• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

26. septembra 2016 
@biba321 ritulka je vacsia ako v pamperskach, plati najma, ze cim mensie dieta, tym vacsia je na nom ta latkova plienka emoticon zalezi, kde budes oblecko nakupovat, napr. f&f z tesca, h&m a lindex oblecies uplne vsetko, aj leginky. maju dlhsie strihy a na nohaviciach je tiez viac latky, takze latkovka sa v pohode zmesti. bodynka su navyse velmi dobre z c&a, lebo su dlhsie. navyse maju ich bodynka aj dlhsie rukavy, takze babatku sa nebudu vysukavat az do laktov, ako pri mnohych inych znackach. len ine veci od c&a sa mi zdaju uz potom take uzke strihy, takze tie uz nie...
1. okt 2012 o 09:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@uzovicka O BKM som sa snazila od narodenia, ale akosi to nijako neslo, mala ma vzdy ocikala alebo okakalaemoticon Ale kakala pri kazdom prebalovanie na kuchynske utierky, ked bola vacsia, tak aspon kakat sa nam darilo do lavorika a teraz uz do nocnika. Silou mocou som sa snazila vyhnut tomu zapieraniu okakanych plienokemoticon
1. okt 2012 o 09:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja pouzivam pratelne separacky (aj ako stay-dry, malej to viac vyhovuje bambus-nebambus) a na von pouzivam prave tieto "jednorazove" - alebo ked nemam po ruke pratelnu. Vonku je to sikovnejsie, bud strcim do vaku, ked je pocikana alebo vyhodim ked je pokakana a nemusim sa trapit so sprchovanim alebo si niest domov "plny naklad" emoticon tak som za 5 mesiacov latkovania minula cca 2 rolky (a urcite som nekupovala 100 za 4,50 :D)
1. okt 2012 o 09:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@biba321 Ja som s oblecenim nikdy nemala problem, ale to asi aj preto, ze mala je taka drobnejsiaemoticon
1. okt 2012 o 09:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@duratlicka no vidis, ze do 3 mesiacov zehlit vsetko, ale nohavkove plienky netreba, takze netreba vobec nic emoticon ja som niekde davnejsie citala, ze zehlenie nema zmysel, pokial nezehlis tesne pred tym, nez to babu oblecies...
1. okt 2012 o 09:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mahalo novosklad do cca 7-8 mesiacov, kedze maly bol vyhradne kojeny, tak mal stale prazenicku , potom stvorec narovno s vlniacikmi a teray sme iba na kapsovkach a AIO ale iba preto, ze ich mam vela. pri dcerke som do 23 mesiacov davala na doma bum genius stay dry a organic vkladacky, tak od roka a pol dovtedy bola na stvorci narovno
1. okt 2012 o 09:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ivanka.7 Ivka, vsak Tvoja by uz zvladla aj vykakat sa nad lavorikom. Predpokladam, ze uz nekaka viac ako 2x za den. Nasa ked sa zacne pucit, ehkat, hned utekam a takmer vzdy sa zadariemoticon
1. okt 2012 o 09:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@duratlicka Nam to slo prave do toho cca 5. mesiaca, odvtedy madam bojkotuje moje pokusy a veselo si kadi do plienky (akoze naozaj bojkotuje, dam ju nad umyvadlo, nic nic, pojeduje sa a o dve minuty nalozi do plienky). Ale neriesim, bud sa to spravi... alebo nespravi.
1. okt 2012 o 09:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kkl82 Nohavickove plienky sa nezehlia, lebo su vyrobene tak, ze sa ani nedaju zehlit. Vsade odporucaju zehlit min do 3 mesiacov. Okrem toho, ked obycajne plienky operiem na 1000 otackach, tak vyzeraju ako krave z huby, to by som asi novorodencovi do kocika nedala.
1. okt 2012 o 09:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@duratlicka a predpokladas zle, kaka vacsinou 3x za den a rozhodne nie v rovnaku hodinu emoticon
1. okt 2012 o 09:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ivanka.7 Jaj, tak to je ina potvorkaemoticon
1. okt 2012 o 09:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@duratlicka do kocika davam flanelove T-Tomi plienky, tie sa naozaj nemusia zehlit :D alebo bambusky a tie netreba, su take jemnucke, ze sa vyrovnaju... ale ja teda periem na 800 otacok a vesiam pekne rovno, takze nic nevyzera ako krave z papule emoticon
1. okt 2012 o 09:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ale! mozno je moja tak imunizovana od psa, ze jej prosto uz nic nevadi :D to vies, ked jej za den vytiahnem tak 10 jeho chlpov z pusy, tak ju asi nic nezlozi uz :D
1. okt 2012 o 09:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@duratlicka dcerka odkedy vedela sediet, sme ju davali na nocnik,kakanie sme uspesne odchytavala, stale zastala a zacala tlacit.... mlay ma rok a strt a nikdy nikdy sa nam nepodarilo kakat do nocnika, on to nedava vvobec najavo... normalne sa hra a len zrazu citim ze sa vykakal, jednoducho za pochodu... takze deti su rozne emoticon
1. okt 2012 o 09:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ivanka.7 ako si spokojna s t-tomi? mne pridu uzasne prave na to, do kocika, k prebalovaniu na podlozku, k doktorke... emoticon
1. okt 2012 o 09:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@peluskovo su super, milujem ich :D mam ruzove a potom mam tie bezove osusky. Ruzove do kocika, v prebalovacej taske mam vacsinou jednu, ako lahku prikryvku v lete som davala, podlozka pod malu, ked sme boli na navsteve . A velke osusky pouzivam hlavne do velkej postele pod nas, kedze v noci ked ju kojim, tak sa casto pusti a mlieko tecie "vedla" :D alebo ako vacsia podlozka pod malu dakde, kedze uz je plne pohybliva emoticon
1. okt 2012 o 10:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@duratlicka jasne, ja chapem emoticon ja periem pri 1200 otackach a o tej kravskej papuli viem veeelmi vela. nenavidim zehlenie a najma ak to bolo pri tych 1200 otackach. kupili sme susicku, takze vacsinu veci zehlit netreba a to co treba (kosele a spol), tak ide velmi jednoducho, lebo to pradlo je tak jemnucke. ked sme boli parkrat u nasich alebo u svokrovcov a susila som vonku na slniecku, tak som tiez mala pocit, ze by som aj tie bambusky najradsej prezehlila... ale z hygienickeho hladiska je to zehlenie do 3 mesiacov uz neopodstatnene, pokial nesusis na balkone nad prasnou stvorprudovkou...
1. okt 2012 o 10:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zavidim vsetkym, ktorym kadia deti do umyvadiel, lavorov, nocnikov, hlasia sa a pod.. emoticon moju davam od 6 mes na nocnik (ked dom videla, ze tlaci) a vdzy dostala strasny blok a rev, az nekadila dalsi den potom. tak sme to vzdali. Obcas cvicne vyskusame ale bez uspechu. a To mame 16 mes emoticon
1. okt 2012 o 10:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@baska1 moze byt, neviem, mam aj aj
1. okt 2012 o 10:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@baska1 ja teda neviem presne, aky mas problem, len si myslim.. pri malych detoch je vseobecny problem, ze su v pase uzsie.. ked vymenis za pulky - problem ani tak nezmizne.. skor hladaj lepsie zapinanie- sweet monkey ma 2 patentky vlavo - 2 vpravo. jednoradove zapinanie. neviem ako daleko su na jednej strane patentky vedla seba. ak su blizko, ten koniec, o ktorom pises, potom odstava. cim su patentky dalej od seba, je to lepsie. lebo viac zachytia koniec plienky. Dobry system som nasla napr. na Bababoo, vid foto. 2 vrchne patentky dalej od seba a jedna spodna to este fixuje, takze sa ten roh nevyvlieka. Alebo inak hladat gatky kt. maju tu bruskovu cast kratsiu, alebo pockat kym dorastieemoticon
1. okt 2012 o 10:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@brumka111 materialu by to nemalo vadit, vysoka teplota moze poskodit gumicky, ak ich prezehlila, tak sa mozu skor opotrebovat...
1. okt 2012 o 11:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@handricky dakujem za vycerpavajucu odpoved, asi naozaj musim pockat, kým malý do nich dorastie:o)
1. okt 2012 o 11:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@handricky @lyongirl @peluskovo vdaka baby za odpoved. myslim, ze jednu vyskusam a potom uvidim emoticon
1. okt 2012 o 16:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pre majitelky eshpov... chapem, ze to sem nepatri, a pochopim , ak dany odkaz bude zmazany, takze v skratke, prosim, ak by ste mali zaujem... umiestnila som u nas banner , ktory informuje o protestoch pre podporu pripadu Ivana Boorova - vratenie matky detom. viem ze dany banner si umiestnuju aj ine eshopy, zvacsa vlastnene mamickami, takze ak by ste chceli aj Vy podporit touto formou celoslovensky boj o navratenie deti, kludne dam link na FB stranku.
2. okt 2012 o 00:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@peluskovo joj, taka som z toho rozrusena... vratenie deti matke...
2. okt 2012 o 00:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kedy vam zacali kojene babätka prespavat celu noc a ako casto prebalujete? Lebo ja v noci niekedy aj 4-5x, kedze malý kaka poväcsine v noci
2. okt 2012 o 09:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@baska1 starsia bola kojena raz nocne do cca 10 mesiacov, maly podobne, kym boli mensi tak do pol roka to bolo aj 2-3x za noc
2. okt 2012 o 09:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@baska1 moje kojene dieta sa budi x-krat za noc (x - dopln si hocijake cislo od 2 do 15), ale prebalujem max. raz a len velmi vynimocne, plienka to vydrzi, co sa tyka cikania a nastastie v noci prakticky nekaka. Aôe teda nasa noc je tak 00,00-08,00, cize ziadny 11-12-hodinovy prerusovany spanok.
2. okt 2012 o 09:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ivanka.7 tak ja davam nohavickove bambiroxy s vkladackou alebo anavy s oboma vkladackami, ale už po 2-3hodinach je totalne mokra, tak prebalujem po kazdom kojeni, malý je strasne ucurany a neznesie vlhko v plienke
2. okt 2012 o 09:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@baska1 ja davam tiez bambi roxy alebo anavy, ale davam jej aj stay-dry, takze mokro nema, aj ked je plienka pocikana.
2. okt 2012 o 10:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš