Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
1. okt 2012

@biba321 ritulka je vacsia ako v pamperskach, plati najma, ze cim mensie dieta, tym vacsia je na nom ta latkova plienka 😉 zalezi, kde budes oblecko nakupovat, napr. f&f z tesca, h&m a lindex oblecies uplne vsetko, aj leginky. maju dlhsie strihy a na nohaviciach je tiez viac latky, takze latkovka sa v pohode zmesti. bodynka su navyse velmi dobre z c&a, lebo su dlhsie. navyse maju ich bodynka aj dlhsie rukavy, takze babatku sa nebudu vysukavat az do laktov, ako pri mnohych inych znackach. len ine veci od c&a sa mi zdaju uz potom take uzke strihy, takze tie uz nie...

duratlicka
1. okt 2012

@uzovicka O BKM som sa snazila od narodenia, ale akosi to nijako neslo, mala ma vzdy ocikala alebo okakala😀 Ale kakala pri kazdom prebalovanie na kuchynske utierky, ked bola vacsia, tak aspon kakat sa nam darilo do lavorika a teraz uz do nocnika. Silou mocou som sa snazila vyhnut tomu zapieraniu okakanych plienok😀

ivanka.7
1. okt 2012

Ja pouzivam pratelne separacky (aj ako stay-dry, malej to viac vyhovuje bambus-nebambus) a na von pouzivam prave tieto "jednorazove" - alebo ked nemam po ruke pratelnu. Vonku je to sikovnejsie, bud strcim do vaku, ked je pocikana alebo vyhodim ked je pokakana a nemusim sa trapit so sprchovanim alebo si niest domov "plny naklad" 🙂 tak som za 5 mesiacov latkovania minula cca 2 rolky (a urcite som nekupovala 100 za 4,50 :D)

duratlicka
1. okt 2012

@biba321 Ja som s oblecenim nikdy nemala problem, ale to asi aj preto, ze mala je taka drobnejsia🙂

kkl82
1. okt 2012

@duratlicka no vidis, ze do 3 mesiacov zehlit vsetko, ale nohavkove plienky netreba, takze netreba vobec nic 😉 ja som niekde davnejsie citala, ze zehlenie nema zmysel, pokial nezehlis tesne pred tym, nez to babu oblecies...

peluskovo
1. okt 2012

@mahalo novosklad do cca 7-8 mesiacov, kedze maly bol vyhradne kojeny, tak mal stale prazenicku , potom stvorec narovno s vlniacikmi a teray sme iba na kapsovkach a AIO ale iba preto, ze ich mam vela. pri dcerke som do 23 mesiacov davala na doma bum genius stay dry a organic vkladacky, tak od roka a pol dovtedy bola na stvorci narovno

duratlicka
1. okt 2012

@ivanka.7 Ivka, vsak Tvoja by uz zvladla aj vykakat sa nad lavorikom. Predpokladam, ze uz nekaka viac ako 2x za den. Nasa ked sa zacne pucit, ehkat, hned utekam a takmer vzdy sa zadari😉

ivanka.7
1. okt 2012

@duratlicka Nam to slo prave do toho cca 5. mesiaca, odvtedy madam bojkotuje moje pokusy a veselo si kadi do plienky (akoze naozaj bojkotuje, dam ju nad umyvadlo, nic nic, pojeduje sa a o dve minuty nalozi do plienky). Ale neriesim, bud sa to spravi... alebo nespravi.

duratlicka
1. okt 2012

@kkl82 Nohavickove plienky sa nezehlia, lebo su vyrobene tak, ze sa ani nedaju zehlit. Vsade odporucaju zehlit min do 3 mesiacov. Okrem toho, ked obycajne plienky operiem na 1000 otackach, tak vyzeraju ako krave z huby, to by som asi novorodencovi do kocika nedala.

ivanka.7
1. okt 2012

@duratlicka a predpokladas zle, kaka vacsinou 3x za den a rozhodne nie v rovnaku hodinu 😉

duratlicka
1. okt 2012

@ivanka.7 Jaj, tak to je ina potvorka😀

ivanka.7
1. okt 2012

@duratlicka do kocika davam flanelove T-Tomi plienky, tie sa naozaj nemusia zehlit :D alebo bambusky a tie netreba, su take jemnucke, ze sa vyrovnaju... ale ja teda periem na 800 otacok a vesiam pekne rovno, takze nic nevyzera ako krave z papule 🙂

ivanka.7
1. okt 2012

Ale! mozno je moja tak imunizovana od psa, ze jej prosto uz nic nevadi :D to vies, ked jej za den vytiahnem tak 10 jeho chlpov z pusy, tak ju asi nic nezlozi uz :D

peluskovo
1. okt 2012

@duratlicka dcerka odkedy vedela sediet, sme ju davali na nocnik,kakanie sme uspesne odchytavala, stale zastala a zacala tlacit.... mlay ma rok a strt a nikdy nikdy sa nam nepodarilo kakat do nocnika, on to nedava vvobec najavo... normalne sa hra a len zrazu citim ze sa vykakal, jednoducho za pochodu... takze deti su rozne 🙂

peluskovo
1. okt 2012

@ivanka.7 ako si spokojna s t-tomi? mne pridu uzasne prave na to, do kocika, k prebalovaniu na podlozku, k doktorke... 🙂

ivanka.7
1. okt 2012

@peluskovo su super, milujem ich :D mam ruzove a potom mam tie bezove osusky. Ruzove do kocika, v prebalovacej taske mam vacsinou jednu, ako lahku prikryvku v lete som davala, podlozka pod malu, ked sme boli na navsteve . A velke osusky pouzivam hlavne do velkej postele pod nas, kedze v noci ked ju kojim, tak sa casto pusti a mlieko tecie "vedla" :D alebo ako vacsia podlozka pod malu dakde, kedze uz je plne pohybliva 🙂

kkl82
1. okt 2012

@duratlicka jasne, ja chapem 😉 ja periem pri 1200 otackach a o tej kravskej papuli viem veeelmi vela. nenavidim zehlenie a najma ak to bolo pri tych 1200 otackach. kupili sme susicku, takze vacsinu veci zehlit netreba a to co treba (kosele a spol), tak ide velmi jednoducho, lebo to pradlo je tak jemnucke. ked sme boli parkrat u nasich alebo u svokrovcov a susila som vonku na slniecku, tak som tiez mala pocit, ze by som aj tie bambusky najradsej prezehlila... ale z hygienickeho hladiska je to zehlenie do 3 mesiacov uz neopodstatnene, pokial nesusis na balkone nad prasnou stvorprudovkou...

handricky
1. okt 2012

zavidim vsetkym, ktorym kadia deti do umyvadiel, lavorov, nocnikov, hlasia sa a pod.. 😠 moju davam od 6 mes na nocnik (ked dom videla, ze tlaci) a vdzy dostala strasny blok a rev, az nekadila dalsi den potom. tak sme to vzdali. Obcas cvicne vyskusame ale bez uspechu. a To mame 16 mes 😀

keziah
1. okt 2012

@baska1 moze byt, neviem, mam aj aj

handricky
1. okt 2012

@baska1 ja teda neviem presne, aky mas problem, len si myslim.. pri malych detoch je vseobecny problem, ze su v pase uzsie.. ked vymenis za pulky - problem ani tak nezmizne.. skor hladaj lepsie zapinanie- sweet monkey ma 2 patentky vlavo - 2 vpravo. jednoradove zapinanie. neviem ako daleko su na jednej strane patentky vedla seba. ak su blizko, ten koniec, o ktorom pises, potom odstava. cim su patentky dalej od seba, je to lepsie. lebo viac zachytia koniec plienky. Dobry system som nasla napr. na Bababoo, vid foto. 2 vrchne patentky dalej od seba a jedna spodna to este fixuje, takze sa ten roh nevyvlieka. Alebo inak hladat gatky kt. maju tu bruskovu cast kratsiu, alebo pockat kym dorastie🙂

zfidorka
1. okt 2012

@brumka111 materialu by to nemalo vadit, vysoka teplota moze poskodit gumicky, ak ich prezehlila, tak sa mozu skor opotrebovat...

baska1
1. okt 2012

@handricky dakujem za vycerpavajucu odpoved, asi naozaj musim pockat, kým malý do nich dorastie:o)

miroslavusienka
1. okt 2012

@handricky @lyongirl @peluskovo vdaka baby za odpoved. myslim, ze jednu vyskusam a potom uvidim 🙂

peluskovo
1. okt 2012

pre majitelky eshpov... chapem, ze to sem nepatri, a pochopim , ak dany odkaz bude zmazany, takze v skratke, prosim, ak by ste mali zaujem... umiestnila som u nas banner , ktory informuje o protestoch pre podporu pripadu Ivana Boorova - vratenie matky detom. viem ze dany banner si umiestnuju aj ine eshopy, zvacsa vlastnene mamickami, takze ak by ste chceli aj Vy podporit touto formou celoslovensky boj o navratenie deti, kludne dam link na FB stranku.

peluskovo
1. okt 2012

@peluskovo joj, taka som z toho rozrusena... vratenie deti matke...

baska1
2. okt 2012

kedy vam zacali kojene babätka prespavat celu noc a ako casto prebalujete? Lebo ja v noci niekedy aj 4-5x, kedze malý kaka poväcsine v noci

peluskovo
2. okt 2012

@baska1 starsia bola kojena raz nocne do cca 10 mesiacov, maly podobne, kym boli mensi tak do pol roka to bolo aj 2-3x za noc

ivanka.7
2. okt 2012

@baska1 moje kojene dieta sa budi x-krat za noc (x - dopln si hocijake cislo od 2 do 15), ale prebalujem max. raz a len velmi vynimocne, plienka to vydrzi, co sa tyka cikania a nastastie v noci prakticky nekaka. Aôe teda nasa noc je tak 00,00-08,00, cize ziadny 11-12-hodinovy prerusovany spanok.

baska1
2. okt 2012

@ivanka.7 tak ja davam nohavickove bambiroxy s vkladackou alebo anavy s oboma vkladackami, ale už po 2-3hodinach je totalne mokra, tak prebalujem po kazdom kojeni, malý je strasne ucurany a neznesie vlhko v plienke

ivanka.7
2. okt 2012

@baska1 ja davam tiez bambi roxy alebo anavy, ale davam jej aj stay-dry, takze mokro nema, aj ked je plienka pocikana.