (ešte to síce nie je príliš aktuálne, ale o pár mesiacov bude 😉 )? Keď je napríklad vonku pekne a riadne mrzne - ja zvyknem bežné opraté prádlo na sušiaku na pár hodín vyložiť na otvorenú verandu - samozrejme mi to tam zamrzne, ale potom to prádlo krásne vonia, keď je to trochu ofúkané vetrom a primrznuté a presuniem to dovnútra - prevonia mi to aj celý dom 🙂 . Ako je to s plienkami? Myslím, že vrchné nohavičky s PUL vrstvou a kapsovky asi určite nebudem dávať sušiť na mráz, ale hádam bežným bavlneným štvorcom sa na mraze nič nestane.. A hlavne ma zaujímajú nohavičkové bambusové plienky a vkladačky: nepoškodí sa to bambusové vlákno na mraze? Aké máte skúsenosti? Či radšej neriskovať 😀 😀 😀 ...

ekoplienky
16. sep 2012

@marta222: Tú závislosť na vôni prádla sušeného vonku poznám. 😀 Ja so takto sušila aj nohavičkové plienky a nič sa im nestalo (štvorcom sa nič nemôže stať). Vrchné nohavičky AIO a kapsových plienok a pulky som samozrejme sušila vnútri.

adriana1107
16. sep 2012

@lyongirl tie B´bies Max Bambou vypadajú dosť dobre a pohodlne 🙂 ... musím si ich naštudovať 🙂 .... vďaka mooooc za radu. Na tú druhú otázku Ti moc neviem odpovedať, lebo neviem čo je AIO, ale určite chcem také, aby sa tam dali vyberať a vkladať tie vkladačky 🙂

adriana1107
16. sep 2012

@kkl82 ďakujem Ti za radu kkl82, preštudujem aj tieto tots bots easyfit V2 🙂, tiež vypadajú vypracovane a dobre, už mám "chrobákov v hlave" :D ... ste zlaté, že mi takto super radíte, šetríte mi čas študovaním recenzíí a čo ja viem čoho 🙂

adriana1107
16. sep 2012

@ekoplienky ďakujem za radu, všetky popozerám 🙂

adriana1107
16. sep 2012

@katka888 ahá, ano Katka, viem čo myslíš, aj také sú veru praktické, ďakujem za vysvetlenie, lebo ešte sa len oboznamujem s takýmito plienkami, tak nech nevyberiem nejakú blbosť 🙂

ekoplienky
16. sep 2012

@adriana1107: Nemáš začo.

marta222
16. sep 2012

@ekoplienky ďakujem, tak uvidíme.... Hlavne, aká bude zima 😀 😀 😀 . Mimochodom, teším sa na balíček od Teba - som zvedavá hlavne na tie tyrkysové BI wool shorties 😉

ekoplienky
16. sep 2012

@marta222: Ja dúfam, že v zime bude veľa snehu. Ideme učiť deti lyžovať. 🙂 BI shorties sú skvelá voľba, som presvedčená, že budeš spokojná. 🙂

marta222
16. sep 2012

@ekoplienky to verím - máme jedny veľkosti M, ale bohužiaľ už sú nám malé 😒

jikol18
16. sep 2012

Baby chcela by som sa popýtať na bambusove plienky Little lamb alebo Lollipop. Ake sú vaše skúsenosti, ktoré sú lepšie. Som v tomto úplný začiatočník.

moninka1
16. sep 2012

zienky, daju sa niekde zohnat jednovelkostne anavy vlniaky na patentky (alebo inej znacky)?

lume
16. sep 2012

Ahojte, stretli ste sa niekto s plienkovou dermatitidou aj pri latkovych plienkach? Nemozeme sa toho zbavit a dnes sa to dcerke zhorsilo v latkovej plienke.